Отиди на
Форум "Наука"

Има ли извънземни


loop

Има ли извънземни?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Има ли извънземни?

    • Да
    • Не
    • Не мога да преценя


Recommended Posts

  • Потребител

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSRA2qRW4LiSqtMfaReZJv4fNVY2AY2I50Fl2VVXVEIawTgc6apvg

:)))))

Иначе има легенда за тях.

Newburgh William един монарх от yorkshire в 1200 г. пише за едно село Wolfpittes където са се появили две деца едно момиче и момче с зелена кожа.

:-О

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

В интерес на истината, първата ми реакция беше, 'как да няма, ама аз съм я чел' ;). Но всеки асоциира каквото помни. Аз съм я помнил очевидно като Стлкер, а филма не ми хареса началото и не го гледах. Силна книжка, Жоро не търси книгата "Сталкер" грешката е моя, за което се извинявам!

Всъщност знам що така я помн де но е ОТ.

Няма проблем :)

Последен ОТ от мен, за който се извинявам

http://chitanka.info/sequence/IDAR-ABS

http://chitanka.info...adij-strugatski

http://chitanka.info...oris-strugatski

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

За да компенсирам ОТ от мен истинска история - през 1994 служих на границата.. Поделение /Застава/ "Жупел" към Ивайловградски ГО; Една вечер видях/ме/ха НЛО. Аз единствен не излязох да го видя, заради известни особеност в мирогледа ми по онова време. Разбрах после - било изглеждало като по-голяма звезда, задвижението подробнодсти не помня. Командирът с няколко войника също, защото отидоха до селото на напазаруват и за пощата. Скептицизма ми обаче попремина след няколко минути когато телефоните в апаратната започнаха да звънят.. От отряда иди дойди, но от "Черни свръзки" (поделение с радарни станции и малко войници) означава, най малкото че не е било никакво познато летателно средство и дори метеорлогичен балон... Имаше и официална кореспонденция,а командирът сам предложи да му обясним и да иде да се обяснява за да тормозят нас. Учудването е било толкова голямо, че никой не ни потърси за виновни, че не сме докладвали/уведомили първи - нещото било точно над нас. И така..

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

проблема с формирането на извънземни в главите ни идва от там ..

че не можем да проследим последователността и логиката на интелекта и съзнанието ..

ако знаехме интелекта и съзнанието човешко .. какъв продукт точно са ..

щяхме да знаем какво друго можем да очакваме .. а така липсват възможности ..

понеже ние не знаем каква точно възможност сме .. и не можем да направим аналогия на тази възможност която сме самите ние ....

ние не можем да се сравним с нищо .. а точно по този начин работи съзнанието ни ..

сравнява и създава нови варианти , но няма ли какво да сравнява .. съзнанието не продължава .

та ..обясним ли си .. нашето съзнание и интелект .. плод на някаква закономерност ли е ..

плод на биологичното тяло ли е .. плод на някаква самоорганизация ли е .. ще можем да направим причинно следствена връзка ..

и извод .. за това до колко е възможно да съществуват подобия на нас .. или други интелигентни форми ..

защото .. може да има начин при други условия .. интелекта да се побира в някаква газова структура ..

може интелекта да се изразява и по друг начин ...

може интелекта да е просто една на пръв поглед елементарна промяна ..

според мен дори ... всичко що се променя по някакъв начин .. тоест не е в някакъв абсолютен покой ..

е признак на интелект .. защото то следва някакъв строго определен ред .. макар да изглежда хаотично движението на нещото ..

то никога не е хаотично , то е организирано от законите ...

и в тоя ред на мисли .. колкото е по интензивно движението ..

толкова по вероятно достигането до възникване на някакво ниво на организация ..

което ние наричаме интелект ..

или с други думи .. според мен ..

интелекта е нещо което е плод на голяма концентрация на много събития .. и е неизбежен ..

така или иначе ... в крайна сметка той се появява .. въпроса е къде и кога ..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, Жоро и аз съм виждал НЛО през осемдесетте... над Подуяне. :shocking:

Изглеждаше като кръгъл облак доста по-голям от пътнически самолет. Летеше безшумно и бързо в права линия, след няколко минути се скри зад облаците.

По радиото съобщиха, че това е било отражение на Венера. Пълна лъжа!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Само да напомня че по онова време дрони нямаше.. Авиомоделите щаха да се разпознаят без проблем

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Супер! А аз си пропилях шанса...

