Отиди на
Форум "Наука"

Кога е създаден Адам?


Recommended Posts

  • Потребител

Е, църквата внимателно се пази от дуализъм и ереси. Ако беше и "около нас", как да се обясни злото в света? Само ако допуснем, че Бог не е само добро, а безразличие към добро и зло. Затова си мисля, че по-точен е българският превод. Освен това преводът на Библията в IX век е правен от гениални граматици и техните ученици, които са знаели древните езици. Св. Константин-Философ е бил гений.

Така нареченото зло е тест за самите нас и част от Театъра.

Болести, нещастия и т.н. това е Страшния Съд, който се случва в момента със самите нас.

Каквото посеем, това ще пожънем.

Божието царство е навсякъде, включително и около нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Така нареченото зло е тест за самите нас и част от Театъра.

Божието царство е навсякъде, включително и около нас.

Продължавате да говорите от себе си, защото не познавате писанията.

Йоан 12:

31. Сега е съд над тоя свят; сега князът на тоя свят ще бъде изпъден вън.

Йоан 14:

30. Няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на тоя свят, и в Мене той няма нищо.

Около нас е този свят. Князът на този свят е Сатаната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може ли да запитам един съществен въпрос, който с простота си изразява доста - Защо е важно кога е създаден Адам? Очаквам добри отговори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Важно е преди всичко за протестантски ориентираните, които се интересуват от историчността на религията, за да докажат за себе си нейната автентичност. Да установят точно съществуването като исторически събития във времето на различните сюжети от Библията. Така протестантите изместват собствената същност на религията - да бъде не само история, а преди всичко философско спасително учение и поучение. Да учи на правилен начин на живот, да дава напътствия за такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Може ли да запитам един съществен въпрос, който с простота си изразява доста - Защо е важно кога е създаден Адам? Очаквам добри отговори.

Всеобща заблуда, е че Адам е първия човек. Получавайки познанието за добро и зло той бива изгонен от Божието царство, т.е. не може да общува свободно с боговете.

Интересно какво пише в Корана за Адам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Всеобща заблуда, е че Адам е първия човек.

Мдам, определено този кроманьонец е отпреди Адама. :bigwink:

509px-Cro-Magnon.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Все още не виждам смисъла от темата...

П.С. В Корана Адам е споменат като Първият пророк, първият изповядващ истинската религия.

Това означава ли че Адам е изповядвал исляма? :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това означава ли че Адам е изповядвал исляма? :lightbulb:

Адам не е изповядвал нито Ислям, нито Християнство, нито Юдеизъм. Той като име е част от семитската митологична система, заедно с много от останалите "патриарси" от Стария Завет, преди част от семитите да се превърнат в еврие под крилото на Моисей. За първите хора има митове навсякъде по света, някои от които митове датират отпреди мита за Адам. Те имат различни имена, брой, поведение и съдба, но общата идея е че всички хора по Земята са си опитвали да пресъздадат своята незапомнена история по някакъв сходен начин. Това само доказва, че всъщност първите популации от хора са споделяли общи митове и те са се предали от поколение на поколение по време на експензията на Homo Sapiens Sapiens по Земятя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвсем се обърках.

Ако ще се опираме на Библията (макар че за мен това много не е основателно, защото не вярвам някой да е разтълкува всичката тази символика) Адам нарича жена си Ева след грехопадението (Ева - Живот). Аз си го обяснявам така, че чак след грехопадението жената започва да ражда.

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k...amp;tr_search=1

А Мулдашев в една от книгите си пише, че според Блаватская когато Бог облича Адам и жена му с кожени дрехи, това означава, че им е дал материални тела, т.е. до тогава те са били ангелоподобни или нещо такова беше не помня много добре.

За двуполовия човек съм чела и други такива теории. Според доста наши изследователи в "царичината дупка" се намира доказателство точно за такъв двуполов човек.

Вие си решавайте на какво да вярвате. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Съвсем се обърках.

Ако ще се опираме на Библията (макар че за мен това много не е основателно,...

Вие си решавайте на какво да вярвате. :biggrin:

Няма как! Трябва да се опрем на Библията относно Адам ако искаме да знаем, а не само да вярваме! Традицията тълкува двата персонажа алегорично и символично. Тела са си имали, но не са ги съзнавали. Знаене означава съзнаване, осъзнаване. Това проклятие им дава змията.

