Отиди на
Форум "Наука"

НЛО?


xaxo

НЛО  

40 потребители са гласували

  1. 1. Имат ли общо НЛО с ИБС (Извънземни биологични същества)

    • ДА
      11
    • НЕ
      15
    • ВЪЗМОЖНИ СА И ДВАТА ВАРИАНТА
      14


Recommended Posts

  • Потребител

Знам, че много от вас като видят анкетата ще си кажат, какво общо има НЛО с извънземните (ако има) ?

От всички регистрирани до сега НЛО има голям процент, които не могат да бъдат обяснени с Атмосферните явлеия или прикрити като обвиняват народа, че е под масова психоза на тема НЛО. Мисля че точно тези проценти са нашите "ЗЕЛЕНИ ЧОВЕЧЕТА"

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 72
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Това ли е всичко, което имаш да ни кажеш?

п.п. а тая анкета, май съществува също толкова, колкото и извънземните.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Огромният процент зелени човечата са вестникарска дезинформация. Всъщност целият процент е деинформация, но част от нея не е вестникарска.:)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не мога да разбера що извънземните трябва да са зелени и да са човечета... Не може ли да са розови и да са слончета примерно, и да се носят върху захарни космически кораби ихиххихиххи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Анкетата странно не се е показала ? Нещо съм объркал.

А относно зелените човечета ако забелязваш са в КАВИЧКИ !

И това си е лично мнение дали съществуват.

КГ125 прочети някоя книга да добиеш представа за какъв проблем става на въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз наскоро видях НЛО - т.е. летящ обект в нощното небе, който не можах да идентифицирам... вероятно е да е някакъв самолет, балон или дори спътник, но просто нямах ни бинокъл ни някой дето по-разбира от такива работи до мен. Ей те това е НЛО :) После като разказах на тоя оня се оказа, че най-вероятно е да е високо летящ балон за измерване там на атмосферните течения, щото измени рязко посоката и скоростта си - вероятно от вихър - и понеже имаше луна е отразил светлината й поради материята от която се правят тия балони - някакво покритие като лъскаво фолио. :)

Ей ти разказ за НЛО от първа ръка :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не може ли да са розови и да са слончета примерно, и да се носят върху захарни космически кораби ихиххихиххи!

А не може ли да не са цветни, а дас а... нищо общо нямащи с понятието цвят, а с нещо което нашите сетива не могат да доловят? Не може ли да не са слончета, а нещо, което дори не прилича на живот, но да е много по-сложно например, въпреки, че не се самовъзпроизвежда например, а прави много по-съвършен, трудно доловим и разбираем процес...?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може да са невидими за човешкото око, за човешкия слух и радарите. Да имат някаква стелт технология, по-добра от тази на американците.

Имаше един филм, в който обръщаха внимание на странната прилика на храмовата архитектура с космчески кораби.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

xaxo - едитни си първото мнение и сложи прословутата анкета.

Та да ви кажа и аз за един случай. Доста години минаха от тогава. Беше някъде към 10 - 10.30 ч вечерта, лято. Бяхме малки хлапета, играехме между блоковете и просто видяхме в небето някакво тяло излъчващо или отразяващо светлина. Често съм виждал спътници из небето, метеорити, но това нещо беше големичко, да кажем от порядъка на Венера и малко по- ярко. Движеше се с постоянна скорост. Нищо не би ме учудило, ако това тяло не се движеше на зиг - заг, и то някакъв неправилен такъв. Изобщо абсолютно неправилна и произволна траектория, макар и в направление на Север или Северозапад. Светлината му беше постоянна, без опашка. Гледахме си го така трима човека, докато се скри зад хоризонта. Това се е запечатало в съзнанието ми. Винаги съм бил скептичен към разни такива съобщения и винаги си мисля, че си има логично обяснение. Обаче още не съм го намерил за този обект. Просто тази крива траектория ми обърква всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря ти за разказа fixxxsers.

Аз искам да ви запозная с една случка пак в България.

1978 г. 29 декември (Кореспондент на БТА Димитър Мустакерски)

"Тази сутрин в 05,40 часа над село Бохот, Плевенски окръг, бе забелязано необикновенно светещо тяло. В 06,10 ч. тялото според хората, които са го наблюдавали, било голямо колкото луна и застанало неподвижно на около 1000 метра височина. По-късно то е видяно над Плевен като голяма, ярко светеща звезда, забелязана от стотици граждани. То приличало на кълбо, от едната страна ярко червено, а от другата - сребристо. Около час тялото стояло почти неподвижно над града, а към 9 ч. бавно се придвижило на запад."

