Отиди на
Форум "Наука"

Латино музика


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте надявам се да харесвате латино музиката и анкетата да не ви затормози много.

Бъдете така добри да я попълните.

Ще съм ви много,много благодарна.

До скоро

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъй като анкетата нещо не тръгва, ще представя две песни един не много популярен у нас певец Chayanne

Chayanne - Salomé

Chayanne - Caprichosa

Разбира се в неговата страна си го харесват, тъй че ще намерите още негови песни. Но аз поне харесвам тези двете.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Здравейте.

Реших да започна с малко въпроси.МОЛЯ ЗА ПО ДЪЛГИ И ИЗЧЕРПАТЕЛНИ ОТГОВОРИ .

  1. Посещавали сте някое грандиозно събитие свързано с латино музиката?-Кое е то?
  2. С какви впечатления сте от него
  3. Посещавали сте курсове по латино танци?
  4. Срещате ли се с други хора извън форума?
  5. Знаетели някои латино клубове тук в столицата?
  6. Ходили сте в някоя латино американска държава?

Толкова за сега .

Поздрави и до скоро.

http://youtu.be/wTm-Q43ZQek

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  1. Посещавали сте някое грандиозно събитие свързано с латино музиката?-Кое е то?

За съжаление не съм посещавал никакво грандиозно събитие, просто си слушам музика у дома. Слушам и си пея.

  1. С какви впечатления сте от него
  2. Посещавали сте курсове по латино танци?

Танци съм гледал много, но не съм се учил да танцувам. Аз пея.

  1. Срещате ли се с други хора извън форума?

Вероятно става дума за форум за латино танци? Латино музика?

  1. Знаетели някои латино клубове тук в столицата?

Не, не зная и с радост бих научил за такива, бих ги посещавал, стига да са културни, а не бордели.

  1. Ходили сте в някоя латино американска държава?

Да, живял съм няколко години в латинска америка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето поредната доза въпроси.С рирск да стана досадна ПАК ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА ПО ПОДРОБНИ ДЪЛГИ ОТГОВОРИ.

  1. Срещали ли сте любимия си латино изпълнител на живо ?-Възхитенили сте от срещата?
  2. Българска или световна латино музика?
  3. Кое латино парче кара кравта да кипне? Може и повече от едно?
  4. Слушате ли друга музика освен латино?
  5. Имали почва за развитие латино музиката у нас?
  6. Бихтели станали следващия(щата)латино звезда на бългалия или на света ,ако получите такова предложение?

Поздрави с Авентура и техния горещ хит Обсесион. И благодаря за отговорите.

http://youtu.be/KaVnA88oNTg

Редактирано от TIHATA
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Пропуснахме един важен образ...

С латиноверсията на "Само да те гепна..."

Аплодисменти за Михел Тело



И една за по-чувствителните - Сон дел Куско -

http://www.youtube.com/watch?v=psD-tvZQlI8



Здравейте.

Реших да започна с малко въпроси.МОЛЯ ЗА ПО ДЪЛГИ И ИЗЧЕРПАТЕЛНИ ОТГОВОРИ .

  1. Посещавали сте някое грандиозно събитие свързано с латино музиката?-Кое е то?
  2. С какви впечатления сте от него
  3. Посещавали сте курсове по латино танци?
  4. Срещате ли се с други хора извън форума?
  5. Знаетели някои латино клубове тук в столицата?
  6. Ходили сте в някоя латино американска държава?

Толкова за сега .

Поздрави и до скоро.

***

1. Не, но бих

2. -

3. Не, не ме бива. Капоейра обаче бих се пробвал, но съм тежък

4. Да, но няма отношение

5. Не

6. Еееех... Не, но ще почна първо с цивилизования свят



Сега ми е паднало..




Пропуснах венецуелска класическа китара, но по-натам

Последната песничка е готЕна, Тримата Пендехоса... Пендехо всеки да си види кво значи.. ;)

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Реших да започна с малко въпроси.МОЛЯ ЗА ПО ДЪЛГИ И ИЗЧЕРПАТЕЛНИ ОТГОВОРИ .

