Отиди на
Форум "Наука"

Десет причини за абсолютната и неотложна необходимост на гласоподаването


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Е, luby, поне се разбра на коя партия симпатизираш. Според мен ти ще гласуваш, но каниш другите да не го правят;)

Изводите ти за българското политическо развитие са много, много неверни. Това, което пишеш се случи отчасти, и далеч не по причина на т.нар. "демократични сили".

Само една кратка справка. За целия период от 1989 до 2008 г. бившата БКП и свързаните с нея структури е отсъствала от властта само за 9 месеца при Филип Димитров и за 4 години при Иван Костов.

Във всички останали правителства БСП и ДПС са били или носители на мандата, или са имали решаващ глас за избора на правителството.

Следователно всички беди, които се опитваш да посочиш по-горе, чисто и просто се дължат на тях. От 19 години имаха значи 14 години и 6 месеца да спасяват България. Вместо това я оставиха в края на 1996 година с безобразна инфлация и заплати от по 6 долара.

Не, че "демократите" нямат вина, грешки и провали. Но основната отговорност за проблемите не е тяхна, а на тези, които са начело на държавата 15 от 19 години, но нищо повече от полудемокрация и полукапитализъм не изградиха. И това не е никак случайно.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 125
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Стреляш напосоки. Повтаряш ми тоя рефрен вече 10 години. :smokeing::post-70473-1124971712::smokeing:

Нито те познавам, нито искам да те познавам, нито ме интерисува кой си, така че няма как да ти повтарям какво и да е десет години.

luby:

"След "демократичните промени" се наблюдава една единствена политическа концепция за България:

1. ликвидация на земеделието

2.ликвидация на леките и тежките индустриални единици

3.ликвидиране на образоваелните традиции от периода 1955-1985г.

4.ликвидиране на здравеопазването и затваряне поетапно на болничните заведения

5.ежегодишно (в края на всяка година) по утвърден план оразване на лекарствата отпускани от здравната каса като в същото време здравно-осигуряващите се лица дори са лишени от правото да притежават здравноосигурителни книжки и дори представители при договарянето на услугата (с мълчаливото престъпно съгласие на М. Кунева)

6.планово повишаване на енергийните източници така, че да се обезмисли производство на български стоки

7. поддържане процента на емиграция на славофонното християнско население в границите на зададените стойности от Световната банка и МВФ и т..н. и т.н.

Така, че за която и българска партия да гласувате, очаква ви една и съща съдба - веднага след сформиране на поредното ново правителство първата работа на мин съвет е да вдигне шоково цената на ел. енергията и нататък вече си го знаете..."

По принцип всичко което си написал са абсолютни глупости, но ще се спра само 7. защото такава тъпотия и във вестник Нова зора неможе да се пречете - "поддържане процента на емиграция на славофонното християнско население в границите на зададените стойности от Световната банка и МВФ" За теб българите не сме народ със собствен език и идентичност, а някакво безлично "славянофонно население" :mad: Ей това комунистите все се мъчите да ликвидирате българския народ - първо създадохте македонскта нация, след това му отнехте земята - нещо което и турците не са направили, опитахтесе да ни направите 16 република на СССР, обрахте държавата и народа и продължавате да ни обирате, а сега ни наричате "славянофонно население" - даже и право на идентичност нямаме!

Едвали ти е известно, но просентът на емиграция сред туркофонното мюсюлманско и циганофонното християно-мюсюлманско население е по-голям от колкото сред славянофонното християнско. Почти същият е и процентът сред славянофонното мюсюлманско, ивритофонно юдейско и арменофонното арменогрегорианско население.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
но ще се спра само 7. защото такава тъпотия и във вестник Нова зора неможе да се пречете - "поддържане процента на емиграция на славофонното християнско население в границите на зададените стойности от Световната банка и МВФ" За теб българите не сме народ със собствен език и идентичност, а някакво безлично "славянофонно население" :mad: Ей това комунистите все се мъчите да ликвидирате българския народ - първо създадохте македонскта нация, след това му отнехте земята - нещо което и турците не са направили, опитахтесе да ни направите 16 република на СССР, обрахте държавата и народа и продължавате да ни обирате, а сега ни наричате "славянофонно население" - даже и право на идентичност нямаме!

