Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

хи хи тези охлюви са ми хоби- колекционирам раковини, по-назад в темата имаше един подобен охлюв ( Conus geograhpus ), този е почти толкова отровен и се нарича Текстилен конус ( Conus textile )

това какво е, но искам латинското му име

574070_orig.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

даа, макар, че след ДНК тестове тези слонове се смятат за отделен вид Loxodonta cyclotis , е не всички учени го приенат това

ти си наред

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дам ти си наред. Много обичам нощни грабливи птици, обожавам ги, МНОГО са красиви, умни и мили! И най-ме е яд като почнат да ги набеждават за ъъъъ мрачни и злокобни, много се нервирам на тия тъпи митове!!! :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ха да видим сега кой следи темите в зоология- има я май тази птичка някъде из другите теми :grin:

подарък : http://bgnauka.com/forum/index.php?showtopic=3285

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подаръкът е страхотен осбено за любителите на ношните птици като Anahronia :biggrin::good: ! ! ! А и да попитам нещо друго някой знае ли от каде мога да си изтегля електронни енциклопедиИ в който има снимки , имена и инфо за животни ??? Благодаря предварително и ще ме извините че се отплеснах от темата :biggrin:

не използвайте "й" за множествено число.

И.К.

Редактирано от Иво Катрафилов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

енциклопедии тук - http://bgnauka.com/forum/index.php?showtopic=2955 - има какво да се види

но все пак не забравяйте въпроса в тази тема

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аиде помъчете си малко мазъците не е толкова трудна прицата а пак ви дадоха малък жокер че я имам някаде из раздела зоология ! Четете :book::post-70473-1124971712::117:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Lyubo e прав

то и двете си приличат ( зеления дървесен тритон -Morelia viridis и смарагдовата дървесна боа - Corallus caninus ), а и като са малки са оцветени от оранжево до червено, но това си е боа

давай Любо

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Мисля че е Звездоноса къртица - Star-nosed mole тя няма бг наименование но се превежда така ! :biggrin:

Писах по горе че животното е картица и няма българко име , превежда се Звездоноса къртица от Star-nosed mole :!!!: И мисля че това има "звездорил" е пълна измишлиотина :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дали ще я наречеш звездоноса къртица, звездорил или звезданка :animatedwink: все тая, затова и си има латински наименования - Condylura cristata, както и да е WarninG позна животинчето, така че питай

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...