Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Потребител

Иди прочети Евангелията. Остави Блаватска и другите странични неща. Който ще да вярва в прераждането, Христос не говори за такива неща. А дори и да говореше, има далеч по-значими, чисто морални работи, които казва. Нито там някакви си прераждания, нито престоли, власти, тронове, господства, метафизични прозрения, нито разни възвишени приказки имат значението на най-простите християнски напътствия.

Никой не може да ми казва какво ще чета. Това си е мой интерес и мой идеал. Разбира се,че ХРИСТОС приказва за много морални работи,но и дава пример с неговия начин на живот. Да който ще да вярва,който не иска да не вярва в това си прав. Но с този списък ще докажа,че в много повече религии преди ИСУС ХРИСТОС се е проповядвало прераждането и това е много старо учение и не е религия. ИСУС ХРИСТОС се е учил и предавал гносис от ЕГИПЕТ И ИНДИЯ,както и ПЛАТОН и ПИТАГОР и много други древногръцки философи и философи от цял свят,както и МОЙСЕЙ също така.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ако вярвах в Иисус, нямаше да търся допълнителни причини, които да затвърдяват вярата ми в него или пък да го изкарват по-велик, отколкото е, с цената на фантасмагории. Специално за прераждането - с какво това го прави по-специален? Иисус като обединител на всички религии с помощта на машинална и повърхностна компилация не ми вдъхва доверие и е някак си кич. Иначе мога да разбера и дори да приема традиционното тълкуване на образа и на смисъла на жертвата му.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Затова казах да се чете Евангелието. Там щуротиите на мадам Блаватска всъщност ги няма. Христос е проповядвал доста неща, но с прераждания не се е занимавал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Затова казах да се чете Евангелието. Там щуротиите на мадам Блаватска всъщност ги няма. Христос е проповядвал доста неща, но с прераждания не се е занимавал.

Няма да споря и не искам да споря с хора,които не могат да вдяват във феномените.

Но продължавам със списъка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЛАЛАНД И ДЮПЮИ участвували в назначената от РОМ комисия по новия републикански календар. ДЮПЮИ бил твърдо убеден,

че всички религиозни идеи са се зародили в Древен Египет и - което е по-характерно - че ПАРИЖ е по някакъв начин

свързан с египетската богиня ИЗИДА.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

МОЯТ ДУХОВЕН УЧИТЕЛ ИЕОВА ми отговори,че затова е свързан ПАРИЖ с ИЗИДА:

I.Френската певица МИРЕЙ МАТИЙО носила в момента душата на ИЗИДА.

II. А много френски крале,които са поръчвали древноегипетски символи в ПАРИЖ чрез експедиции /НАПОЛЕОН също е провеждал такава експедиция/ значи са вярвали в превъплъщенията и моят духовен учител ИЕОВА ми каза също така,че са

били древноегипетски фараони или древноегипетски богове.

III. Точно силната вяра в превъплъщенията ще победи омразата между толкова много религии и секти по света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

СИРИУС е звездата,асоциирана от древните египтяни с богинята ИЗИДА,нещо което ЛАЛАНД също е знаел.

Всъщност маниакалното увлечение на ЛАНАД И ДЮПЮИ по ИЗИДА било толкова голямо,че един от колегите им в Академия-

та на науките не се сдържал и възкликнал: Господата ДЮПЮИ И ЛАЛАНД виждат ИЗИДА навсякъде!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

22. ПИТАГОР - бащата на математиката,както казват - син на ювелира Миесарх,чичо му е Зоил -

имал 2 братя - Евном и Тирен. Питагор бил слушател на Ферекид. Хераклид Понтийски казвал,че

Питагор говорел за себе си,че бил някога Еталид и бил смятан за син на Хермес,той Питагор се въплътил по-късно и в Евфорб и Евфорб му казал,че бил Еталид. След Евфорб душата му се преселила в Хермотим,който желаейки да докаже това,отишъл в Бранхида и влизайки в храма на Аполон,посочил щита,който Менелай посветил на бога. Той твърдял,че самият Менелай посветил щита на Аполон,когато отплувал от Троя.Щитът вече бил разяден и само украшенията от слоновата кост били останали по него. След като Хероним умрял, той станал Пир - делоски рибар - и също помнел как преди това бил Еталид,после Евфорб,после Хермотим и накрая Пир. След смъртта на Пир той станал Питагор и отново съхранил в паметта си всичко,за което споменахме по-горе. Разправят,че Питагор пръв изказал мнението,че душата,преминавайки през кръга на неизбежността,всеки път се въплъщава,не само в хора,но и в различни животни. Точно това пък моят духовен учител Иеова хем потвърди,че съществува прераждането,хем ми каза,че ние хората се превъплъщаваме само в хора /защото както ми обясни той те са ни създали по техен образ и подобие,как ще се превъплъщавате и в животни,след като сме ви създали хора/, за чийто отговор много ме учуди,защото и в древноегипетската и древноиндийската митология се информира,че се превъплъщаваме и в хора и в животни и не само в това ами в растения,скали и т.н.и в други древни митологии някои от тях също така учат че хората се превъплъщат в различни неща,и много ме учуди като ми каза,че се превъплъщаваме само в хора

и то жените в жени,мъжете са си мъже.