Едвали ти е известно, но просентът на емиграция сред туркофонното мюсюлманско и циганофонното християно-мюсюлманско население е по-голям от колкото сред славянофонното християнско. Почти същият е и процентът сред славянофонното мюсюлманско, ивритофонно юдейско и арменофонното арменогрегорианско население.

Пропускаш основополагащия коефиициент - раждаемост, който дава окончателен вид на извадката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пропускаш основополагащия коефиициент - раждаемост, който дава окончателен вид на извадката.

Би ли обяснил какво общо имат раждаемоста, емиграцията и Световната банка с МВФ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В шантавите пропаганди на конспиративни теории - много :):)

Жокер за модератора - по договореност с кои международни организации България затваря училища и болници?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако имаш твърдение, не го задавай като въпрос. Чакам цитат на споразумението.

Лекции няма да изнасям в един през нощта.

Всеки грамотен българин знае кой е Ларс Сандгард и как Световната банка диктува "Системата на финансиране на образованието".

Моля запознакте се първоначално за да е плодотворна дискусията ни със политиката на Световната баанка - Кредит срещу реформи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напротив, малцина знаят кой е тоя. Не с тия евтини трикове. Чакам ясно твърдение и доказателства. Текст, линк и т.н.

И какво общо има Световната банка с изборите??

Всички партии в БГ сътрудничат със световната банка. в т.ч. и сегашното правителство.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лекции няма да изнасям в един през нощта.

Всеки грамотен българин знае кой е Ларс Сандгард и как Световната банка диктува "Системата на финансиране на образованието".

Моля запознакте се първоначално за да е плодотворна дискусията ни със политиката на Световната баанка - Кредит срещу реформи.

Недей, то и без туй няма кой да ти ги чете, без значение дали става въпроса за един, два или десет часа. Да напомя ти нарече българския народ славянофонно население :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Недей, то и без туй няма кой да ти ги чете, без значение дали става въпроса за един, два или десет часа. Да напомя ти нарече българския народ славянофонно население

За твое сведение, "българското" население в различните райони може да говори не само на новобългарски, но и на езици като турски, гръцки, румънски, македонски и сръбски. Наричат се малцинствени езици.

Според статистики на евробарометър по темата ”Европейците и техните езици” установяват, че в България родният език е различен от български за 11% от българските граждани.

Трабва да се разграничава термина население, от народност и етнос.

Например голяма част от ромите в България предпочитат да изучават турския език като майчин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Напротив, малцина знаят кой е тоя. Не с тия евтини трикове. Чакам ясно твърдение и доказателства. Текст, линк и т.н.

И какво общо има Световната банка с изборите??

Всички партии в БГ сътрудничат със световната банка. в т.ч. и сегашното правителство.

Половината училища ще бъдат ощетени с делегираните бюджети

От Дневник Последна промяна в 16:35 на 22 фев 2008, 1898 прочитания, 1 коментар

След въвеждането на делегираните бюджети в училищата, което ще стане през април тази година, 21 общини в страната ще имат недостиг на средства повече от 20 процента, сочи анализ на Световната банка, който беше представен в Министерството на образованието и науката.

1259 са училищата с недостатъчно средства - или 53 на сто от всички училища в страната, посочи експертът Ларс Сандгард. 91 са губещите общини при въвеждането на новата система на финансиране на образованието - около 34 на сто от всички общини в България.

За да се предпазят по-малките училища от затваряне, експертите на Световната банка предлагат да се подготви списък на защитените училища и да се предложи минимално изискване по едно училище за всяка община. От МОН обявиха, че такива мерки вече се предприемат.

