Отиди на
Форум "Наука"

В България арабите и китайците са по-нежелани и от ромите


Recommended Posts

  • Потребител

Aspandiat,

Колкото по-лично го приемаш и колкото повече "крещиш", толкова повече доказваш тезата ми, че българинът страда от сериозни предразсъдъци и комплекси.

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Aspandiat,

Колкото по-лично го приемаш и колкото повече "крещиш", толкова повече доказваш тезата ми, че българинът страда от сериозни предразсъдъци и комплекси.

Поздрави!

Всъщност ти към кой етнос принадлежиш? Че не е българският, това вече и на слепите стана ясно. Питам, за да мога да кажа този етнос от какво страда, съдейки по тебе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност ти към кой етнос принадлежиш? Че не е българският, това вече и на слепите стана ясно. Питам, за да мога да кажа този етнос от какво страда, съдейки по тебе.

Резултатите от генетичните ми изследвания ли те интересуват? Или каква е майка ми? Или какъв е баща ми? Или какво е средното ми образование (какво училище и къде)? Или какво са висшите ми образования (какъв университет и къде)? Или какви поданства държа?

Какво е точно етнос за теб?

Защото в моя случай отговорът не е толкова упростен както обичате в БГ. Вие си падате по простите праволинейни неща, нали? Толкова ви побира акъла. Черно и бяло. Добро и лошо.

Ами ако съм 43% българин? Кво правим? Ами ако съм 57%? А?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами ако съм 43% българин? Кво правим? Ами ако съм 57%? А?

За да улесня преговорите помежду ви... :bigwink:

А, ти, Ал. Невски, какво предлагаш да се направи в този/подобен случай? Самият ти имаш ли идеи?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Всъщност ти към кой етнос принадлежиш? Че не е българският, това вече и на слепите стана ясно. Питам, за да мога да кажа този етнос от какво страда, съдейки по тебе.

Резултатите от генетичните ми изследвания ли те интересуват? Или каква е майка ми? Или какъв е баща ми? Или какво е средното ми образование (какво училище и къде)? Или какво са висшите ми образования (какъв университет и къде)? Или какви поданства държа?

Какво е точно етнос за теб?

Защото в моя случай отговорът не е толкова упростен както обичате в БГ. Вие си падате по простите праволинейни неща, нали? Толкова ви побира акъла. Черно и бяло. Добро и лошо.

Ами ако съм 43% българин? Кво правим? Ами ако съм 57%? А?

Можеш да се еди какъв си в процент, кратен на 5.

Но като те гледам в главата, си българомразец 100%. Платен или доброволен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За да улесня преговорите помежду ви... :bigwink:

А, ти, Ал. Невски, какво предлагаш да се направи в този/подобен случай? Самият ти имаш ли идеи?

Позитивното отношение и позитивната критика на Александър към българите са непознати нему феномени, така че риторичния ти въпросът ще е без отговор май..Предполагам сега му е дошъл оргазмът на човека,.. защото както гледам успя да престави добри аргументи на опонентите си, и въз основа на това представяне сега вече е свободен да прави обобщенията и изводи.. в насоката дето му идва най-отвътре;) - демек за това колко голяма "мърша" сме като народ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да улесня преговорите помежду ви... :bigwink:

А, ти, Ал. Невски, какво предлагаш да се направи в този/подобен случай? Самият ти имаш ли идеи?

В кой точно случай и какво точно трябва да се прави?

Не може да се дискутира нещо с хора, които не знаят какво е толеренатност и идентичност и че те често влизат в противоречие.

Ето сега България била от 1150г. православна държава. Да ама монотеизмът е един от най-характерните примери за нетолерантност.

Това в крайна сметка е научен форум, а не форум на Атака. Значи нека нещата се обсъждат по научно.

Ето например като имаме конфликт между идентичност и толерантност аз избирам най-често идентичността. И за това твърдя, че съм нетолерантен. За Aspandiat нещата стоят по някакъв друг начин, който аз още не мога да схвана защото основно "крещи".

Айде да разглеждаме нещата нормално и да ги наричаме с истинските им имена, а да не вкарваме постоянно някакви стереотипи и "свещени крави" и да се подскача до небесата като се поставят под съмнение.

