Отиди на
Форум "Наука"

Сибирско хъски


Recommended Posts

  • Потребител

Ние с Анук (моето хъски) с нетърпение чакаме зимният сезон. Катерене по планини и тичане из снега.

Добре, че вече е по-голяма, че когато беше мъничка не можех да я намеря из преспите. :biggrin:

XDiOp.jpg?1?6295

MnLOT.jpg?1

hYT6X.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От скоро имам такова и е уникално куче.

Наистина по всичко.

И красиво и инато и може да се върне от 100 км ( както отбеляза КГ125), но още повече да се изгуби и на 1 метър от вкъщи. На площадките са единствените кучета, които разхождат с дълги каишки и не пускат.

За теглене на шейни е супер и за игри особено в снегът. За пазене или поне да се обади, ако идва някой не го търсете. Ако мине котка обаче няма равен. Ако мине крадец съм сляп и глух :)

Прави само това, което на него му харесва, ако ще го карате да прави нещо, което не го кефи, ще се прави, че не ви чува и дори няма да поглежда към вас.

Трябва много твърда ръка и дресура да изпълнява преди да му да дете нещо, иначе няма дресура. Освен това да не се дресира повече от 3-4 минути, омръзва му бързо. Слуша само един.

По принцип не лае хич, скимти или вие или някаква комбинация между тях.

Каквото и да кажа е голям образ.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моята красавица пък има разни доста нехарактерни черти за породата си.

И тя понякога се прави на глуха, когато й се скарам или й кажа какво да не прави, но като цяло се старае да ме слуша. Но пък лае - още от малка я бях хванала с една мъничка хавлия, която тя захапваше, а аз й я дърпах и тя си ръмжеше и в последтвие от яд, започна и да лае.

Иначе за пазач наистина не става - прекалено е дружелюбна към всички. Но пък на мен не ми трябва да за пазач.

И без кайшка - никога. Само когато ходим на трекинг из планините, защото там колкото и да си тича, винаги гледа да е покрай мен. Пусна ли я из града, абсурд да я накарам да се върне.

Иначе да, големи са образи. Една нощ чувам някакъв страхотен шум и като излизам какво да видя - нейна милост си е нямала работа в 3.30 сутринта и е решила да провери има ли нещо интересно в кофата за боклук. Да де, ама кофата беше празна (даже и чувала бях махнала) и не знам какво и как го е направила, ама капака на кофата й се беше заклещил на корема и тя си обикаля вкъщи с висящ през тялото й капак от кофа за боклук. :biggrin: Така съм се смяла като я видях :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...