Отиди на
Форум "Наука"

Има ли извънземни


loop

Има ли извънземни?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Има ли извънземни?

    • Да
    • Не
    • Не мога да преценя


Recommended Posts

  • Потребител

Някои модератори, си мислят, че това е тема дето всеки може да си пише с каквото и от където му дойде. Да са живи и здрави и да пръскат каквото могат.

Както и да е, оказва се, че цитираната горе медия си е захаросала "продукта" до неузнаваемост.

Специално потърсих в сайта на ОН нещо по въпроса. И ето какво открих:

Навремето, преди някоя година, силно ми направи впечатление присъствието на цитираното от Богданов съобщение в централните новини на най-сериозните медии. Защото това би признало съществуването на извънземни или най-малкото би подготвило почвата за подобна информация.

Е, аз не можах да намеря официално потвърждение в страницата на ОН(ако това е официалния сайт). Не че и търсих много, който му се играе да търси повече.

Това ще означава, че официалните медии са качили на черешата бая народ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Е, аз не можах да намеря официално потвърждение в страницата на ОН(ако това е официалния сайт). Не че и търсих много, който му се играе да търси повече.

Това ще означава, че официалните медии са качили на черешата бая народ.

Това е официалната страница на ОНН.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Искате извънземни, на ви ги.

Сега започва вашата работа за Бога

Господ Шива, 22 юни 2012 г.

shiva02.jpg

АЗ СЪМ Шива!

АЗ дойдох!

Днес аз желая да ме изслушате. Не защото аз искам така, а защото настъпи срокът, когато съм длъжен да ви кажа това, което трябва.

И така, всеки път по време на моето идване, точно както и по време на идването на всеки от Владиците, се случва чудото на общуването между нашите светове. Всеки път става освобождаване на Светлина в мястото на приемане на нашите послания. И благословенията, които освещават земята в момента на предаването на моето послание, няма да закъснеят да се отразят върху съдбите на народите на Земята.

Аз дойдох днес по времето, когато нашият Посланик се намира на земята на Латвия. Аз дойдох в момента, когато самото слънце благоприятства предаването на моите енергии на тази земя.

С всяко приемане и всяко прочитане на посланието, вие имате възможност да получите благословение. И това е нещо, което не може да се предаде с думи. Това е нещо, което се предава между думите от моето сърце във вашите сърца.

Бъдете благословени. Приемете дара на моето сърце.

Предстои ви много да постигнете. Именно сега настъпи времето, когато от всеки от вас, намиращите се във въплъщение, зависи целият по-нататъшен ход на еволюцията на планетата Земя. Защото във вашата октава става решителен поврат на енергиите. И това, което се спускаше надолу, сега трябва да започне да се издига нагоре, в нашия свят, в света на Възнесените Същества.

Това велико обръщане на космическия цикъл трябва да се извърши в най-скоро време чрез вашите ръце и чрез вашите крака. И аз, като Господ, отговарящ за свиването на илюзията, съм готов да ви предам знание от древността.

Всеки от вас става незаменим. Всеки от вас, който може и е готов да възприеме моите слова и енергии. Защото времето дойде. Защото в този момент всички Небесни Същества следят еволюцията на планетата Земя. Настъпи най-критичният момент в историята на планетата. И изборът на всеки от вас в този момент определя бъдещето на цялата планета.

Този избор, който сте длъжни да направите сега.

Казвам ви, че няма в живота ви нищо по-важно, което бихте могли да правите. Оставете настрана цялата суета, която ви обкръжава.

Съсредоточете съзнанието си в най-високата точка, която сте способни да достигнете. Мислете за вечното.

Мислете за безкрайния и безграничен Бог.

Мислете за Неговото величие.

Вие сте част от Бога.

Той има възможност да пребивава във всеки от вас.

С вашата помощ Творецът на тази вселена ще бъде способен да обърне космическите цикли.

Замислете се за величието на предстоящата мисия. Всеки от вас може и е способен да изпълни грандиозния замисъл на Бога за свиване на илюзията.

Времето дойде и циклите се обръщат. Настъпи времето за свиване на илюзорния свят. Точно така, както по онова време, когато започваше Творението, настъпи повратната точка, когато Творението трябва да бъде свито. Пространството и времето започват нов цикъл. Илюзията започва да се свива.

Всеки от вас е призван да вземе участие в този процес на свиване на илюзията. Аз или който и да е от Възнесените Владици нямаме възможност да пребиваваме във вашия свят сега. Твърде груб е светът и твърде ниски са неговите вибрации. Единствено вие можете да свършите тази работа за света. Единствено вие с вашите избори и с вашите действия сте способни да започнете работата по свиването на илюзията.

Само с помощта на вашето съзнание Бог е способен да извърши тази работа. Грандиозна работа, изискваща милиони години, за да се осъществи.

Дава ви се възможност да пристъпите към тази мисия сега. Ако прочетете отново всички диктовки, които давахме през тези години чрез нашия посланик, ще намерите в тях всички необходими препоръки, за да свършите работата си и да изпълните вашето Божествено предназначение.

Всяка от диктовките съдържа знание и информация, които са ви необходими сега. Между редовете лежат скрити знания, които се разкриват във вашето съзнание по време на съня и бодърстването в продължение на много години.

