Отиди на
Форум "Наука"

Тъжният залез на Eвропа


Recommended Posts

  • Потребител

Интересна логика. Да я доразвием. След като помощите са толкова мизерни и не могат да са стимул за българите (което е съвсем вярно), защо трябва да смятаме, че те са стимул за циганите? Ами и без помощите, циганите ще си имат много деца. Такъв е социо-културният им модел. Той няма да загине без тези 150-200 лева, които всяка циганка получава веднъж на 2 години (в най-добрия случай) и последващите 35 български лева месечно.

Ти колко време можеш да устискаш с 35 лева на месец? Очевидно, че движещият стимул за циганската раждаемост не са държавните помощи.

Защо казах, че помощите и минималните гарантирани доходи трябва да се увеличават за всички граждани? Ами, защото не ми се иска, следващия път като минавам през някое село да ме пребият с колове, за да ми вземат 2 лева. Щото ние до там сме я докарали.

Ако четете вестници и гледате телевизия, няма как да не сте го разбрали.

Разбира се, социо-културният модел на циганите включва многодетност. В това спор няма. Обаче не си прав за това, че за тях 200 (еднократната помощ при раждане на живо дете) или 35 лева всеки месец (месечните помощи за всяко дете до 18 г.) не са пари. Пари са, при това са готови да "работят" по своя си начин за тях. И тук вече да помислим - при положение, че така или иначе, циганският социо-културен модел включва многодетност, удачно ли е да го подкрепяме още повече чрез финансови стимули? Нека направим една проста аритметика - ако една майка има 10 деца, то тя ще получава всеки месец едни 350 лв.! Та това е средна заплата в малък български град или село!

Що се отнася до увеличаването на помощите, за да не те пребият с колове за 2 лв., бъди сигурен, че това няма да помогне. Защото ако им увеличиш помощите, дори и драстично, братята роми просто ще празнуват още един-два дена повече (който не е виждал как празнуват цигани след като си получат помощите накуп - му пожелавам да го види!) и пак ще свършат бързо парите. И тогава по-добре не минавай през такива села и квартали...

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен също е важно не само това,че деца днес се отглеждат трудно,а и усещането за липса на переспектива за тях в бъдещето - какво е то,ако икономиката и общото развитие е в застой.За човека с традиционна родова психология този въпрос е ясен - какъвто е бил дядото,такъв се очаква да бъде и правнука. Ето в Русия също има демографска криза,но в определени етноси

http://news.rambler.ru/9455670/?utm_source=livejournal&utm_campaign=sharing&utm_media=sharing

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересна логика. Да я доразвием. След като помощите са толкова мизерни и не могат да са стимул за българите (което е съвсем вярно), защо трябва да смятаме, че те са стимул за циганите? Ами и без помощите, циганите ще си имат много деца. Такъв е социо-културният им модел. Той няма да загине без тези 150-200 лева, които всяка циганка получава веднъж на 2 години (в най-добрия случай) и последващите 35 български лева месечно.

Ти колко време можеш да устискаш с 35 лева на месец? Очевидно, че движещият стимул за циганската раждаемост не са държавните помощи.

Защо казах, че помощите и минималните гарантирани доходи трябва да се увеличават за всички граждани? Ами, защото не ми се иска, следващия път като минавам през някое село да ме пребият с колове, за да ми вземат 2 лева. Щото ние до там сме я докарали.

Ако четете вестници и гледате телевизия, няма как да не сте го разбрали.

Хърс в заблуждение си!!!

:book:

Малко инфо:

Една диаграма за детските надбавки в лева-Работещи(редовни данъкоплатци):Неработещи(не плащащи данъци паразити):

big_1194080970_557.gif

От приетите промени в закона през 2006 г. се спря напълно С.П.О. - (Семейно подоходно облагане) от което по разбираеми причини се ползваха само редовните имащи работа данъкоплатци.Останалите промени в закона са:

-Рязко се увеличават плащанията "на калпак"

- детските помощи по ЗСП -

(Закона за социално подпомагане) и ...

- детските надбавки по ЗСПД

(Закон за семейни помощи за деца)

От горните две детски помощи се ползват почти само безработните роми ,които не плащат данъци и осигуровки "по разбираеми причини".

