Отиди на
Форум "Наука"

Парад на севернокорейската армия


Recommended Posts

  • Потребител

Във всеки случай тези мацки няма да са нито като българския войник, който цитирах, нито като хората на Хегелман! Такива сме ги виждали и в България. Водеха ги по един месец на военно обучение. Не можеха да си затварят едното око, че други им го затулваха с ръка, докато стрелят. А дневника ще си остане в българските архиви и едва ли ще види бял свят. Шопето е голям страх. Пък, цевта на емгето се сменя много лесно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Макар, че не е за тук, иска ми се да посоча и немската версия за тези боеве.

"...Цялата операция е много нагледна, но американците са при Дюселдорф."

Първи ден: 6-ти март 1945-та год.

"... Бомбардировачи и изтребители (на противника) летят над Долни Михоляц и над преправата! Нямаме тежки оръжия, понеже мястото за преминаване не позволява. Пехотата ни настъпи на три километра напред и е спряна. Противникът е силен, особено неговата артилерия!"

Последен ден: 19-ти март 1945-та год.

"... При съседите вдясно и вляво кипят упорити боеве. Противникът отвсякъде настъпва. От трите дружини сме останали 150 души. От моята 50 души. Хората ми се държат като герои. Подпоручик Ходман падна убит. Убити и ранени са всички офицери (Лангер, Бугер - той ги изрежда). Въпреки това, ние не бива да позволим стесняване на предмостието, дори ако това ни коствува главите!"

Из дневника на полковник Хегелман (дружинен командир), намерен убит на Дравското предмостие на 19-ти март 1945-та год., който мръсните комуняги все още се страхуват да публикуват!

"Ние напускаме селото, няма нито една здрава къща. Половината село гори. Боят при Сталинград едва ли е бил по-жесток." ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Във всеки случай тези мацки няма да са нито като българския войник, който цитирах, нито като хората на Хегелман! Такива сме ги виждали и в България. Водеха ги по един месец на военно обучение. Не можеха да си затварят едното око, че други им го затулваха с ръка, докато стрелят. А дневника ще си остане в българските архиви и едва ли ще види бял свят. Шопето е голям страх. Пък, цевта на емгето се сменя много лесно!

Аз за ''мацки'' въобще не отварям дума . Но ако си мислиш , че с Мариус Куркински , Азис и бате Бойко можеш да повториш Драва-Соболч и Косово .... :doh:

Дядовците ми , единия умря миналата година на 93 год. / Бог да го прости ! / са били там и с тях , ние двамате , КГ 125 и Харамията , Ласт Роман и други съфорумници можем да направим пак малък Сталинград , но от набор 79-80 нататък ....нищо хубаво не очаквай ....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така! Значи и ти си го чел. Радвам се!

Всъщност, аз съм чел извадки от няколко източника, единият от който беше сп. "Жената днес", ако някой си го спомня. Там беше и разказа на българския войник. Извадки има и в книгата на Димитър Гилин "На война". Като цяло обаче, никога не е издаван и едва ли някога ще го издадат. В оригинал, да не говорим.

Е, Рицар тук вече съм съгласен с тебе! Кой и какво обаче, е причината за това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Точно така! Значи и ти си го чел. Радвам се!

Всъщност, аз съм чел извадки от няколко източника, единият от който беше сп. "Жената днес", ако някой си го спомня. Там беше и разказа на българския войник. Извадки има и в книгата на Димитър Гилин "На война". Като цяло обаче, никога не е издаван и едва ли някога ще го издадат. В оригинал, да не говорим.

Е, Рицар тук вече съм съгласен с тебе! Кой и какво обаче, е причината за това?

http://www.elufa.net/

Оттук може да се гледа редовната емисия на севернокорейската държавна телевизия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Това са терминатори! Имат сериозна армия, макар и с остаряло въоръжение. Но пък бойния им дух е невероятен. Между другото, южните им роднини също имат здрава войска. Но кимчовците се сдобиха с "Бомбата", което превърна Ю.Корея, Япония и Тайван в унтерменши, а пиндосите не смеят да ги пипнат.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...