Отиди на
Форум "Наука"

В България арабите и китайците са по-нежелани и от ромите


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

А на мен най-странен ми се струва фактът, че обсъждаме "тях - българите", а не - "нас - българите". Все едно става дума за някой друг народ, а не - за нашият. Или - става дума за нашият народ, ама не - и за нас, които пишем тук. Странно, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
А на мен най-странен ми се струва фактът, че обсъждаме "тях - българите", а не - "нас - българите". Все едно става дума за някой друг народ, а не - за нашият. Или - става дума за нашият народ, ама не - и за нас, които пишем тук. Странно, а?

ИСТОРИК, само Невски използва тази местоименна дистанция. И не само в този пост :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За бога, Невски, явно си представител на малцинство, разкажи просто конкретен случай, в който си бил онеправдан, вместо да пишеш лозунги във форума.

Aspandiat,

Ти си някакъв упорит пич дето не вдява.

Мога да те засипя със случаи, как реагират примерно съучениците на детето в БГ когато му се сложи шина и как реагираха съучениците му в чужбина. Едните му се подиграваха, а другите го питаха откъде си е намерил толкова готин цвят (неговата е зелена). Надявам се няма нужда да обяснявам кои от коя държава са. И това е само една дреболия. Какво остава за по-сериозните неща.

Мога да ти дам още стотици примери, ама мисля, че няма нужда. И не става въпрос за малцинства, а за толерантността по принцип, която явно не знаеш какво означава.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Невски, децата са жестоки навсякъде и то не нарочно, а неволно. Примерът ти е нелеп.

А що се отнася до НЕтолерантността, иди в САЩ и им кажи, че са дебили или нещо друго от тоя сорт. Или във Франция имай късмет да не говориш добър френски. Ще видиш толерантност....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Невски, децата са жестоки навсякъде и то не нарочно, а неволно. Примерът ти е нелеп.

А що се отнася до НЕтолерантността, иди в САЩ и им кажи, че са дебили или нещо друго от тоя сорт. Или във Франция имай късмет да не говориш добър френски. Ще видиш толерантност....

Аз не говоря добър френски и французите не могат да ме траят и аз не мога да ги трая.

Те го знаят и аз го зная. Те нямат проблем с това и аз нямам проблем с това. Не се караме публично, но и двете страни го усещаме ясно.

Отново повтарям, че българите са нетолерантни и в това няма нищо страшно то просто е факт. И не съм писал, че са по-нетолерантни от французите, а че са толкова по-нетолерантни от холандците например, и че не могат да служат за никакъв пример за толерантност.

Расовите, религиозните, сексуалните, поведенческите и други различия са голям проблем за българина и той предпочита да стои далеч от тях. Това е просто констатация на факт и нищо повече. Вие се опитвате да му добавите други краски.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз не говоря добър френски и французите не могат да ме траят и аз не мога да ги трая.

Те го знаят и аз го зная. Те нямат проблем с това и аз нямам проблем с това. Не се караме публично, но и двете страни го усещаме ясно.

Отново повтарям, че българите са нетолерантни и в това няма нищо страшно то просто е факт. И не съм писал, че са по-нетолерантни от французите, а че са толкова по-нетолерантни от холандците например, и че не могат да служат за никакъв пример за толерантност.

Расовите, религиозните, сексуалните, поведенческите и други различия са голям проблем за българина и той предпочита да стои далеч от тях. Това е просто констатация на факт и нищо повече. Вие се опитвате да му добавите други краски.

Така е, Невски, все още у нас на мъжа да му отпушват задната тръба се смята за извращение. А и не вярвам да твърдиш, че леката дрога е нещо хубаво. Затова не ми пробутвай като пример холандците...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, Невски, все още у нас на мъжа да му отпушват задната тръба се смята за извращение. А и не вярвам да твърдиш, че леката дрога е нещо хубаво. Затова не ми пробутвай като пример холандците...

Фактът, че тютюнопушенето в БГ се толерира много повече от леката дрога при положение, че то е основен виновник за смърт и болести и то много тежка смърт в повечето случаи, както и твоето мнение показва ясно колко нетолернатни са българите и от колко предрасъдъци страдат. Както и това, че дълги години Булгартабак караше на държавни субсидии за да могат някои малцинства да имат някаква работа не е показателно за толерантността към тях, а за назаднали приоритети и страх от промяна.

