Отиди на
Форум "Наука"

В България арабите и китайците са по-нежелани и от ромите


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

"СТЕ??"

Дали мога да попитам, кои "сте" вие, тези, дето нямат греди в окото и съдите руснаци, гърци, сърби или българи?

Т.е. ти към коя народност принадлежиш, ако не е е тайна?

Какво ли ще излезе, ако се окаже, че всичко е провокативна нападка, а аргументи - няма ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
"СТЕ??"

Дали мога да попитам, кои "сте" вие, тези, дето нямат греди в окото и съдите руснаци, гърци, сърби или българи?

Т.е. ти към коя народност принадлежиш, ако не е е тайна?

Какво ли ще излезе, ако се окаже, че всичко е провокативна нападка, а аргументи - няма ;)

Това няма отношение към спора, но щом държиш ще ти кажа - аз съм номад, който много добре се адаптира към новото и много отдавна съм решил, че трябва да сложа гръб на всякакви глупости като национални идеали, родини, патриди, отечества и дрън-дрън. Първо защото при мен те първично влизат по рождение в противоречие и второ защото в съвременния свят не са необходими.

А ти много ми напомняш за един руснак, който ми е много близък (професор с 2 дисертации, може вече и да е член-кор.), който след като за пореден път го разстроих и нямаше какво да каже просто ми сподели: "Я не люблю, чтобы ты говорил так про мою страну/Родину. Может быть ты и прав. Но меня это не волнует и мне это не нравиться. Пожалуйста перестань."

Ако и ти като него признаеш, че обективното не те вълнува, защото си емоционално обременен с произхода и възпитанието си, ще те разбера.

Безсмислената голословно-ненужна репетитивна пропаганда с демагогичен уклон за несъществуващи неща, митове и легенди, обаче не я разбирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това няма отношение към спора, но щом държиш ще ти кажа - аз съм номад, който много добре се адаптира към новото и много отдавна съм решил, че трябва да сложа гръб на всякакви глупости като национални идеали, родини, патриди, отечества и дрън-дрън. Първо защото при мен те първично влизат по рождение в противоречие и второ защото в съвременния свят не са необходими.

Съчувствам ти. Синонимът на номад при тебе е безродник.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ако и ти като него признаеш, че обективното не те вълнува, защото си емоционално обременен с произхода и възпитанието си, ще те разбера.

Безсмислената голословно-ненужна репетитивна пропаганда с демагогичен уклон за несъществуващи неща, митове и легенди, обаче не я разбирам.

Хах, ама си майстор. Да се идентифицираме сега с професора и да се съгласим с........ твоите тези, които провъзгласяваш за обективни.

Ми ако са субективни?

Ми ако при теб има репететивна негативна пропаганда с демагогично-манипулативен уклон? Дали е тъй?

Ми ако ти пък си обременен исторически-подсъзнателно-емоционално с тъга по безбрежните номадски простори, където всичко е еднакво и няма различие?,

И не е нужно тогава да нападаме руснаци, българи и въобще... за да утвърдим волният, номадски, навярно анархистичен дух?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма нужда от познатите да вадим изводи - да от твоята позната явно няма нужда.

Отиваш и броиш решетките на партерните етажи близо до зоната, а после се отдалечаваш.

Така ще имаш обективен показател, който за пореден път няма да подкрепи голословните ти твърдения.

Ако искаш аз мога да те закарам някой уикенд и да броим заедно и после да постнем снимки във форума за доказателство пък другите да преценят. Става ли?

Аха. Само че изпускаш една особеност - повечето криминални елементи не крадат в близост до мястото, където живеят. ;)

Искаш да кажеш, че ромите крадат?? А, ма как така ....... Или визираш друг квартал? Всъщност кой квартал имаш предвид?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хах, ама си майстор. Да се идентифицираме сега с професора и да се съгласим с........ твоите тези, които провъзгласяваш за обективни.

Ми ако са субективни?

Ми ако при теб има репететивна негативна пропаганда с демагогично-манипулативен уклон? Дали е тъй?

