Отиди на
Форум "Наука"

Пребиваването на Кубрат в Константинопол


Recommended Posts

Напълно излишно е всичко това да се коментира по същество, когато за вас тюрк. мен е индоевропейско по произход!?

Това пък кое е най-ранно и откъде идва, не ви ли се струва много неприлично да продавате краставици на краставичар?

А що се отнася до "прословутото арменско Л", вие изобщо не сте разбрали това, което писах по-горе, и все още продължавате да се пишете по-голям католик и от Папата, въпреки че даже не сте и католик!

Благодаря ви за разговора!

Не, драги - аз ви благодаря, защото ми помагате да тренирам търпението си към опоненти с неприязнени, предпоставени предразсъдъци към хора, които дори не познават! Тезата за индоевропейския произход на въпросното "тюркско" местоимение не е моя, а на няколко изследователи на алтайските езици. На базата на подобни публикации съм формирал и моята позиция, но нека се върнем наистина на сензационното ви твърдение, че от 10 г. съм проглушил ушите на някаква аудитория с някакво прословуто арменско "Л". Какво все пак би могло да означава това и защо ми приписвате релации с папата и католицизма? Когато някой направи подобни предположение и хвърля подобни обвинения, обърква някого с друг, дали не е морално и етично да се извини?

Link to comment
Share on other sites

Не, драги - аз ви благодаря, защото ми помагате да тренирам търпението си към опоненти с неприязнени, предпоставени предразсъдъци към хора, които дори не познават! Тезата за индоевропейския произход на въпросното "тюркско" местоимение не е моя, а на няколко изследователи на алтайските езици. На базата на подобни публикации съм формирал и моята позиция, но нека се върнем наистина на сензационното ви твърдение, че от 10 г. съм проглушил ушите на някаква аудитория с някакво прословуто арменско "Л". Какво все пак би могло да означава това и защо ми приписвате релации с папата и католицизма? Когато някой направи подобни предположение и хвърля подобни обвинения, обърква някого с друг, дали не е морално и етично да се извини?

В мътната вода на "Алтайската Хипотеза" може да се лови всякаква риба, но никой сериозен изследовател не се ангажира с нея, а лично аз получавам уртикарии от толкова много простотия, събрана на едно място.

Въпроса за това Л го поставихте вие, когато започнахте да ме поучавате как трябва да се изпише - Калан- или Каган-.

Но вие явно не следите литературата за прабългарите на Кавказ, за да видите, че там наистина има, най-меко казано, доста излишни писания по въпроса.

Що се отнася до релациите с Папата, вие очевидно не сте добре и с българската фразеология - справете се с фразеологичен речник.

Подмятанията ви за моята лингвистична квалификация още в първата ви реплика и то без аз да съм ви предизвикал с нищо, не правят чест на никой порядъчен човек и затова не аз, а вие трябва да ми се извините!

Link to comment
Share on other sites

Че "княз" е славянизирана форма на "канас ювиги" бе доказано дори и в този форум, при това категорично, с лингвистични аргументи.

Така че, в този случай, Дедо е абсолютно прав!

Бихте ли ми дали линка, искам да се запозная с тези "лингвистични аргументи".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
уртикарии

Ако всички спрем да излъчваме фекалии, няма да има нужда нашите опоненти да получават уртикарии, ама на българска работа.

Не е важно на Вуте, да му е добре , важно е на проф. Добрев да му е зле. :rock:

Link to comment
Share on other sites

В мътната вода на "Алтайската Хипотеза" може да се лови всякаква риба, но никой сериозен изследовател не се ангажира с нея, а лично аз получавам уртикарии от толкова много простотия, събрана на едно място.

Въпроса за това Л го поставихте вие, когато започнахте да ме поучавате как трябва да се изпише - Калан- или Каган-.

Но вие явно не следите литературата за прабългарите на Кавказ, за да видите, че там наистина има, най-меко казано, доста излишни писания по въпроса.

Що се отнася до релациите с Папата, вие очевидно не сте добре и с българската фразеология - справете се с фразеологичен речник.

Подмятанията ви за моята лингвистична квалификация още в първата ви реплика и то без аз да съм ви предизвикал с нищо, не правят чест на никой порядъчен човек и затова не аз, а вие трябва да ми се извините!

Абе, Добрев или иди и се провери при някой психолог или си смени името на Недобрев, защото явно не си добре - бъркаш лицата с които контактуваш. Аз вече не знам за кой път да ти обяснявам, че никога не съм обяснявал нищо за арменското Л и още по-малко за Калан и Каган. Проверих отново и отново постнатото и установих, че в съвсем друга тема и по съвсем друг повод и не в дискусия с теб съм писал за въпросното "Л", когато съм препредавал хипотезата на една съветска изследователка, според която арменското Въхъндур е от чуждицата Волонтир!!! Да, аз наистина не следя литературата за прабългарите в Кавказ, защото такива е имало единствено в промеждутъка ІV-V в., ако изобщо ги е имало! Първата ми реплика към теб е била въпрос за връзката на Курт с Бенямин и никога не съм характеризирал лингвистичната ти квалификация, квалифицираност преди да постнеш толкова много грешки!