Пушачите в БГ и законодателството уреждащо тяхното пушене са типичен пример за нетолерантност към по-голямата част от населението, което не пуши.

Законите за наркотиците, не правещи разлика в притежаваните количества са също пример за нетолерантност и съзнателно изкривяване на духа на закона.

Това, че 2ма души независимо от пола им не могат официално да имат семейство или да осиновят дете също е пример за нетолерантност.

Чисто философски погледнато едно толерантно общество не търпи едно единствено нещо и само тогава трябва да подхожда активно за изкореняването му - нетоларнтността.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Невски, спорът е безсмислен. Почти съм на крачка да ти пожелая да имаш снаха от мъжки пол и да си толерантен и щастлив от това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Невски, спорът е безсмислен. Почти съм на крачка да ти пожелая да имаш снаха от мъжки пол и да си толерантен и щастлив от това.

Ами ти вече веднъж ми го пожела. Ако трябва да ти отговоря честно аз няма да съм доволен, но това няма връзка с темата, защото тук не обсъждаме дали аз ще се радвам на такава случка, а толерантността в БГ обществото по принцип.

Ти твърдиш обаче нещо абсурдно, а именно, че българите били толерантни, но в някаква друга "правилна" рамка, която не можеш по никакъв начин да аргументираш защо е най-правилната.

Аз пък твърдя, че няма такава "правилна" рамка и толерантното общество ако се бори с нещо и въвежда ограничения това трябва да е с нетолерантността по принцип. Нямам и претенции личните ми пристратия да са най-правилни.

А това за снахите са детински глупости, като знам как се плодите в БГ и колко ви е висока раждаемостта, до 20-30г. масово ще си имате съседи цигани и без да ви го пожелавам. Ще си стане от само себе си. Ха тогава ще ви видя колко сте отворени в реалния живот, а не по форумите.

Когато имаш дете приоритет ти е да е живо, здраво и добър човек. Всичко друго е второстепенно. Но за някой хора виждам, че това не е точно така.

Тук искам да споделя още няколко "неприятни" неща, които съм забелязал:

1) Латентните хомосексуалисти, както и тези срамуващи се от желанията си са най-яростните хомофоби

2) Хората, които не умеят да пият и ги е страх да не се пропият са най-яростните борци срещу алкохола

3) Хората, които имат слаба психика и ги е страх, че ще развият зависимост от наркотик са най-яростните борци против дрогата

Този тип "шизофрения" е много фобре развит в БГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Изследването, на което е посветена темата е ПОРЪЧКОВО, в най-лошия смисъл на тази дума. Неговите резултати са предварително определени, още преди да се е състояло социологическото допитване. Достатъчно е да се види кой го финансира.

Същата организация има същия почерк не само в България, но и навсякъде по света. Просто хората си преследват своите цели, в което няма нищо лошо. Иначе малко ме свива стомаха от погнуса - касапи и Юди в човешката история винаги е имало.

Относно холанците. Не знам Невски колко време е живял в Холандия и колко холандци познава лично.

Аз имам претенциите да познавам (малко или много) как функционира холандското общество. От това, което съм научил, твърдя, че холандците НЕ СА ТОЛЕРАНТЕН НАРОД.

Холандците са ИГНОРАНТЕН, а не толерантен народ. Толерантността няма нищо общо с игнорирането и презрението, което в действителност е основа на холандската народо-психология.

От друга страна, холандците могат да бъдат много приятни, когато разговаряш с тях за пари. Това е любимата им тема. Да правиш бизнес с холандец, да го поставиш натясно и да видиш как подвива опашка е върховно удоволствие! Повярвайте ми.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Холандците са ИГНОРАНТЕН, а не толерантен народ. Толерантността няма нищо общо с игнорирането и презрението, което в действителност е основа на холандската народо-психология.

Това, което си написал е така и важи за голяма част от европейците по принцип.

Те по-скоро не обръщат внимание или поне не го показват навън за много неща.

Дефиницята за толерантност обаче е доста елементарна - да не дискриминираш съзнателно и активно малцинствата и различните. И каквото и да чувстват вътре в себе си, поне привидно в обществото тази цел е много добре постигната.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Българскто отношение към малцинствата е ПРИМЕР за едно от най-високите нива на толерантност в Европа. Това го показва цялата история най-малкото на Третата българска държава.