Ми ако ти пък си обременен исторически-подсъзнателно-емоционално с тъга по безбрежните номадски простори, където всичко е еднакво и няма различие?,

И не е нужно тогава да нападаме руснаци, българи и въобще... за да утвърдим волният, номадски, навярно анархистичен дух?

Ако не бях прав, БГ нямаше да е последна дупка на кавала, затънала в простотия и мизерия, както и да вдигат каруци с дини с паяк, а после да правят комисия как да процедират с този бързоразвалящ се продукт.

По другите държави даже и каруци няма има само файтони за туристите.

Ако не бях прав нямаше да има Планета Фолк, а децата в БГ средностатистически да са най-неграмотните в ЕС.

Ако не бях прав нямаше да давате рушвети като ходите на доктор.

Ако не бях прав нямаше по цял ден да се мрънка колко е тежък живота и как все някой друг ни е виновен.

Самият факт, че е възможно 2009г. да мине каруца в центъра на София, а на бабичките да им взимат пари с измама защото детето им било "бутнало" някой, че детските домове са заринати, а хората чакат за осиновяване с десетилетия показва ясно, че съм прав.

А това, че СтаниШеф и неговите другари, както и компанията с розовите очила се опитват да ме убедят в друго не ме вълнува.

Ако не бях прав щеше да има цигани ректори, араби декани, виетнамци офицери в армията и турци шефове в полицията.

Ако не бях прав нямаше да номинират Пеевски в Комисията за Борба с Корупцията, а Вежди Рашидов и Божидар Димитров нямаше да са в това правителство.

Нямаше да има огромни незаконн застроени площи, нямаше българчета от НПМГ да печалят олимпиади, докато средностатистическите им връстници не могат да пишат.

Да де, ама съм прав. И всички тези неща описани горе не са различни, не са забавни, а са израз на едно и също - тежка изостаналост на психиката и менталността, неотговаряща на реалиите на съвременния свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тъй, ама :

1/ Това са проблеми на съвременната конюнктура. Знаеш от историята, че НАРОДИТЕ ИМАТ ПЕРИОДИ НА ВЪЗХОД И УПАДЪК.

2/ Съзнателно избираш само ТЪМНАТА СТРАНА. Недей. То не е хубаво.

Следователно, грешиш в оценката.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако не бях прав нямаше да има Планета Фолк, а децата в БГ средностатистически да са най-неграмотните в ЕС.

Nqmam klawiatura (komp wsy6nost imam 3 ama sa na 4e6ki) zatowa me izwinete. A i ne znaq ot tuk kak da kiriliziram mnenieto si. Zatowa i ne pi6a de. No towa za decata ne e wqrno! Zatowa ne izdyrjah! Planeta folk ima daje w Holland (werno ne se kazwa taka). Aaaa za decata mi e dumata: decata sa si mnogo dobre! I sa gramotni (i to ne samo po-bylgarski, a i po drugi ezici). Znam towa ne poradi towa, 4e sym liubitel na statistikata, a za6toto imam 7-mo klasni4ka. Nqma da se hwalq pone tuk i ne na majmunica (pak sy6elqwam), no naprawih dosta dobra statistika. Decata se predstawiha dobre wypreki te6kiq izpit po matematika. Kato moga da pi6a na kirilica 6te napi6a powe4e.

o6te wednyj syjelqwam za majmunicata!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Невски, като си безроден номад, защо си се закахърил за българите? Или просто като един вид словесен онанизъм си продължаваш...?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А и още - така и в Женева да идеш, ще намериш кусур.....

Да ти кажа, никакъв "номад", сиреч по новому космополит не си. Българин си, боли те, че реалността е далеч от идеалното, и засилваш колата по нанадолнището.

Просто това трябва да се приема спокойно, като китаец - смяната на царствата.

ПП

Пеевски го махнаха още сутринта.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://newsru.com/religy/29jul2009/flogged4troesers.html

Това влиза ли в границите на изискваната от Невски толерантност? И дали на едно място поставяш всички, космополите?

