Отиди на
Форум "Наука"

Как да забогатеем продавайки знанията си на DVD и CD дискове!


potrebitel

Recommended Posts

  • Потребител

В тази статия ще стане дума за възможноста да печелим пари създавайки информационни продукти на DVD и CD носител и последващата им продажба в интернет.

Пиша я изхождайки от наблюденията, които имам отностно воденето на такъв бизнес от други хора, които са постигнали много високи резултати в тази област.

Предварително ще изпреваря песимистите, които вече ми пратиха имейли, да ми напомнят, че все пак живеем в България и всичко е различно.

Знам това, знам къде живеем, защото съм българин! Но трябва ли човек, да бъде подвластен на такова стереотипно мислене,което не помага, а парализира…

Мисля, че не. Нежелая да мисля като масата, не желая да бездействам като нея…

В едно песимистите са прави – интернет бизнеса не е за всеки.

Ако сте лентяй или ако не владеете специфични знания, на които можете да научите други хора, то вие нямате никакъв шанс в това начинание.

Ако твърдо вярвате, че чрез интернет нищо не може да се спечели и че това е поприще само за измамници, то отново шанса ви да се развиете в тази област е нулев.

Ако не се отнасятя към песимистично настроените хора и по-горе написаното не се отнася до Вас, тогава настъпи време да Ви разкажа кои са стъпките, през които трябва да преминете.

Като цяло схемата се състои от 11 съпки:

1. Направете списък на тези знания, които владеете или които по ваше мнение могат да заинтересуват други хора.

Този списък може да изглежда така:

* Мога да науча хората как да правят сайт, защото имам такъв;

* Увличам се по фитнеса и мога да помогна на хората да отслабнат или да качат мускулна маса;

* Знам как да се харесам на всяко момиче/момче;

* Знам как да си ремонтирам колата, жилището;

* Знам всички тайни на лова и риболова;

и т.н

2. Вие трябва да изберете от списъка най-горещата тема, която има най-висок потенциал. Това може да се направи лесно. Посетете някой форум, вижте коя от темите се дискутира най-много. След това разберете дали има вече създадени сайтове по нея, дали те предлагат информационни продукти. Ако избраната от Вас тема усилено се дискутира по форуми, има създадени тематически сайтове , но няма създадени качествени информационни товари, то това е знак, че можеби сте попаднали на златна жилка.

3. Когато темата е избрана следващото нещо е да създадете сайт. Сайта ще Ви е необходим поради няколко причини:

* той ще служи като основа за бъдещия Ви бизнес;

* той ще събира на едно място целевата Ви аудитория;

* на него ще бъде поставен електронния Ви бюлетин;

Този етап най-добре да не го забавяте. Създайте сайт, поплнете го с интересни статии и преминте към следващата стъпка.

4. Направете електронен бюлетин по избраната тема. Бюлетина на този етап ( в западните страни) е най-доброто средство за популяризиране на собствен бренд, товар или услуга, затова тази стъпка също е много важна и не трябва да я подминавате.

Измислете привличащо вниманието заглавие за Вашия бюлетин, след което можете да го регистрирате на smartresponder.ru . В България до този момент няма сайт, който да предлага такава услуга, затова се налага използването на чуждоезични.

Целта Ви е да създадете списък от абонати, които представляват потенциални покупатели на вашите бъдещи информационни товари. Не случайно бащите на електронната комерси са казали „В списъка се крият парите”.

5. Разберете какви са потребностите на Вашата аудитория. Ще дойте момент, в който ще бъдете буквално заливани от писма с въпроси. Те ще ви насочат от какво по специално се нуждае целевата Ви аудитория. Те могат да ви послужат като основа за създаването на бъдещи товари.

6. Направете план на Вашия информационен товар. Отговорете си на въпросите: Каква информация ще включите в него? На кои аспекти от моята област ще наблегна? Кога ще започна неговото създаване и кога ще го завърша?

Ако е необходимо да допълните знанията си, сега е момента за това. При всички положения Вие ще трябва да имате малко технически познания например: как се записва видео от екрана на компютъра, как се правят обложки за дискове и т.н.

7. Започнете работа по съдържанието на вашия товар. Това ще бъде за Вас най-отговорната задача. Тук Вие ще изложите своите знания в най-подходящия формат, който ще разкрие в най-добра светлина Вашата тема.

На днешна дата най-популярни са следните формати: видео записано на камера, аудио-уроци записани на микрофон, видео записано от екрана на компютър.

Няма смисъл да се съсредоточавате върху грешките, които ще допускате по време на записа. Тях можете да ги редактирате в бъдеще. Сега за Вас главното е да извлечете всички знания по темата, които имате и да ги пренесете в компютъра.

8.Систематизирайте целия материал. Трябва да поработите над записа на знанията си. Това става, чрез набор от компютърни програми, например Camtasia Studio. Прегледайте всеки урок, редактирайте допуснатите грешки. След това можете да създадете главното меню на вашия диск. То ще се показва на екрана, когато го поставите в дисковода на компютъра.

