Отиди на
Форум "Наука"

ХИМН ЗА ХЛЯБА НА ДОБРИЧКАТА ФИРМА "САВИМЕКС"


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Веселин Маринов възпява и добруджански хляб, и то с две парчета

Певецът Веселин Маринов, който неотдавна привлече вниманието на публиката като изпълнител на новия химн на МВР, е пуснал и песен, посветена на хляба на добричката фирма "Савимекс", съобщава радио "Добруджа". Парчето, което за пръв път е било огласено в края на юни, е посветено на серията "Финес". Преди това, в началото на юни, Веселин Маринов е посветил песен на хляб "Златна Добруджа" на същата фирма.

Текстовете и на двете песни са написани от Евтим Евтимов, а музиката от Тончо Русев, които бяха автори и на химна на МВР. Аранжиментът на "хлебните" музикални изпълнения е на Пламен Велинов. Радиото съобщава, че продуцент е управителят на "Савимекс" Ивелин Савов, а песента е "в традиционния мелодичен стил на Веселин Маринов". Музиката на песента напомня на "Български войник", в която изпълнителят възпя родната армия.

Това не е първата рекламна изява на певеца в хранително-вкусовия бранш. Преди години Маринов издаде албум "Моя луда любов" със спонсорството на винарската изба "Ловико Сухиндол", автор на текстовете в него отново беше Евтим Евтимов. Преди това бардът от Полски Тръмбеш посвети песента си "Трифон Зарезан" на тогавашния директор на избата Трифон Драгиев.

Само преди дни Маринов изпя за годишнината на МВР химна "Нашата полиция", написана по повод 131 години от създаването на ведомството. Сред гостите на концерта в зала 1 на НДК беше и вътрешният министър Цветан Цветанов, близък приятел на певеца, който е дал идеята за химна.

Текст на песента "Златна Добруджа"

Когато хлябът на полето зрее

с една надежда и с една мечта,

Земята в своята люлка го люлее

и с много обич го дарява тя.

Когато хлябът златен се завръща

при хората - работни и добри,

започват празници във всяка къща

и грее той над хиляди софри.

*Припев: *Златна Добруджа те ражда с Божията чест.

Златна Добруджа те меси с белите ръце.

Златна Добруджа е хлябът в този земен рай.

Златна Добруджа е в твоето сърце.

http://www.dnevnik.b...i_hliab_i_to_s/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И моят скромен коментарец:

Изглежда Веселин Маринов е готов да се продаде на всеки, който му плати. Все едно дали ще е МВР, ТКЗС, АПК, цар Киро или "Савимекс". Както е попитал основателно във форума на "Дневник" потребителят xmm (пост № 1) "В Белово няма ли да го канят? За тоалетната хартия нещо да изпее." tooth.gif

P.S. Чакаме ценните мисли и съображения и на капацитета по лингвистичните анализи на текстове на химни доцент Любима Йорданова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алоуууу! Екипчето на сайтчето!! Що дремуцате, бе!? Я, веднага да заръчате на народния поет Евтимов да съчини химн за БГ НАУКА, народния музикант Русев ще напише музиката, а народния певец Маринов ще я изпее с жар онлайн в Ньета. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност Вазелин О'Смърдинов е истински ирландски филид, както и Евтин О'Евтинов е истински ирландски бард - единият пее, а другият съчинява за всекиго, стига да има злато. Допускам, че ако не им платиш обаче, могат съвсем като бард и филид да създадат злостна сатира с магически ефект, от която добитъкът ти да измре, жена ти да пометне и съседното кралство да ти обяви война. Впрочем, от слушането на досегашните им творби се чувствам сякаш тия неща вече са станали с мен. Триото Е. Е. В. М. и Т. Р. успешно се извисява до върховете на вогонщината, досега стигани само от Простетник Вогон Джелц.

Уди Алън при слушането на "Моята полиция ме пази":

- Всеки път, когато слушам г-н Маринов, ми иде да нападна България :tooth:

Впрочем, споменаването на Божията чест е много хубаво от страна на О'Евтинов. "Божията чест" е любимата ми пиеса. Макар че се кълна в костите на стария си ирландски сетер, че ако О'Евтинов се опита да напише химн и за театъра, ще го напръскам с водно пистолетче, пълно с пикоч от настоящия ми английски кокер и скрито в букет жълти рози.

Според мен писането и изпълняването на химни от страна на триото бездарници е причината да не се предоверявам на ченгетата, напоследък да ям по-малко хляб и да не кусвам от продукцията на Ловико Сухиндол. Ако верно земат да сътворят нещо и за тоалетната хартия обаче няма да спра да си бърша задника - при условие, че фирмата производител за благодарност започне да отпечатва събраните текстове на О'Евтинов и снимки на О'Смърдинов върху продукцията си.