1/ Когато след Руско-турската война много турци бягат, те оставят българи за техни пълномощници да им пазят земите. В голямата си част тези пълномощници запазват имотите и, когато в края на 19 век собствениците или наследниците им идват да уредят собствеността си, те ПРОДАВАТ земите на българите и си отнасят парите.

Разбира се, в условията на първоначалното натрупване на капитала, не са редки нелицеприятните случаи. В доста от тях, пълномощниците се позовават на института за придобивната давност и казват, че щом са владяли земите 20 години, те стават техни.

Тук идва обаче младата българска юриспруденция и дава пример за законност и справедливост. Върховния касационен съд издава решение, с което казва, че ако владението е текло при условията на принудтелно бездействие на собственика (а именно той е бежанец от войната), давност не тече и той не губи имота си.

2/ За отношенията на българите и евреите няма какво да се говори, те са всеизвестни.

3/ Някой да е чул някъде са проблеми между българи и арменци? Последните просто взеха и поставиха паметник на Пейо Яворов за следното нещо: http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=130...324&Level=3 , писано след като бежанците от турска Армения масово пристигат и се заселват в България, за да станат без никакъв проблем едно истиснки интегрирано и уважавано малцинство.

4/ Някой да е чул за сериозен проблем с други малцинства. В сравнение с онзи император на Свещената римска империя, който е обявил циганите за дивеч, какво в исторяита е отношението към тях на българите?

Невски тука им предлага на българите да търпят всичко. Само че нетърпимостта към маргинализацията не е нетолерантност, тя е белег за култура. И това е толератна нетърпимост - нетолерантност е да изгониш ромите от училището, а не да осъществиш нормалното си право на избор къде и с кого да ти учи детето.

Онзи ден на морето видях няколко ромски семейства с добри коли и деца на плажа. Очевидно хора с пари, добре облечени, децата с добри плажни екипи и пр. Не видях плажа да се опразни или пък някой да е нетолерантен.

Невски, Невски, погледни гръцката историческа толерантност пък тогава говори. Сламката и гредата.... знаеш.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Българскто отношение към малцинствата е ПРИМЕР за едно от най-високите нива на толерантност в Европа. Това го показва цялата история най-малкото на Третата българска държава.

1/ Когато след Руско-турската война много турци бягат, те оставят българи за техни пълномощници да им пазят земите. В голямата си част тези пълномощници запазват имотите и, когато в края на 19 век собствениците или наследниците им идват да уредят собствеността си, те ПРОДАВАТ земите на българите и си отнасят парите.

Разбира се, в условията на първоначалното натрупване на капитала, не са редки нелицеприятните случаи. В доста от тях, пълномощниците се позовават на института за придобивната давност и казват, че щом са владяли земите 20 години, те стават техни.

Тук идва обаче младата българска юриспруденция и дава пример за законност и справедливост. Върховния касационен съд издава решение, с което казва, че ако владението е текло при условията на принудтелно бездействие на собственика (а именно той е бежанец от войната), давност не тече и той не губи имота си.

2/ За отношенията на българите и евреите няма какво да се говори, те са всеизвестни.

3/ Някой да е чул някъде са проблеми между българи и арменци? Последните просто взеха и поставиха паметник на Пейо Яворов за следното нещо: http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=130...324&Level=3 , писано след като бежанците от турска Армения масово пристигат и се заселват в България, за да станат без никакъв проблем едно истиснки интегрирано и уважавано малцинство.

4/ Някой да е чул за сериозен проблем с други малцинства. В сравнение с онзи император на Свещената римска империя, който е обявил циганите за дивеч, какво в исторяита е отношението към тях на българите?

Невски тука им предлага на българите да търпят всичко. Само че нетърпимостта към маргинализацията не е нетолерантност, тя е белег за култура. И това е толератна нетърпимост - нетолерантност е да изгониш ромите от училището, а не да осъществиш нормалното си право на избор къде и с кого да ти учи детето.

Онзи ден на морето видях няколко ромски семейства с добри коли и деца на плажа. Очевидно хора с пари, добре облечени, децата с добри плажни екипи и пр. Не видях плажа да се опразни или пък някой да е нетолерантен.

Невски, Невски, погледни гръцката историческа толерантност пък тогава говори. Сламката и гредата.... знаеш.

Айде сега да поясня пак за неразбралия за пореден път КГ125.

Аз съм много нетолерантен и не предлагам нищо на българите, те сами си окепазяват държавата като имат по едно дете и ще гризат дървото.