Няма за какво да съжаляваш.

Аз все още не знам какво да мисля за онова НЛО..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И моето може да не е било, но факта че виждаш нещо без обяснение..

Според "ловците" на НЛО само 3 процента от наблюдаваните обекти нямат научно обяснение.

Често пъти метеорологичните балони и/или разни други машинарии произведени на Земята са припознавани като неидентифицирани обекти. Затова трябва внимателно да се подхожда към твърденията на очевидци, че са видели летящи чинии ,вилици, ножове и тем подобна посуда.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

проблема с формирането на извънземни в главите ни идва от там ..

че не можем да проследим последователността и логиката на интелекта и съзнанието ..

ако знаехме интелекта и съзнанието човешко .. какъв продукт точно са ..

щяхме да знаем какво друго можем да очакваме .. а така липсват възможности ..

понеже ние не знаем каква точно възможност сме .. и не можем да направим аналогия на тази възможност която сме самите ние ....

ние не можем да се сравним с нищо .. а точно по този начин работи съзнанието ни ..

сравнява и създава нови варианти , но няма ли какво да сравнява .. съзнанието не продължава .

та ..обясним ли си .. нашето съзнание и интелект .. плод на някаква закономерност ли е ..

плод на биологичното тяло ли е .. плод на някаква самоорганизация ли е .. ще можем да направим причинно следствена връзка ..

и извод .. за това до колко е възможно да съществуват подобия на нас .. или други интелигентни форми ..

защото .. може да има начин при други условия .. интелекта да се побира в някаква газова структура ..

може интелекта да се изразява и по друг начин ...

може интелекта да е просто една на пръв поглед елементарна промяна ..

според мен дори ... всичко що се променя по някакъв начин .. тоест не е в някакъв абсолютен покой ..

е признак на интелект .. защото то следва някакъв строго определен ред .. макар да изглежда хаотично движението на нещото ..

то никога не е хаотично , то е организирано от законите ...

и в тоя ред на мисли .. колкото е по интензивно движението ..

толкова по вероятно достигането до възникване на някакво ниво на организация ..

което ние наричаме интелект ..

или с други думи .. според мен ..

интелекта е нещо което е плод на голяма концентрация на много събития .. и е неизбежен ..

така или иначе ... в крайна сметка той се появява .. въпроса е къде и кога ..

Уоу! Аз ли съм тъп, сложен ли е изказът на идеи, но нещо нищо не разбрах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Във връзка с НФ книжки, се оказа че и бъдещата ми тогава жена , подобно на мене, е трупала колекцийка от известните поредици Галактика и Фантастика, така че когато се "врекохме във вярност докато бог ни раздели",обединихме библиотечките и се оказа че някои книжлета се повтарят. Ако има някой друг колекционер, и търси нещо ,може да свирне на лични .

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Литература има, но като гледам май има прочетена повече фантастика, от колкото нещо, поне претендиращо, за достоверност. Свидетели, изследователи.

Фантастиката освобождава от отговорност - тя си е фантастика, нещо извън наука и факти.

И с литературата със свидетели нещата стават сложни защото четящия ще трябва сам да прецени дали го качат на черешата или "има нещо". От друга страна повечето почитатели на науката са чели и знаят някоя област от науката. Каквото са чели, са се уверили че е вярно, досега науката не ги е лъгала - всичко си е както е в науката. Защото те в областта си знаят и могат, но извън нея науката се приема на доверие. Щом източника е официална наука значи е така.

И в един момент могат да пренебрегнат собствените си сетива, да решат да не ги ползват дори и да имат възможност. Защото знаят. Или имат нещо в главата. Нямам представа какво му е попречило на Жоро да излезе и види. И не ми е работата.

... Аз единствен не излязох да го видя, заради известни особеност в мирогледа ми по онова време. ...

Жоро нищо лично братле, това и на мен ми се е случвало и предполагам на всеки. Определено си е смелост да споделиш нещо подобно.

Благодаря и на Богданов за споделеното. Далеч съм от мисълта от това да си правя окончателни изводи "за или против".

