Отиди на
Форум "Наука"

Oще за християнския смисъл на някои ''прабългарски" знаци


Recommended Posts

  • Мнения 78
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Значи именно ти си открил - разночетенията Вариниаторум , а според друго четене - Даритианорум.

Протоколите са пълни

И каква ти е гаранцията ??? :hmmm:

Проблемите са други -

локализирай ми Скопелос и виж как между последния град в Тракия и първия в Македония има ------, някой е бил гладен и е изял епархиите в Македония или Мизия.

Въпреки това в споменаването на тракийски епископски катедри, попадаме и на Тропеум, който незнайно защо се праща в ....Калабрия, значи от Мраморно море към Созопол и Месемврия, вместо да отидем в Тропеум (Скития) , отиваме в Калабрия- и умно , и почтенно !!!

Въпреки това имаме 4 представители на църкви от Македония и Илирия - двама суфраганни епископи , един на Солун и един от Епир.

Забравя се и друго нещо важно, ами ако дадени епископи от Тракия или Илирик не са подписали съборните актове ???

И още , ами каква е гаранцията , че всички епархийски епископи от Илирик и Тракия са присъствали на събора.

Актовете не ни гарантират цялостен поглед върху епархийската организация на Балканите, това е отчетено от всички изследователи на събора- Снегаров , Николова, Аунер и др.

За Аварорум , честно не знам , как да ти помогна, аз самия още не съм навлязъл в проблематиката на въпроса й.

Само те питам, къде ще локализираш епархия Котия ???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ще почакам още малко Качо , да ми локализира , спомената между Епир, Албания , Дардания и Солун епископия КОТИЯ НА VII Вселенски събор и тогава ще си изкажа , собственото мнение.

Изказвай се свободно. Защо реши че ме интерисуват проблемите на алтернативната фентъзи история? :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет, resavsky!

Поздрави и на останалите!

Рицарю, не знам за Тропеум. Може би просто не е имало накъде да се продължи в тази посока? Наистина, няма гаранция, че всички епископи са присъствали на събора, нито пък има гаранция, че всички, които са присъствали, са подписали съборните актове. Това обаче не ни дава основание да правим допълнения с епископи и епархии, за чието съществуване нямаме данни от други източници, какъвто е случаят с т. нар. "Урсус Доростолски" например. Струва ми се, че въпросният Урсус е или плод на нечие въображение, или за него трябва да се дирят данни другаде, а не в протоколите на VІІ Вселенски събор.

Нямам идея за епархия Котия. Ако имаш предвид episcopia Gothia, тя е изредена след Хадрианопол в Тракия и след Региум. Следват Catana, Tauromenia, ... :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...