За незнаещите руски - суданска журналистка и още три жени са осъдени на 100 долара глоба и 40 камшика за ...... носене на панталони.

Евала.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чакай сега. Невски каза поне 3 пъти, че не е толерантен. Но че изисква толерантност от другите. Типичен двоен стандарт в негов стил. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Носенето на панталони от жени е забранено със закон и в Северна Корея.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Носенето на панталони от жени е забранено със закон и в Северна Корея.

Чудя се дали такива любопитно-куриозни факти да не се събират в една отделна тема. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Чакай сега. Невски каза поне 3 пъти, че не е толерантен. Но че изисква толерантност от другите. Типичен двоен стандарт в негов стил. :)

Недей да лъжеш.

Искам и другите да си признаят.

Пеевски го махнаха още сутринта.

Самият нахален факт на номинирането му е доста показателен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Nqmam klawiatura (komp wsy6nost imam 3 ama sa na 4e6ki) zatowa me izwinete. A i ne znaq ot tuk kak da kiriliziram mnenieto si. Zatowa i ne pi6a de. No towa za decata ne e wqrno! Zatowa ne izdyrjah! Planeta folk ima daje w Holland (werno ne se kazwa taka). Aaaa za decata mi e dumata: decata sa si mnogo dobre! I sa gramotni (i to ne samo po-bylgarski, a i po drugi ezici). Znam towa ne poradi towa, 4e sym liubitel na statistikata, a za6toto imam 7-mo klasni4ka. Nqma da se hwalq pone tuk i ne na majmunica (pak sy6elqwam), no naprawih dosta dobra statistika. Decata se predstawiha dobre wypreki te6kiq izpit po matematika. Kato moga da pi6a na kirilica 6te napi6a powe4e.

o6te wednyj syjelqwam za majmunicata!

Гаднярите от отвoрено общество пак лъжат нали?

http://news.ibox.bg/news/id_292016855

Учениците в България показват слаби знания, особено по отношение на природните науки и грамотността, обясни Илко Йорданов, един от изготвилите доклада.

„Неграмотните ученици - тези които не покриват международните стандарти „Пиза" - от 2000 до 2006 година е нараснал с 10% и вече надхвърля половината от българските 15-годишни ученици", посочи Йорданов.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, не лъжат. Никой не казва, че България е китка, напротив, оплескана е. Временно ;)

ПП

Абе ДПС се опита да го вкара, ама не стана.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

България е китно, райско кътче. Хората са здрави, силни, красиви и генетично богати - което означава талантливи и адаптивни. Никой не спори по тези параграфи. И природата и хората на България в момента са жертви на едно масово изпиране на мръсни пари и разграбване на материални блага, планирано, брутално, безочливо и изобщо неприкрито. За да допуснат обаче това българите, предварително са подложени на още по-брутално и грозно духовно ограбване - изключително тенденциозно, и отново добре планирано. Метафорично казано - преди да те ограбят и оставят гол ти завират главата в пумийна яма и докато си измиеш очите, че да можеш да забележиш за какво става въпрос - и вече нищо не ти останало, и гордост и желание и сили да продължиш пътя си!

Важното е всеки един българин да се огледа - защото е време да си умием очите и да види, че в пумийната яма не е бил сам, че всички сме гълтали едни и същи стимули, една и съща пумия, една и съща гадост е спирала кръгозора на мирогледа ни. Тъй де - заедно сме. Ако си сам на пътя след подобно нещо умираш... Но трябва да осъзнаем, че заедно сме гълтали пумия, но и заедно можем да продължим пътя и така всеки да осъществи своята лична мечта :)

(сори хора, нещо слънчасах и ме прихвана да пиша разни такива въодушевени неща, звучащи като лозунги от митинг...трябваше да го излея нанякъде :bwush: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
България е китно, райско кътче. Хората са здрави, силни, красиви и генетично богати - което означава талантливи и адаптивни. Никой не спори по тези параграфи. И природата и хората на България в момента са жертви на едно масово изпиране на мръсни пари и разграбване на материални блага, планирано, брутално, безочливо и изобщо неприкрито. За да допуснат обаче това българите, предварително са подложени на още по-брутално и грозно духовно ограбване - изключително тенденциозно, и отново добре планирано. Метафорично казано - преди да те ограбят и оставят гол ти завират главата в пумийна яма и докато си измиеш очите, че да можеш да забележиш за какво става въпрос - и вече нищо не ти останало, и гордост и желание и сили да продължиш пътя си!

