Отиди на
Форум "Наука"

Загадъчни (или не толкова) надписи в доскитска култура


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://annals.xlegio.ru/other/small/formozov.htm

Попаднах на това нещо и се зачудих. През 1949 г. съветски учен е открил паралели между Наги Сент Миклош и една открита в СССР пред скитска култура.

Дали запознатите знаят нещо и има ли някакви обяснения?

Дефиниция на "срубная культура"- доскитска и до кимерийска култура - http://ru.wikipedia.org/wiki/Срубная_культура

post-727-1267385501_thumb.jpg

post-727-1267385507_thumb.jpg

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Първо да се изясни какво е.

То имало паралели с Наги Сент Миклош и със Саркел???!

"Установив тождество знаков на кирпичах Саркела и на серебряных сосудах Надь-Сент-Миклошского клада ..."

Link to comment
Share on other sites

Първо да се изясни какво е.

То имало паралели с Наги Сент Миклош и със Саркел???!

"Установив тождество знаков на кирпичах Саркела и на серебряных сосудах Надь-Сент-Миклошского клада ..."

Срубната Култура по начало се смята за болгарска, но доколкото зная, тя е централноазиатска.

Съдовете от НСМ са златни и то много висока проба.

Доколкото Шаркел е болгарско име, а и крепостта е построена в област с преобладаващо болгарско население, то руническите букви задължително следва да бъдат едни и същи.

Прабългарската руника все още не е дешифрирана, а и както е тръгнало, скоро няма да бъде!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Срубната Култура по начало се смята за болгарска, но доколкото зная, тя е централноазиатска.

Интересно от кой точно се смята за "болгарска" :post-20645-1121105496: Поне аз нямам спомени, като съм чел за нея, да съм видял някой да твърди такова нещо. Но това беше преди време, така че сигурно съм позабравил нещо, така че нека Добрев ни припомни кой точно от изследователите на въпросната култура твърди че е "болгарска"

Прабългарската руника все още не е дешифрирана, а и както е тръгнало, скоро няма да бъде!

Както е казал поетът "негасне туй що не гасне". В нашия случай може да се каже "не се дешифрира това, що го няма"

Дадените от теб драсканици нямат нищо общо нито със знаците от Саркел, нито с тези от Над сент Миклош. Предполагаемата аналогия е плод на развинтената фантазия на Б. Рибаков, който навсякъде вижда славяни. Това е времето, когато съветските учени "откриват" че всичко на света е открито от руснаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интересно от кой точно се смята за "болгарска" :post-20645-1121105496: Поне аз нямам спомени, като съм чел за нея, да съм видял някой да твърди такова нещо. Но това беше преди време, така че сигурно съм позабравил нещо, така че нека Добрев ни припомни кой точно от изследователите на въпросната култура твърди че е "болгарска"

Както е казал поетът "негасне туй що не гасне". В нашия случай може да се каже "не се дешифрира това, що го няма"

Дадените от теб драсканици нямат нищо общо нито със знаците от Саркел, нито с тези от Над сент Миклош. Предполагаемата аналогия е плод на развинтената фантазия на Б. Рибаков, който навсякъде вижда славяни. Това е времето, когато съветските учени "откриват" че всичко на света е открито от руснаци.

Ааа.. да не се еб...ме с братята Рибакови, Мизиеви, Закиеви..и Добреви...Не разбрахме ли вече че Целия свят произхожда от русите-скити, кипчаките-команчи ;), пратюрките-болгари, и балхарите-от-Балх.. Ей ама сме.. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това ,че някои лумпени и зомбараци не знаят ,че траките ,скитите и сарматите са имали писменост , която отдавна е разчетена си е техен проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това ,че някои лумпени и зомбараци не знаят ,че траките ,скитите и сарматите са имали писменост , която отдавна е разчетена си е техен проблем.

Ти какво ги навърза? ;) Где са тея хора, кого визираш?

И какво общо имат това което пишеш, с темата? Не е ясно..

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...