9. Направете обложка на бъдещия Ви диск. На пръв поглед това може да Ви се стори много сложно, но в действително всеки може да се научи. Цялата графика се създава в програмата Adobe Photoshop, а с помоща на специален принтер може да се нанесе върху самия диск.

10. Направете минисайт, чрез който да продавате вашия диск. На минисайта Вие описвате всички ползи, които получава клиента от покупката на предлагания диск. Допълнително към минисайта се поставя форма за поръчка и евентуално партнъорска програма.

11. Продавайте Вашият диск, чрез вашият сайт, вашият бюлетин и чрез сайтовете на Вашите партнъори.

Ако всичко сте направили правилно, то резултатът няма да закъснее. И няколко стотин, даже хиляди лева допълнителен месечен доход ще престанат да бъдат само мечта.

Да, тази схема изисква работа, да, тя изисква неголеми капиталовложения, но резултатите, които ще получите, си заслужават.

Можете да повтаряте схемата колкото си искате! За няколко години Вие ще имате потенциалната възможност да създадете и пуснете на пазара 5, 10 диска…

Надявам се тази статия Ви отвори очите за този бизнес, сега вие имате над какво да помислите….

Действайте, всичко е във Вашите ръце!

Източник internet-biznes.net

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

:hmmm: Едни субтитри на английски и руски ама никак няма да са излишни.

А и как ще се продава? Защото ако се сложат на някоя сергия на пазара, то като при всеки дребен производиел ще минат толкова проверки, че накрая всеки ще се откаже. За съжаление все пак тук е България и не е лошо да се помисли как едно начинание може не само да се започне, но и да оцелее.

Иначе интернет-търговията е нещо досто перспективно. Ама при успех, почват застраховки, дарения за обръчи от фирми, фондации и партии ... тъй че пак се стига до фалит. Без тези допълнителни екстри доста предприятия нямаше да фалират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1.Всяка информация, де що може да се сложи на електронен носител може да се появи по торентите (това е особено вероятно за качествената такава)

2. Какви данъци ще се плащат с подобна работа?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1.Всяка информация, де що може да се сложи на електронен носител може да се появи по торентите (това е особено вероятно за качествената такава)

2. Какви данъци ще се плащат с подобна работа?

Въпросите са ти доста уместни.

1. Вероятността е голяма, но съществува софтуер, който генерира специален ключ за активиране, което намялява грабителството.

Към този въпрос може да се погледне и от друга гледна точка, пиратството е вид пиар, така че от него има и ползи:)

2. Този въпрос все още го разглеждам. Предполагам 6% до 10% процента от оборота. Както написах в процес на изясняване е.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:hmmm: Едни субтитри на английски и руски ама никак няма да са излишни.

А и как ще се продава? Защото ако се сложат на някоя сергия на пазара, то като при всеки дребен производиел ще минат толкова проверки, че накрая всеки ще се откаже. За съжаление все пак тук е България и не е лошо да се помисли как едно начинание може не само да се започне, но и да оцелее.

Иначе интернет-търговията е нещо досто перспективно. Ама при успех, почват застраховки, дарения за обръчи от фирми, фондации и партии ... тъй че пак се стига до фалит. Без тези допълнителни екстри доста предприятия нямаше да фалират.

Продажбите ще стават, чрез специални мини сайтове. В бъдеще ще разглеждам въпроса доста по-обстойно и планирам да давам примери на успели в това поприще интернет предприеметели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами продажбите са най-важното. Ако се намери подходяща формула може да се продават не само дискове, а всичко. Тъй че основното е плащане-доставка-данъци и избягване на дарения за партии и обръчи от фирми. На туй намери ли се цаката и курабийки (тестени, не от онези бисквитки, дето трябва да ги чистим) може да се продават.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Ами продажбите са най-важното. Ако се намери подходяща формула може да се продават не само дискове, а всичко. Тъй че основното е плащане-доставка-данъци и избягване на дарения за партии и обръчи от фирми. На туй намери ли се цаката и курабийки (тестени, не от онези бисквитки, дето трябва да ги чистим) може да се продават.

Точно така, аз бих искал да знам как точно ще се продават тези дискове, peypal, SMS...защото това е едно от най-важните неща според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така, аз бих искал да знам как точно ще се продават тези дискове, peypal, SMS...защото това е едно от най-важните неща според мен.

Идеята е скедната ( като взимам примера от чуждестранни сайтове), добавя се допълнителна контактна форма за поръчка, през сайта, в който клиента въвежда своите данни.

Като за начало плащането ще става с наложен платеж или по банков път.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В интернет може да се плаща чрез различни способи:

- PayPal

https://www.paypal.com/bg/

- Neteller

https://www.neteller.com/

- PaySafe card

http://www.paysafecard.com/bg/b2c/paysafecard/

- ePay

https://www.epay.bg/

- ebg

http://www.ebg.bg/

- Friends group

http://friendsdesignstudio.com/pmsShop/index.php

EasyPay

http://www.easypay.bg/

CashU

http://www.cashu.com/

Moneybookers

http://www.moneybookers.com/

---

- SMS

- абонамент за вестник/списание

- код, предоставен на страниците на закупено списание

- по банков път

- чрез пощенски клон

- чрез банкомат

- с кредитна карта

- с наложен платеж

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, знам за тези методи, благодаря, но българските потребители не са свикнали да плащат по интернет по този начин.