P. S. Ех, Любима, Любима, поради что ли те баннах...

P. P. S. Стоедине, десет години бан по АйПи без право на кореспонденция, сто пъти "Отче наш", триста пъти "Аве Мария", петстотин пъти Покайния псалом, трийсет часа без сън на колене върху натрошени стъкла със сол, месец на хляб и вода и да чистиш розите шест седмици заради тая мръсна помисъл!

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глишев, не се тормози! Тъкмо докато се завърне със стил, Веско-Евтим и Тончо ще сътворят още няколко зашеметителни химна.

Химн на Гоце, химн на мутрите(анти-мвр химн), химн на Любимата и пр. Така полето за изява на евролингвистите ще е просторно като прерията в романите на К. Май...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Любимояди и Веселиногризци. Тъй де, аз обичам меденки "Любимка" с мече на станиолчето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Алоуууу! Екипчето на сайтчето!! Що дремуцате, бе!? Я, веднага да заръчате на народния поет Евтимов да съчини химн за БГ НАУКА, народния музикант Русев ще напише музиката, а народния певец Маринов ще я изпее с жар онлайн в Ньета. :biggrin:

Сакън, ще станеме за смях.

Частта за списанието сигурно ще е нещо такова:

"Само да те гепна,

от четене шъ тъ цепна."

А след танца на балетистите с тпичини жестове показващи как се пише и чете във форума не ми се мисли колко време от изпълнението някой от потребителите ще се престраши да се появи. :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

P. S. Ех, Любима, Любима, поради что ли те баннах...

Имаш бойна задача да я отблокираш начаса! Защото:

Ако я няма наш'та Любима,

в БГ наука е ледена зима.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Химн на науката.

Текст: Евтим Евтимов, Георги Михов

Музика: Тончо Русев

Изпълнява: Веселин Маринов

Когато науката в душите ни зрее

с една надежда и с една мечта,

БАН я в своята люлка люлее

и с много обич дарява ни тя.

Когато науката златна се връща

при хората - работни и заети,

започват празници във всяка къща

и грее тя над много кабинети.

Припев: Хора, подарете цвете,

хора, запомнете ни добре.

Гордост е да служиш в редовете

на БАН и разни ВУЗ-ове!

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Химн на науката.

Текст: Евтим Евтимов, Георги Михов

Музика: Тончо Русев

Изпълнява: Веселин Маринов

Когато науката в душите ни зрее

с една надежда и с една мечта,

БАН я в своята люлка люлее

и с много обич дарява ни тя.

Когато науката златна се връща

при хората - работни и заети,

започват празници във всяка къща

и грее тя над много кабинети.

Припев: Хора, подарете цвете,

хора, запомнете ни добре.

Гордост е да служиш в редовете

на БАН и разни ВУЗ-ове!

Добра работа. Иска малко изглаждане на ритъма, но е добро начало за химн на БГ наука.

Особено ми харесва стихът "БАН я в своята люлка люлее", защото думата БАН може да се разбира двуяко.bigwink.gif

Защо ли направо не обявим конкурс за написване на химн на БГ наука? Който го спечели, ще получи награда. А тя е вечеря в столичен ресторант с доцент Любима Йорданова.

P.S. Глишев, тюрковъдски керата такъв, още ли не си я отблокирал?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе тя ритмиката на първата и втората строфа според мен е добра, но малко не ми хареса ритъма на последния стих от припева, но на прима виста толкова. В интерес на истината, можех да преработя оригиналния припев на песента, но просто нямаше как да не обърна внимание пък на култовия такъв от химна на МВР... Все пак по-добър не съм виждал.

П.П. И моля ви, отблокирайте Любима! Иначе кой сега ще ни прави политолингвистичен анализ на творбите?! Знаете много добре, че в България има само един специалист в тази нова за страната ни специалност!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще участвам, но искам среща с народния поет Евтимов.

Ще поработим по въпроса, ти поработи по химна.

Боя се обаче, че ако конкурсът бъде спечелен от самата доцент Любима Йорданова, ще трябва да променим наградния фонд. Защото ще се получи да вечеря със самата себе си. Но пък можем за нея да осигурим вечеря в столичен ресторант с Ангел Пачев. Галахад, който и без това вече е съмнителен, че е всъщност въпросният Пачев, ще трябва да се жертва в името на благото на форума.smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То и аз бих се пробвал с един БГ наука химн, но няма бира. Ям диня сега и съм се надул като бременна жаба.

А диня във голяма доза

ме кара винаги на проза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И моля ви, отблокирайте Любима! Иначе кой сега ще ни прави политолингвистичен анализ на творбите?! Знаете много добре, че в България има само един специалист в тази нова за страната ни специалност!

