Отиди на
Форум "Наука"

информация за монетата


Recommended Posts

  • Потребител

здравейте попадна ми случайно тази монета... бих искал да ми кажете каква е, от кога е и евентуално колко струва ;) мерси много !

http://marsol.hit.bg/Photo-0041.jpg

http://marsol.hit.bg/Photo-0042.jpg

post-4976-1232485605_thumb.jpg

post-4976-1232485621_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бухалът е емблема на античния полис Атина. Но търговията с културни ценности не ми е занимание, тъй че не съм запознат с цените. За цените трябва да погледнеш в интернет по аукционите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не очаквай тук да намериш цени на стари монети!!!

В този форум могат да се обсъждат подобни монети само като научна и историческа стойност, не и по начина по който ми се струва, че искаш да разбереш стойността и.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав сте, извинявам се за което... попринцип не съм запознат като цяло с форумите... ще се радвам да разбера тук научната и историческата ценност на предметите !

За пръстена мисля, че е пръстен-печат.. Възможно ли е да е такъв?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Спрете да помагате на тези гнъсни иманяри, рушители на културното наследстно. Какво било това, какво онова. Да свършите на стадиона в Китай дано. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Спрете да помагате на тези гнъсни иманяри, рушители на културното наследстно. Какво било това, какво онова. Да свършите на стадиона в Китай дано. :smokeing:

Мойто момче първо... От къде знаеш че съм иманяр?При това "гнъсен" тези предмети са били още на пра-дядо ми,на който ги е подарил иманяр... какво лошо има да разбера историята им?

Редактирано от fixxxsers
лош език
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Явно в този форум няма заинтересовани относно тези предмети :post-70473-1124971712:

Feliciter! :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За монетата: Атина 400-330 г. пр. н.е, драхма. Доста разпространена монета за източна Европа.

За пръстена: Може би е използвана римска монета заради надписите, лоша снимка, не е печат.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
За монетата: Атина 400-330 г. пр. н.е, драхма. Доста разпространена монета за източна Европа.

За пръстена: Може би е използвана римска монета заради надписите, лоша снимка, не е печат.

На стадиона в Китай или на крана в Иран трябва да отидеш...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На стадиона в Китай или на крана в Иран трябва да отидеш...

Ами то на търговията с монети едва ли ще се попречи много като не се каже каква е монетата, ама дано поне схванат, че като ги "откриват" нощем с кирките после ще трябва да питат за стойността им на пунктовете за вторични суровини. Тъй че по-внимателно с кирките иначе ще си останат само с копаенето. :tooth: Все пак да не забравят че са иманяри, а не археолози, които вече са получили субсидията и може да разкопават и с багера. :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами то на търговията с монети едва ли ще се попречи много като не се каже каква е монетата, ама дано поне схванат, че като ги "откриват" нощем с кирките после ще трябва да питат за стойността им на пунктовете за вторични суровини. Тъй че по-внимателно с кирките иначе ще си останат само с копаенето. :tooth: Все пак да не забравят че са иманяри, а не археолози, които вече са получили субсидията и може да разкопават и с багера. :head_hurts_kr:

Само Кита си позволяваше да копае с багер, а той, светла му памят, вече е в един по-добър свят. Нещо им завиждаш усещам на археолозите май, симпатизираш на тези, които унищожиха цели антични градове. Вярно казват бай Ганьо е по-жив отвсякога...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
"На стадиона в Китай или на крана в Иран трябва да отидеш... "

Не разбрах смисъла, може би съм тъп, ако можеш да ми поясниш?