  1. Посещавали сте някое грандиозно събитие свързано с латино музиката?-Кое е то? НЕ
  2. С какви впечатления сте от него - Вж. 1
  3. Посещавали сте курсове по латино танци? НЕ
  4. Срещате ли се с други хора извън форума? - С други хора да, вкл. и с хора, които са ходили на латино танци, но без мен.
  5. Знаетели някои латино клубове тук в столицата? Не, но мога да попитам, само че няма да им пусна имената в темата, защото това си е реклама.
  6. Ходили сте в някоя латино американска държава? НЕ, много скъпо удоволствие. А и по са ми интересни Централноамериканските и близките до тях.


А пропуснал съм втората част:

Ето поредната доза въпроси.С рирск да стана досадна ПАК ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА ПО ПОДРОБНИ ДЪЛГИ ОТГОВОРИ.

  1. Срещали ли сте любимия си латино изпълнител на живо ?-Възхитенили сте от срещата? Не, нито баща и син Иглесиас, нито Chayanne, нито Juanes (една от потребителките ни, чието име няма да споменавам беше в листата на приятелите му), нито Марк Антъни са се отбивали у нас, даже по телефона не са ми се обаждали. Рики Мартин и да го беше направил, нямаше да си призная.
  2. Българска или световна латино музика? - СВЕТОВНА
  3. Кое латино парче кара кравта да кипне? Може и повече от едно? - е, точно да кипне, но слушам разни, няма едно определено.
  4. Слушате ли друга музика освен латино? - сръбска, гръцка, турска, циганска, руска, английска, френска, италианска, румънска, еврейска, полска ...
  5. Имали почва за развитие латино музиката у нас? - в момента повече от това, едва ли
  6. Бихте ли станали следващия(щата)латино звезда на Бългалия или на света ,ако получите такова предложение? - Бих станал всякаква звезда на света на драго сърце, но се опасявам, че с пеене мога да пожъна успех само за най-скоростно опразване на концертната зала.

И нещо по-скоро типично испанско

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все още не мога спра с въпросите.Започна да става интересно.

Ето още мъничко.

Успяхтели да се докоснете да нравите традициите и обичаите на съответната държава или държави които сте посетил.Моля разкажете малко по подробно би ми било интерсно.

Койили кои са характерните танци на тази държава или държави.

Поздрави с Шакира. Да обърнем внимание на дамите в латиното.

http://youtu.be/Dsp_8Lm1eSk

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  • Срещали ли сте любимия си латино изпълнител на живо ?-Възхитенили сте от срещата?

Ходих на концерт на Омара, но признавам, че бих се развълнувал истински да отида на концерт на Виктор Хара или Хоан Баез.

Макар че последната само пее на испански, без стилът й да минава за "латино". Баба Омара скри шапката на публиката. Няма лабаво.

  • Българска или световна латино музика?

То българска няма.

  • Кое латино парче кара кравта да кипне? Може и повече от едно?

Тя моята кръв си кипи - но ако е за музика - това са "Каприкорнио Асул" на Силвио Родригес, някои песни на Хулио Иглесиас, повечето песни на Глориа Естефан, ... "Бамболео" на Барбарито Диес, някои от хитовете на Бени Море, Карлос Пуебла, каквото - такова. Селия Круз.

И накъде без Гуантанамера? - дори в изпълнение на Жо Дасен.

  • Слушате ли друга музика освен латино?

Да, джаз и класическа музика. Луис Армстронг, Елла Фицджералд, и всякакви други негри, включително и "Белия Бари", който също е черен.

  • Имали почва за развитие латино музиката у нас?

Не. Изисква се друга душевност. Не може човек, слушащ чалга да прослуша Карлос Гардел или Пиацола.

  • Бихтели станали следващия(щата)латино звезда на бългалия или на света ,ако получите такова предложение?

