Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

ее лесно е това

уникални животинки, срещат се на филипините, малайзия, тайланд, индонезия

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

калуго яя :banana: ама на български как е

добре де давай някаква животина

кожокрил съм го срещал това животинче, на анг. го наричат летящ лемур- разбира се няма нищо общо с лемурите

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:post-70473-1124971712:

задачката според мен хич не е лесна, най- малкото защото пеперудките с прозрачни крила са не един и два вида и доста си приличат

например:

Pteronymia cotytto

cotytto2.jpg

и Greta morgane

morgane1.jpg

както се казва откриите седемте разлики :)

аз все пак залагам на Грета

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на бг може би ще се преведе сатанински листоопашат гекон - Uroplatus phantasticus

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

този път ще минем без снимка, ще има въпрос, дано се включат повечко хора :bigwink:

въпроса:

освен човека има още няколко вида бозайници, които копулират ( правят любов, секс или както искате го наречете :whistling: ) очи в очи, посочете поне два вида :!!!:

ще има награди обещавам :bigwink:

успех

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
този път ще минем без снимка, ще има въпрос, дано се включат повечко хора :bigwink:

въпроса:

освен човека има още няколко вида бозайници, които копулират ( правят любов, секс или както искате го наречете :whistling: ) очи в очи, посочете поне два вида :!!!:

Въпрос-трепач! Изобщо не се сещам нищо подобно да съм виждал, нито наживо, нито иначе, но ще ми позволиш една идея - китоподобните (Cetacea) - да не би при тях да се наблюдава?!? Перконогите също са сред"заподозрените" - логиката ми е, че самото тяло на тези две групи бозайници е такова, че може би би им било по-удобно очи в очи да я вършат тая работа и при определени видове това да е станало факт.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
този път ще минем без снимка, ще има въпрос, дано се включат повечко хора :bigwink:

въпроса:

освен човека има още няколко вида бозайници, които копулират ( правят любов, секс или както искате го наречете :whistling: ) очи в очи, посочете поне два вида :!!!:

ще има награди обещавам :bigwink:

успех

Ще ми позволиш ли да дам една подсказка? Едното животно е човекоподобно :smokeing:

Въпрос-трепач! Изобщо не се сещам нищо подобно да съм виждал, нито наживо, нито иначе, но ще ми позволиш една идея - китоподобните (Cetacea) - да не би при тях да се наблюдава?!? Перконогите също са сред"заподозрените" - логиката ми е, че самото тяло на тези две групи бозайници е такова, че може би би им било по-удобно очи в очи да я вършат тая работа и при определени видове това да е станало факт.
Ако разгледаш разположението на очите при китоподобните ще видиш, че няма никакв шанс да се гледан по-време на тази..."манипулация". При перконогите съешаването си е в класическата животинска поза(наблюдавал съм :) ), вярно женската обръща глава към мъжкия, но те са големи чукундури и се опитват да я заръфат за шията.

На времето се спекулираше, че таралежите го правели очи в очи, заради бодлите. Естествено не е вярно, правят си го по животински, но сами процес на пристъпване към акт, от страна на мъжкия е много забавен :P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

всъщност може да се приеме китоподобните за верен отговор, защото с това очи в очи не е буквално - има се в предвид с коремните си страни един към друг :bigwink: ноо трябва ощее

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е хайде де , само едно животинче е необходимо още да се посочи

китовете са верен отговор, иво подсказа сега и аз ще подскажа

- едно от тези животинчета е гризач

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

:biggrin::biggrin: ок няма да ви мъча повече

освен китовете ( за горилите не знаех, сигурно е така ), шимпанзето бонобо разбира се, то при тях секс правят и малки и големи и така си заздравяват социалните отношения, рядко са наблюдавани и орангутани, а гризача... бобър :banana:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:biggrin::biggrin: ок няма да ви мъча повече

освен китовете ( за горилите не знаех, сигурно е така ), шимпанзето бонобо разбира се, то при тях секс правят и малки и големи и така си заздравяват социалните отношения, рядко са наблюдавани и орангутани, а гризача... бобър :banana:

Бобъра с тази опашка няма голям избор :biggrin: .Честно казано бонобото много рядко си върши работата по описания начин, обикнвоненно са си в класическа "животинска поза", докато горилите го правят само и единствено лице в лице.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ААААААААААААААААААААААаа как можах да забравя за БОБЪРАААААА :frusty2::mf_surrender::mf_surrender:хъъм бобрите го правят лице в лице във водичката нали...инак би им било трудно с тия дебели дупари да се въргалят по земята :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ААААААААААААААААААААААаа как можах да забравя за БОБЪРАААААА :frusty2::mf_surrender::mf_surrender:хъъм бобрите го правят лице в лице във водичката нали...инак би им било трудно с тия дебели дупари да се въргалят по земята :animatedwink:
Ахахахахаха във водата хах
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

С риск да разводня темата (ама малко се разлигавих) - те бобрите не си ли строят за това бентове - да им стане по-готино джакузито, кдето ще :kisss2::kiss1::kiss:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

да точно за това :bigwink: и тъй като си в добро настроение имаш бойната задача да зададеш въпрос :bash:

иво дай инфо за секса при горилите ако имаш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
С риск да разводня темата (ама малко се разлигавих) - те бобрите не си ли строят за това бентове - да им стане по-готино джакузито, кдето ще :kisss2::kiss1::kiss:
Правят бентове, за да е под вода единствения вход на жилището им, което е над водата.

да точно за това :bigwink: и тъй като си в добро настроение имаш бойната задача да зададеш въпрос :bash:

иво дай инфо за секса при горилите ако имаш

Информацията, която имам е единствено от колегите ми в зоопарка, в който работих и 1-2 филма на ВВС.
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...