Важното е всеки един българин да се огледа - защото е време да си умием очите и да види, че в пумийната яма не е бил сам, че всички сме гълтали едни и същи стимули, една и съща пумия, една и съща гадост е спирала кръгозора на мирогледа ни. Тъй де - заедно сме. Ако си сам на пътя след подобно нещо умираш... Но трябва да осъзнаем, че заедно сме гълтали пумия, но и заедно можем да продължим пътя и така всеки да осъществи своята лична мечта :)

(сори хора, нещо слънчасах и ме прихвана да пиша разни такива въодушевени неща, звучащи като лозунги от митинг...трябваше да го излея нанякъде :bwush: )

Куинче, виждам, че "пумия" и "пумийна" са ти любими думи, но, ако не ме лъже паметта, думата се пише с "О", демек "ПОМИЯ".

Барабар с оня "интелигентния" от Четвърти километър, дет иска в България да е кат в Ливан и Босна, тук се събирате завидна по своята "ентелегентност" дружинка. :crazy_pilot:

Този форум ще цъфти и процъфтява. Иншала-а-а!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мерси за отговора. И аз мисля така. Когато обаче се разбере този факт, изведнъж става много по-лесно да се разбере, че българинът в много ситуации не е "толерантен и търпелив", а с това оправдава бездействието и страха си.

Всъщност, това може да бъде наречено и толерантност. Но, ако това е толерантност, то тя е присъща не - на обикновения човек, а единствено - на представителите на политическата класа - на местно и на държавно ниво. Това се отнася и за властимащите, и - за (част от ?) тяхната "опозиция".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Признавам, че Невски познава в най-малки детайли психиката на средния българин (условно казано "средния българин").

Той майсторски използва познанията си, за да сее вражда, раздор и съмнение сред и без това обезверените и смазани наши сънародници.

Предполагам, че получава в замяна на това някакво вътрешно удовлетворение.

Какво пък. Всеки си има дертове, или както казват: "Всеки луд с номера си!"

Иначе нямам нищо против потребителя Невски. Той има невероятно точни попадения и очевидно е достатъчно умен, но това не го прави приятен събеседник, поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
България е китно, райско кътче. Хората са здрави, силни, красиви и генетично богати - което означава талантливи и адаптивни. Никой не спори по тези параграфи. И природата и хората на България в момента са жертви на едно масово изпиране на мръсни пари и разграбване на материални блага, планирано, брутално, безочливо и изобщо неприкрито. За да допуснат обаче това българите, предварително са подложени на още по-брутално и грозно духовно ограбване - изключително тенденциозно, и отново добре планирано. Метафорично казано - преди да те ограбят и оставят гол ти завират главата в пумийна яма и докато си измиеш очите, че да можеш да забележиш за какво става въпрос - и вече нищо не ти останало, и гордост и желание и сили да продължиш пътя си!

Важното е всеки един българин да се огледа - защото е време да си умием очите и да види, че в пумийната яма не е бил сам, че всички сме гълтали едни и същи стимули, една и съща пумия, една и съща гадост е спирала кръгозора на мирогледа ни. Тъй де - заедно сме. Ако си сам на пътя след подобно нещо умираш... Но трябва да осъзнаем, че заедно сме гълтали пумия, но и заедно можем да продължим пътя и така всеки да осъществи своята лична мечта :)

(сори хора, нещо слънчасах и ме прихвана да пиша разни такива въодушевени неща, звучащи като лозунги от митинг...трябваше да го излея нанякъде :bwush: )

Някои части от БГ са райско кътче. София, много села в провинцията, голяма част от СевероЗападнала БГ не са райско кътче. Банско вече не е райско кътче. Черноморието вече не е райско кътче.