Link to comment
Share on other sites

Абе, Добрев или иди и се провери при някой психолог или си смени името на Недобрев, защото явно не си добре - бъркаш лицата с които контактуваш. Аз вече не знам за кой път да ти обяснявам, че никога не съм обяснявал нищо за арменското Л и още по-малко за Калан и Каган. Проверих отново и отново постнатото и установих, че в съвсем друга тема и по съвсем друг повод и не в дискусия с теб съм писал за въпросното "Л", когато съм препредавал хипотезата на една съветска изследователка, според която арменското Въхъндур е от чуждицата Волонтир!!! Да, аз наистина не следя литературата за прабългарите в Кавказ, защото такива е имало единствено в промеждутъка ІV-V в., ако изобщо ги е имало! Първата ми реплика към теб е била въпрос за връзката на Курт с Бенямин и никога не съм характеризирал лингвистичната ти квалификация, квалифицираност преди да постнеш толкова много грешки!

Какви грешки, точно ти ли си този, който ще ми ги посочва и то когато си излюпил поредната простотия с този "Волонтир"?

Не стига, че си повече от неграмотен по цялата тази проблематика, ами на всичкото отгоре си и късопаметен, но по-точно правиш се на такъв:

'Armand O'BOLG':Казано накратко примерите доказват какъв "голям учен лингвист" ни е удостоил с вниманието си и колко е презизен и точен когато цитира и уточнява някакви дати, години, издания и... всичко!!! В качеството си на университетски преподавател бих препоръчал да не му обръщате внимание - простено му е!!!

Link to comment
Share on other sites

Какви грешки, точно ти ли си този, който ще ми ги посочва и то когато си излюпил поредната простотия с този "Волонтир"?

Не стига, че си повече от неграмотен по цялата тази проблематика, ами на всичкото отгоре си и късопаметен, но по-точно правиш се на такъв:

'Armand O'BOLG':Казано накратко примерите доказват какъв "голям учен лингвист" ни е удостоил с вниманието си и колко е презизен и точен когато цитира и уточнява някакви дати, години, издания и... всичко!!! В качеството си на университетски преподавател бих препоръчал да не му обръщате внимание - простено му е!!!

Това ли е най-силният ти аргумент - "точно ти ли си този, който ще ми посочва грешки"??? Питам, защото го използваш поне за трети път! И - да, наистина допускаш кошмарно неграмотни грешки и аз ти ги посочих неколкократно! Всеки може да се убеди! Същевременно ти ме обърка с Aspandiat и продължаваш да бръщолевиш неразбираеми глупости! В предишния си отговор обясних, че "не съм характеризирал лингвистичната ти квалификация, квалифицираност преди да постнеш толкова много грешки" , а ти ме цитирираш пост фактум и считаш че си ме опровергал?! Хайде, престани да се излагаш повече!

Link to comment
Share on other sites

Това ли е най-силният ти аргумент - "точно ти ли си този, който ще ми посочва грешки"??? Питам, защото го използваш поне за трети път! И - да, наистина допускаш кошмарно неграмотни грешки и аз ти ги посочих неколкократно!

Би ли ги събрал и изброил всичките ми "кошмарно неграмотни грешки" в един нов постинг, като не пропуснеш да започнеш от цитирането, с което и фактически започна всичко?

В противен случай ти си само един жалък клеветник, който, като няма какво да каже, се залавя за начина ми на цитиране!

И на това ли искаш да ме учиш?

Link to comment
Share on other sites

Би ли ги събрал и изброил всичките ми "кошмарно неграмотни грешки" в един нов постинг, като не пропуснеш да започнеш от цитирането, с което и фактически започна всичко?

В противен случай ти си само един жалък клеветник, който, като няма какво да каже, се залавя за начина ми на цитиране!

И на това ли искаш да ме учиш?

Неуважаеми Добрев, преди да стигнеш до това прозрение, че те клеветя, трябваше да си преведеш турските изрази, от които всеки тюрколог би се обидил, но ти явно не разбираш турски! Това беше тест и ти не успя да го "покриеш"! Има ли смисъл да продължаваш да се излагаш????

Извинявам се на Пламен за спама в неговата тема - няма да се повтори поне от моя страна! Но все пак вижте опонента Добрев как оспамя темата на Ресавски - Кой е командвал българската армия при Ихтиман 986 г.?! Там той сам си говори, дискутира... в "ожидание"-беклеме някой да клъвне! Майтап!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Неуважаеми Добрев, преди да стигнеш до това прозрение, че те клеветя, трябваше да си преведеш турските изрази, от които всеки тюрколог би се обидил, но ти явно не разбираш турски! Това беше тест и ти не успя да го "покриеш"! Има ли смисъл да продължаваш да се излагаш????

Както казах преди време, ако "професорът" разбираше от турски език щеше да превежда турски сериали и да прави кинти, а не да си губи времето по форумите, където е единствено обект за посмешище и бъзици (дали знае какво е точното значение на думата "бъзик"? :bigwink:). Освен това ако се беше доказъл като тюрколог, авторитет в своята област, то едвали на стари години да се прехвърля на друго поприще и там да търси слава и признание.

Боже, колко много баластра за изхвърляне има в кораба наречен "Българска наука".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...