Иначе в концепцията за толерантността аз съм фен на Попър (идеалистичен вариант до който трудно достигам, но се опитвам често), но не мога да преодолея всички предразсъдъци и архетипи заложени в мен. И си го признавам. Обичам традиционната Коледа, ходя на църква и не ми харесват голяма част от мюсюлманите. Предпочитам да стоя далече от тях да не живеят в моя блок и да не учат в едно училище с детето ми. В същото време нямам проблем с гейовете и съм против дискриминацията на инвалидите. Дет се вика утре и на мен може да ми се случи.

И какво следва от това, че трябва да ми се крещи в червено, че постоянно погазвам българските национални идеали. Ми пратете ми и Волен да ме набие да е по-интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
В България арабите и китайците са по-нежелани и от ромите

В българското общество съществуват значими расови и религиозни предразсъдъци към етническите малцинства в страната. Но не ромите, а новите малцинства - араби, виетнамци и китайци, се оказват по-нежелани за съжителство, за съвместна работа, брак или обучение. Затова и тяхната интеграция би била много по-проблемна.

Това показват резултатите от изследването "Социални дистанции и етническите стереотипи за малцинствата в България". То е проведено от "Отворено общество" между 26 май - 15 юни 2008 г. сред 1444 души от 232 населени места.

Най-приемливата във всяко отношение за българите група е абстрактно въведеното понятие граждани от ЕС. На второ място по одобрение са българомохамеданите, следвани от руснаците. Най-ниско в таблицата са негрите от САЩ и ЕС, след това от Латинска Америка, Африка, албанците, арабите, кюрдите. Съжителството с роми например в един и същи квартал е приемливо едва за 30.2% от българите.

Авторите изследват и т.нар. трудови дистанции - готовността да се работи на едно и също място с етнически малцинства. И тук водещи по одобрение са гражданите на ЕС. За свои началници българите най биха възприели още англичаните, руснаците и японците. Като най-нежелани във висшия мениджърски състав се открояват негрите от Африка. Ромите не са добре приети като част от висшия управленски състав, но в никакъв случай не са и сред най-отхвърлените.

Самите българи предпочитат да са началници най-вече на граждани на ЕС, следвани от руснаците, бесарабските българи, българомохамеданите, англичаните, арменците, сърбите. При този въпрос одобрението към англичани и японци спада доста вероятно защото българите не могат да си представят да са им началници, анализират авторите на изследването.

По същия начин стоят нещата и при въпрос за нагласите за работа във фирма, където представители на етнически или национални малцинства са хигиенисти. Най-високо одобрение получава работно място, където хигиенисти са българомохамедани, роми, турци, виетнамци. В дъното на одобрението са евреите, японците, англичаните.

Авторите на изследването стигат до извода, че расовите и религиозните предразсъдъци са най-силни при т.нар. образователни дистанции. Това са въпросите, свързани с готовността българско дете да учи в училище или клас, в които преобладават негови връстници от етническите групи.

Докато 11.5% от българите са готови да сключат брак с роми, а 10.7% са съгласни да работят във фирма, където ромите са мениджъри, едва 4.1% биха се съгласили децата им да учат в училище, където 2/3 от децата са роми.

Изводите на изследването са, че сред добре приетите малцинства у нас са гражданите на ЕС, бесарабските българи, българомохамеданите, англичаните и руснаците. Частично приети са украинците, румънците, евреите, македонците, сърбите, турците, японците, арменците и гърците. Недобре приети малцинства са ромите, китайците, виетнамците, арабите, албанците, кюрдите и негрите.

Част от изследването включва и определяне на дадена нация с няколко думи. Българите се самоопределят като трудолюбиви, гостоприемни и добродушни, но същевременно и като завистливи, мързеливи и бедни. Румънците са "крадливи" и "цигани", докато помаците и турците са трудолюбиви и усърдни, смятат анкетираните българи. Според тях евреите, арменците и гърците са хитри, а за руснаците, бесарабските българи и българомохамеданите преобладава мнението, че са добродушни. Ромите са крадливи, мързеливи и мръсни в представите на анкетираните.

Митът за ислямския тероризъм също намира пряко отражение в стереотипите за етническите групи. И трите нови за България етнически малцинства, идващи от райони с преобладаващо мюсюлманско население - албанци, араби и кюрди, - биват квалифицирани като "терористи".