Министърът на образованието Даниел Вълчев посочи, че съвместно с финансовия министър Пламен Орешарски е подготвил писмо с препоръки до второстепенните разпоредители на средства към училищата, каквито се явяват общините, и към финансиращите органи. В тях се посочва кои са допустимите разходи за едно училище и кои не, и как трябва да се разпределят средствата, коментира пред журналисти главният секретар на МОН Димитър Танев. Недопустим разход е отделянето на средства според броя на паралелките, даде пример той. Това ще стимулира директорите да разбиват класовете в повече на брой паралелки и затова не се допуска, обясни той.

При запазване на процента от БВП за образование, който отново е 4,2 на сто, при въвеждането на делегирани бюджети ние можем да инвестираме над 200 млн. лв. за образователни програми вследствие на спестяване на средства при оптимизирането на училищната мрежа, посочи Танев.

Министър Вълчев отбеляза, че преди това тези средства просто са потъвали в системата. Твърдо сме убедени, че делегираните бюджети ще се одобрят от самата образователна система, каза той и посочи, че новата схема на финансиране се коментира недобросъвестно и че негативните реакции досега идват от общините, а не от училищата.

За тази година сме предвидили 29 млн. лв. за оптимизиране на училищната мрежа, уточни Вълчев. Той поясни, че тези средства ще бъдат предоставяни на общини, които закриват училища, за да се осигурят транспорт, храна, учители за извънкласни форми на занимания за учениците.

Димитър Танев посочи, че всяка община сама решава от колко училища има нужда. Той обаче подчерта, че в училища с маломерни паралелки, където на един учител се падат под 10 ученици, няма да може да се достигне до нивото на заплащане на учителския труд, което бе прието след учителските протести.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2008/02/22/...at_oshteteni_s/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Напротив, малцина знаят кой е тоя. Не с тия евтини трикове. Чакам ясно твърдение и доказателства. Текст, линк и т.н.

Мда, малцина знаят. Като чукнеш Ларс Сандгард в Гугъл, ти изкарва 3 (три!) резултата. С разширено търсено 13. Я сега помисли, друже КГ, дали това е толкова случайно. На латиница за "Lars Sandgard" не посочва нищо!

И изведнъж някакъв си нещастник, чиновник, който нашите тъпоумни в 90% медии повишават до експерт, идва от майната си и ни казва какво да правим с училищата си. Не ме обвинявай в запаленост по конспиративни теории, но нещо тук много мирише.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да се предпазят по-малките училища от затваряне, "експертите" на Световната банка предлагат да се подготви списък на защитените училища и да се предложи минимално изискване по едно училище за всяка община.

Бладодарение на тандема Министерски съвет / Световна банка българското образование се връща на етапа на килийните училища - една община едно училище.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
За да се предпазят по-малките училища от затваряне, "експертите" на Световната банка предлагат да се подготви списък на защитените училища и да се предложи минимално изискване по едно училище за всяка община.

Бладодарение на тандема Министерски съвет / Световна банка българското образование се връща на етапа на килийните училища - една община едно училище.

Ще си станем всички идиоти като американците, само че не жизнерадостни, защото светът не работи за нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като че ли за Гърция съм чел, че във всяка бюлетина има и опция "гласувам против всички кандидати" и ако процента на така гласувалите надмине 51, то изборите се анулират и се провеждат нови.

В България обаче не е така, затова дали ще гласуваш или не-аз лично разлика не виждам. Ако не гласувам-подхранвам големите акули, ако гласувам с недействителна бюлетина-акулите пак ще са власт. Е за какво тогава да си разкарвам задника до близката секция?

Поправете ме ако греша, но в момента това мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Като че ли за Гърция съм чел, че във всяка бюлетина има и опция "гласувам против всички кандидати" и ако процента на така гласувалите надмине 51, то изборите се анулират и се провеждат нови.

В България обаче не е така, затова дали ще гласуваш или не-аз лично разлика не виждам. Ако не гласувам-подхранвам големите акули, ако гласувам с недействителна бюлетина-акулите пак ще са власт. Е за какво тогава да си разкарвам задника до близката секция?