За това живея в град, в който няма нито една джамия при наличие на над половин милион мюсулмани, поданството се дава на принципа на кръвта, не се дават убежища на търсещите ги имигранти (държат ги в нечовешки условия докато избягат в някоя по-бяла държава) и извършването на религиозна дискриминация е официална политика, прикрита по успешен начин, така че държавата да не яде бой от защитниците на човешките права. Живея в държава, в която педофилите не могат да оцелеят в затвора и 1г., защото ги скъсват от пецкане и бой докато умрат или се самоубият. Въпрос на принципи.

Преди няколко дни заведох жената в една огромна нова болница в източните квартали на преглед (по каса, не платен). На нас ни обърнаха 2 часа внимание, свършиха си работата изключително професионално. С нас чакаха едни албанци и едни грузинци, които ги опукаха и претупаха за по 20 минути за същото нещо и ги изпратиха да си ходят.

На мен това ми харесва.

И аз нямам проблем да призная, че съм нетолерантен.

Айде се га погледни постингите на Ка40 и Aspandiat по отношение на гейовете и ми кажи това толерантни хора ли са?

Айде да погледнем какво вършеха старите войници с младите в казармата? Това някакъв белег за толерантност ли е?

Понеже искаш да се върнем назад в историята, нещо много селективно, демагогично и пропагандно го подкара за пореден път.

1. По-голямата част от турците и гърците се изнасят от БГ края на 19ти и началото на 20ти век. Градове като Русе, Варна, Пловдив и т.н. променят тотално демографския си облик. Процесът е много добре документиран.

2. Евреите от окупираните територии в Северна Гърция по време на ВСВ са предадени за депортация на немските власти

3. Възродителенният процес довежда до напускането на родината им на 100ци хиляди работоспособни хора, като недвижимото им имущество се изкупува на безценица от българите, защото бързат.

Не всички пасем трева КГ125, като пишеш А, напиши и Б, а после и В.

В момента се прокарва закон за лустрацията, който е типичен пример за дискриминация и разчистване на сметки. Бих го подкрепил през 1991г., тогава би имал практическа стойност. Но сега това е вече пълна глупост.

Фактът, че в българския език съществуват жаргонни термини като "резак", "рязана пушка", както и презрителното отношение към "забулените", както и изказвания като това -

все още у нас на мъжа да му отпушват задната тръба се смята за извращение
, ясно показват колко толерантен е българина.

Между другото аз съм фен на възродителния процес, както и шапка му свалям на Костов, че не пусна албанците в БГ. Не ме е срам от това. Както казах просто колко по на запад отивам си затварям устата за тези неща.

Но тези процеси и събития не са белег за толереантност, а точно обратното.

Многократно съм дискриминирал циганите и съм имал възможност за това КГ125. Повярвай ми обаче, не само аз съм го правил/правя.

Поради явните затруднения да ми разбереш тезата, ако искаш ще ти изтупам още един по-дълъг постинг по-късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой искаше да чете за UK:

As swine flu threatens Britain, the public will be alarmed to hear that there has been at least one reported incident of Muslim National Health Service staff refusing to use alcohol-based hand gels which are vital in containing the virus.

The Muslims, employed by St Albans Council in Hertfordshire, complained about the antibacterial lotion, saying the Koran bans them from consuming or coming into touch with alcohol.

Politically correct madmen at that council then issued them with non-alcohol hand gels which have been proven to be less effective in killing bugs.

So far 31 people have died from swine flu in Britain and there are an estimated 31,000 confirmed infections. Unconfirmed reports say the infection is reaching another 55,000 people every week.

According to the BBC, a St Albans council spokesman said that following the complaints, ”two members of staff asked for alcohol-free hand gels and these were provided in May and the Equalities Officer was informed of this.”

* In February 2008, NHS officials were forced into crisis talks with Muslim medical staff who objected to new hygiene rules aimed at helping tackle superbugs.

Female Muslim medical students at Alder Hey children’s hospital in Liverpool objected to rolling up their sleeves when washing their hands and removing arm coverings in theatre, claiming it was ”immodest.”

Similar concerns were raised at Leicester University, while at Sheffield University a case was reported of a Muslim medic refusing to wash her arms prior to theatre because it left her forearms exposed.

Dr Steve Ryan, medical director at Alder Hey, was quoted as saying that the ”bare below the elbows” dress code is a matter of patient safety. The new Department of Health guidance was introduced in a bid to restrict the spread of potentially fatal infections such as MRSA and Clostridium difficile.

