Отиди на
Форум "Наука"

Посещавате ли българските музеи и галерии? Ако - да, то - колко често?


  

16 потребители са гласували

  1. 1. Колко често посещавате българските музеи и галерии?

    • Повече от веднъж на месец.
      4
    • Само по веднъж на месец.
      0
    • Веднъж-дваж на няколко месеца.
      3
    • По няколко пъти на година.
      8
    • Веднъж годишно - в нощта на музеите и галериите.
      1
    • Срам, не срам... До този момент никога не съм ги посещавал/а.
      0
  2. 2. Получавате ли информация и покани за културни и научни събития във Фейсбуук?

    • Да, редовно.
      8
    • Да, но - рядко.
      4
    • Не.
      3
    • Аз нямам профил във Фейсбуук.
      1


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Я да видим сега...

Каква е активността на нашите потребители в културната и научната сфера?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Получавам покани и ходя. Най-често в НАИМ и СГХГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато са отворени... Много лошо впечатление ми направи археологически музей - Хисаря. въпреки че на табелката е означено работното време и въпреки че се намирахме в работно време, охраната в двора обясни, че тъй като предишния ден имало 2 ученически групи, музеят не работи поради преумора на служителките... и това се случва по средата на летния туристически сезон, а не на 31 декември.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хората нямат тренинга на учителите с лудницата и шума в час и са се видяли в чудо. Явно учениците са били от племето на вандалите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Постоянно получавам нюзлетърс по пощата както и по фейсбук. Препоръчвам да харесате страниците "Културни новини", "Das Literatur-Café - literaturcafe.de", страници на различни галерии, музеи, театри, кино.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нямаше да е лошо да се добави и трети въпрос - на какво се дължи слабото посещение:

1. Висока цена

2. Бедна експозиция

3. Малко изложби на атрактивни експонати

4. Лошо обслужване (вече имаше оплакване за работното време и нежеланието на музейните работници да ходят на работа, макар и да има желаещи да заемат мястото им и за получаваните от тях заплати)

5. Малка известност на ескпонатите (често дължаща се и на забраната да се снима)

......

Току-виж някой от музеите преразгледа стратегията си; Не може само да виним гражданите, а музейното ни дело да го няма никакво.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако искате, да нулирам анкетата и да добавя и третото питане...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ходя на изложби..

...

Изпитвам с нищо не провокирана ненавист към фейса.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много хора ползват ФБ с отвращение, така, както гласуват по време на избори с отвращение.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Ходя винаги когато мога. :happy:

Имам си и любими музеи, например тези в Смолян и Кърджали, с изключително богати колекции и в исторически, и в етнографски, а пък и откъм фолкорни истории аспект,

също Военно-историческия музеи в гр. София - там пък на всеки етаж се потапяш в историята и се изпълваш с национална гордост,

а от музея на Левски в гр. Ловеч пазя мил спомен - когато отидохме там, половин час след работното време една жена от улицата ни попита дали искаме да го посетим, като й отговорихме положително тя се върна, пусна ни вътре и ни остави да разглеждаме на спокойствие. :yes:

Музеите при крепостта Цари Мали Град и в Добринище са малки, но направени с много любов и запазили спомените и историите на хората от района.

Археологическия музей в София ми е номер 1 в негативната класация - толкова отегчени и нелюбезни лелки не бях срещала, за да го посетя ще чакам нощ на отворените музеи, защото просто няма начин да им дам 10 лева. :harhar:

За историческия Музей в Бояна съм със смесени чувства, приятен е и с богата колекция от експонати, но малко неясно и откъслечно си стоят там...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...