Ето и разказ на очевидец - Христо Тинчев (Завеждащ отдел "Строителство" при Птицезавода край с. Бохот)

Още рано сутринта, по тъмно, след качването си в рейса, очевидеца е забелязал "нещо да свети" над бившия плевенски затвор. Светещото кълбо е следвало автобуса, а при магистралата за Ловеч, "бе толкова ниско, че аз го гледах на равнището на погледа си и без да вдигам глава". Тинчев казва, че като бивш парашутист умее да определя разстояния и според него кълбото се е намирало на около 500 метра височина. По-късно вече в 5,40 кълбото е над с. Бохот

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Естествено, че всички явления в атмосферата си имат логично обяснение, с някои може би все още науката не е добре запозната. Но всички тези разкази са свързани със светлинки в небето. Всеки един от тези случаи може да бъде просто оптическа измама, понякога наистина се получават доста сложни и трудни за възприемане изкривявания на светлината в атмосферата. Например в Япония е бил наблюдаван изгрев при който при показването си на хоризонта Слънцето се е издигнало под форма на червеникаво-оранжев ромб за около минута и след това постепенно е придобило обичайния си вид на окръжност. Феноменът е наблюдаван от много хора, ясно е, че е оптическа измама, но не е установено със сигурност как точно се е получило.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Повечето са самолети, военни балони (някога са ги пускали за разузнаване и метеорология, днес не знам) и др. подобни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А не може ли да не са цветни, а дас а... нищо общо нямащи с понятието цвят, а с нещо което нашите сетива не могат да доловят? Не може ли да не са слончета, а нещо, което дори не прилича на живот, но да е много по-сложно например, въпреки, че не се самовъзпроизвежда например, а прави много по-съвършен, трудно доловим и разбираем процес...?

:post-20645-1121105496: ами ако хлебарките в канала и по пода на кухнята ми са извънемните и непрекъснато ни шпионират и като плюят по пода ми и мивката се отделя токсин, който ми пречи да видя мъничките им скафандърчета :biggrin:Всякакви форми можем да си представим... Зелените човечета са много изтъркани и ъъъъ не ме кефят. Филма Чоки..ми напомня за това, което говориш :) Велик филм!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
xaxo - едитни си първото мнение и сложи прословутата анкета.

Та да ви кажа и аз за един случай. Доста години минаха от тогава. Беше някъде към 10 - 10.30 ч вечерта, лято. Бяхме малки хлапета, играехме между блоковете и просто видяхме в небето някакво тяло излъчващо или отразяващо светлина. Често съм виждал спътници из небето, метеорити, но това нещо беше големичко, да кажем от порядъка на Венера и малко по- ярко. Движеше се с постоянна скорост. Нищо не би ме учудило, ако това тяло не се движеше на зиг - заг, и то някакъв неправилен такъв. Изобщо абсолютно неправилна и произволна траектория, макар и в направление на Север или Северозапад. Светлината му беше постоянна, без опашка. Гледахме си го така трима човека, докато се скри зад хоризонта. Това се е запечатало в съзнанието ми. Винаги съм бил скептичен към разни такива съобщения и винаги си мисля, че си има логично обяснение. Обаче още не съм го намерил за този обект. Просто тази крива траектория ми обърква всичко.

Прилича на моя атмосферен балон... Хване ли ги вихрушка приличат верно на НЛО нощем като отразят светлината и се движат хаотично, особено ако има високи атмосферни вихри и течения. :) Станал си свидетел на термодинамични ефекти в атмосферата

Надявам се де

инак ако са били извънземните ЩО НЕ СА СЛЕЗЛИ да ти кажат здрасти пък :head_hurts_kr: Аз все ги чакам пък те не щат да дойдат... Пък да ме разходят из Вселената да видя и аз свят...Еххх мечти, мечти...

В България и до ден днешен на военните учения ползват такива балончета - моя батко беше отговорник по такива балончета като беше в казарма. Понякога вятъра ги побърква горе..Та той ми даде идеята, че моето НЛО е такова балонче.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В армията (казармата) и аз бях метеоролог. По-специално, понеже съм зодия близнаци, ме специализираха и като радиосондист, и като изчислител (изчислявах метео бюлетините). Предсказвах времето, изчислявах температурата, атмосферното налягане и така нататък в РВ и А (ракетни войски артилерия). Моите дани бяха важни за изчисляване на траекторията на ракетите и на снарядите. Метеоролози има и при летците.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Със сигурност това не беше такъв балон. Не се издигаше, а си летеше подобно на спътник и нито забързваше нито забавяше скоростта си и дори, когато правеше зиг-заци пак със същата скорост си ги правеше. А и си личеше, че беше много на високо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е интересна и все още необяснима поне научно или някой не иска да има такова обяснение? НЛО не значи автоматично извън земни кораби и пришълци. Просто неидентифицирани обекти в небето. На скоро снимах три хеликоптера отдалечени на голямо разстояние от мен и пратих снимката на един мой познат в Америка, уж специалист по НЛО. Веднага ми отговори, че това е НЛО и снимката трябва да я изпратя незабавно в НАСА за изследване. Голям смях падна в моето семейство, защото всички видяхме, че след около 20 минути НЛО-тата прелетяха над нас с гръм и трясък от витлата им. Та тъй си мисля аз. Оптическа измама и поне 98 % възможни научни отговори. Какъв е смисъла разум от други светове да достигне до нас Земляните и да не установи контакт, та дори и той да е разрушителен. Явно майката природа е поставила някакви пространствени граници и на такъв колонизаторски етап в , който се намираме да не можем да осъществяваме връзка по между си за да не се изтребим, което явно не е в плановете на Вселената. Ще почакаме да дойдат по- добри времена за контакт!?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имаше един научно-фантастичен роман... Одисея 2020 или нещо такова...

