Отиди на
Форум "Наука"

Разликата между идеологиите на нацизма и фашизма


Recommended Posts

  • Потребител

Духовният и икономически устрем, и културен, е рязко възпрян след Освобождението, когато за едно поколение се превръщаме в нация от пастири и селяци, които се къпят веднъж годишно. по обективни причини.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 718
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Да но все пак щеше да е много по-добре да не бяхме попадали под турска власт нали?

Конквистадорите са били по-жестоки от османците всъщност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Духовният и икономически устрем, и културен, е рязко възпрян след Освобождението, когато за едно поколение се превръщаме в нация от пастири и селяци, които се къпят веднъж годишно. по обективни причини.

Може би е така наистина, не съм проверявал подробно. Но знам, че към края на робството действително сме били доста богати като за народ под чужда власт. Доста училища са били построени и това със собствени средства. Май училищата са били повече на брой отколкото е имало в Англия по същото време :).

Редактирано от Sync
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото до това кой е беден и изостанал - бедни и изостанали са държавите, които са били колонии, и които сега продължават да бъдат колонии (дори и да не ги наричат официално така). Положението им в момента не отговаря на нивото на културата им, а е наложено, и се налага в момента от външни сили. Така че каквото се е случвало в миналото се случва и сега. Няма значение, че сега се запазвала държавата - това е проформа, само по име.

Това не най-страшното.Страшното е че тяхната култура е била смачкана,да не говорим за държавност.

Колониализмът е един от най-големите ужаси в света.

Днес последиците в америките и Африка са още живи.Азия май се е въстановила само.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

повечето проблеми, които днес има европа, са резултат от колониализма. португалия е пълна с чернокожи от бившите си колонии, испания с латиноси, франция също, белгия и холандия тоже, англия....като в последните да добавим към черниокожите и мюсюлмани пак от колониите. а колониализмът е еманация на консервативния дух и политика от 19 век. тука никаква либералност няма връзка. консерваторите, консерваторите са виновни.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като на власт идват либерални правителства в някой от държавите колонизатори също продължават колониализма.

Но наистина колонизаторите плащат скъпо рано или късно.

Знаем какво стана с могъщата испанска империя и то стотина години след като заграби колкото се може повече злато от инданските цивилизации.

Атеист съм но това показва че не можеш да унищожаваш цивилизаци и да ти се размине.Рано или късно ще ти се върне.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

испанските колонизатори направиха същото, което направиха и английските. въпреки жестокостите, повечето инки и ацтеки загиват от болести и епидемии, но трябва да признаем и приносът на инквизицията в изтреблението на местните цивилизации в америка. както и да е, това е очакван развой. при контакта между две цивилизации винаги се случва това - изтребление. християните тръгват да изтребват арабите, далечният изток оцеля, само защото се самоизолира, рим поробва близкия изток и тн. ако има някаква обща логика на нещата, не очаквайте добро от евентуални контакти с други, чужди нам цивилизации.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Духовният и икономически устрем, и културен, е рязко възпрян след Освобождението, когато за едно поколение се превръщаме в нация от пастири и селяци, които се къпят веднъж годишно. по обективни причини.

:vertag: Не такива свободни съчинения.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

нацистката върхушка също е луда. Майка ми превеждаше от немски една книга на немски психиатър, който анализираше поведението им. Повечето имаха отклонения.

Този психиатър защо не се занимае във втория том с Троцки, Урицки и Свердлов? Може и с Бонч-Бруевич :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами защо не се занимае. Да се занимае, негов си проблем. Абе КГ какви са тия въпроси? очевидно го вълнува немската история, все пак е немец.

аз му говоря за процесите в аржентина, той ми говори за кастро...нищо общо едното с другото. всеки човек като прави изследване, дефинира сферата, която ще изследва. и точка.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами защо не се занимае. Да се занимае, негов си проблем. Абе КГ какви са тия въпроси? очевидно го вълнува немската история, все пак е немец.

аз му говоря за процесите в аржентина, той ми говори за кастро...нищо общо едното с другото. всеки човек като прави изследване, дефинира сферата, която ще изследва. и точка.

А-а, то е интернационален проблем тая цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:w00t: а в другите държави сякаш са само бели, погледни Германия, излагаш се като кифладжия :)

ами веднъж в ЕС, нещата се разпростират. Германия е и особен пример, те сами си викнаха турците след катастрофата, причинена от хитлер...

ти какво, оспорваш, че франция е пълна е френскоговорящи араби и чернокожи от бившите й колонии....испания, също?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

което разбира се абсолютно не е вярно мнозинството от българите са заети в селскотостопанство преди освобождението. Няма няколко милиона българи работещи във фабрики, занаятчииници, банки и офиси. :crazy_pilot:

Разбира се че милиони българи не са произвеждали шаяк и бакъри, а са копали с чапичката в 1870г. :)

мисля, че изясних над 1000 пъти, че онези българи, заети в земеделието преди освобождението, са ескпортно ориентирани, изнасят месо и продукти за пазарите на империята, което не е така след освобождението. огромни панаири от 18 век се организират поне два пъти годишно.

тука не е важно индустрия ли развиваш, или земеделие, а към кой тип икономика принадлежиш - тип А или тип В.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами веднъж в ЕС, нещата се разпростират. Германия е и особен пример, те сами си викнаха турците след катастрофата, причинена от хитлер...

Затова основни виновници са Хитлер, САЩ и СССР.

Хайде да видим дали без да проявявате идеологичност, но с оглед на идеологическата тогава реалност, ще уцелите събитията. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

виновните за какво? и каква идеологичност, след като вие вините левите партии във франция за ВСВ, а КГ постоянно пита - а кастро защо не го съдят, а ленин защо не са го изследвали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

виновните за какво? и каква идеологичност, след като вие вините левите партии във франция за ВСВ, а КГ постоянно пита - а кастро защо не го съдят, а ленин защо не са го изследвали?

Чакай сега - във връзка с турците в Германия след ВСВ, какво общо имат левите във Франция, Кастро и КГ? Те ли са виновните?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи аз задавам въпрос с желание да получа обективен отговор от теб, ти ми обясняваш, че няма да получа такъв, защото КГ искал да съди Кастро, настоявам все пак за отговор, защото не виждам това какво общо има и с въпроса и с отговора, ти пък ми обясняваш, че съм се бил измятал... Нещо не схващам логиката, да ти кажа, на този сюреалистичен "научен" диспут. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...