В заключение авторите от "Отворено общество" обобщават, перифразирайки Бай Ганьо: "Толерантни сме, ама не - съвсем дотам".

<h4 class="intArticleAuthor">Десислава Гичева</h4>http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3910&sectionid=16&id=0000101

Статията от заглавието ми струва повърхностна или бомбастична написана , в частта от анализите на междуетническите отношения и предразсъдъците. Ето едно по-сериозно проучване, и в което се показват и предразсъдъците на цигани, турци и българи-мохамедани към българите. В това изследване данните изглеждат различни по количествени измерения, от показаните данни в заглавната статия.

http://www.ncedi.government.bg/NATO2.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Невски, демокрацията и толерантността не значи да се правят постоянно всякакви отстъпки на всеки неврастеничен кресльо, който е решил, че е онеправдан с нещо или който иска например страната да се обяви за езическа, защото някой го дразнел звукът на църковните камбани. Ами да си запуши ушите!!!

Казах ти го преди малко, ще ти го повторя. Ако в България ти е толкова непосилно тежко, отивай някъде другаде да развиваш дървените си философии. Най-добре в Холандия, любимата ти страна.

П.П. А това за Волен....отлична идея! :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте, влагате излишни емоции и не разсъждавате трезво.

Само погледнете колко места имат в парламента Атака и ДПС и ми кажете как ви се връзва това с толерантността на българина. Ми те двете партии даже не могат да съществуват изолирано. Една прелива гласове в другата. Не става без враг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Невски, демокрацията и толерантността не значи да се правят постоянно всякакви отстъпки на всеки неврастеничен кресльо, който е решил, че е онеправдан с нещо или който иска например страната да се обяви за езическа, защото някой го дразнел звукът на църковните камбани. Ами да си запуши ушите!!!

Казах ти го преди малко, ще ти го повторя. Ако в България ти е толкова непосилно тежко, отивай някъде другаде да развиваш дървените си философии. Най-добре в Холандия, любимата ти страна.

П.П. А това за Волен....отлична идея! :good:

Ама аз не съм в БГ, а в доста по-нетолерантна православна държава с много по-силна църква и асимилацонни политики и се чувствам добре.

Ти пак не можеш да зацепиш.

За мен нетолерантността не е проблем.

Просто казвам, че българите, включително и аз донякъде (примерно 40% българин), са нетолерантни и предпочитат да живеят в бял квартал, в училището не детето да няма цигани и араби и да нямат съседи гейове и китайци.

Нищо толкова страшно и учудващо няма в това.

И колкото и да се въртиш то си е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама аз не съм в БГ, а в доста по-нетолерантна православна държава с много по-силна църква и асимилацонни политики и се чувствам добре.

Ти пак не можеш да зацепиш.

За мен нетолерантността не е проблем.

Просто казвам, че българите, включително и аз донякъде (примерно 40% българин), са нетолерантни и предпочитат да живеят в бял квартал, в училището не детето да няма цигани и араби и да нямат съседи гейове и китайци.

Нищо толкова страшно и учудващо няма в това.

И колкото и да се въртиш то си е така.

Невски, след като си в Гърция (от описанието ти няма коя друга страна да е), какво си се загрижил за нашите проблеми???? Пий си мастиката, яж си рибната салата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бележка на модератора

Момчета, идете да се наспите и елате да дискутирате на свежа глава. В тия горещини човек лесно изпушва.

---

Направете си изводите, колко толерантен и търпелив е екипът на форума...

До сега повече от половината теми из форума и половината потребители да са били изтрити.

И... само щяхте да четете, но не - и да се четете едни - други.

(Това е френски израз; в оригинал - обичам да те чета; да чета твои писания)...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спал съм достатъчно, температурите спаднаха.

Що се отнася до толератността на форума, тя е очевидна. Особено спрямо обидните изявления по отношение на българския народ....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам, защо напоследък все създавам теми, в които различни потребители решават, че трябва да се обиждат един - друг (на народ, нация, етнос, пол, сексуална ориентация, възраст, болести... Псуват се... ) После темите се заключват или се трият.

Толкова ли не можете да дискутирате и да спорите, без да се обиждате?

Представете си, че сте един до/срещу друг... Тогава какво би последвало? Нови обиди, побой, убийство...? Родово отмъщение до девето коляно?...

