Отиди на
Форум "Наука"

Паралелни светове


Според вас съществуват ли паралелни светове?  

38 потребители са гласували

  1. 1. Според вас съществуват ли паралелни светове?

    • да
      30
    • не
      14
    • нямам мнение
      5


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

С една дума препоръчваш Файнманови лекции. Аз също съм чувал много добри отзиви за тях.

Аз ще взема под внимание тази препоръка. Надявам се и моето хлапе да ги прочете /той ще бъде втори курс в СУ, астрофизика/ и смятам, че ще му бъде от полза.

Казваш, че си зает ... За съжаление и аз съм много притиснат от това относително време...:biggrin:

Затова ще скицирам нещо като отговор за паралелните вселени. Тази идея е добре развита в струната теория. Като там за разделител между вселените има мембрана. Струната, изглеждаща като мембрана не позволява преминаването от една вселена в друга вселена.

След седмица ще имам свободно време да напиша каквото знам по въпроса.

++++++

Антропният принцип е може да нещо илюзорно, но звучи много привлекателно. Вярно че излиза от рамките на физиката и се прелива във философията, но не може да се отрече, че изводите които налага са много екзотични. :)

+++++

Поздрави Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 53
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Файнманови лекции по физика в 3 тома - за студенти - нефизични специалности, а по-скоро за обща култура по физика.

Файмановите лекции са за студенти -физици, начален курс. Може би те заблуждава това, че са четени в Калифорнийския технологичен институт, но там също има специалност физика. Направени са в забавен и по-разчупен стил от традиционните учебници, но

Не считайте тези лекции катонякакъв обзорен курс. Не, това е съвсем сериозен курс.(Р.Файнман, предговор на 1 том)

Доста са стари все пак, даже аз си ги купувах от антикварна книжарница.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Файмановите лекции са за студенти -физици, начален курс. Може би те заблуждава това, че са четени в Калифорнийския технологичен институт, но там също има специалност физика. Направени са в забавен и по-разчупен стил от традиционните учебници, но

Доста са стари все пак, даже аз си ги купувах от антикварна книжарница.

Благодаря за инфото, Дорис. Имаш ли идея за цената и от къде може да се купят? Или поне точното заглавие за да мога да ги потърся в някоя он-лайн книжарница и да си ги поръчам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Р. Файнман, Р.Лейтон, М. Сендс Файнманови лекции по физика том 1 (2 или 3), Народна просвета 1970 превод от руски, големи сини на цвят книги с твърди корици.

Забележително е, че книгата е издадена в СССР през 1965 г., две години след като излиза в САЩ, тоест веднага след като се разчува, че лекциите са хубави и полезни.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...