Отиди на
Форум "Наука"

Топ 3 любими национални химни


Flavius

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Кои са ви любимите 3 химни на чужди държави (може и несъществуващи вече)?

Лично на мен най-много ми допадат като звучене:

1) СССР

2) Италия

3) Иран (стар химн)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

След нашия си, защото наистина съм пристрастен към "Мила Родино":

Magyar Himnusz, тоест химнът на Унгария - прекрасен е.

Mazurek Da'browskiego, полският химн - много вдъхновяващ.

Heil dir im Siegenkranz, химнът на Втория Райх - такъв един самоуверен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1.Испания

2.Бразилия

3.Италия

Всичките са много жизнени, леки, въодушевяващи, мелодични и леко закачливи. Липсват патетика и тежкарски пози. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе, срам - не срам, ама и

турският

не е лош.

А

черногорският

ме забавлява искрено.

Старият ирански

... о, Аллах/Яздан, той е истинско веселие. Предполагам, че хуриите/перите в иранския Рай пеят такива неща, наливайки ширазко в чашите на славно падналите Рустамовци и Хозроевци :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ей и този не е лош също така:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Старият ирански

... о, Аллах/Яздан, той е истинско веселие. Предполагам, че хуриите/перите в иранския Рай пеят такива неща, наливайки ширазко в чашите на славно падналите Рустамовци и Хозроевци :w00t:

Старият Ирански химн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам какво толкова му се кефите на тоя стар ирански химн. Така, като го слушам, само две-три кючекчийки липсват. Е, въпрос на лично мнение и вкус, все пак. :)

Винаги съм харесвал най-много Deutschland über alles (с пълния текст, сегашния кастриран вариант е глупост), La Marseillaise и химна на Русия (естествено, заради музиката, иначе новият текст, заменил съветския е сполучлив като ритмика и в духа на руските месиански традиции).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребители

На първо място, аз слагам естествено двата наши държавни химна - " Шуми, Марица " и " Мила Родино ". След тях нареждам националните химни на Италия, бившия съветски съюз (  СССР ) и може би на Германия. В тези химни харесвам предимно музиката. Не знам кой е композитора стария съветски и днешен руски химн, но на Италия и Германия са Джудзепе Верди и Йозеф Хайдн.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...