”We specify bare below elbows, no wrist watches, nail varnish or false nails in clinical areas. Good hand hygiene is one of the most important and simplest actions we can take to prevent healthcare associated infections,” Dr Ryan said.

The Islamic Medical Association insisted that covering all the body in public, except the face and hands, was a basic tenet of Islam. It said: ”No practising Muslim woman — doctor, medical student, nurse or patient — should be forced to bare her arms below the elbow.”

http://bnp.org.uk/2009/07/swine-flu-muslim...-disinfectants/

Прегледайте ако искате целия сайт, той е на нещо като тяхната Атака. Забавно нали? В тази толкова демократична и богата страна скоро това ще е трета политическа сила.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изкуствено отдалечавате темата към ромите и гейовете.

Ей сега ще ви питам още нещо.

Някой от вас изобщо замислял ли се е дали в БГ има работещ лекар в инвалидна количка?

Някой от вас изобщо замислял ли се е защо толкова много хора изоставят болните си деца?

Някой от вас замислял ли се е колко сгради и каква част от трнаспорта са достъпни за инвалидите?

Някой от вас ходи ли да помага на инвалиди, имате ли познат осиновил болно дете?

Това е отношението на хората към собствените им съграждани, които те възприемат като бреме и не желаят системно да полагат необходимите усилия за да им помогнат да живеят горе-долу нормално. Не напротив всичко се прехвърля върху държавата, хората се дистанцират и отсичат за пореден път "всички са маскари, аз нямам нищо общо". Иначе е много лесно на масата с чашка ракийка да се обсъжда колко толерантни и търпеливи са българите.

Има ли някой от вас, който би се чувствал щастлив ако единия му съсед е гей, другия е арабин, третия - китаец, четвъртия - чернокож, а в класа на детето му 70% от децата не са със български произход?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Някой замислял ли се е и над тези въпроси:

- До каква степен е развит у нас спортът за инвалиди (т. н. handisport)? (Бойни изкуства, стрелба с лък, арбалет, пистолет, тенис на маса, танци и така нататък...)

- На колко места около вас е усигурен достъпът на инвалиди?

Ако щете, дори и това:

- Доколко нащият форум е пригоден за слепи или за хора с намалено зрение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Някой замислял ли се е и над тези въпроси:

- До каква степен е развит у нас спортът за инвалиди (т. н. handisport)? (Бойни изкуства, стрелба с лък, арбалет, пистолет, тенис на маса, танци и така нататък...)

- На колко места около вас е усигурен достъпът на инвалиди?

Ако щете, дори и това:

- Доколко нащият форум е пригоден за слепи или за хора с намалено зрение?

Аз съм се замислял, персонално за себе си, какво ще стане с мен и семейството ми ако например осакатея, разболея се сериозно или се гътна.

Много бързо стигнах до извода, че трябва да се изнеса далеч от БГ и да си направя съответните застраховки.

Нямам нито сили, нито време да чакам нещо да се промени в БГ, като знам какво е отношението на хората към тези проблеми.

A ISTORIK е напълно прав. Не е толкова трудно да се прави дори и всяка седмица някакво състезание за инвалидите в София:

http://en.wikipedia.org/wiki/Disabled_sports

http://fr.wikipedia.org/wiki/Handisport

Ако щете по едно надбягване с инвалидни колички, правилно проведено и осветено от медиите на някой централен стадион. Нито е толкова скъпо, нито е толкова трудно, нито липсва място и време за това. Нито е необходима държавата.

Спортните зали и стадиони в София не са претоварени по 24ч, че да не може да се даде възможност и на тези хора да се радват, съзтезават и движат, а не да висят като затворени в клетка в някой кимизарник.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
[

Айде да погледнем какво вършеха старите войници с младите в казармата? Това някакъв белег за толерантност ли е?

Понеже искаш да се върнем назад в историята, нещо много селективно, демагогично и пропагандно го подкара за пореден път.

1. По-голямата част от турците и гърците се изнасят от БГ края на 19ти и началото на 20ти век. Градове като Русе, Варна, Пловдив и т.н. променят тотално демографския си облик. Процесът е много добре документиран.

2. Евреите от окупираните територии в Северна Гърция по време на ВСВ са предадени за депортация на немските власти

3. Възродителенният процес довежда до напускането на родината им на 100ци хиляди работоспособни хора, като недвижимото им имущество се изкупува на безценица от българите, защото бързат.