Ако трябва, пребройте до 25, преди да напишете нещо...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Айде да ми разкажеш за извращенията в армията на Чехословакия, може ли? Как са били същите по обем като в БГ.

хаха имало е и там. И тооо на етническа о-ва чехи и словаци

И в Чехия ли е имало строителни войски, с които са се строяли вилите на елита от циганета?

Имало е! Не строителни и не цигани (щотото там бяха малко). Циганите бяха благодарни, че имаше СВ.

Имаше специални подразделения за строежи на секретни обекти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Четох отгоре-отгоре, но схванах идеята на Невски. Българите са нетолерантни като цяло сравнено с някои народи(холандците) и по-толерантни от други(гърците). Хората по света са нетолерантни в една или друга степен и това е нормално. Може би е прав, ако съдя от расистките, сексистки и хомофобски забележки които са навсякъде в този така ''толерантен'' форум. :biggrin: Лично аз мисля съм толерантен човек и нямам притеснения от различните със своята сксуална ориентация, цвят на кожата или пол хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По отношение на Холандия :). Не ми я хвалете. А и общо взето има разлика между толерантност на държавно ниво и толерантност на гражданите! Холандия може и да е толерантна, холандците НЕ! Нещо повече, смея да твърдя, че даже франсетата са по-толерантни. Колко холандци имат приятеви цигани? Или турци? Колко холандци от метрополията имат хммммммм задморски приятели (фигуративно казано де)? Абе вие виждали ли сте холандци, контактували ли сте с тях, работили ли сте с тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вижте, пак да потретя, аз се опитвам да се дистанцирам от това какво ми харесва на мен (харесва ми гръцкото отношение към проблема, но пък така ми изнася, което значи, че не мога да съм обективен) и какво не ми харесва на мен (не ми харесва обратната дискриминация в Западна Европа и няколко други държави).

Има някакъв проблем/теза/тема - нетолерантността в БГ.

Този проблем е прост и елементарен и всеки може да го реши за себе си, като си зададе въпросите, които аз съм задал по-горе. За съседите, за училище, за Атака, за ДПС, за гейовете и т.н.

Както казах аз съм си ги задал и съм установил, че не съм особено толерантен. Това важи и за повечето ми приятели/познати/роднини в Сърбия, България, Гърция и Русия.

Това, до което съм стигнал в развитието си обаче е доста повече от това, до което е стигнал средностатистическия БГ селтак. Напълно съм толерантен към гейовете, жените и по-слабите от мен. Не приемам казармения тип юркане. Не посягам на жена или дете. Давал съм многократно работа на цигани (винаги имам едно на ум обаче и наистина веднъж се бяха напили и не дойдоха). Вярно е, че гледам никога да не върша сериозна работа с жени или с тия с по-меките китки защото съм се парил. Разбирам се изключително добре с помаците и турците (за последно се виждах с едни гръцки помаци в един ресторант в Лондон и си изкарахме добре). Смятам, че инвалидите трябва да живеят по-активно и пълноценно и стига да мога бих им съдействал.

Не мога да разбера обаче как една моя констатация подкрепено с нужното количество аргументи предизвиква интернет "крещене" и "пръскане на слюнки" по монитора.

Толерантността, границите й, нетолерантността, взаимодействието между тях, идентичността, конфликтите са проблеми разисквани още от Древна Гърция.

Толкова ли е трудно да се опитате да погледнете обективно на нещата и да признаете, че не желаете детето ви да учи в училище, в което примерно ромите, арабите и циганите са болшинство?

Толкова ли е трудно да признаете, че предпочитате да не се дава възможност на еднополовите двойки да осиновяват деца (в момента такъв закон се гласува в Германия)?

Толкова ли е трудно да признаете, че предпочитате съседът ви да е мъжага българин, с който да си пиете бирата и да гледате мач, а не китаец, на който жена му по цял ден пържи странни манджи?

Толкова ли е трудно да схванете, че българинът е толерантен само на думи, а когато на практика нещата станат както съм описал във въпросите по-горе това изведнъж се променя.

Явно да. Защото толерантността на българина е поредният мит (както и трудолюбивостта и търпеливостта), който отива на боклука. Sorry, ама такъв е живота и не всичко в него е същото като това, на което са ви учили като малки.