Много мислих :). И измислих, дръжте си на решението! Все пак това е БГНаука, а и правилата трябва да се спазват нали? Вярно може да губим Любими заради правилата. Ама така е по-добре, иначе ни се качкат на главата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но пък можем за нея да осигурим вечеря в столичен ресторант с Ангел Пачев. Галахад, който и без това вече е съмнителен, че е всъщност въпросният Пачев, ще трябва да се жертва в името на благото на форума.smokeing.gif

Абе и Глишев е съмнителен! :tooth:

Е, тя и мен заподозря де! :whistling:

Разведка да има! :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе и Глишев е съмнителен! :tooth:

Е, тя и мен заподозря де! :whistling:

Разведка да има! :punk:

Аз също съм сред заподозряните, но изглежда напоследък доказателствата са натежали в полза на сър Галахад. Така че той да не се спотайва, ами да се стяга за евентуална вечеря. Ще трябва и да докара необходимия фасон - мъж към 60-те години, светли очи, представителен, обучен във всички видове манипулации от КГБ и ДС. smokeing.gif

P.S. Журито от страна на БГ наука ще бъде напълно безпристрастно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аспандиате, обещавам да я отблокирам, да й стисна ръката, да я призная за голяма лингвистка и даже да се снимам с нея, ако ти застанеш в двора на СУ на първи октомври в единайсет сутринта за половин час с голям плакат, на който пише: "Аз съм тюрко-алтаец, тюрко-алтайци бяха прадедите ми и тюрко-алтайчета ще бъдат потомците ми. Иранците на сапун!" :tooth:

Иначе като опре до вечерята, ще теглим чоп със сламки. Който изтегли късата, ще се представи като Х* Ангелов Пачев.

Междувременно завидях на поетическата слава на Михов (евалла, Михов) и ми са дописа и на мене:

Химн на мъдеклатора

Ако някой някъде забрави

как да спазва сам добрите нрави,

ако правилата не опази,

мъдеклатор мигом ще го сгази.

Припев:

Хора, подарете халба бира!

Хора, запомнете туй добре:

модерът не ще ви инквизира,

черпите ли некое бире.

Ако някой пропаганда прави,

ние няма никак да се бавим:

модерът изскача с томахавка,

банва гада и докладва в явка.

Припев...

Ако някой вземе тук да псува,

кожата му и петак не струва,

ний веднъж размахваме си пръста,

и главата режем му от кръста.

Припев...

Ако някой просто не ни кефи,

даже да ни вика мазно: "шефе",

трием ние злите му порази -

модер лозе виртуално пази!

Припев (два пъти).

------------------------------------------------------------------------------------------

*Глишо, Аспандиат, Стоедин, Михо, Митак - както дойде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Евалла Глишев! Тая Любима голяма креативност отпуши, мама му стара! :laugh:

Утре имаш +1 от мен, защото за днес съм си изчерпал положителните вотове. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мерси, Михов, у наше село на тия, зелените плюсчетата им викаме малки ментички :bigwink:

Да беше сега на бира бай Аспандиат, щеше да е отговорил в стройни терцини :tooth:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аспандиате, обещавам да я отблокирам, да й стисна ръката, да я призная за голяма лингвистка и даже да се снимам с нея, ако ти застанеш в двора на СУ на първи октомври в единайсет сутринта за половин час с голям плакат, на който пише: "Аз съм тюрко-алтаец, тюрко-алтайци бяха прадедите ми и тюрко-алтайчета ще бъдат потомците ми. Иранците на сапун!" :tooth:

Мъдеклаториус, не можеш ме уплаши мен с това, аз съм фен на тохарската теория. tooth.gif

Но пък признавам, че след като прочетох твоя "Химн на мъдеклатора" се чувствам вече обречен на щастие, точно като В.Маринов. tooth.gif

post-4986-1279883531,8626_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да беше сега на бира бай Аспандиат, щеше да е отговорил в стройни терцини :tooth:

На Аспандиат дори без бира за химн ищах му се намира.

Боя се, че с това творение отивам сам на заколение.*

Химн на БГ наука от народния поет Аспандиат Спандевич Спамевич

(Олекотена версия по мотиви от химна "Златна Добруджа")

Когато знание в главата зрее,

изпълва с песен, радост и нега,

БГ наука няма как да залинее

вчера, утре, днес или сега.

Когато модератор ти отвръща,

това е радост в твоята душа.

Продай имот, земя, дори и къща

ела при нас като при Христа.

Припев:**

БГ наука е твоето поле на слава.

БГ наука те люби от сърце.

БГ наука е знание без плява.

БГ наука е на мъдростта лице.

* На вечеря в столичен ресторант с доцент Любима Йорданова, политолингвист и евролингвист.

** Повтаря се три пъти, с възходяща градация от първото към четвъртото споменаване на БГ наука. Като войнишкото и жандармерийското, сиреч МеВеРейско "здраве желаем, господин старши лейтенант" (да не се бърка със "здрав желаем, господин страшен лейтенант).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Титан си Аспандиате!

Малка ментичка и за теб!

Аз се готвя за Каварна и ще почивам тази вечер, но да знаете, че още далеч не съм казал последната си дума!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...