Не всички пасем трева КГ125, като пишеш А, напиши и Б, а после и В.

В момента се прокарва закон за лустрацията, който е типичен пример за дискриминация и разчистване на сметки. Бих го подкрепил през 1991г., тогава би имал практическа стойност. Но сега това е вече пълна глупост.

Фактът, че в българския език съществуват жаргонни термини като "резак", "рязана пушка", както и презрителното отношение към "забулените", както и изказвания като това -

, ясно показват колко толерантен е българина.

Между другото аз съм фен на възродителния процес, както и шапка му свалям на Костов, че не пусна албанците в БГ. Не ме е срам от това. Както казах просто колко по на запад отивам си затварям устата за тези неща.

Старите войници тормозеха младите във ВСЯКА социалистическа държава. Това ако е критерий за нещо, е за моралната деградация на комунизма. И пак - в сравнение с това, което ставаше в СССР, България беше китка.

Турците бягат, ама не от българите, а от руснаците. Прегледай конфликта на Димитър Маринов с капитан Нечаев.

Най-вече бягат от войната. Както казахме, връщат се и си получават имотите обратно.

Евреите от Тракия НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ СПАСЕНИ от положилите усилия българи, защото в Тракия немците командват. Българските граждани са спасени. Тези въпроси отдавна са изсяснение, има книги по въпроса, паметници в Израел и София и пр. и пр. и пр.

Възродителния процес е дело на изпусналата чувството за време БКП, а не на българите. Изкупуването на безценица е страничен ефект, бързо поправен след 1992 г.

Шом се гордееш с нетолерантността си - твоя работа. Не я прехвърляй върху българите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой от вас има ли представа, че в Австралия например през последните години Коледа и свързаните с нея традиции все повече не се изучават и празнуват в училище, защото се смята, че при положение, че над 30% от децата не са христиани, това би било дискриминация и натиск към тях.

Това разбира се също е една "неправилна" толерантност ако някой се опита да я предложи в БГ. В Австралия обаче това се случва и всички си траят и си празнуват вкъщи както си знаят.

Хах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Изкуствено отдалечавате темата към ромите и гейовете.

Ей сега ще ви питам още нещо.

Някой от вас изобщо замислял ли се е дали в БГ има работещ лекар в инвалидна количка?

Темата е за изследване под надслов: ""Социални дистанции и етническите стереотипи за малцинствата в България". Така че не виждам нещо изкуствено.

На господата, провели изследването, им е поставена задачата да покажат колко нетолерантни са българите КАТО НАРОД спрямо етническите малцинства. За тази задача им е платено и те, подобно на проститутките на Околовръстното шосе, се стараят да отработят парите.

Никой, обаче, не им е плащал нищо за това да изследват толерантността към инвалидите, болните от рак и т. н. Този проблем и неговото решаване в българското общество не е интересен за спонсорите на изследването. Тях ги занимават други въпроси........

И накрая, да ме извиняват Историка и Невски, но как може да искаш толерантност към инвалидите, когато у много наши сънародници липсва не, не толерантност, а елементарно човешко отношение дори и към неинвалидите в болници, летища, влакове, общини.........

Онзи ден се качвам в самолета на Софийското летище. Нямаше ръкав, а автобус за пътниците от летището до самолета. Качва се и майка с малко дете на ръце - българка, не циганка.

Няма да ви обяснявам какви плонжове направиха един чичка и една гъзеста лелка само и само да не й дадат да седне, а да се наместят те. И ние говорим за толерантност......... Свинщина......

Както отбелязах, обаче, поръчителите на изследването не се интересуват от това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Старите войници тормозеха младите във ВСЯКА социалистическа държава. Това ако е критерий за нещо, е за моралната деградация на комунизма. И пак - в сравнение с това, което ставаше в СССР, България беше китка.

Турците бягат, ама не от българите, а от руснаците. Прегледай конфликта на Димитър Маринов с капитан Нечаев.

Най-вече бягат от войната. Както казахме, връщат се и си получават имотите обратно.

Евреите от Тракия НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ СПАСЕНИ от положилите усилия българи, защото в Тракия немците командват. Българските граждани са спасени. Тези въпроси отдавна са изсяснение, има книги по въпроса, паметници в Израел и София и пр. и пр. и пр.

Възродителния процес е дело на изпусналата чувството за време БКП, а не на българите. Изкупуването на безценица е страничен ефект, бързо поправен след 1992 г.

