Отиди на
Форум "Наука"

торсионни полета


Recommended Posts

  • Потребител

Преди 2 години прочетах в едно списание за торсионните полета и ме грабна тва което го пишеше,та бях ги позабравил но докато четах из форума се сетих за тях,и реших да публикувам тази тема.Някой хора си обясняват с тях феномени като гадатели,лечители и др. такива уникати ;) ,но това са глупости,предлагам да се наблегне изцяло на научната страна по въпроса :)

помня бегло само че те имаха връзка със спиновете на частиците,и цаката беше в това че ако има торсионна връзка м/у две частици и едната промени спина си,то и другата си го променя дори и да е на другия край на вселената (ако изобщо има край де :) ) ,а също интересно ми се стори,че скороста на тази връзка е даваха 10^9 пъти по-бърза от тази на светлината :hmmm: "брях как ли са го измерили" тва за скороста май са го писали колкото да има нещо и по тоя въпрос.За въпросната връзка м/у 2-те частици пишеше,че се създава когато частиците се доближат една до друга или се сблъскат (не помня кое от двете условия беше) но се надявам някой по-компетентен да светне по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Това, че две частици с еднакъв произход знаят какъв е спина на другата, дори да са на краищата на вселената, ако за това сатава въпрос, не е глупост, просто е квантов феномен. Доказан.!

За гадателите.... :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

До 'z_z_z_z'

Когато тази теория излезе, редколегията на "Светът на физиката" обяви това за "дръж ми шапката", но все пак остави право на всеки сам да избере своята позиция по този въпрос.

Аз лично съм на същото мнение.

Считам, че един линк към материала им, с който отразиха събитието, би дал повече светлина.

http://www.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/wop_4_...6-Paliushev.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Според мен мнението трябва да се приеме за вярно, след като се провери с експеримент. Още повече че виждам и скорости, надминаващи познатите ни. Дано някога се окаже твърдението вярно, но до тогава съм скептик.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още повече че виждам и скорости, надминаващи познатите ни.

В статията пише "Торсионното поле не пренася сила и енергия, не руши, то има свойството да пренася информация."

Тази теория не твърди, че се задвижват материални частици, дори термина скорост е относителен, понеже "не пренася сила и енергия" ,представиси една дълга сопа :) в единия и край има драсната чертичка,а в другия край имаш още една.Е отчиташ началното положение на чертичката в край А,после завърташ сопата и в момента в който ти я завърташ положението "информацията" на чертичката от край А се предава и на край Б.По-елементарен пример за тази теория не мога да дам, тва е основната идея,та в тази теория най-малко трябва да те учудва скороста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само споменаването на сопа, би трябвало да ме убеди. Но аз гледам не в резката, която е въздух, а се ориентирам от съседната материя на самата сопата за да разбера къде е отишла резката.

Може ли сега да повториме опита само с резка без сопа, защото последната ме смущава.

Предаването на информация без разход на никаква енергия и със скорост по-висока от тази на светлината би предизвикало завист и в самия Айнщайн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само споменаването на сопа, би трябвало да ме убеди. Но аз гледам не в резката, която е въздух, а се ориентирам от съседната материя на самата сопата за да разбера къде е отишла резката.

Може ли сега да повториме опита само с резка без сопа, защото последната ме смущава.

прав си не се изясних достатъчно точно и съответно ти не ме разбра,но примера със сопата е достатъчно описателен ако го сханеш,и моляте без тъпи забележки, сега и ще ти го наресувам завъртането "усукване"

rotationqg2.jpg

така ето и идеята имаш 2 електрона (2-те чертички) м/у които има торсионна връзка (сопата),според теорията ако спина на единия електрон се промени,то се усуква пространството "елемента със завъртането на сопата" и спина на 2-рия електрон се променя по същия начин.Е сега надявам се схвана идеята на това усукване и защо при него скороста е безкрайна,т.е. скороста на предаване на информация,тука няма придвижване на материя с невероятни скорости.

Редактирано от Bathory
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, разбрах го още от пресконференцията на БАН миналата година, но мислех да не би да има нови открития. Гледах разбира се преди това и интервюто което направи Кеворкян във "Всяка неделя".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...