Поправете ме ако греша, но в момента това мисля.

Политиката на марионетните български правителства е предначертана за десетилетие напред и новите избори няма да донесат възмездие или промяна.

Парите, които Световната банка отпусна на Министерството на здравеопазването срещу списък със антисоциални действия наречени реформа в здравния сектор са кървави пари, които ще плати преко волята си българския данъкоплатец и те ще се ползват за ликвидиране на болниците в малките градове.

Изборите и новото правителство в никакъв случай не могат да спрат действието със заробващите споразумения със Световната банка и МВФ.

Гласуването узаконява за още 4 години поредното марионетно правителство.

И какво щв стане при новото правителство:

-септември увеличение на ел. енергията

-нови цени за природния газ

-орязване с почти до 90% на лекарствата отпускани от Здр. каса

-поправки в ГПК и НК

и т.н и т.н.

Единствения начин на съпротива срещу асоциалната и ахуманната политика на поредното марионетно българско правителство е гласуване със невалидна бюлетина или емигриране. Аз избирам за сега първото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За твое сведение, "българското" население в различните райони може да говори не само на новобългарски, но и на езици като турски, гръцки, румънски, македонски и сръбски. Наричат се малцинствени езици.

Според статистики на евробарометър по темата ”Европейците и техните езици” установяват, че в България родният език е различен от български за 11% от българските граждани.

Трабва да се разграничава термина население, от народност и етнос.

Например голяма част от ромите в България предпочитат да изучават турския език като майчин.

Те извъртай - ти каза "славянофонно християнско население". Да не сме аморфна безлична маса славяни? И сега продължаш антибългарската си комунистическа пропаганда - в кой район освен "новобългарски" се говори "македонски и сръбски" :mad::mad::mad: И ти ми говориш за патриотизъм! Комунист - патриот :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Като че ли за Гърция съм чел, че във всяка бюлетина има и опция "гласувам против всички кандидати" и ако процента на така гласувалите надмине 51, то изборите се анулират и се провеждат нови.

В България обаче не е така, затова дали ще гласуваш или не-аз лично разлика не виждам. Ако не гласувам-подхранвам големите акули, ако гласувам с недействителна бюлетина-акулите пак ще са власт. Е за какво тогава да си разкарвам задника до близката секция?

Поправете ме ако греша, но в момента това мисля.

Сигурен ли си, че в гръцката бюлетина има такава опция? Защото ако такава се появи при нас, аз съм съгласен гласуването да е задължително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Попътувай из България, и ще разбереш.

е кажи в кой град или село се говори "македонски или сръбски" език. А случайно някъде да се говори "тракийски или добруджански", другарю luby?

Понякога се разколебавам дли даа гласувам, но опастността партията на хора като luby още четери години да управлява ме мотивира, както мотивира и много други разколебани гласоподаватели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Сигурен ли си, че в гръцката бюлетина има такава опция? Защото ако такава се появи при нас, аз съм съгласен гласуването да е задължително.

Лека корекция трябва да направя-не е като опция във всяка една бюлетина, а си има отделна "бяла бюлетина", чрез която гласуваш "против" всички кандидати.

Не съм привърженик на задължителното гласуване и съм убеден, че ако и в България се приеме такава бяла бюлетина голяма част от 60-те процента негласували с удоволствие ще покажат среден пръст чрез нея на цялата политическа пасмина.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Изборите и новото правителство в никакъв случай не могат да спрат действието със заробващите споразумения със Световната банка и МВФ.

Гласуването узаконява за още 4 години поредното марионетно правителство.

И какво щв стане при новото правителство:

-септември увеличение на ел. енергията

-нови цени за природния газ

-орязване с почти до 90% на лекарствата отпускани от Здр. каса

-поправки в ГПК и НК

и т.н и т.н.

Единствения начин на съпротива срещу асоциалната и ахуманната политика на поредното марионетно българско правителство е гласуване със невалидна бюлетина или емигриране. Аз избирам за сега първото.