Това е мое мнение.

Вие какво мислите?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има различни хора, ползващи различни услуги и различни методи за плащане. Нека не подценяваме интелигентността на потребителите!

Може би, в сайта, който смятате да правите, трябва да сложите още в самото му начало анкета, в която да попитате своите потребители. Това ще са вашите собствени потребители, а не - тези на някоя друга интернет базирана услуга.

И после въвеждате методите, които са им най-удобни.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Идеята е скедната ( като взимам примера от чуждестранни сайтове), добавя се допълнителна контактна форма за поръчка, през сайта, в който клиента въвежда своите данни.

Като за начало плащането ще става с наложен платеж или по банков път.

Да, но да си представим следната ситуация, защото лично мен някои неща ме притесняват.

Искам да направя продукт, който да се продава. Може да е архив с информация направен на CD или DVD. Правя му страничка, пускам реклама за него тук там. И казвам - пращайте СМС с цена 2,40 лв. с ДДС и ви се праща код за теглене.

1. Колко човека ще си го купят когато в интернет е пълно с информация, а дори да го няма на БГ, то на английски има всичко - FREE

2. Дали СМС-а ще е най-удобния начин, дори и да е на такава ниска цена. Ще се пращат ли?

3. Списанието което е безплатно няма от самия сайт над 3000 тегления, а ако се продава нещо дали ще има интерес?

В интернет може да се плаща чрез различни способи:

Благодаря, запознат съм с всички начини на плащане...

Да, знам за тези методи, благодаря, но българските потребители не са свикнали да плащат по интернет по този начин.

Това е мое мнение.

Вие какво мислите?

Напълно съм съгласен. За това и дадох примера, ще се радвам да се анализира.

Има различни хора, ползващи различни услуги и различни методи за плащане. Нека не подценяваме интелигентността на потребителите!

Може би, в сайта, който смятате да правите, трябва да сложите още в самото му начало анкета, в която да попитате своите потребители. Това ще са вашите собствени потребители, а не - тези на някоя друга интернет базирана услуга.

И после въвеждате методите, които са им най-удобни.

Не е толкова просто...когато имаш сайт, който продава продукта ти нямаш толкова много потребители освен ако не е сайт, който да е популярен с постоянно обновяваща се актуална информация и все пак колко от потребителите ще искат да купят продукта и после кой ще е най-удобния начин за тях. Не всеки има желание да се разкара до пощата или банката. А да пише в интернет банковите си данни...не мисля, че е стигнало толкова доверието на масовия потребител.

И в двата случая анкетата не би имала голям ефект, защото първо трябва да се отсеят купувачите и после техните желания, а не всички общо...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно идеята. която имам , не включва плащане, чрез смс-и.

Не измислям нищо ново, всичко заимствам от запад и север. Както се казва, няма смисъл да се милси върху нещо, което е измислено преди теб.

Първо, за да продаваш трябва да изградиш добра онлайн репутация. Това става, чрез личен блог, сайт в който се публикува нова информация, за да привлича трафик и да създава доверие, че ти си реален човек, а не някой мошенник.

Второ, давам пример със себе си. Когато реших, че ще насоча усилията си бъдещите няколко години в тази насока, трябваше да започна от някъде. Реших това да бъде от създаването на добра репутация, първоначален трафик, чрез създаване на сайт. Само, че изобщо нямах никакви познания как става това. Поразрових се МНОГО, но да си начинаещ е доста неудобно. В бг нета няма качествена информация на едно място. Реших да инвестирам 100 лева и си поръчах курс на тази тема " Как се правят блогове". С тези първоначални знания дадох старт на проекта си http://internet-biznes.net . Идеята ми е чрез блога да разбера от какво имат нужда моите читатели ( вече имам идея) и да създам авторски курс, който да продавам след това.

Изключвам разплащането, чрез смс-си , защото цената на такъв курс, ще варира от порядъка на 40-6о лева. Затова, плащане чрез пощата или по банков път е удобен вариант.

Давам още два примера.

Белчо Христов- персонален тренъор и диетолог. Той , чрез своя блог вече 2 години продава знанията си под формата на цифрови носители и то доста добре. Ето сайта : http://belchohristov.com

Борил Богоев продава мини курса "Твоите първи $100 от Интернет!

Спечелени днес! " , чрез смс-и. Ето сайта http://internet-profits.net

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1. Колко човека ще си го купят когато в интернет е пълно с информация, а дори да го няма на БГ, то на английски има всичко - FREE

Точно това е ,не всеки знае английски, немски или руски език. Такива продукти се правят специално за българската аудитория. Освен това хората не се отнасят сериозно към БЕЗПЛАТНИТЕ неща ( казвам го от личен опит).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...