По време на археологически разкопки на Луната учените откриват заровена антена, която ни препраща сигнал от далечна извънземна цивилизация със зов за контакт. Антената е чакала да я открием и науката ни да бъде в състояние да прати хората на далечната планета - зад девет галактики - в десета.

След мнооооооооооооооооого време нашата цивилизация успява да открие антената и да декодира съобщението на инопланетяните. Даже изпраща няколко кораба (или само един?) на планетата на извънземните. След много приключения по пътя, нашите пратеници достигат до планетата на нашите доброжелатели (?) и откриват там... само сгради и космически кораби.

Оказва се, че ние сме се развили много бавно, пратениците ни са пътували твърде дълго и представителите на цивилизацията, която е изпратила сигнала до нас, вече са се преместили на друга планета или пък са измрели. Така контактът не се осъществява.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители
И това си е лично мнение дали съществуват.

КГ125 прочети някоя книга да добиеш представа за какъв проблем става на въпрос.

И в това се състои проблемът: лични мнения и представи. Нито един учен и нито една от стотиците сканиращи денонощно близкия космос "чинии" нищо не знаят по въпроса?! НЛО са подозрително мнителни спрямо учените и се придържат строго към контакти с податливи на внушения индивиди, като тази констатация никак не се връзва с предполагаемата свръхинтелигентност на съдържащото се в тези обекти (НЛО-тата).

Спомням си истерията и даже четох по случая "Царичина". Веднага се осъмних, защото първоначално шизофренните екстрасенси, двама, от които после се самоубиха, твърдяха, че там е заровено съкровището (хазната?) на Самуил (само дано не чуе Свети Илия!). После всичко се оказа кьор-фишек. Слушах тогава археолога Д.Овчаров, който ходи там да гледа и после се подсмиваше под мустак. Ние знаем къде е отишло съкровището на Самуил и че не може да се намира в Царичина.

И сега сериозно: трябва да се прави разлика между обекти, които се установяват като съществуващи и обекти, които се установяват като съществуващи, но всъщност те са нечия субективна интенция. Пример: виждам дърво и планина и всеки би могъл да ги види, но...съня, който виждам само аз си го виждам и ако започна да твърдя, че и другите трябва да го видят, то тогава съм за принудително диспансерициране. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
КГ125 прочети някоя книга да добиеш представа за какъв проблем става на въпрос.

Винаги са ме удивлявали жестоките аргументи и доказателства на защитниците на подобни теории. Това непременно ще си го запиша като максимално полезен съвет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Винаги са ме удивлявали жестоките аргументи и доказателства на защитниците на подобни теории. Това непременно ще си го запиша като максимално полезен съвет.

Не ви разбирам добре, ако разбира се, в случая отговаряте на мен. За кои аргументи и теории става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не коментара е по повод изказването на г-н Хахо, става въпрос за защитата на теорията за съществуване на НЛО като извънземна форма на живот, развита цивилизация и тн. Някой някога виждал ли е поне едно доказателство за такова нещо?! Като изключим разбира се безбройните сведения на очевидци на светлинки в небето :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Предлагам едно много приемливо, поне за мен, обяснение на феномена НЛО, което дава К.Г.Юнг. Ако не ви се чете цялото, изваждам няколко цитата. Обикновено не се разбира, че един феномен /обект/ може да съществува обективно /дърво, планина, къща/, но може да се прояви и субективно в съня, а също като видение /визуализация/ и подобни, където отново може да се възприеме дърво, планина, къща, но... Това, струва ми се, обяснява надълго и широко Юнг.

http://www.jungland.ru/node/1590

"Эти слухи, да и сама проблема возможного физического существования связанных с ними летающих объектов, кажутся мне настолько важными, что я считаю своим долгом забить тревогу. Конечно, я хорошо знаю, что мой голос ныне, так же, как и в прежние времена, слишком слаб, чтобы быть услышанным широкими массами людей. Впрочем, я на это и не претендую: мною движет прежде всего моя совесть врача, которая заставляет меня обратиться к тем немногим, кто захочет меня выслушать, и предупредить их о необходимости подготовиться к событиям, знаменующим собой конец целого зона, конец одной из великих эпох мировой истории. [Эон - согласно позднейнтичным мифологическим представлениям - обширный отрезок космического времени, представленный в виде персонифицированного целого. - Ред.]...