Ще се поясня ... В двата горни закона има прагове за получаване на детски помощи и надбавки. По този начин редовните данъкоплатци се лишават от стимули да раждат. За да се оправдаят и обосноват тези прагове са използвани лукави евфемизми. Ще посоча някои от тях:

"не работи и не плаща данъци" = "няма доход"

"върти черен бизнес и не плаща данъци" = "няма доход бруто"

"работи като роб по 10 часа дневно за 80-100 евро чисто на месец" = "има доход 200-250 лв. бруто"

"отказва да работи" = "трайно безработен"

"не си плаща тока, водата, данък сгради и такса смет" = по закон "няма къща"

Съкращения в диаграмите:

- С.П.О. = Семейно подоходно облагане

- ЗСПД = Закон за семейни помощи за деца

- ЗСП = Закон за социално подпомагане

Както виждате през 2007 г. всяко циганче получава по 61.30 лв. месечно от данъците на които ние плащаме, а нашите деца,на които ние родителите му имаме нещастието да работим за над 200 лв. бруто - само 10 лв. месечно.

big_1194080916_903.gif

През 2008 г. даже и това вече е само мечта. Всяко циганче по 80 лв. месечно, а нашите деца- 0 лева. :vertag:

big_1194080970_557.gif

Така ни се пада, щом ние родителите им сме абдали да плащаме данъци и осигуровки и т.н.

Но и това не е всичко. Работещото семейство има най много 2 деца за да може да им осигури нормален живот и образование, а в повечето случай циганската "самотна" майка има 10 тъй като децата са бизнес-начин за изкарване на доходи без да се налага да работят.

За нас държавата няма и 10 лева и ги спира ... , но за десетте деца на циганката изведнъж намира 800 лв. всеки месец !!!

И да ви кажа те отиват не за детето-а да може родителите му да ядът и пият една седмица.После децата просят.

И така Хърс защо си в заблуждение-

Имам една такава позната-Сийка се казва Викам и Сийке защо не започнеш някъде работа-а тя ,че за какво-ако почна да работя като шивачка ще взимам по 250 лв.Тогава ще плащат по 30 лв. на дете-6 деца по 30 лв.-са 180 лв-плюс 250-430 лв.Сега си седя в къщи и получавам 6 по 80-480 лв.

Че защо да работя.

Редактирано от rasate
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Сийка" получава своите "х" лева социални помощи, само ако и децата и посещават училище.

От 6-те деца на "сийка" вероятно 3 - ще спрат да посещават училище преди да станат на 13 години , или поне едното от тях е спряло да посещава училището си до 8 клас, и "сийка" си е изгубила правото на социални помощи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

оф що си мислите че само в БГ го има този проблем, в УК има 5 млн души, които не бачкат и са си по-добре така ... бели, англичани, многодетни, цигани, пакита, тарамбуки, всякакви каквито може да се сетите ... даже в БГ проблемите са много по-малки отколкото в западна европа ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

оф що си мислите че само в БГ го има този проблем, в УК има 5 млн души, които не бачкат и са си по-добре така ... бели, англичани, многодетни, цигани, пакита, тарамбуки, всякакви каквито може да се сетите ... даже в БГ проблемите са много по-малки отколкото в западна европа ...

Всичко е до съотношението-работещи-не работещи.В България 2 милиона работещи издържат 2 милиона пенсионери и още 1 милион не работещи.Съотношението е 1:1.

А в Обединеното Кралство с тяхното работещо население бълха ги ухапала.

Редактирано от rasate
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко е до съотношението-работещи-не работещи.В България 2 милиона работещи издържат 2 милиона пенсионери и още 1 милион не работещи.Съотношението е 1:1.

А в Обединеното Кралство с тяхното работещо население бълха ги ухапала.

в УК като извадиш работещите в държавния сектор (те се издържат от другите), самоосигурените (плащат много ниски данъци и осигуровки) и тези които работят на кратък или непълен работен ден (и те плащат много ниски данъци и осигуровки) ще се учудиш колко остават - само някой цифри за да продължиш да си мислиш - 1/3 работят парт-тайм, 6 млн. са държавни служители и още 1.5-2млн. работят в здравната система и има още 1.5-2млн самоосигурени ... общата бройка на работещите е 30 млн. като извадиш гореизброените ще паднеш на 15млн. плащащи здрави данъци в държава с 60млн население ...

много сте заблудени в БГ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И така Хърс защо си в заблуждение-

Имам една такава позната-Сийка се казва Викам и Сийке защо не започнеш някъде работа-а тя ,че за какво-ако почна да работя като шивачка ще взимам по 250 лв.Тогава ще плащат по 30 лв. на дете-6 деца по 30 лв.-са 180 лв-плюс 250-430 лв.Сега си седя в къщи и получавам 6 по 80-480 лв.