А в царичинската дупка има само дупка - "Голямото копане", както го нарича Д.Овчаров (виж линка по-долу). Ето някои резултати от конференцията. Сериозните мнения лесно се виждат. :shocking:

http://www.selenabg.com/index.php/2008-07-...29-45/1026.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Айде сега за Царичина Дупка... Ще прехвърля ако искате тези две ваши изказвания или фрагменти от тях в паранауки - ако въпросът ви е интересен естествено! :)

Сега по темата.

Съвсем съгласна съм с по-горното твърдение.

Кое се търси като отговор в тази тема не става ясно! Има само един ФАКТ, който трябва да се отчете. Повечето психолози считат, че хората не са могли да бъдат свидетели на СВОЕТО сътворение или еволюция (както и да го погледнете) защото са били преки участници в него. Именно за това митовете за тези събития са много по-късни от появата на първите популации от хора на земята. Нека все пак осъзнаем, че Битие е ПИСАНО. Т.е. неговия произход е много по-късен а първите човешки популации не са разполагали с подобен метод за предаване на жизнен опит като писмеността.

Така, че да - според мен Адам и Ева са първите символи на самоосъзнаване на хората като такива, самоназоваване и първите важни събития в културата - създаването на правила, раждането на морала и естествено на развитието на интересите на онези, които се възползват от правилата за да управляват останалите. Писачът на този фрагмент от Библията едва ли е бил свидетел на това самоосъзнаване. Той е отразил един отдавна предаващ се от поколение на поколение в много култури мит за първите човешки същества, който има много форми...

Аз забелязвам следната тенденция... Според мен събията около създаването на Адам отчитат краят на Матриархата и еманципацията на мъжкото съсловие, както и завземането на управленските функции от същото такова. :) Пребиваването в Рая е дългия период на полуочовечено съществуване в почти безезиково състояние...а самото "грехопадение" е периода на матриархат, когато са родени първите култове към Богинята, змията, природата и т.н. Т.е. ако погледнем от тази гледна точка може да става дума за цели исторически епохи.

Поне на мен ми е особено интересен произхода на цялата тази митология.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Прехвърляйте както си искате. Нямам против.

Митологията не се създава, т.е. не се измисля, защото необяснимо е съвпадението на митове с еднакви мотиви във всички народи. Митологията си съществува като факт на човешкото творчество и световъзприятие, който се фиксира през вековете в писмен вид, помни се и върху него се мисли. Човеците като вид възприемат света по сходен начин и разликата е в степента, а не в същността, т.е. един учен възприема един несравнимо по-богат и разнообразен свят от един невежа. Митовете са ранни човешки преживявания и специфичен начин на обяснение на света. Митът за Адам отразява, както вие пишете, идеята за първия човек, който не е бил свидетел на своето съществуване, защото векове и хилядолетия хората са съществували в полуживотински "вид" без да съзнават себе си, без да знаят:"аз съществувам". После се е случило чудо и човекът се е родил психически чрез някаква форма на знание, което е фиксирано в разказа за дървото и т.н. Раждането чрез знание означава изгонване от рая на неосъзнатостта, "където" (когато) човекът не е имал никакви проблеми. Раят не е място, а е състояние на незнаене и това е казано ясно в Библията. Проблемите са психологически пречки на адаптацията, каквито животните нямат. Животните страдат, но не страдат психически, както човека, защото не мислят върху своето битие. Проблемите се появяват, когато започне някаква форма на мислене (изгонване от рая) и осмисляне на собственото битие. Психологическата гледна точка тук трябва да се има предвид, а не собствено религиозната, защото каквото и да представлява светът сам по себе си, той е съзнаван и възприеман посредством психиката и затова инструментът на познание (психиката) трябва да бъде държан в отговорност за всичко видимо и неведимо.

Подобна интерпретация на митовете дават Юнг, М.Елиаде и др. и тя се основава на емпирични наблюдения. В бълнуванията на луди и в сънищата на нормални, се забелязват същите живи и вечни митологични мотиви, които очевидно са преживявали и древните: дракони, летящи и говорящи животни, каквито в реалността не съществуват и никога не са съществували. Тяхното съществувание е само психическо. Мотивите са еднакви, макар сюжетите привидно да се различават по форма.

Според мен събията около създаването на Адам отчитат краят на Матриархата и еманципацията на мъжкото съсловие,

Според мен не е така, но ще трябва да помисля и по-късно (ако измисля) ще си дам мнението. Матриархат е по-късно (в сравнение с историята около дървото) явление.