В небольшой статье, напечатанной недавно в "Вельтво-хе", я уже высказался о природе летающих тарелок. Мои выводы совпали с теми, которые приведены в опубликованном несколько позднее полуофициальном докладе Эдуарда Дж. Раппелта, бывшего руководителя учреждения, занимающегося в США неопознанными летающими объектами. Выводы эти сводятся к следующему: люди видят нечто, но что это - неизвестно. Необычайно трудно если не сказать невозможно - составить сколько-нибудь ясное представление об этих объектах, ибо они ведут себя не как материальные тела, а как невесомые мысли. До сих пор никому не удалось неопровержимо доказать факт физического существования летающих тарелок - если не считать случаев, когда радарам удавалось зарегистрировать их эхо. Впрочем, о степени достоверности подобных наблюдений с помощью радаров я справился у специалиста в данной области, профессора электроники Прин-стомского университета и Мюнхенской Вьющей Политехнической школы Макса Кнопля. Его пояснения не прибавили особой уверенности. Тем не менее, по-видимому, засвидетельствованы случаи, когда визуальное наблюдение подтверждается эхом, одновременно зарегистрированным с помощью радара...

Таким образом, сама по себе возникает ситуация, в которой при всем желании невозможно определить -имеем ли мы дело с иллюзиями, порожденными некоторым первичным восприятием, или наоборот, первичны сами эти фантастические образы, рожденные в сфере бессознательного и захватившие сознание, наполнив его миражами и призраками. Материалы, с которыми мне удалось ознакомиться в течение последнего десятилетия, свидетельствуют, что обе точки зрения имеют право на существование: в одном случае явление, принадлежащее объективному миру, то есть имеющее физическую природу, служит импульсом для возникновения мифа, выступающего впредь в качестве его сопровождения; в другом случае архетип сам порождает соответствующее видение. К этим отношениям причинности следует добавить еще одну, третью возможность, а именно - синхронное совпадение, не связанное с причинностью, но полное смысла; совпадения подобного рода неизменно занимают умы со времен Гейлинкса, Лейбница и Шопенгауэра. [Арнольд Гейлинкс - фламандский философ (1624-1669), приверженец концепции взаимной независимости телесной и душевной субстанций, согласно которой кажущиеся случаи их взаимодействия обусловлены не природными, причинными связями, а непосредственным вмеш тельством божественной силы]. Эта последняя точка ?.i ния особенно подходит к явлениям, исследуемым в настоящей работе, так как они связаны с некоторыми психическими процессами архетипической природы. Будучи психо"-логом, я не имею возможности квалифицированно участвовать в решении вопроса о физическом существовании летающих тарелок. Я могу лишь сосредоточиться на психологйческом аспекте, который, несомненно, присущ данному феномену; поэтому в дальнейшем я ограничусь главным образом именно теми его гранями, которые имеют отношение к психологии.

Итак, с одной стороны физическая природа НЛО содержит в себе много загадочного даже для самых компетентных умов; с другой же стороны вокруг НЛО создается настолько впечатляющая легенда, что, применяя к ней обычные методы психологической интерпретации, мы должны считать само явление на 99% порождением психической деятельности. Если даже непосредственной внешней причиной рождения мифа становится неизвестный физический феномен, это вовсе не обесценивает его психологической значимости: ведь сопутствующими причинами возникновения многих мифов служат небесные и другие природные явления, которые, однако, ничего в них не объясняют. По существу миф - это порождение архетипа, то есть бессознательный символ, требующий психологической интерпретации. Для первобытного человека любой предмет - хотя бы пустая консервная банка -может обрести значение фетиша, но свойства консервной банки здесь ни при чем; важно то, что мы имеем дело с явлением психического порядка... "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

както беше казал един американски летец-изпитател: НЛО няма. На половината от тях съм летял аз, а за другата половина - питайте руснаците. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спомням си една пресконференция на бившия американски президент Роналд Рейгън, когато на въпрос на журналист, страхува ли се повече от нещо, след като комунизмът си отива, Рейгън отговори: "Единственото нещо, от което сериозно се опасявам не е от този свят!" След това огледа аудиторията, като че ли искаше да разбере дали не го сметнаха за луд! Щом Рейгън казва това, значи той има някаква информация, която не е за широка консумация!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...