Че защо да работя.

1. Нещо не разбрах. Надбавките за дете под 18 години, при определен доход или липсата на такъв, са 35 лв. месечно. Как стават 80 лв.?

2.Дори и да приемем, че майката на 6 деца полчава 480 лв. месечно, това са смешни пари. Те не стигат за нормална храна дори и за един човек на месец, особено ако трябва да отдели някакви пари за дрехи или отопление поне през зимата.

3. Циганката е напълно права да не работи за 250 лева. Трябва да си луд, за да работиш за толкова пари! И в двата случая - и да работиш за 250 лв. и да не работиш - умираш от глад. Така че е по-добре да не работиш. Жената мисли съвсем правилно.

И между другото дори и тази неграмотна циганка, ти е посочила истинският проблем в България - НЕНОРМАЛНО НИСКИТЕ ДОХОДИ.

Тук не става дума за детски надбавки или супер мизерни социални помощи, а за аномално ниски доходи - на работещи и неработещи. Тези доходи не позволяват физическото съществуване и нормалното възпроизводство на качествено поколение.

Отделно при определени групи като циганите, които споменаваш, ниските доходи генерират ДОПЪЛНИТЕЛНО ПРЕСТЪПНОСТ и отново ПРЕСТЪПНОСТ.

Никой нормален човек, бил той и циганин, няма да стои гладен и да чака да мре! (Отделно, някои /най-вече българи/ се самоубиват.)

Наскоро четох как от някаква детска градина в провинцията крадци през ноща откраднали 1,5 кг. (един килограм и половина) месо и 4 хляба. Друго не пипнали........................

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не съм съгласен.

Казваш, "Хората нямат пари", това е най елементарното, но и най погрешното заключение. В европа хората имат много по добри доходи, все едно, не раждат. В индия, африка, латинска америка, умират от глад в буквалния смисъл, и пак имат много деца.

Работата е в съвременното консуматорско мислене. АЗ, искам повече, кола, жилище, много пари, всеки ден да се напивам със скъпо уиски и да ям в скъп ресторант. Искам и свободно време за това. Първото което се жертва е ... децата. Да не говорим че в днешно време не е куул да си многодетна майка. Много по добре е да е с 1-2 деца, но затова с маникюр, скъпо палто, богат любовник.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм съгласен.

Казваш, "Хората нямат пари", това е най елементарното, но и най погрешното заключение. В европа хората имат много по добри доходи, все едно, не раждат. В индия, африка, латинска америка, умират от глад в буквалния смисъл, и пак имат много деца.

Работата е в съвременното консуматорско мислене. АЗ, искам повече, кола, жилище, много пари, всеки ден да се напивам със скъпо уиски и да ям в скъп ресторант. Искам и свободно време за това. Първото което се жертва е ... децата. Да не говорим че в днешно време не е куул да си многодетна майка. Много по добре е да е с 1-2 деца, но затова с маникюр, скъпо палто, богат любовник.

ДААААААААА!

Фружин-Асен отново е мнооого прав!даже до болка е прав!

това, което е написал, да си призная важи и за мен самия!

Искаш по-широко жилище, по-голяма заплата, по-нова и по-мощна и хубава кола, скъпи дрехи, скъпи и лъскави неща и парфюми, скъпи тютюневи изделия!

Гадно консуматорско мислене! :lac:

Но пък е мнооого удобно, верно егоистично е, но е сладко да си такъв консуматор! :lightbulb:

Да издигнеш хедонизмът в собствен култ и цел на живота!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не съм съгласен.

Казваш, "Хората нямат пари", това е най елементарното, но и най погрешното заключение. В европа хората имат много по добри доходи, все едно, не раждат. В индия, африка, латинска америка, умират от глад в буквалния смисъл, и пак имат много деца.

Работата е в съвременното консуматорско мислене. АЗ, искам повече, кола, жилище, много пари, всеки ден да се напивам със скъпо уиски и да ям в скъп ресторант. Искам и свободно време за това. Първото което се жертва е ... децата. Да не говорим че в днешно време не е куул да си многодетна майка. Много по добре е да е с 1-2 деца, но затова с маникюр, скъпо палто, богат любовник.