Смисълът е прост - иманярството е сериозно престъпление, разрушаването на културните паметници е деяние срещу България и тези, които се занимават с "намиране" и незаконна търговия с антики в държавите, в които държат на културното си наследство, ги поставят на място. :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам, не симпатизирам на никой, поне аз. Ного погледни не6тата от другата гледна точка, да съгласен съм иманяр които отива в Нове или друг римски визюантииски или къвто е да е град в полето и по4ва да копа за 6епа монети или 15 гр. злато - да гре6но е, неправилно, трябва да се съди най-малко за унищожаването на не6тата покраи които копа(а той със сигурност 6те разруши доста). Но в слу4аи 4е копае6 около някое село(римско, византииско и друго), там единствените ценни не6та може да са 6епа бронзови, в най-добрия слу4ай сребарни монети , и не6та от бита от желязо, шепа керамика, много рядко цял съд(да не кажа никога). Единственото което може да направи втория е съвсем да зали4и остстъци отне6о зали4ено или да псси малко антики, който магат и да имат слаба колекционерска стойност. Повярвай ми че иманяри който разрушават тракииски гробници или крепости градове и копаят с багери и фадроми са първо спонсориранидобре, второ нз дали знае6 4е цената на един 4ас ма6иносмяна на ма6ина(каквато и да е багер фадрома, трактор) е най- малко 500 лв за 4ас. Слу4аен 4овек не би дал 500 лв на 4ас, освен ако нз какво и каде да търси.

Относно цените, не мисля че даването на ориентирова4на цена спомага иманярството- няма иманяр който да влезе да тарси тояно цена на монета, пове4ето продават о6те като го изкопат, по скоро 6те помогне на колекционерството, а това е друга тема

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Не знам, не симпатизирам на никой, поне аз. Ного погледни не6тата от другата гледна точка, да съгласен съм иманяр които отива в Нове или друг римски визюантииски или къвто е да е град в полето и по4ва да копа за 6епа монети или 15 гр. злато - да гре6но е, неправилно, трябва да се съди най-малко за унищожаването на не6тата покраи които копа(а той със сигурност 6те разруши доста). Но в слу4аи 4е копае6 около някое село(римско, византииско и друго), там единствените ценни не6та може да са 6епа бронзови, в най-добрия слу4ай сребарни монети , и не6та от бита от желязо, шепа керамика, много рядко цял съд(да не кажа никога). Единственото което може да направи втория е съвсем да зали4и остстъци отне6о зали4ено или да псси малко антики, който магат и да имат слаба колекционерска стойност. Повярвай ми че иманяри който разрушават тракииски гробници или крепости градове и копаят с багери и фадроми са първо спонсориранидобре, второ нз дали знае6 4е цената на един 4ас ма6иносмяна на ма6ина(каквато и да е багер фадрома, трактор) е най- малко 500 лв за 4ас. Слу4аен 4овек не би дал 500 лв на 4ас, освен ако нз какво и каде да търси.

Относно цените, не мисля че даването на ориентирова4на цена спомага иманярството- няма иманяр който да влезе да тарси тояно цена на монета, пове4ето продават о6те като го изкопат, по скоро 6те помогне на колекционерството, а това е друга тема

Е, тези тука са дребни колекционери най-вероятно, и то такива, които си нямат и един каталог, че да видят какво са си купили. Но именно търсенето на такива предмети в България, че чак до САЩ, крепи иманярската професия. Колкото до идеята ти за селото, в едно антично село може да се намери повече безценна информация за миналото, отколкото в един град. Въпрос на обследване.

На мен като пленен от миналото човек ми стига да имам хубава снимка и х убава статия за предмета. Самото притежание на предмета е излишна работа...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Гледам на тези теми, като информативни и полезни от колекционерска гледана точка (а защо не и от любопитство без дори да сабираш монети). Не мисля, че иманяри, дори и да има в този форум ще им бъде полезни с подобни теми.

Аз лично имам доста стари монети и мисля от доста време да ги снимам и кача.

Форумът е против всякакъв вид иманярство и нарушаване на закона в Р. България.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съгласен съм и с двамата. Но все пак без имняраство няма6е да има колекционерство, без него каталози и интерес и без тях и този форум. Все пак едни от първите издатели на каталози за гръцки и римски монети Пик, Коен и др., ги правят именно на база на личните си и др. колекции. Но найстина иманярството не бива да се насърчава, затова слегам край на спора и предлагам да продължим с коментирането на монети. Ако мога да помогна с нещо, ще го направя.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Е не бе е сеа виждам тая разправия и се дразня яко. ROca ти си огромен познавач на монетите и се кефа на знанията ти. Продължавай да индентифицираш и да помагаш на хората с тия знания остави ги тия да си лаят.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...