Ако имате нещо да ми кажете, моля да не ме пращате в Амстердам, да не ми обяснявате да си седя там където съм и да не се обаждам и т.н. Кратко, точно, ясно и аргументирано по същество. И без да си изпускате нервите, защото както вече писах, само доказвате моята теза, колко комплексирано и нетолерантно човече е българинът.

И още нещо. Колкото и да искате етнически хомогенна държава - начинините са два: висока раждаемост или успешни асимилационни политики. Или комбинация от двете. Иначе колкото и да пискате по форуми и в къщи на масата с ракийка в ръка нищо няма да стане. Просто след 20-30г. малцинствата ще ви превземат, както в момента се случва в Лондон, Париж и на много други места.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
КГ125,

Айде да ми разкажеш за извращенията в армията на Чехословакия, може ли? Как са били същите по обем като в БГ.

И в Чехия ли е имало строителни войски, с които са се строяли вилите на елита от циганета?

Айде не ме разсмивай моля ти се.

Пред мен твоите простовато-елементарни упростени голословни твърдения и схеми от типа на: САЩ vs СССР, панелка vs къща на австралийското крайбрежие, БКП не са българите, за всичко са виновни руснаците, БКП, БСП, Сталин, Живков, българите не са подкрепяли влизането в загубените войни, българите са направили всичко възможно турците и гърците да останат и т.н. просто не вървят.

Пише се "опростени".

Слабо ме интересува дали вървят, не търся оценката ти, а поправям ужасяващите ти неточности. Ти май като видиш буквата "Б" и вдигаш кръвното да не би да излезе "България". :head_hurts_kr:

Драгий познавачо на Чешката армия, живял съм 15 дена в едно помещение с цял батальон от нея, и то в "условия, близки до бойните", ако ти е познат този термин... .

Мога да разкажа много и за нея, и за навиците й. Не беше като нашата, но стари и млади си имаше и последните носеха цялата служба, както си му е "реда".

Единствено за нея и за унгарската нещата бяха по-меки, сравнително. Полша, Русия, България, Румъния и Югославия бяха засегнати зверски от явлението "извращение", което изобщо не е функция на народите им, а на съответния строй. Защото поразяват аналогиите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Четох отгоре-отгоре, но схванах идеята на Невски. Българите са нетолерантни като цяло сравнено с някои народи(холандците) и по-толерантни от други(гърците). Хората по света са нетолерантни в една или друга степен и това е нормално. Може би е прав, ако съдя от расистките, сексистки и хомофобски забележки които са навсякъде в този така ''толерантен'' форум. :biggrin: Лично аз мисля съм толерантен човек и нямам притеснения от различните със своята сксуална ориентация, цвят на кожата или пол хора.

Думата "толерантност" се екстраполира в днешно време... Какво се очаква да прави "толерантния" човек? Да ОДОБРЯВА проявите на азисовщината ли? Голият му г..... на плакатите, да ги гледат децата на улицата здрав прав и дебел мъж целия в пера и дантели??!?!

Или да СЕ СЪГЛАСИ със замерването на влакове с камъни, защото преди пет дни влак сгазил пиян ром? Или с почупването на полицейска кола защото българин блъснал ром с колело и веднага отишъл и съобщил в полицията?

Или убийството на археолога, който просто си пиеше кафето и пребиването на цялото кафене, защото някой някъде бил набил някого си ром?

СЕЩАШ ли се какво значи истинска нетолерантност и кой я проявява в БГ?

Хич не може да се иска от човек такова нещо. Неодоборението им е в реда на нормалната човешка реаккция.

Забелязваш ли обаче, че българинът всичките тези неща ги ТЪРПИ и никому нищо не е направил. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Значи вижте, пак да потретя.....

До колкото разбрах не живееш отдавна в Б-я така, че точка на твоето мнение! Не ми пиши за ДПС и Атака подобни партии има (почти) навсякъде, хайде не точно кат ДПС, но кат Атака има дори в супер толерантна Австрия. Дъщеря ми учеше с цигани (нито се загнах да я местя, нито (голяма глупост) тръгнах да местя циганите, а неиния клас аз го направих! Но не с отрицание, а с ненатрапливо убеждение! И стана така, че 80% от децата се познаваха от 3 годишни :). Ще кажеш ето! Да ама не, като дойдоха ромчетата (така официално) в края на 2-ри или в началото но 3-ти, бяха интегрирани! Дъщеря ми седя 2 години на един чин с един дърт пергиш :) (дърт щото беше 2 год. по-голям и 30 см. по-висок) и нито веднъж не е казала примерно, че мирише, и седя по желание не по номера. Просто учителката (хвала и) я беше определила да му помага по математика (в началото, а после го прие като мисия и беше особено доволна, като искарваше 5-ци без да преписва от нея). Ще попиташ не съм ли се притеснявал? Съм и още как, но само защото е по-голям!