Шом се гордееш с нетолерантността си - твоя работа. Не я прехвърляй върху българите.

Ама разбира се българите за пореден път нямат нищо общо. Пак не е имало друг начин. Пак има външен виновник. И пак всички са маскари. И пак това се случва и на друго място във всички соц държави. Демек и те бият негрите. БКП не е била съставено от българи. Колко и беше членската маса? Къщите на турците не са ги купували българи, а дори и някой да се е е объркал след 1992г. са го "поправили".

КГ125,

Айде да ми разкажеш за извращенията в армията на Чехословакия, може ли? Как са били същите по обем като в БГ.

И в Чехия ли е имало строителни войски, с които са се строяли вилите на елита от циганета?

Айде не ме разсмивай моля ти се.

Пред мен твоите простовато-елементарни упростени голословни твърдения и схеми от типа на: САЩ vs СССР, панелка vs къща на австралийското крайбрежие, БКП не са българите, за всичко са виновни руснаците, БКП, БСП, Сталин, Живков, българите не са подкрепяли влизането в загубените войни, българите са направили всичко възможно турците и гърците да останат и т.н. просто не вървят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е за изследване под надслов: ""Социални дистанции и етническите стереотипи за малцинствата в България". Так че не виждам нещо изкуствено.

На господата, провели изследването, им е поставена задачата да покажат колко нетолерантни са българите КАТО НАРОД спрямо етническите малцинства. За тази задача им е платено и те, подобно на проститутките на Околовръстното шосе, се старят да отработят парите.

Никой, обаче, не им е плащал нищо за това да изследват толерантността към инвалидите, болните от рак и т. н. Този проблем и неговото решаване в българското общество не е интересен на спорсорите на изследването. Тях ги занимават други въпроси.

И накрая, да ме извиняват Историка и Невски, но как може да искаш толерантност към инвалидите, когато у много наши сънародници липсва не, не толерантност, а елементарно човешко отношение дори и към неинвалидите в болници, летища, влакове, общини.........

Онзи ден се качвам в самолета на Софийското летище. Нямаше ръкав, а автобус за пътниците от летището до самолета. Качва се и майка с едногодишно дете на ръце - българка, не циганка.

Няма да ви обяснявам какви плонжове направиха един чичка и една гъзеста лелка само и само да не й дадат да седне, а да се наместят те. И ние говорим за толерантност......... Свинщина......

Както отбелязах, обаче, поръчителите на изследването не се интересуват от това.

Да де ама толерантността е общо понятие, а отношението към вътрешните малцинства, имигрантите, инвалидите са просто частни проявления.

И ние говорим за толерантност......... Свинщина......

Точно за това става дума. Това като цяло е истината. Свине, които си харесват кочината и не желаят да я променят. Ако може да стане от само себе си и никой да не ги закача. И те да си живеят по-старому, но при по-добри условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Някой от вас има ли представа, че в Австралия например през последните години Коледа и свързаните с нея традиции все повече не се изучават и празнуват в училище, защото се смята, че при положение, че над 30% от децата не са христиани, това би било дискриминация и натиск към тях.

В Австралия обаче това се случва и всички си траят и си празнуват вкъщи както си знаят.

Хах.

В САЩ се случва същото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Някой от вас има ли представа, че в Австралия например през последните години Коледа и свързаните с нея традиции все повече не се изучават и празнуват в училище, защото се смята, че при положение, че над 30% от децата не са христиани, това би било дискриминация и натиск към тях.

Това разбира се също е една "неправилна" толерантност ако някой се опита да я предложи в БГ. В Австралия обаче това се случва и всички си траят и си празнуват вкъщи както си знаят.

Хах.

Невски, не те знам какъв си, евреин ли си, влах, грък, македонстващ член на ОМО Илинден, турчин ли, арменец, все ми е тази. Но да ми навираш Австралия с нейната 150-годишна история като пример... иди да се прегледаш. Ама не на вътрешни, а на мозъчни болести. България е православна страна от 1150 години и пет пари не давам АЗ какво е в Австралия. Не си ти този, който ще ме учи на толератност!

Не знам дали на други прави впечатление, но моето мнение е, че откакто си се регистрилал в този форум, единствената ти работа е да плюеш, обиждаш и омаловажаваш всичко българско, да пускаш провокативни постове и прочее мнения, дразнещи хората с българско етническо съзнание в този форум. Не знам дали някой ти плаща за това, или го правиш за удоволствие, но смятам, че ..... като тебе е последният, който ще ми чете морал и уроци по добро поведение и толератност!!!!