Надали. Имам си други ангажименти.

...

За нравите и традициите има да се разказва много... ама хайде и другите да се разпишат, после ще се включа.

Обикновено латинска америка я вкарват в кюпа с циганите и това мене поне леко ме афектира. Тези хора там не са цигани.

Наскоро в един форум едни се жалваха, че немците ни мислели за второ качество, а същите тези хора бяха писали за латиноамериканците, че били... мангали.

Да ви кажа, че аз не мога да ги упреквам немците, гледайте само българите как мислят кубинците (примерно) за циганори...

Измислих нова песен, гледам сега - неволно.

====

Редактирано от Emil z Lonneberg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има ли почва за развитие латино музиката у нас?

Едно време имаше.

Маргрет Николова - Ропотамо.flv

Преди година беше направена кавърверсия на песента. Още я въртят по радиата, които пускат българска музика.

През 50-те години латиноамериканските страни бяха познати у нас главно с музикалните си филми. За „Във възрастта на любовта” салоните бяха пълни и билетите бяха предварително изкупувани.

Имаше и мексикански музикални филми: Любовна среща, Мексиканска серенада.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По времето на социализма повечето „естрадни песни”, както ги наричахме, бяха създадени на базата на латиноамериканските ритми. Водещо, разбира се, бе тангото.

Стефан Воронов Краят на всяка игра

http://www.vbox7.com/play:df59ad30

Лили Иванова Експрес танго

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разкажи нещичко свързано с танците. Рутуали свързани с танците запазенили са те и до днес или са осъвременени.

На всеки рутуал определен танц ли отговаря и н.т.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Навремето танцуването беше за създаване на контакт между дамата и кавалера. Мисля, че първият танц, при който се танцуваше разделено, беше туистът. Ръчениците и хората не влизат тук в сметката. Емоциите при тях са общи у всички танцуващи.

Два ритуала си спомням и двата бяха свързани с тангото. Мъжете, ако танцуваха, то беше танго. Не става дума за класическо аржентинско танго, с неочаквано спиране, въртене на главите рязко наляво-надясно и другите там мурафети, а за сравнително просто движение: две крачки вляво и една вдясно, с леко забавяне.

При първия ритуал се пускаше една шапка и кавалерите с нея можеха да отнемат дамата у вече танцуваща двойка. Слагаш шапката на кавалера и дамата е твоя. Имаше обаче риск, защото бързо шапката можеше пак да се окаже на главата ти.

Другият ритуал е т. н. „Дами канят!”. По правило пак се свиреше танго, защото беше по-бавничко и сравнително лесно за танцуване. Можеш и да тъпчеш на едно място. Ръководителят на оркестъра или на вечеринката (когато тя бе на грамофон) обявяваше „Дами канят” и тогава дамите можеха да поканят по-срамежливите кавалери, които не можеха да танцуват, но не бяха за пренебрегване.

Макар, че често слагаха обяви, че в еди кое си читалище се провеждат курсове по класически и модерни танци, по вечеринките нямаше двойки, владеещи латиноамериканските танци, с ранга на състезатели.

post-2642-0-21005300-1363288746_thumb.jp

Ето така, с по-бързо или по-бавно клатене вляво и вдясно, можеха да се изтанцуват почти всички танци от вида „контакт с гаджето”.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за интересния отговор .

Надявам се и другите да добяват нещо интнерсно свързано с ритуали,танци,традиции. Характер на танци в кои моменти се изпълнява и за каквото се сетят още. Пак бими било интересно да знам .

Поздрави с Кинг Африка и Ла бомба.

http://youtu.be/jY48iTyLrmk

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се върна онтово на въпроса с нравите традициите ритуали свързани с танците.

Все още ми е интересно да разбера какви са те в Лотинска Америка..

Долкото съм зопозната с тази тематика в някои държави от Европа и тук на Балканите има определен вид танц свързан с определен рутуал. Те са важна част от начина на живот на даденото население там. :band1:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...