Отиди на
Форум "Наука"

Лимонът като противораково средство


Bolyarski

Recommended Posts

  • Потребител

Попаднах на една статия във money.bg - http://money.bg/news/id_354939682

Звучи прекалено хубаво, за да е истина. Някой знае ли подробности и може ли да обясни на разбираем език на какво се дължат тези свойства на лимона. Ако всичко това е вярно де.

Това, което ми направи впечатление е че не става и дума за извличане на някакви специални съставки с цел да бъдат вградени химично във фармацевтиката. С една дума - натурал.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Попаднах на една статия във money.bg - http://money.bg/news/id_354939682

Звучи прекалено хубаво, за да е истина. Някой знае ли подробности и може ли да обясни на разбираем език на какво се дължат тези свойства на лимона. Ако всичко това е вярно де.

Това, което ми направи впечатление е че не става и дума за извличане на някакви специални съставки с цел да бъдат вградени химично във фармацевтиката. С една дума - натурал.

.:.

Наистина, твърде е хубаво, за да е истина...

Лимоните са много богати на вит.С, а за него се твърди, че в някакви там свръхдози можел да убие раковите клетки. Да не би да е това? Знам го от майка ми, която накрая от лимони мина на ампули, но без чудотворен ефект, за жалост.

Много е коварно така да дават напразни надежди на отчаяни хора с преувеличенията си. Те и без друго са способни в това състояние да се вторачват във възможно най-ирационалните решения. Ако няма близки хора до тях, може да бъде и фатално...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина, твърде е хубаво, за да е истина...

Лимоните са много богати на вит.С,

Мда, май поредната журналистическа сензация. Не намерих нищо официално за това изследване. На първо място излиза нещо достатъчно апокрифно, спрягащо разни теории на конспирацията и пр. и не ми вдъхва особено доверие. Е, не съм се задълбочила в търсенето, но все пак, ако е сериозно, нормално е да излезе нещо с търсачката. /Не че по принцип отричам лечения с естествени продукти - напротив/. Общо взето споделям мнението на Ангелмр.

Относно витамин С - едва ли е /само/ затова. Има много по-богати естествени източници на вит С от лимона - зелето и чушките например. Тук нещо намерих:

The D-limonene in the lemon peel has anti-cancer properties; - става дума за вещество в кората, което има противоракови свойства. Източник: http://csn.cancer.org/node/192092

Иначе излезе ето това, че сокът от лимон или лайм повишава ефективността на лекарства против рак, които се приемат през устата: http://www.news-medical.net/news/20101014/Scientists-suggest-lemon-lime-soft-drink-can-improve-effectiveness-of-oral-anticancer-drug.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато се консумира чрез уста, в хранително смилателната система се получава насищане...и излишекът се изхвърля чрез урината. Но когато се инжектира непосредсвено в тумора, убива туморните клетки без да вреди на здравите....

виж

The Proceedings of the National Academy of Sciences 2005

dr. Mark Levine

A. Catharine Ross и Yifan Ma например намерили, че витамин С засилва имунитета.....

Иначе знаете ли кака е намерил навремето витаминът Алберт Сент Дйорди?

Навремето са произвеждали витаминът от цитруси с ужасно много труд са ферментирали няколко грама...Бил по скъп от златото...Сент Дйорди също работел по въпроса в сегедският университет.

Веднъж жена му направила пълнеи чушки...А той мразел пиперът. Грабнал от кухнята чушките и отишал в лабораторията да ги.....Дошло му на ум, че ако са жълти може би....И успял да ферментира от пипера толкова количество, че снабдил тогаващният научен свят, колегите се си с голямо количество бял прах с молба да го проверят колко е чиста аскорбинна киселина....

Така, че яжте пипер и кисело зеле. Повече витамин има от какъвто и да бил лимон.....

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Инжектиране на аскорбинова киселина? Става интересно :book:

Има ли данни за такива манипулации?

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Инжектиране на аскорбинова киселина? Става интересно :book:

Има ли данни за такива манипулации?

.:.

Виж CEVITOL

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При хипо и авитаминози на витамин С, тежка умора, при растеж, бременност, лактация, за възстановяване след продължително и тежко заболяване, хроничен вагинит...