Част от населението на БГ (признавам значителна) е с генетично разнообразие. Ромите са много имбредни. Както и населението на места като Копривщица, където продължават да се женят братовчеди и братовчедки през 21 век.

Природата и хората в БГ все са "жертва". Ако не е преходът и прането на пари, ще е соцът, ако не е соцът ще са националните катастрофи и кобургите, ако не са те ще са османците, ако не са османците, ще са византийците. Ако не може да се намери оправдание в гореописаните са виновни, руснаците, евреите, германците, англичаните или американците. Скоро ще е виновен и ЕС.

Това е така, защото вместо всеки да се хване да бачка здраво и ефективно и да каже не на простотията, се получава точно обратното - хората прекланят глава. Ама системата ги притискала и ги манипулирала. Дрън-дрън.

Това е простата истина и за съжаление тя е болезнена.

На средностатистическия българин му харесва да си пие ракийката, да играе кючек, да си профуква спестените пари за сватби и абитурентски балове, кефи го че като мине през двойна непресечена може да се размине с 20-50лв. рушветче, а не да плати 200Е, които ако трябва ще му бъдат иззети принудително от държавата, приготвя си парички, бонбони и уискита като ходи на доктор, урежда си децата с връзки в университет, обича да крие данъци, защото държавата (собствената му родина) не ги заслужавала, смята, че е най-умен и красив, но мрази по-умните и по-красивите от него, обича богатството, но мрази богатите, подозрителен е към по-мургавите от него, но ако самият той е по-мургав се присмива на по-светлите като изгорят на плажа.

Както вече писах, прасето си свиква с кочината и в един момент тя става най-доброто място на света за него - дом/родина/отечество/мама/тати/леля. Това е вярно за прасето до момента, в който не го заколят. А от клането с чукане на дърво, плюене през рамо, кръстене и повтаряне на мантрата "да сме живи и здрави" не можеш да се спасиш.

Това по-горе, болднатото, е метафора, която е общовалидна, няма персонална насоченост и моля да не бъде трита.

П.П. Хърсчо да ми прегледа постинга за правописни грешки. Предварително да се оправдая, че не съм учил в БГ училище, и предмет като "БГ език и литература" не съм имал.

Толкова се научих да пиша за 2 седмици, общо взето сам, когато бях на 17г. Повече от това не мога.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Както вече писах, прасето си свиква с кочината и в един момент тя става най-доброто място на света за него - дом/родина/отечество/мама/тати/леля. Това е вярно за прасето до момента, в който не го заколят. А от клането с чукане на дърво, плюене през рамо, кръстене и повтаряне на мантрата "да сме живи и здрави" не можеш да се спасиш.

Това по-горе, болднатото, е метафора, която е общовалидна, няма персонална насоченост и моля да не бъде трита.

П.П. Хърсчо да ми прегледа постинга за правописни грешки. Предварително да се оправдая, че не съм учил в БГ училище, и предмет като "БГ език и литература" не съм имал.

Толкова се научих да пиша за 2 седмици, общо взето сам, когато бях на 17г. Повече от това не мога.

Брава, мойто момче. Ами че ти си бил гений! Не ходил на българско училище, а я го виж как хубаво пише!

Че и думи като "пумия" не употребява.

Разтяга едни такива масали за "кючеци", "прасета" и "кочини", чак кеф да ти стане! И всичко това без предмет като "БГ език и литература"?! :w00t:

Невски, честно ти казвам, пич, ти си бог! Оценяват ли в Гърция какво ярко дарование живее при тях?

Ако не, тегли им една "благословия" и от мене.

Горе главата, все някога ще те оценят! Ако не в Гърция и България, то някъде другаде. Ти си велик, приятелю!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...