Всъщност, права сте в насоката и в идеята, но с уточнение! Падане под властта на Майката означава попадане във властта на материята (materia=mater=майка) - "с труд ще изкарваш прехраната"(цит. по памет) означава материализиране на човека в света на реалното земно битие, наричано живот.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Ще ви пусна нещо от една книга:

Битие

Щом веднъж сме се убедили, че библейските събития са се случили на територията на Балканите, с център България, то ще разглеждаме цялата книга в тази светлина. За да разбия митът за Адам и Ева, който ни е втълпяван вече няколко столетия, ми помогна локализирането на Едем. Синът на Кайн – Енох, се заселва на изток от Едем, в страната Нод. После Каин съгражда град и го кръщава на сина си Енох. Зададох си въпроса:

Кой град е изграден на изток от Тракия и носи името на Енох? Разбира се, че това е Константинопол. Името се превежда отзад напред като “Градът (ПОЛ) за (О) земен (ТИН) стан (СТАН) на Хана (КОН)”. После ми беше много лесно да подредя римските императори и жените им на мястото на библейските персонажи и вижте какво се получи:

[4:1] Адам (dominus, цар – Максимиан Херкулий, съуправител на Диоклетиан (dominus et dues, Господ и Бог) позна Ева (Евтропия – сирийка, била съпруга на Максимилиан Херкулий и майка на Максенций и Фауста, по Авр. Виктор. Извл. ХL), жена си; и тя зачена и роди Каина (Констанций І Хлор), и рече: придобих човек от Господа.

[4:2] Роди още и брата му Авеля (Галерий Валерий Максимиан Август). И Авел (Валерий) стана пастир на овци (Аврелий Виктор пише: “Въпреки своята грубоватост, Галерий бил справедлив и заслужавал похвала; имал прекрасна фигура, бил отличен войник и щастието го следвало; родителите му били селяни и той самият навремето пасял добитък, откъдето и приякора му Арментарий (скотовъдец); родил се на брега на Дунав в Дакия (днешна Румъния) там е и погребан” Авр. Викт. Извл. Хl.), а Каин беше земеделец (илириец, или далматинец. Евтропий пише, че бил човек с мек нрав, учтив и живеел толкова скромно, че в празнични дни дори вземал назаем от други сребърни прибори; галите го обичали и се радвали, че са се избавили както от престореното благоразумие на Диоклециан, така и от кръвожадното безразсъдство на Максимиан Херкулий (Евтроп. Х. 1).

[4:3] След няколко време Каин (Констанций І Хлор) принесе Господу дар от земните плодове;

[4:4] и Авел (Валерий) също принесе от първородните на стадото си и от тлъстината им. И Господ погледна благосклонно на Авеля (Валерий) и на дара му;

[4:5] а на Каина (Констанций) и на дара му не погледна благосклонно. Каин (Констанций І Хлор) се много огорчи, и лицето му се помрачи.

[4:6] И каза Господ (Бог) на Каина (Констанций І Хлор): защо се ти огорчи? и защо се помрачи лицето ти?

[4:7] Ако правиш добро, не подигаш ли лице? ако пък не правиш добро, то грехът стои при вратата; той те влече към себе си, но ти владей над него.

[4:8] И рече Каин (Констанций І Хлор) на брата си Авеля (Валерий): (да идем на полето). И когато бяха на полето, Каин (Констанций І Хлор) нападна брата си Авеля (Валерий) и го уби.

[4:9] И рече Господ (Бог) на Каина (Констанций І Хлор): где е брат ти Авел (Валерий)? Той отговори: не зная; нима съм пазач на брата си?

[4:10] И рече (Господ); какво стори? Гласът на братовата ти кръв вика от земята към Мене;

[4:11] и сега проклет да си от земята, която е отворила устата си да приеме братовата ти кръв от твоята ръка;

[4:12] когато работиш земята, тя не ще ти дава вече силата си; ти ще бъдеш изгнаник и скитник по земята.

[4:13] И рече Каин (Констанций ) Хлор) Господу (Богу): наказанието ми е по-голямо, отколкото може да се понесе:

[4:14] ето, Ти сега ме пропъждаш от лицето на земята, и аз ще се скрия от лицето Ти и ще бъда изгнаник и скитник по земята; и всеки, който ме срещне, ще ме убие.

[4:15] И Господ (Бог) му каза: затова именно всекиму, който убие Каина (Констанций І Хлор), седмократно ще се отмъсти. Тогава Господ (Бог) тури на Каина (Констанций І Хлор) знак, за да го не убие никой, който го срещне.

