gmladenov
Потребител-
Брой отговори
10801 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
61
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov
-
Въздухарчо, не знам какви флуктуации те тресат, но говориш пълни глупости. Слънцето се вижда с просто око, радиацията от слънцето е измерима без инструменти (като изгаряне по кожата, например), а неговата гравитация следва законите на Кеплер. Това са преки доказателства за съществуването на слънцето. Погледни се отстрани: Ти не приемаш преки доказателства за съществуването на слънцето ... но искаш ние да се съгласим за съществуването на измислени квантови флуктуации, за които няма не само преки - а никакви доказателства. Значи да отречем реалността и да вярваме на въздухарски измислици. Няма да стане.
-
Няма такива измервания ... и те изглеждат невъзможни на този етап. Тук на земята сме под налягането на въздуха (атмосферата). Вакуъмът е липса на каквото и да било материя; тоест, празно пространство. Празното пространство няма свойства като налягане, обем, температура, т.н.. Друг е въпросът дали празното пространство на космоса наистина е празно. Според концепцията за етъра, например, космическото простреанство не е точно празно. Това са само хипотези, обаче. Никой не е доказал категорично, че космическото пространство не е празно (тук изключвам случайните атоми материя тук и там, които "плуват" сами в космоса).
-
Точно по тези въпроси се караме тук напоследък. Идеята за разширението на вселенета идва от там, че светлината от далечните галактики е червено-отместена. Такова отместване наистина би се получило ако вселената се разширяваше ... но все пак не е изключено то да се получава и по други причини. Каквато и да причината, тя много трудно би намерила експериментално потвърждение поради огромните разстояния, на които се проявява ефектът. Въпреки невъзможността за експериментално потвърждение, обаче, физиката днес е категорична, че вселената се разширва ... просто защото няма по-добро обяснение/тълкуване на червеното отместване. Аз лично имам проблем с разширението на вселената заради предложениея механизъм за това как то чисто практически се получава - а именно, че между галактиките някак си се създава допълнителен вакуум. Как така се създава допълнителен вакуум не е ясно, но това е обясненението на физиката за разширението на вселената.
-
На измислени флуктуации не отговярям.
-
Въпросът тук е кое се брои за адаптация и кое за еволюционна промяна. Зъбите на хората очевидно не са хищнически ... което е още един довод, че по природа не сме хищници. Също така, обаче, днес ние очевидно ядем месо - даже зависим от него. Значи нашата днешна зависимост от месо адаптация ли е - или еволюционна промяна??
-
А така. Щом Големият взрив не е факт, тогава той е измислица. Значи вие признавате, че Големият взрив не е факт ... но се дразните, когато аз го нарека измислица. Вие сте някакви капризни гоиспожици, на които не може да ви се угоди.
-
Ха честито! Значи теория за Големия взрив все пак не е безспорен факт. А щом тя не е безсопорен факт, значи тя е измислица. Ествствно че говорим за научна, подкрепена с научни доводи измислица ... но все пак измислица, а не факт. Значи когата аз кажа, че на определени треми науката си измисля измислици, аз съм напълно прав. Нека това да е ясно.
-
И материята откъде се появила ... ако вселената не е вечна (както се смята днес).
-
И това е безспорен факт, а не твоя измислица. Нали така. Хайде сега цитирай източника на този факт. Иначе директно на боклука при другите подобни измислици-небивалици.
-
Кажи тогава откъде се е взела материята - и най вече как науката знае със сигурност, откъде се е взела материята. На кои безпорни факти науката базира своите заключения.
-
Ами хич не усещаш правилно ... както явно не усещаш кога хората използват ирония. На теб явно всичко трябва да ти се обяснява буквално като на малоумник малко дете.
-
Ааа, така ли. Материята във вселената откъде е дошла тогава. Как науката обяснява феномена "от нищо-нещо", при което материята във вселената се създава от Големия взрив. Или пък ако пък материята вече е съществувала по онова втеме, откъде се взела тази материя ... и защо въобще е имало голям взрив ?? Моето разбиране е, че Голямият взрив е Началото на времето, пространството и материята. А според теб излиза, че материята май е съществувала преди Началото.
-
Съвсем допустимо е да не се изключва вероятността - която никой не казва че е истина - че ти си прав. Отгпварям ти буквално с думите на Скенер, така че е гарантирано научно. Няма шест пет.
-
Значи съвсем допустимо не се излключва вероятността - която никой не казва, че е истина - че материята във вселената е възникнала от квантова флуктуация. Но ако някой каже, че написаното горе е пълна глупост, той е не-научник.
-
Този сценарий пак има проблем с това кога се създава материя и кога не. Концепцията с квантовите флуктуации би била вярна ако всеки ден около нас виждаме как материя се създава "от нищото". Например, имаш 100 кубика вакуум - и с течение на времето този обем постепенно се запълва с водородни атоми. Ако това наистина беше така, няма проблем квантовите флуктуации да ги приемем за истина. Само че никой никога не е наблюдавал създаването дори на един атом "от нищото". Тогава защо въобще ни хрумва, че цяла вселена може да се създаде от нищото.