Когато аз четох книгата за извънземни (щото съм чел само една), много внимавах да не го чета предубедено. Особено като си дадох сметка, че ми е интересно. Щото тогава мислех на базата на фантастиката която съм чел и на наученото в училище и университета. Или най-общо убеждението ми бе "Такова нещо няма. ...и нататък всичкото фантастика, което съм чел." Но аз исках да се поставя на мястото на свидетелите. Какво са видели, усетили, възприели от тяхното си място, с тяхната си гл.точка, която пък се определя от това какво са учили, професия, мироглед и пр.

По същия начин чета всичко към което проявявам интерес. Худ.литература почти не чета напоследък. Като имам интерес към нещо - интернета е голям.

Мисълта ми е следната (аналогия). Учим 5г изобр.изкуство. Наясно сме с него, можем да направим дълбока "дисекция" на дадена картина и пр. Обаче изведнъж проявяваме интерес към физиката. Обаче за да можем да сме толкова наясно с физиката колкото с изобр.изкуство... други 5г учене. Човек има възможност, особено сега с интернет, сам да навлезе в дълбочина във физиката. Най-малкото да е наясно с основните неща и да не бърка порядъци и дименсии и да не се връзва на всички клипчета по тубата.

Аз нищо не съм виждал, по темата. Но знам, че обяснението е едно, а действителноста може и да е друга.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятели, измънземни има и те споделят категорично тойнбиянската концепция за цивилизациите, дарвинизма, иранската теория за произхода на прабългарите, либерализма в политиката и социализма в икономиката, правата на малцинставата, и са категорично против организирания спорт, така че опичайте си мозъците да не попаднете от погрешната страна след инвазията....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятели, измънземни има и те споделят категорично тойнбиянската концепция за цивилизациите, дарвинизма, иранската теория за произхода на прабългарите, либерализма в политиката и социализма в икономиката, правата на малцинставата, и са категорично против организирания спорт, така че опичайте си мозъците да не попаднете от погрешната страна след инвазията....

На 21 декември 2012 идва края на организирания спорт по земното кълбо.Извънземните богове ще го забранят завинаги.............

:clap3: :clap3: :clap3: :clap3: :clap3: :clap3:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятели, измънземни има и те споделят категорично тойнбиянската концепция за цивилизациите, дарвинизма, иранската теория за произхода на прабългарите, либерализма в политиката и социализма в икономиката, правата на малцинставата, и са категорично против организирания спорт, така че опичайте си мозъците да не попаднете от погрешната страна след инвазията....

Алвич, за твое огромно съжаление нЕма как да стане тая така бленува от тебе забрана на спорта. Масите искат зрелища /и малко хлебец ако може/ и управниците и извънземните им ги дават./Да не говорим какви кинти се въртят в спорта/. Няма ли зрелища, масите така ще подкарат и управниците и извънземните ,со много кютек, че земята ще им се види тясна. :tooth:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уоу! Аз ли съм тъп, сложен ли е изказът на идеи, но нещо нищо не разбрах.

прочети го бавно и внимателно няколко пъти и се съобразявай със значението на всяка дума

и мисля че поне от части ще вникнеш в смисъла който влагам

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И в един момент могат да пренебрегнат собствените си сетива, да решат да не ги ползват дори и да имат възможност. Защото знаят. Или имат нещо в главата. Нямам представа какво му е попречило на Жоро да излезе и види. И не ми е работата.

Жоро нищо лично братле, това и на мен ми се е случвало и предполагам на всеки. Определено си е смелост да споделиш нещо подобно.

Благодаря и на Богданов за споделеното. Далеч съм от мисълта от това да си правя окончателни изводи "за или против".

Аз си попречих да видя, по това време бях прост и добродушен здравеняк и непукист, наричаха ме приятелски "Дебила". Нелюбознателен скептик. Или поне това другите виждаха.. Извинение за ОТ но стана дума.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз току-що говорих с двама извънземни и казаха, че били възмутени, че сме ги наричали така.

Според междугалактическата номенклатура ние сме просто земляни и нашият термин бил прекалено егоистичен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Приятели, извънземни има и те споделят категорично тойнбиянската концепция за цивилизациите, дарвинизма, иранската теория за произхода на прабългарите, либерализма в политиката и социализма в икономиката, правата на малцинствата и са категорично против организирания спорт, така че опичайте си мозъците да не попаднете от погрешната страна след инвазията....

Тук забелязвам голямо противоречие, което никак не е странно за привържениците на тойнбиянската концепция.

Ако възгледите на зеленикавите кожи са такива, каквито ги описваш, то тогава не би имало инвазия!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...