[4:16] И отдалечи се Каин (Констанций І Хлор) от лицето Господне и се засели в земята Нод, на изток от Едем (Тракия)

[4:17] И позна Каин (Констанций І Хлор) жена си (Елена), и тя зачена и роди Еноха (Константин І Велики). И съгради той град, и нарече града по името на сина си Енох (Константин І Велики – Константинопол).

[4:18] На Еноха (Константин І Велики) се роди Ирад (Гаидад (Констанций І); Ирад (Констанций І) роди Мехиаеля (Малелеила (Валентиниан І); Мехиаел (Валентиниан І) роди Матусала (Теодосий І); Матусал (Теодосий І) роди Ламеха (Хонорий).

[4:19] Ламех (Хонорий) си взема две жени; името на едната беше Ада (Евдокия, Aelia Eudocia, истинското и име е било Athenias), а името на втората Цила (Села – Галла Плацида).

[4:20] Ада (Евдокия – умира в Сердика – Иерусалим, където вдига много църкви и манастири) роди Иавала (Флавий Констанций ІІІ); той беше баща на скотовъдци, които живеят в шатри.

[4:21] Брат му (на Ламех - Хонорий) се казваше Иувал Ivbal (Флавий Blavi Аркадий), Валия: той беше баща на всички, които свирят на гусли и пищялки.

[4:22] Цила (Галла Плацидия) също роди Тувалкаина (Товела, Атаулв кан, Валентиниан ІІІ), ковач на всякакви медни и железни сечива. А сестра на Тувалкаина (Валентиниян ІІІ) беше Ноема (Хонория).

[4:23] И рече Ламех на жените си: Ада и Цила! чуйте гласа ми; жени Ламехови! послушайте думите ми: аз ще убия мъж, който би ме уязвил, и момче, което би ме наранило;

[4:24] ако за Каина (Констанций Хлор) се отмъстява седмократно, то за Ламеха (Хонорий) - седемдесет пъти по седем.

[4:25] Адам (Диоклетиан) пак позна жена си (Ева), и тя роди син, и му даде име Сит (Флавий Валерий Север); понеже (казваше тя,) Бог ми даде друго чедо, вместо Авеля, когото Каин уби.

[4:26] На Сита тъй също се роди син, и той му даде име Енос (Лициний); тогава наченаха да призовават името на Господа (Бога).

Според автора на книга Битие, Бог е бил римския император Диоклетиан, а Адам и Ева са Максимин Херкулий и жена му Евтропия. Това означава нещо много важно за световната история. Книгата Библия легитимираше дълга, повече от 7000 години човешка история, като се основаваше на историята на Адам и Ева и дългото родословие след тях до Иисус. Но от традиционната ни история знаем, че Диоклетиан (богът на Адам) е живял около 300 г. след Иисус. Какви заключения можем да си направим след това «откритие»? Книгите на Старият завет са по-нови от Евангелията и Новият завет и в тях се разказва за почти Средновековни събития. Сега, след като знаем това, изчезват всички анахронизми, които срещаме на старите картини с библейски сюжети. На много от тях виждаме как старозаветни царе носят корони от кръстове, или Моисей, който се покланя на «неопалимата къпина», в която стои Богородица с Иисус в ръце, или Иисус. Самата Евангелска история е мултиплицирана многократно в Библията, а пък историята на Адам и Ева и техните наследници (римски императори) можем да срещнем още веднъж в Книга 3 и 4 Царства и Книга 2 Паралипоменон, само че като израилски и иудейски царе.

Още нещо откриваме от тези редове. Прието е, че Христос е разпънат на хълма Голгота. От библейските легенди и живописта, свързана с Разпятието, виждаме, че на този хълм е бил погребан и Адам. Но ако Адам, описан в Старият завет, в действителност е ДОМинус Максимилиян Херкулий, то там, където е погребан той, в действителност е Иерусалимската Голгота. Знае се, че този император е погребан в Дакия. Ако умре един цар, то него навярно ще го погребат в столицата на царството. Старото име но София е Сердикия (Сердика), което се превежда като ЦАРство Дакия. Гробът на библейския Адам наистина е бил в покрайнините (тогава) на античния град Сердика. Най-големият некропол от времето на Максимиан Херкулий се е намирал на и около височината Куру Баглар, позната ни днес като Лозенец. Там е бил и неговият гроб и библейската Голгота, на която е разпънат Христос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като пускате такива материали не е зле да слагате знак, че става въпрос за шега, защото някой може да си помисли, че става въпрос за сериозен текст. Впрочем, авторът шегува ли се или си вярва?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Като пускате такива материали не е зле да слагате знак, че става въпрос за шега, защото някой може да си помисли, че става въпрос за сериозен текст. Впрочем, авторът шегува ли се или си вярва?