Добре е да се чете повечко социология, антропология и сравнителна такава (викат и "културология")..

http://www.tarki.hu/en/research/european_social_report/monostory_eng_2009.pdf

Българите сме една от нациите в Европа, които най-малко държат (отдават най-малко значение) на почивката, свободното време и забавленията (фиг 5.1, фиг 5.8). Ние не държим и ценим "труда" толкова много, но при съотношение между двете нагласи, поради получващия се голям по-голям превес на първата нагласа (спямо същияи за народите в Европа) , фактически сме оценени като най-работливата нация (отделящи най-много време за работа) в Европа, и една от най-работливите в света.

Дирекното изследване на времето отделено за работа също ни определя като работлива нация.

/Отговорите "много или малко време отделяте за работа" също не са подходящи за определянето на "работливостта" на дадена нация, защото отговорите съдържат субективна и неколичествена оценка за "много" и "малко". WVS е приело че работливостта се оценява като резултат и сравнение между броя на хората за които трудът е важен, и броя на хората за които почивката е важна.За мнозиството американци трудът е вяажен, но също за толкова американци почивката е важна, така че всъщност американците не са работлива нация. Образно казано - обикновеният американец (не говорим за бизнесмени, адвокати, менъджери) си тръгва в 5 часа независимо от това какво е направил и дали не е паднала бомба - и си сяда пред телевизора и почва да джкава бургери, а пък в събота и неделя почива и си спретва барбекю; Обикновеният българин (русин, украинец, литовец, латвиец,... кореец, японец, виетнамец, китаец), за когото свободното време има много малко значение - остава до късно в офиса или службата, а в съботите и неделите работи, вместо да ходи за риба, на почивка, или там каквото..Американците са световни първенци по отсъствия от работа..(забележка: защото ценят почивката и личното си време; например - най-много отсъствия от работа в САЩ има по време... на ловните сезони)

--

Българите (и европейците) не раждаме защото:

а) българите и европейците сме сравнително или преобладаващо безродови култури . В "безродовите" култури децата не са ценност. Например при нас българите - най-високопоставената ценност в скалата на ценностите са парите (такива са и при руси, украинци, литовци, латвийци, изобщо при всички източноевропейци,... и при всички източноазиати)

б) българите и мнозиството европейци сме тревожни нации (култури), и всъщност българите предпочитаме да се подсигурим в някаква финансова, имотна или служебна (служебно израстване и утвърждаване) степен - преди да започнем да раждаме, или изобщо да създадем семейство

Въпросния съфорумник, които говореше за собствените си виждания, всъщност илюстрира и "разказа" като по учебник за тези две български нагласи..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ДААААААААА!

Фружин-Асен отново е мнооого прав!даже до болка е прав!

това, което е написал, да си призная важи и за мен самия!

Искаш по-широко жилище, по-голяма заплата, по-нова и по-мощна и хубава кола, скъпи дрехи, скъпи и лъскави неща и парфюми, скъпи тютюневи изделия!

Гадно консуматорско мислене! :lac:

Верно?! Жертвал си перспективата да имаш дете (или още едно дете), за да имаш хубава кола, дрехи и парфюм?!

Ако това е верно, не бих искал да пиша какво си мисля за теб, защото ще получа бан.............

По-добре да се въздържа.

Но истината е, че досега не бях срещал човек, който открито да заяви подобно нещо. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не съм съгласен.

Казваш, "Хората нямат пари", това е най елементарното, но и най погрешното заключение. В европа хората имат много по добри доходи, все едно, не раждат.

В сравнение с България, хората в Европа имат и мнооого по-добри доходи и мнооого повече деца.

За това не може да има дискусия. За това има цифри.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да не говорим че в днешно време не е куул да си многодетна майка.

Тук "майка" е ключовата дума. Истината е, че решението да има или да няма повече деца е преди всичко на жените.

Сигурно Ви направи впечатление и забележката на Пандора за "липсата на перспектива". Изводът е, че общата атмосфера в обществото пряко влияе върху раждаемостта.

Ежедневните "заклинания" по телевизията и вестниците от 2009 г. за криза, уволнения, съкращения, закриване на предприятия, фалити, намаляване на заплати, дигане и сваляне на данъци и други подобни гаври доведоха до съвсем пряк резултат - през следващата 2010 г. се родиха с около 3 500 по-малко български деца. 3 500 по-малко наши дечица, които никога няма да бъдат родени..........

Такива са официалните данни на НСИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Верно?! Жертвал си перспективата да имаш дете (или още едно дете), за да имаш хубава кола, дрехи и парфюм?!

