Отиди на
Форум "Наука"

Проектозакон за връщане на началното военно обучение в средното училище


Recommended Posts

  • Потребител

Всички тия уж нови идеи са за заблуда на обществото, че уж нещо се реформира, и за прикритие на главната цел, която е деградиране на образованието.Ако някой се чуди защо в една държава трябва да се прецака образованието, бих отговорил с една притча: "прост народ - слаба държава"...

Размишления ти оставям на Вас, уважаеми съфорумци :post-70473-1124971712:

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Коментара ми ще бъде:

"Боже, опази!"

Винаги съм градял хората по степента им на вмалоумяване така:

1. военните и практикуващите войници

2. религиозните фанатици

3. футболните запалянковци

Просто няма такива човешки съзнания като техните. Винаги ми е било жал за такива хора.

Подкрепям мнението на kotev! :)

Ти изобщо имаш ли идея колко е огромна разликата между тези три изброени от теб категории? Очевидно нямаш.

ПП

Какво ще да значи "военен" и "практикуващ войник"?

Всеки народ трябва да има известна военна култура. Ако няма - това е една от проявите на слабост.

В досегашните общества тя се градеше от наборната армия, а курсовете по НВО в средните училища бяха за момичетата (които там например се учеха как да превързват и др. такива неща )и за въвеждане в материята на всички ученици, т.е. за създаване на начална обща култура.

Това, че социализмът в последните си години беше превърнал много неща в тъпа формалност, вкл. и това, изобщо не натоварва самата идея с негативни моменти! Въпросът, както се казва, е страничен.

Трябва да ви кажа, че когато преподавателят си гледаше просто работата, всичко го слушаха с огромен интерес, защото "военната работа" е интересно нещо, та чак днес и форуми с такава тематика изобилстват ;)

Нашият си разказваше много увлекателно и професионално. В кабинетите имаше автомати, противогази, каски и пр. неща, които голямата част от хората след това не виждат..

Нашият извън програмата на запозна, направо ни научи на повечето български военни маршове. Идеята, мисля, си беше добра.

Това е поредната малоумна идея, целяща да намери работа на пенсионираните военни, които вместо да си чистят чушкопека, да ме занимават с глупостите си. Айде няма нужда. Профилът на съвременния свят е много много различен от това, което се върти в главата на другарите военни.

Спокойно, теб няма да те занимават. Ти си от това поколение, което качествено пропусна "военната работа" :hmmm: .

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ това каски, противогази, гранати е минало. Войните на бъдещето ще се водят на съвсем други фронтове и по съвсем друг начин. Интелектуално, виртуално, бинарно, блоково, професионално, няма да участва цялото население, а единици. Ако другарите военни не го осъзнаят ипродължават да ни занимават с глупостите си1 сме наистина изгубени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Постсоциалистически боен марш

Велик е нашият войник,

дори когато е без щик.

Всяка пушка е катюшка,

всяка бомба - хекатомба.

Стани войник, стани и мъж

и за кобура здраво ти се дръж.

Само с голия патлак

български юнак,

враговете наши

здравата ще сплаши.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто умопомрачително.

Преди да се умува около вкарването на изтрещяли фуражкаджий (отново) в училищата, е къде-къде по целесъобразно(направо наложително) да се въведат СИП-ове(а защо не и задължителни) по хигиена, обноски и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

КГ това каски, противогази, гранати е минало. Войните на бъдещето ще се водят на съвсем други фронтове и по съвсем друг начин. Интелектуално, виртуално, бинарно, блоково, професионално, няма да участва цялото население, а единици. Ако другарите военни не го осъзнаят ипродължават да ни занимават с глупостите си1 сме наистина изгубени.

И защо каските и противогазите да противоречат на "Интелектуално, виртуално, бинарно, блоково, професионално, няма да участва цялото население, а единици."???

Изобщо, в училищата се изучават сума общообразователни предмети, а военното дело защо го няма там??

Просто умопомрачително.

Преди да се умува около вкарването на изтрещяли фуражкаджий (отново) в училищата, е къде-къде по целесъобразно(направо наложително) да се въведат СИП-ове(а защо не и задължителни) по хигиена, обноски и пр.

И тука да питам - с какво едното пречи на другото?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И тука да питам - с какво едното пречи на другото?

Как, с какво?

