Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Западът винаги можеше да приеме поне част от условията на Путин. Вместо това те казаха "давай да те видим". Сега пак могат да натиснат Зеленски да седне и да приема условия. Вместо това те му дават оръжие да воюва. Ти сериозно ли мислиш, че Западът иска да спре тази война?
  2. Точно. Никой не оравдава/подкрепя войната ... но нека не се лъжем какво става.
  3. Русия е публикувала своите изисквания за преговорите: https://t.me/toporccc_live/3260 Изглеждат непосилни за удовлетворяване от Украйна, но алтернативите не са добри. Лавров о целях российской спецоперации на Украине: Крым – это часть России. Признание Донецкой, Луганской народных республик в границах Донецкой и Луганской областей. Демилитаризация, которая должна иметь параметры. Там не должно быть вообще никаких вооружений, которые могут угрожать безопасности Российской Федерации. Денацификация. Точно так же, как фашистская Германия была подвергнута такой процедуре. Украинцы сами должны решать, после того как закончится этот развязанный ими конфликт, который мы сейчас пытаемся завершить, как им дальше жить. ‘Наши переговорщики готовы ко второму раунду обсуждения этих гарантий с украинскими представителями. Но только украинские представители опять, как и на первой встрече, пока не подтверждают проведение второго раунда. Будут затягивать. Думаю, что им ещё и американцы не разрешают. В самостоятельность Киева сейчас никто не верит вообще’
  4. Е как Путин да не е цар ако изборите са само фиктивни. В СССР имаше политбюро, така че властта поне донякъде е била колективна. А сега по-зле: Путин управлява еднолично. Дали ще го наречеш цар или диктатор е все тая.
  5. И двамата грешат. Твоята интуиция е много правилна и много добре си хванал, че в момента в Русия има еднолично управление на Путин и че руснаците като страна имат криза на идентичността. (Апропо, не знам защо ти изтриха темата за проблема на Русия. Беше много смислена и нямаше никаква пропаганда или тролене. ) Руснаците наистина имат криза на идентичността, но ти го гледаш повече като национално самосъзнание. А по-голямата криза е, че руснаците не знаят коя държава са. В момента те не са нито Великата Руска Империя, нито пък Великата Съветска Империя ... и това ги обърква. Те демократична държава ли са? Империя? Халифат? В този вакуум Путин е узурпирал властта и управлява сам като цар. Така че Русия дефакто е царство на Путин в момента. Еднолично царство с имперски амбиции. Анализаторите се чудят какво правят руснаците в Украйна, защото не могат да си представят, че Путин е цар, който търси да си разшири царството ... в 21-ви век. Как ще стане това разширение за сметка на друга държава?? Ако бяхме 19-ти век, тогава иди-дойди. Ама в 21-ви век?? Путин ще трябва да си ходи скоро (по една или друга причина) и за Русия може би ще е най-добре да дойде военна хунта на власт. В темата за стопяването на българската нация се обсъждаше дали за нас не е най-добре да имаме хунта. За нас не, но на Русия определено и трябва хунта. Много по-добре от сегашното еднолично управление на Цар Путин ... като в същото време ще даде на руснаците силната държавна власт, по която те явно имат неудържима носталгия.
  6. Колкото и парадоксално да звучи, според мен руснаците не правят нищо ... защото нямат идея какво да правят. Вече обсъждахме, че руснаците не изглежда да са имали ясни стратегически цели преди инвазията. По всичко личи, че тяхната първоначална "стратегия" е била да се вкара много войска и украинците да клекнат и да се предадат. Само че като украинците не клякат, тогава какво се прави? Руснаците явно чак сега го мислят това. Ако украинците са умни, те ще предложат някаква отстъпка на руснаците. Така Путин ще тръби как си е постигнал целите и ще се изтегли. Но ако украинците го ударят на чест и тръгнат да се бият ... без никакви отстъпки ... тогава само ни чака излишна продължителна окупация.
  7. На теория изглежда така, но на практика какво стана: с мераците си за НАТО, Уктрайна се вкара във война с Русия. Значи украинската политика за сближаване с НАТО не е далновидна. Много тъпо, че украинците имат за съсед бабаит като Русия ... но като им се е паднал такъв съсед, умното нещо от тяхна страна е да се съобразяват с него. Въобще не оправдавам бабаитството на Русия, но да се репчиш на бабаит хич не е умно и случващото се в момента е съвсем логично ... колкото и да е несправедливо.
  8. И как Украйна си помага да не е мишена: като дрънка оръжие с НАТО ... в задния двор на Русия.
  9. Преговорите са добър начин за Русия да се измъкне от тази каша. Дано и двете страни да са сериозни.
  10. Така е ... но също така трява да следиш пулса на ситуацията. Украинците за нула време се мобилизираха като един и изведнъж стана ясно, че Путин и Русия нямат абсолютно никаква подкрепа в страната. При това положение ти как ще сложиш про-руско правителство в Украйна?? Освен с репресии, как ще управляваш ... а и репресии как ще правиш когато цялото население е против теб. Това няма как да стане.
  11. Това е съвсем реална опасност, за голямо съжаление ... и руските генерали трябва да почнат да мислят за преврат.
  12. Принципно съм съгласен ... но в момента е ясно, че войната не постига целта си. Не мога да преценя дали въобще е съществувал вариант за успешна война срещу Украйна, но сегашната война ... такава, каквато е ... е автогол за Путин и Русия.
  13. Напълно си прав ... но Путин не си изигра картите правилно. Вместо да се бори да не допусне НАТО до границата с Русия ... което е правилното нещо ... той в момента води война, която за украинците е отечествена война. Отечествени войни не се печелят и Путин рано или късно ще трябва да се махне от Украйна (ако все още е на власт) ... без нищо да е постигнал, освен невинни жертви, омразата на цял народ и международна изолация за Русия. Крайният резултат показва, че тук не говорим за обмислена война за постигане на стратегически цели, а за някаква самодейност от страна на Путин, който просто се дразни на Запада. Така не става.
  14. Това е точно така ... но Путин не си изигра картите правилно и вече няма ход.
  15. Това е точно така. Сега поколение украинци ще мразят руснаците като агресори. Аз вече не виждам вариант за благоприятен за Русия изход от войната. В момента те са окупатори на народ, който ги ненавижда. При това положение как в Украйна ще има про-руско правителство?? А с репресии в 21-ви век страна не се упрявлява. Путин си вкара автогол с тази необмислена война.
  16. Ами да. Ако теб те предизвикват и шантажират с години ... и никой не те чува като протестираш ... ти няма ли да си изпуснеш нервите по някое време??
  17. Не, не е оправдано. Затова казвам, че Путин не си е изпекъл работата. Ако си я беше изпекъл ... като САЩ при инвазията на Ирак ... войната в Украйна вече трябваше да е приключила и целите да са постигнати. А вместо това руснаците сега ще убиват невинни хора и Путин с право ще го сравняват с Хитлер.
  18. Ами причините доведоха до войната. Ако не бяха причините, може би нямаше да има война. Замислял ли си се?
  19. Натовски учение в Украйна също не трябва да се правят ... но арогантните украинци и техните западни господари точно това правят. Каквото повикало, такова се обадило.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.