Това са пълни безсмислици и служат само и единствено на тези, чиито избиратели отиват и гласуват на 100%. Резултатът на такова поведение би бил 100% гласували за досегашната власт, а този, който постъпи така, ще прояви невероятна наивност и глупост, лично като човек и като гражданин.

При всички дефекти на демокрацията, има един момент на 4-5 години, когато НАИСТИНА ви питат за мнението ви и това е сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Лека корекция трябва да направя-не е като опция във всяка една бюлетина, а си има отделна "бяла бюлетина", чрез която гласуваш "против" всички кандидати.

Не съм привърженик на задължителното гласуване и съм убеден, че ако и в България се приеме такава бяла бюлетина голяма част от 60-те процента негласували с удоволствие ще покажат среден пръст чрез нея на цялата политическа пасмина.

Аз също съм противник на задължителното гласуване, защото това освен, че е не демократично, е и безмислено. Ако аз примерно не искам да гласувам, но по закон трябва да гласувам, винаги мога да направя така, че гласът ми да не се брои - скъсана бюлетина, неотбелязан кандитат или партия или отбелязани няколко. Освен това мога да гласувам за някоя от десетки други партии, които със сигурност няма да влязат в парламента и при това положение реално не съм гласувал. Друг е въпросът с възможността да гласуваш - ако си от Варна и живееш в София и нямаш регистрация трябва да си ходиш до Варна - два дена път плюс разноските - кой ти ги плаща? Ами регистрирай се в София ще каже някой Да обаче ако работиш от Понеделник до Петък от 8 до 18ч., а администрацията работи от Понеделеник до Петък от 10 до 16ч. с 2 часа обедна почивка как да стане това? Лично аз се сблъсках с този проблем и изгубих половин надница и за да мога да ида да се регистрирам да гласувам в София а не да пътувам до Пловдив. На всичкото отгоре в работното й време жената която отговаряше за регистрацията в община Студентска не си беше на мястото и трябваще да вдигам скандали. Накрая охраната я намери и дойде - пиела си кафето нашата, в 10,30ч., е регистрираме и гласувах, но ако не можех да избягам от работа?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
При всички дефекти на демокрацията, има един момент на 4-5 години, когато НАИСТИНА ви питат за мнението ви и това е сега

Така погледнато у нас е имало демокрация и в периода 1944-1989г. Защото и тогава на 4г. питаха хората за мнението им и те даваха 99,99% одобрение. При това имаха възможност измежду всички бюлетини за единствения кандидат да изберат най-красивата. Да не говорим, че в периода на перестройката теоретично можеже дори да има и 2 кандидата, разбира се от БКП. А от това до сегашното разликата е, че ще има и още 3-4 кандидати от БКП - сиреч ще избираме между Станишев - другарчето на Тодор Славков (внука на Тато), Бойко - Охранитела на Тато, Стела Банкова - секретарката на премиера от времето на Тато ... Е, вярно, може за разнообразие да гласувате за номенклатурата от по-долното ниво - за преподаватал по политикономия, който е мъж на партийна секретарка.

И след като толкова ни плашат с туй задължително гласуване - ами май е време да се възползваме от възможността все още да не гласуваме.

А за задължителното гласуване има един много хубав разказ от Чудомир, май беше "Пуснах си гласа". При управлението на стамболийски когато се осъществява прехода от демокрация към диктатура е било въведено задължително гласуване. Та в разказа един овчар, който си пасял овцете в гората и рядко ходел в селото, разбрал, че ако не иде да гласува ще го глобат, а глобата била повече отколкото струвала една овца (той човека си смятал и всичко в овце :biggrin: ). Та отишъл да гласува и му казали да влезе в тъмната стаичка и да си пусне гласа. И човечецът влязъл в тъмната стоичка и си пуснал гласа7 "Бря, бря, бряяяяяяяяя ..... " Ето, туй е задължителното гласуване.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...