Не намерих инфо за антиканцерогенни свойства на Cevitol. Затова пък на немски форум се говори за интравенозно вливане на аскорбинова киселина, никъде не споменават директно в тумора. И най-интересното - поносимостта към вит. С е индивидуална дори и при вливане.

Със сигурност въпроса е пряко свързан с антиоксидантните свойства на витамина. Освен ако не са открили ново свойство на лимонина (д-лимонин) или карвол

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато се консумира чрез уста, в хранително смилателната система се получава насищане...и излишекът се изхвърля чрез урината.

Всъщност майка ми се беше натъкнала на информацията, че това било така при здрав човек, но при болен излишъкът се пренасочвал към тумора... Какво да се прави, това са сламчици, за които се залавят хората в такива моменти (подобно на статията от заглавния пост), но както казва angelmr, няма нищо лошо, когато не пречи на лечението... То нали това е в основата на т.нар. плацебо ефект?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лютите чушки и кивитата също съдържат (премного) витамин С.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лютите чушки и кивитата също съдържат (премного) витамин С.

От "Юнаци с умни калпаци" -("Тетко Тодоро-о-о, да отглеждате случайно лемон, мари?!")- култова фраза на юнак Въсо (Гр. Вачков), на въпроса, за какво му е тоя оцет :biggrin: :

"Ми, не можах да намеря лемон!.. Та, ще застана срещу тая пущина, ламята и ще започна да пия оцет (много е кисел!-мръщи се). И тя ще ми поиска, ама аз няма да й дам. И тя пак ще ми поиска, ама аз пак няма да й дам! И устата й какво,... ще се напълни със слюнка и като рече да си поеме дъх, кво ще стане?.. Ще са удави! И аз ще си я одера и ще си направя калпак!"

Юнак Хараламби (най-ученият юнак: - ей тая книга я е изчел "от коръ до коръ" - Г.Парцалев)

"Хе, хе - нали е прост, не знае, че животните дишат и през порите на кожата си!"

Въсо: "Я, кажи, Петранке!(работна мома Петранка, дето ще се прави на ламята)- ти, като видя ламята, тя откъде дишаше, а?"

"Ами ... от устата!.. От устата, бат Харалабми!" - отговаря Петранка.

"Бе, то, като види зора, не са знай откъде ша поеме!"...

И т.н.

Та, колкото и странно да изглежда, всички "храни", които предизвикват бързо слюноотделяне са полезни за индивида. Слюнката ни е естествения "антибиотик" (много грубо) -посредник при пренос на нужното до кръвната плазма. Не случайно хората казват: дъвчи всяка хапка 40 пъти - въпросът не е толкова в доброто смилане, колкото в доброто ослюнчване на храната, постъпваща в стомаха. Това е и "тайната" на лимона, на маслинките (с олио и оцет), на пищната салата и т.н.- каквото ви харесва да слюноотделяте ефективно.

И ... нещо важно: опитайте да ослюнчите супа?, крем за десерти, торти и ... ще разберете, защо от тях се пълнее!

Тайната на доброто здраве е ослюнчването на храната, колкото и лигаво да изглежда.

(Пресъхналата уста е началото на болестно състояние опитайте да предизвикате слюноотделяне и ... ще се спасите от по-нататъшно задълбочаване на неприятностите - Не е литургия!)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Иииии, Малоум2... задави ме... :bigwink:

Между другото - хрупал съм гроздови семки - ей-тъй напук. От плацебо ефекта ли, от полифенола ли, но се избавих от акне като пубер. Дали не съм си повредил плюМката тогава, та дори и безконтролното сладко не ми лепеше? Сега ми лепи, ма то друга приказка...

За лимона поне знаем, че няма Е-та. Ама не съм съвсем сигурен вече.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вит. С е антиоксидант. Това означава, че той неутрализира свободните радикали, които увреждат ДНК и стават причина за геномни мутации и неопластични заболявания /за по-просто рак/. Така че това е 'тайната' на лимона и на всички други плодове, съдържащи вит. С.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха ха. Сетих се, че бях чел за някакво източно учение ( нещо китайско май беше) дето препоръчва вечер преди сън да си гълтате слюнката ... там имаше колко пъти се прави ама съм забравил.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...