ПИТАГОР ПОМНЕЛ ЧЕ БИЛ СИН НА МЕРКУРИЙ И МОЯТ ДУХОВЕН УЧИТЕЛ ИЕОВА МИ ОТГОВОРИ, че е бил носил и негова душа и че било вярно това. По-горе информацията е от "Животът на философите" от Диоген, а допълнението за МЕРКУРИЙ е от

"Тайната доктрина" на Ел.Блаватска,а за аргументите от Платоновите диалози.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За ЛАЛАНД И ДЮПЮИ съм писала по-рано сега видях,че повтарям имената им. Значи пак ще си напиша техните номера.

Но допълнителната информация за тях не съм я писала тогава де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

69. ДЖОРДАНО БРУНО

70. ДИЙ - алхимик,кабалист,астроном,астролог и математик,като астролог при Мери Тюдор и като официален астролог и

магьосник в двора на Елизабет I.

71. НИКОЛАЙ КОПЕРНИК

72. ФИЛИП СИДНИ - поет

73. ДЖОВАНИ МОЧЕНИГО

74. ТОМАЗО КАМПАНЕЛА

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

ученик на КАМПАНЕЛА.

76. АРГУМЕНТИТЕ НА НЯКОИ ДР.ГР.ФИЛОСОФИ -

I-ВИ АРГУМЕНТ - Представлява един вид натурализиране на диалектиката на взаимопрехода на противоположностите. Мъртвото и живото са

противоположности,следователно,разсъждава СОКРАТ,ако мъртвото се поражда от живото,би трябвало и живото да се поражда от мъртвото. На

тази основа се прави извод,че душите на хората са съществували и преди раждането им в тяло.

:balloons:

II-РИ АРГУМЕНТ - Бил подсказан от 77. КЕБЕТ - Ако придобиването на знания е един вид припомняне,душите

следователно са получили тия знания до рождението си, от което следва,че те са съществували по-рано. От това

следва,че същността - общо понятие,е необходимо да се знае преди познаването на единичното. :bash: :bash: :bash:

II-РИ АРГУМЕНТ - Бил подсказан от 77. КЕБЕТ - Ако придобиването на знания е един вид припомняне,душите

следователно са получили тия знания до рождението си, от което следва,че те са съществували по-рано. От това

следва,че същността - общо понятие,е необходимо да се знае преди познаването на единичното. :bash: :bash: :bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

III-ти АРГУМЕНТ: 78. СИМИЙ И КЕБЕТ настояват да се докаже,че душата продължава да съществува и след

смъртта и това кара СОКРАТ да се обърне към III-ия аргумент - ТОВА,КОЕТО Е СЪЗДАДЕНО, Е НЕРАЗРУШИМО,СЪЩНОСТИТЕ

-ФОРМИ НЕ СА СЪЗДАДЕНИ,ТЕ СА НЕВИДИМИ И БОЖЕСТВЕНИ; НО ДУШАТА Е НЕВИДИМА И БОЖЕСТВЕНА; НО СРОДНА НА СЪЩНОСТИТЕ-

ФОРМИ,ТЯ Е НЕРАЗРУШИМА. В тази аргументация е вплетена орфико-питагорейската митологема за метемпсихозата. НО

СИМИЙ И КЕБЕТ остават неубедени. Като възражение СИМИЙ привежда питагорейската идея за душата - хармония на те-

лесни елементи,а КЕБЕТ настоява,че оцеляването на душата след смъртта,все още не означава,че тя макар и след време също не погива. СОКРАТ доказва най-напред несъстоятелността на идеята за душата - хармония,а след това,заемайки се с опровергаване на тезата за КЕБЕТ развива IV аргумент:

:bounce8:

IV-ти АРГУМЕНТ: ЗА безсмъртието на душата,който представлява един вид задълбоцчение на III-ия АРГУМЕНТ

- ПОНЕЖЕ ИДЕЯТА Е НЕУНИЩОЖИМА,ПО СЪЩИЯ НАЧИН И ДУШАТА,КОЯТО ВСЪЩНОСТ - ИДЕЯ НА ЖИВОТА,Е БЕЗСМЪРТНА И НЕУНИЩОЖИМА. СИМИЙ И КЕБЕТ признават убедителността на това доказателство,след което се открива III-та част

на диалога - етическите и космологическите следствия от тезата на безсмъртието на душата. :rul:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защо пък Питагор да е баща на математиката?

Попадал съм на задачи от Египет - не помня коя династия, но беше доста преди Питагор да е живял...Задачите и решенията бяха впечатляващи.

Та математика е имало и преди Питагор да ни каже, че 7 е божествено число....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма никаво прераждане, никакво отвъдно.......

има ...,както го е написал Вапцаров: ,,земя и червеи".....

Не го е написал така Вапцаров.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...