Отиди на
Форум "Наука"

Северно-понтийски и южно-понтийски траки


Recommended Posts

  • Потребител

Оф, че е във въздуха тази статия.

Поне да имаша показано как са намерили нещо от преди 200 000г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност в този регион наистина има находки отпреди 200 000 години. Те принадлежат на древни хоминиди, определени като вариант на Хомо Еректус.

Логичният извод, ако приемем че статията е вярна, е че траките произхождат от Хомо Еректус. ;)

Не знам трябва ли да се гордеем с това, не трябва ли ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ми то при всички случаи произхождаме от нещо , и колкото е по на зад толкова по-неудобен може да стане на външен вид източникът ни, или дори и космически , ако не Дарвинов или все някакъв друг вид, ако не маймуноподобно.

Не е срамно какви сме били , а какви сме сега. Това какви сме били е за да знаем да има на какво да стъпим, а не да се срамим от него. Можем само да се срамим от себе си сега и то само ако сме направили така , че да се срамим.

А статияна не искам да кометирам за достоверност , а се запитах защо самият автор не го е направил.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, а защо траките са директни наследници на хомо еректус? Аз пък слушах по македонската телевизия, че македонците са директни наследници на динозаврите.

И въобще, трябва малко сдържаност!!! 200000 години...айде стига!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

поне приказка става и ето че нахранихме враните гладни. Хвърляш малко думи, враните пристигат и се наяждат.Улеква им на айваните, затова като знам колко е забавно да гледам сеир на сити врани, сядам и си гледам я нещастно лаене, я нещастно грачене, щото покрай враните се въртят някои път и кучета, та каккафонията е пълна.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...