Отиди на
Форум "Наука"

От коя епоха е този предмет?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Оригинален предмет ли е или е имитация, изработена в наше време и изкуствено "състарен"?

През античността може да е създаден най-рано, според мен, ама не - от шумерите, по-скоро, може би - от гърците или от римляните. Не вярвам да е създаден от праисторическите хора. През средновековието, ако е създаден, може да са го създали арабите, пак - според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Може пък да стигнете до интересни изводи за историята.

Не се бъзикай с хората, май никой няма да познае откога е /освен многоуважаемия Tyroglyphos/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:):) Нищо, де. Няма човек, който да не го е видял и да не е останал изненадан. Аз например бих казал, че е от 20-тте гоидни на 20 век или пък от САЩ през 19-ти, ако веднага не го бях видял с надписа, който ти беше пуснал :):):)

ПП

Оригинал е, не е имитация.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Предполагам, че е горе-долу от същото време като този негов близък роднина. :bigwink:

post-5121-1236898770_thumb.jpg

Ми като гледам този - май че да.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Няма човек, който да не го е видял и да не е останал изненадан. Аз например бих казал, че е от 20-тте гоидни на 20 век или пък от САЩ през 19-ти

Това е следствие от неоправдано високото самочувствие на съвременния човек. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Български? Вторият ли е български?

Комплект походни принадлежности за хранене (нож, вилица, лъжица) от средата или втората четвърт на ХІХ век, според мен е армейска работа. Френска, английска, американска, австрийска или пруска.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е, но не е от това време. И аз така реших като видях фотото, че е нещо от Наполеон насам, но като разбрах откъде е си глътнах езика:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен вилицата и лъжицата, има още принадлежности за педикюр и за чистене на ушите; шилото не ми е ясно за какво е?! :post-20645-1121105496: Приборът е нещо като "швейцарското ножче", но според мен е от античността. Твърде много прилича като начин на изработка и дизайн на подобни хирургически инструменти от тракийския и римския период! Виждал съм такива в Археологическия музей в София (във специалния фонд, а не в експозицията) изработени от бронз, имаше даже скалпели и пинсети! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че е намерен на територията на България, по никакъв начин не го прави българско, естествено.

Иначе е крайно време 'швейцарското ножче' да бъде преименувано на римско такова. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май... аз познах, а след мен - и Харамията - също.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Да:) Сащисан бях да разбера,че това е от Рим, 3 век сл.Хр.

А нашенският екземпляр е от края на 2 или нач. на 3 в. сл. Хр., намерен е в гробницата на лекар при с. Люблен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...