Отиди на
Форум "Наука"

Кореспондентен шахмат


ISTORIK

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Реми предложено от Историк, но разбрано от мен като желание за връщане на ход. Прието веднага (няма да издребняваме ся :)), оказва се, че съм приел реми :(. Не че съм в по-добра позиция (ма в доста по-добра от преди няколко хода), ама поне щях да играя въпреки, че можех да загубя. Аз реми приемам след 50-я ход или ако си изгубя дамата ;).

Въобще пак странна партия, защото след моя 4-ти ход губех пак една кранта моменталически. Защо ми е "простил" Историк не зная, ама от тогаз играех в "партер" и чак накрая почнах да взимам глътки въздух ;), и да се съглася на реми :(.

Абе, колко е добра позицията в даден момент е субективно, понеже партията се играе от хора, а не - от компютри. И аз допуснах грешки. Тепърва ще ги анализирам. Важно е кой ще сбърка последен - той губи партията. Прецених, че сме горе-долу наравно и затова предложих реми. Ти може да чакаш реми след 50-ия ход, ама на мен не ми се играе повече от 30 хода. За 30 хода става ясно кой печели или губи. Много рядко ми се случва да играя над 35 -40 хода. Обикновено партиите ми приключват за 25-40 хода. Конкретно в тази партия и двамата допуснахме доста грешки и беше безсмислено да продължаваме.

Предлагам да започнем нова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Историк – митака

След 10 ход:

30qb8mfsq7acc.png

FEN: r2qk2r/p1pbb1pp/2pp2n1/4p3/4P3/2N1BN2/PPP1QPPP/2KR3R

Като че по-добро развитие за белите.

След 17 ход:

14vc9nbbbyk9o.png

FEN:r3qk2/p1pbb1p1/2pp3p/4N3/2Q1P3/1PNR4/P1P2rPP/1K1R4

Черните не взимат коня и запазват пешката на d6.

След 23 ход:

5rxdqvvrxwtq.png

FEN:5k2/p1pq2p1/2p4p/3Nr1b1/8/QP1R4/P1P2rPP/1K4R1

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

О, нищо подобно!

Това - 1. е4 f5 - е Дебют на царската пешка.

А това - 1. e4 e5 2. f4 - е Царски гамбит.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...