Ако това е верно, не бих искал да пиша какво си мисля за теб, защото ще получа бан.............

По-добре да се въздържа.

Но истината е, че досега не бях срещал човек, който открито да заяви подобно нещо. :post-20645-1121105496:

Просто съм прям Хърс!

Откровен човек съм!

Имааш право да мислиш за мен, каквото искаш.Но.............никой не може да съди другия!

Моралът, ценностите са нещо дсота относително.Да не кажа направо релативирано.

Ценностите за всеки са различни!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Андрей просто е честен, за разлика от други. Хърсе, кажи ми, ама честно, наистина ли смяташ че раждаемостта сред немците, французите, англичаните е по голяма? Ама само сред белите, без негрите и арабите. Сега ми кажи и че те също живеят труден живот. Истината е, както правилно забеляза Андрей че западната култура е хедонистка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хърсе, кажи ми, ама честно, наистина ли смяташ че раждаемостта сред немците, французите, англичаните е по голяма?

Абсолютно, приятелю! И не е въпрос на вяра, а на статистика и ако щеш, на преки лични впечатления - живял съм достатъчно продължително в Холандия и Германия.

А ето и още нещо, свързано с българския аспект на темата. Винаги, когато отварям българските новинарски сайтове си мисля, че вече съм прочел всичко пошло и абсурдно и по-голяма гротеска от това, което се е случило, не може да има. Но, също така, винаги се изненадвам от своя наивен, глупав български оптимизъм:

http://www.blitz.bg/news/article/106066

"Росица Костадинова писа във форума, че сметката, по която получава детските надбавки за двете си деца и обезщетението за безработица, са блокирани от НОИ. Жената, която е безработна, обяснява, че това са парите за съществуване на нея и децата й от които плаща ток, вода, телефон, детска градина, учебни пособия и консумативи и храна и т.н. Сега тя не може да ползва тази сума от около 260 лева месечно заради запора от НОИ. Тя дължи 3200 лева и дори да разсрочи задължението за 12 месеца, то пак ще дължи по 267 лева на месец т.е. няма да има с какво да преживява. "

Как Ви се струва?

Жената е българка. Не е циганка, макар че това няма голямо значение.

За сведение на незапознатите, осигурените майки (а повечето от тях вече са неосигурени!) получават през първите 9 месеца след раждането на детето процент от последната си заплата. За 95% от българките сумата не е по-голяма от 300 лв. месечно. След изтичането на 9-тия месец, до навършването на 2 години от детето, майките получават от НОИ страхотната!!!, огромна!!! сума от .............. 240 лв. месечно.

Отново за сведение на незапознатите - един пакет памперси струва около 40 български лева. За пеленаче, той стига за около 6 дни. Това означава, че само за памперси на месец са Ви необходими минимум 200 лв. А Вие получавате общо 240............. И то ако сте осигурени! Ако не сте, не получвате и това! Тогава получавате 35 лв. детски надбавки - по-малко от пакет памперси месечно.

Но освен памперси, детенцето иска и да яде. Иска много дрешки (баснословно скъпи в България!) столче, креватче, количка...............

А Вие получавате 240 лв.

Но наглостта няма предели. За това, че няколко изтерзани от денонощни грижи майки пуснали децата си на детска градина, ги принуждават да връщат и тези мизерни държавни помощи. И забележете колко чевръсти са от НОИ: запор в 14-дневен срок!

Защо не са толкова бързи с такива индивиди като Косьо Самоковеца, Митьо Очите, Маджо, Сумиста, Каратиста......... За тях няма 14-дневен срок, няма запориране на сметки, няма съд.

Ами те да не са български майки! Не, тези го........яри са бъдещето и гордостта на нацията. Те не се закачат.

Виж, майките, с тях може. Там можем да се гаврим и да издевателстваме колкото искаме. Те са беззащитни. Нямат златни ланци на шия, нямат бентлита и лексуси.............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А ето и още нещо, свързано с българския аспект на темата. Винаги, когато отварям българските новинарски сайтове си мисля, че вече съм прочел всичко пошло и абсурдно и по-голяма гротеска от това, което се е случило, не може да има. Но, също така, винаги се изненадвам от своя наивен, глупав български оптимизъм:

http://www.blitz.bg/.../article/106066

"Росица Костадинова писа във форума, че сметката, по която получава детските надбавки за двете си деца и обезщетението за безработица, са блокирани от НОИ. Жената, която е безработна, обяснява, че това са парите за съществуване на нея и децата й от които плаща ток, вода, телефон, детска градина, учебни пособия и консумативи и храна и т.н. Сега тя не може да ползва тази сума от около 260 лева месечно заради запора от НОИ. Тя дължи 3200 лева и дори да разсрочи задължението за 12 месеца, то пак ще дължи по 267 лева на месец т.е. няма да има с какво да преживява. "

Как Ви се струва?