По отношение на битовата толерантност ;). Аз си пия бирата с много хора. Верно съседи цигани сега нямам, но съм имал. От 3-мата ми най-добри приятели през годините 2-ма са турци не българо-мохамедани, а чисти. Единия е първи братовчед на Юксел Кадриев.

И на края, кой е казал, че някой иска етнически хомогенна д-ва? И не давай такива тъпи примери с Лондон и Париж, да даде господ да идват тук по причините, поради които отиват там.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По начало коментарите ни са леко встрани от предмета на изследването, затова бих направил само една забележка към него.

Не знам каква е представителността на извадката, хората, които са го направили са професионалисти.

Но имам към тях следния въпрос. Това изследване не визира ли МИСЛИ, вътрешно отношение на обектите, а не техните дела, в т.ч. само мислени?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
По начало коментарите ни са леко встрани от предмета на изследването, затова бих направил само една забележка към него.

Не знам каква е представителността на извадката, хората, които са го направили са професионалисти.

Но имам към тях следния въпрос. Това изследване не визира ли МИСЛИ, вътрешно отношение на обектите, а не техните дела, в т.ч. само мислени?

Чесно казано предмета, изследването и т.н. малко ме интересуват! Въпроса си е толерантни ли сме НИЕ българите? Аз като човек изминаващ 40 000 километра годишно по пътищата на Б-я със старото (но верно) ситроенче мисля, че мога да се произнеса. От туркинята на т. нар. гроб на Орфей, която се стегна когато (предполагам) видя как и гледаме шалварите, но като и помогнах за менците (sic! има още жени дето нодят вода с менци), ни покани в дома си и специално ни направи пресен айрян (като при това разказа тъжната си история, как гръм убил единствената и дъщеря в подобен летен ден, а момичето е било само на 13-сет), през един много приятен младеж (с фланелка на ДПС), който ни заведе на всички ключови места на Шишмановата крепост ( действието се развиваше след 21 и 30), българите екскурзоводи на Ивановските манастири, дето не казаха работното време е приключило, а ни разведоха и обясниха всичко и не приеха нашата скромна лепта. Или най-простите хорица, когато закъсахме близо до Широка Поляна с едни франсета ( те алжирци бяха по твоему Невски циганчета), та те първо бали със сено донесоха, после се сетиха, че е по-далавера нас да занесат до сеното :).

Или да хванем Джулюница :), гей-британеца или британката си живее добре и до сега ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
По отношение на Холандия :). Не ми я хвалете. А и общо взето има разлика между толерантност на държавно ниво и толерантност на гражданите! Холандия може и да е толерантна, холандците НЕ! Нещо повече, смея да твърдя, че даже франсетата са по-толерантни. Колко холандци имат приятеви цигани? Или турци? Колко холандци от метрополията имат хммммммм задморски приятели (фигуративно казано де)? Абе вие виждали ли сте холандци, контактували ли сте с тях, работили ли сте с тях?

Защо дистанцираността на холандците (и един спрямо друг) се определя като нетолерантност? Ти, бате имаш ли приятели цигани от гетото? Не познавам холандците, но слушам разкази от първа ръка на племенниците ми, които учат и работят там.. Е, единия си кара стажа в холандска фирма..Можеш да се сетиш, че хората там - холандци, един два месеца след постъпването му, са започали да разговарят на английски (само на английски) в офиса, когато той е там, защото виждат че не е научил холандския (не го знае и не го ползва), или защото така смятат че му отдават уважение..

Холандците са си велика нация според мен, ама ние само можем да викаме "гроздето е кисело", "те са педали" или там каквато..Те създадоха и Северната Америка, със своята култура, сещащ се думата "янки" откъде произлиза, предполагам..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...