Ако толкова не ти харесва в България - прав ти път. Един ...... по-малко!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
В България арабите и китайците са по-нежелани и от ромите

В българското общество съществуват значими расови и религиозни предразсъдъци към етническите малцинства в страната. Но не ромите, а новите малцинства - араби, виетнамци и китайци, се оказват по-нежелани за съжителство, за съвместна работа, брак или обучение. Затова и тяхната интеграция би била много по-проблемна.

Това показват резултатите от изследването "Социални дистанции и етническите стереотипи за малцинствата в България". То е проведено от "Отворено общество" между 26 май - 15 юни 2008 г. сред 1444 души от 232 населени места.

Най-приемливата във всяко отношение за българите група е абстрактно въведеното понятие граждани от ЕС. На второ място по одобрение са българомохамеданите, следвани от руснаците. Най-ниско в таблицата са негрите от САЩ и ЕС, след това от Латинска Америка, Африка, албанците, арабите, кюрдите. Съжителството с роми например в един и същи квартал е приемливо едва за 30.2% от българите.

Авторите изследват и т.нар. трудови дистанции - готовността да се работи на едно и също място с етнически малцинства. И тук водещи по одобрение са гражданите на ЕС. За свои началници българите най биха възприели още англичаните, руснаците и японците. Като най-нежелани във висшия мениджърски състав се открояват негрите от Африка. Ромите не са добре приети като част от висшия управленски състав, но в никакъв случай не са и сред най-отхвърлените.

Самите българи предпочитат да са началници най-вече на граждани на ЕС, следвани от руснаците, бесарабските българи, българомохамеданите, англичаните, арменците, сърбите. При този въпрос одобрението към англичани и японци спада доста вероятно защото българите не могат да си представят да са им началници, анализират авторите на изследването.

По същия начин стоят нещата и при въпрос за нагласите за работа във фирма, където представители на етнически или национални малцинства са хигиенисти. Най-високо одобрение получава работно място, където хигиенисти са българомохамедани, роми, турци, виетнамци. В дъното на одобрението са евреите, японците, англичаните.

Авторите на изследването стигат до извода, че расовите и религиозните предразсъдъци са най-силни при т.нар. образователни дистанции. Това са въпросите, свързани с готовността българско дете да учи в училище или клас, в които преобладават негови връстници от етническите групи.

Докато 11.5% от българите са готови да сключат брак с роми, а 10.7% са съгласни да работят във фирма, където ромите са мениджъри, едва 4.1% биха се съгласили децата им да учат в училище, където 2/3 от децата са роми.

Изводите на изследването са, че сред добре приетите малцинства у нас са гражданите на ЕС, бесарабските българи, българомохамеданите, англичаните и руснаците. Частично приети са украинците, румънците, евреите, македонците, сърбите, турците, японците, арменците и гърците. Недобре приети малцинства са ромите, китайците, виетнамците, арабите, албанците, кюрдите и негрите.

Част от изследването включва и определяне на дадена нация с няколко думи. Българите се самоопределят като трудолюбиви, гостоприемни и добродушни, но същевременно и като завистливи, мързеливи и бедни. Румънците са "крадливи" и "цигани", докато помаците и турците са трудолюбиви и усърдни, смятат анкетираните българи. Според тях евреите, арменците и гърците са хитри, а за руснаците, бесарабските българи и българомохамеданите преобладава мнението, че са добродушни. Ромите са крадливи, мързеливи и мръсни в представите на анкетираните.

Митът за ислямския тероризъм също намира пряко отражение в стереотипите за етническите групи. И трите нови за България етнически малцинства, идващи от райони с преобладаващо мюсюлманско население - албанци, араби и кюрди, - биват квалифицирани като "терористи".

В заключение авторите от "Отворено общество" обобщават, перифразирайки Бай Ганьо: "Толерантни сме, ама не - съвсем дотам".

<h4 class="intArticleAuthor">Десислава Гичева</h4>http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3910&sectionid=16&id=0000101

http://209.85.129.132/search?q=cache:u3_Tv...lient=firefox-a

Не разбрах защо предразсъдъците на българите се представят от автора като расови, след като това никъде не е отразено или показано в методиката и в изследванията..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...