Лошото е, че нашият заклет фоменковист орос си вярва. :biggrin:

А това е само началото. Бисерите му нямат край. Още си спомням забавният случай, когато сравняваше владетелите от Именника на българските ханове със римските императори. :crazy_pilot:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=his...mp;sb=&vc=1

:058:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лошото е, че нашият заклет фоменковист орос си вярва. :biggrin:

А това е само началото. Бисерите му нямат край. Още си спомням забавният случай, когато сравняваше владетелите от Именника на българските ханове със римските императори. :crazy_pilot:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=his...mp;sb=&vc=1

:058:

Аз пускам материали, които са плод на години изследвания на книгата Библия и на римската история. Не само си вярвам, ами това си е живата истина. Мога ли сам да направя приликите в имената, реда на царуване, приякорите, създаването на Константинопол... Само има една забележка. Това с годините не е вярно. В действителност една година тук отговаря на един лунен месец. Който може нека да си изчисли колко е живял всеки един римски император.

А на Ромчето нека да кажа: "АМАН ОТ ЦИГАНИ!"

След като ме изгони от клуб История на Дир БГ (там той се подвизава като пишман зам. модератор), ето че започна да ме преследва и в останалите форуми. Причината е ясна. Той познава римската история само и единственно от интернет, като си играе на копи-пейсни, а аз се занимавам с нея само 35 години. Голям познавач, няма що!

Ама трябва да дойда аз в Свищов или в София да направим един научен дуел.

Само да не се наакаш след дуела?

Ако нямаш какво ново да напишеш по темата, то не се занимавай с участниците, които има какво ново да дадат.

Докажеш ли ми, че не съм прав, то ще си взема думите назад. Това което го пиша в темата, го няма написано никъде в интернет и затова според теб (и такива като теб) аз съм луд, изперкал, или просто "проклет фоменковист". А този, който пише, че някой е роден преди 7000 и незнам още колко си години, е много умен и може да го докаже с трънки.

Ще дойда аз на Свищов, ще дойда.

Чакай ме.

И не забравяй да си вземеш резервни гащи.

Може да са ти необходими.

С Неуважение Хорос!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Дядо, пий си лекарствата и изчезвай там откъдето си дошъл.

"ОТ МЛАД ГЛУПАК СТАР МЪДРЕЦ НЕ СТАВА!

Българска поговорка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей хора, може и да ме помислите за луда, но мисля, че рождената дата на Адам може да се пресметне! :lightbulb: Не съм много сигурна, но ще пробвам.

РЕШЕНИЕ:

Библията (в която се споменава за Адам) е писана 1600 г. Днес сме 2009. Книгата е писана много преди и малко след новата ера, т.е. Рождество Христово. Просто трябва да разберем със смъртта (незадължително) на кой свършва, да пресметнем кога е настъпила тя. Така от раждането на Христос до края на Библията ние знаем колко години са. Библията е писана 1600 г. (приблизително), от които 80 (да вземем за пример 80, само за пример) години са след новата ера. И така ето го решението на задачата:

2009-[1600-80]=2009-1520=489

????????

П.П. Ще :biggrin: се :biggrin: спукам :biggrin: от :biggrin: смях :biggrin: !!!! Aз не съм добре!!! :crazy_pilot: Жалко че нямаме достатъчно информация, иначе щях да направя откритието на света! Как само ми хрумна подобно нещо!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко това много хубаво, само че не знаем точната рождена дата на Исус. Пък и точната дата на последната редакция на Библията също не е ясна. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Всичко това много хубаво, само че не знаем точната рождена дата на Исус. Пък и точната дата на последната редакция на Библията също не е ясна. :bigwink:

Как да не знаеш бре Романе? Не се излагай! Като гледам как пишеш във всички теми толкова компетентно, а сега изведнъж - не знаеш! Не се шегувай бре човече, я бръкни некъде из нета, па макар и на руски и намери правилния отговор. Ние дъртаците имаме вяра в теб. Ти ще си бъдещия спасител на България. Познахме те! Давай все така!

Хорос

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Едно интересно филмче по темата... :bigwink:

http://dailymotion.virgilio.it/video/x1x36c_lanimateur_fun

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...