Очевидно е, че докато едното въздига човека, другото го оскотява.

+, че няма нужда от ненужни неща, както вече бе спомената в няколко поста.

Сега, ако ти и подобни толкова държите на НВО-то, то не виждам проблем да спретнете един извънучилищен кръжок за децата си,

където да ги валяте в калта, търчите из баирите, разучавате устави, възпитавате да изпълняват заповеди и др. фуражкаджийски табиети.

Ако има много желаещи МОН или МО може и да ви спретнат специална програма.

Ама, чрез МОН да ми карат децата да гледат последноразрядния филм, наречен "военщина" - айде, няма нужда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е поредната малоумна идея, целяща да намери работа на пенсионираните военни, които вместо да си чистят чушкопека, да ме занимават с глупостите си. Айде няма нужда. Профилът на съвременния свят е много много различен от това, което се върти в главата на другарите военни.

ЗДРАСТИ Португалецо! Ако знаеш колко ми (ни де, тук сЯ чудихме дали някой не те е обидил, че БАН не си заслужил ;) за сега :)) липсваше. Като махнем чушкопека си прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всички тия уж нови идеи са за заблуда на обществото, че уж нещо се реформира, и за прикритие на главната цел, която е деградиране на образованието.Ако някой се чуди защо в една държава трябва да се прецака образованието, бих отговорил с една притча: "прост народ - слаба държава"...

Размишления ти оставям на Вас, уважаеми съфорумци :post-70473-1124971712:

Внимавай приятелю (за сега приятелю)! Тежки думи пишеш: Общество, Реформиране, Прикритие, Главна цел, Деградиране. И най-важното - ОБРАЗОВАНИЕ! Ако се изкажеш още веднъж така ще изисквам док-ва. Като потребител де, да не си помислиш, че е някакъв модераторски произвол.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментара ми ще бъде:

"Боже, опази!"

Винаги съм градял хората по степента им на вмалоумяване така:

1. военните и практикуващите войници

2. религиозните фанатици

3. футболните запалянковци

Просто няма такива човешки съзнания като техните. Винаги ми е било жал за такива хора.

Подкрепям мнението на kotev! :)

Брях, брях, брях! Колко смислено, че и по темата!

1. Колко военни и практикуващи войници познаваш? Дай представителна извадка. И ДОКАЖИ малоумието.

2. Тоже (че и как ги разбра: 1-во, че са религиозни; 2-ро, че са фанатици (и то религиозни).

3. Емииии тоже.

Аз да те светна съм запалянко (ее не само футболен де). Ар Ю Токинг То Ми??? :). Това, че те жал за мен не те оправдава. Дали пък не ме обиждаш (аре ма'ни мен, ама има милиони не само в България, а и по света).

Ако желаеш да видиш истински (фенове на мач), обади се (на ЛС). Ще ти купя билет за Левски (може и на националния, но не на ЦСКА или Литекс) и който и да е (тук обаче, нЕма да е за чужбина). Ще те моля на мача да си спестиш коментариите относно вмалоумяването, че и ФБР, КГБ (ФСО де или как сега се казва), Мосад и БББ нЕма да те спасят, но после в кръчмата ще измислим нещо. Но чак след като си видял запалянковци. Впрочем, ако желаеш и на хокей ще те заведа ;). Споко, "Удар със стик" (ама надали си го гледал де) не е актуален.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Освен в казармата, дисциплината (би трябвало да) се усвоява също така и на други места - в семейството, в училище, в университета, на работното място и на тренировките по бойни изкуства.

Недисциплинираността и невниманието - дори за секунди - може да бъдат причина за убийство, самоубийство, загуба на крайник или доживотна физическа и/или психическа травма.

Много от травмите, получени на работното място, стават по време на нощните смени.

Когато обаче едно дете се възпитава у дома като "принцеса", "манекенка", "певица", "кукличка" и др. под. - липсата на възпитание и на учебна и трудова дисциплина пречи на целия колектив (съученици, състуденти, работници), част от който е недисциплинираният човек.

Дисциплината и възпитанието са много полезни и при комуникацията с други хора - и офлайн, и онлайн.

Каква ли щеше да бъде японската история, ако японците не бяха дисциплиниран народ? И как, в този случай, щеше да приключи трагедията във Фукушима?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...