Струва ми се на геноцид срещу Българският народ, това ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Струва ми се на геноцид срещу Българският народ, това ми се струва.

Политиците и администрацията в тази държава са като електрическия ток -плъзват се по най-малкото съпротивление.В България има безброй цигански фондации които освен занимание с правилно разпределение на средства, ревват моментално при най-малкия опит за отрязване привилегиите на малцинството.Именно затова от българка-майка може да се вземе а от "ромка" не може.Дори и за някаква проведена тихомълком обмислена политика напр -семейно подоходно облагане , обвързване на помощи за безработица с обучението на децата в училище или някакъв таван на помощите от държавата няма политическа воля.Защото не е редно да ходиш 8 часа на работа за 250-300 лева и някоя независимо каква да не работи и да взима същите пари.Относно многодетноста това не е аргумент -има си семейно планиране,тези хора трябва да бъдат заставени-преди да създадат поредното, да помислят могат ли да го хранят.Съжалявам,ако съм прозвучал леко ксенофобски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пускам не само линк, но цялата статия (без никакъм мой коментар). Заслужава си да се види........... Съмнявам се, че нещо подобно е ставало дори и през 15 век по нашите земи. В друга тема Ви написах, че някой здраво се труди да ни върне в Средновековието.

Предупреждавам, че не е за хора със слаби нерви. Нямам предвид статията, а реалността в страната.

http://www.blitz.bg/news/article/106673

(вижте и коментарите отдолу)

Майка на четири деца умря, след като изритаха семейство й на улицата коментари 26 април 2011, 17:40

Варна, България

Нямало кой да прибере тялото, оставили го в изба

Същинска трагедия се оказа първият ден на Светлата седмица за многодетно варненско семейство, научи БЛИЦ. Елена, съпругът й и четирите им деца, живеели под наем в блок 109, вх. Б на варненския квартал "Младост". Вчера вечерта се появил хазяинът, на когото бедното семейство дължало остатък – 34 лева от неплатен наем.

Мъжът им се троснал и им казал, че търпението му се е изчерпало и трябва да напуснат жилището. Притиснатите до стената родители и четирите им деца си събрали набързо нещата, след което били изритани от квартирата. Стресът от изживяното дошъл в повече на Елена и тя

починала внезапно на стълбищната площадка.

Жената се свлякла в ръцете на домуправителя, който веднага потърсил помощ. Трагедията се разиграла пред очите на невръстните дечица. Тъй като те нямало къде да отидат, прекарали нощта на стълбищната площадка.

Домоуправителят се обадил в полицията, но от там заявили, че няма какво да направят. Оказало се, че през почивните дни няма кой да прибере тялото и се наложило то да бъде оставено в избено помещение. Проверка на БЛИЦ установи, че нито полицията, нито прокуратурата е работила по случая, тъй като дежурният обвинител не е бил уведомен. Също така не е правена и аутопсия на трупа на жената. Според запознати със случая, най-вероятната причина за смъртта е инфаркт.

След трагедията съседите на почерненото семейство предложили да помогнат с каквото могат, но ридаещите деца не приемали нищо. От отдела за „Закрила на детето” обясниха, че не са уведомени за станалото, но очакват да се запознаят с обстоятелствата около случая.

Кметицата на район „Младост” Йорданка Юнакова заяви за БЛИЦ, че жилището, в което е живеело семейството, не е общинско и че кметството няма касателство със случилото се. „Съжалявам за станалото. От човещина сме изпратили хора да проверят как е семейството, но към момента нямаме свободни апартаменти, в които да го настаним”, обясни Юнакова.

Днешния следобед децата прекараха в градинката пред блока, където чакаха баща си, който бе отишъл до Тополи да уреди погребението на майка им.

Орлин Филиповски, БЛИЦ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, когато в нея продължават да се подвизават съветски тайни ченгета и професионални мръсници, предрешени като политици, предприемачи, журналисти и цензори...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...