Ключът, който ще ви дам днес лежи на повърхността. Всекидневните избори, които правите, всеки ваш избор и постъпка през деня, ако те имат Божествен характер, вършат точно тази работа, която сте призвани да изпълнявате. Ако пък, както и преди, предпочитате да се съсредоточавате върху илюзията, върху удоволствията и развлеченията, върху прищявките на своето его в каквото и да се изразяват те, вие заставате в опозиция на Бога и на Неговите планове.

Всяка ваша мисъл има значение.

Всяко ваше чувство има значение.

Всяко ваше действие има значение.

Сега започва вашата работа за Бога. Всяко действие или внимание, насочено към илюзорния свят ще бъдат в опозиция на плановете на Бога.

Всяко действие, насочено за Общото Благо, Доброто, ще бъде приветствано от Небесата и ще ни служи като знак, че човечеството е способно да еволюира и е готово за новия етап на своето развитие.

От вашата осъзнатост, от вашия устрем, от вашата вяра, сега зависи много. Аз дойдох при вас в този ден, за да ви напомня за вашия дълг и за работата, която никой освен вас не може да свърши – грандиозната работа по свиване на илюзията. И това е най-важната ви работа – да отделите в съзнанието си това, което е вечно, от онова, което е преходно.

Работата ви по отделяне на реалността от илюзията вътре във вас и извън вас е най-важната работа сега. Накъдето е насочено вниманието ви, натам тече енергията ви. И ако сте постоянно съсредоточени върху илюзорния свят, тогава вие работите срещу Бога, умножавайки илюзията. Ако сте постоянно съсредоточени върху висшето, върху Божествения свят, тогава всички Небеса ще ви славят.

Настъпи времето, когато Небесата чакат да свършите вашата работа.

Моля, осъзнайте своята отговорност и започвайте още сега. Цялото знание ви е дадено. Започвайте!

Във всеки момент от времето вие творите. Вие управлявате своята енергия. Необходимо е само да влезете в съзвучие с Бога, за да се намират енергийните ви потоци винаги в Божествения поток.

АЗ СЪМ Шива!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И още извънземни.

Засичаме извънземен сигнал до 15 години

Втора планета извън Слънчевата система става за живот

Само след 15 години учените ще открият сигнал от извънземна цивилизация. Това са предвижданията на изследователи от американския проект SETI, цитирани от LiveScience. Причина за големият оптимизъм са новооткритите планети от земен тип, където би могло да има живот. Находките на астрономите през последните години показаха, че една не малка част от звездите в нашата галактика имат планети, където би могъл да възникне живот. Това много улеснява учените от SETI, които досега търсеха сигнали от извънземни доста напосоки. Сега те могат да насочат телескопите си най-вече към тези звезди, където се докаже че има планети като Земята.

Това значително ще увеличи вероятността скоро да се натъкнем на сигнал от чужда цивилизация и много астрономи в САЩ са оптимисти, че невероятното откритие ще бъде направено след не повече от 15 години. Това е времето, което ще отнеме на телескопите на SETI да изследват всичките 100 000 звезди, които биха могли да имат годни за живот планети като Земята. Засега обаче сигурните кандидати за извънземен живот са само два. Едната планета е малко по-голяма от Земята и се върти в близка орбита около червената звезда Gliese. Тъй като едната страна на планетата е винаги обърната към звездата, там вероятно е прекалено горещо за живот. На другата страна на този странен свят пък е вечна нощ и е прекалено студено. Само в един пояс, в който слънцето е на хоризонта и е вечен здрач, температурите са като на Земята и живот, подобен на този на нашата планета, действително може да възникне.

Другият потенциален дом на извънземна цивилизация привлече вниманието на учените само преди седмица. Планетата се нарича HD 85512 b и се намира на 35 светлинни години от Земята (около 327 трилиона километра). Този далечен свят е над 3 пъти по-голям от нашата планета, което предполага и по-силна гравитация. Интересното е, че планетата, която заради размерите си е наречена „супер Земя”, обикаля около своята звезда в така наречената обитаема зона – поясът около звездата, където може да съществува вода в течно състояние. В нашата Слънчева система единствено Земята е в тази обитаема зона, като Венера и Марс се намират на нейните граници. Затова на Венера е прекалено горещо, а на Марс – прекалено студено за живот.

Учените предполагат, че температурите на новооткритата планета ще са доста високи – над 30 градуса, и че вероятно там ще бъде доста влажно. Освен тази планета телескоп на НАСА откри още около 50 небесни тела, подобни на Земята, но те тепърва ще бъдат изследвани. Резултатите от подобни наблюдения през последните години показват, че една не малка част от звездите в нашата галактика имат свои Слънчеви системи и планети, близки по характер до Земята. Това кара някои учени да смятат, че шансовете да открием извънземен живот са много големи.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук забелязвам голямо противоречие, което никак не е странно за привържениците на тойнбиянската концепция.

Ако възгледите на зеленикавите кожи са такива, каквито ги описваш, то тогава не би имало инвазия!

ще има. ако са свършили ресурсите, колкото и да са толерантни, като нямат въглища за летящите си чинии нямат друг изход......
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ще има. ако са свършили ресурсите, колкото и да са толерантни, като нямат въглища за летящите си чинии нямат друг изход......

Ааа, без кюмюр, няма либерализъм

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Засега само за прасетата.

Ако трябва сериозно...

Възприятието за край е само от гл.точка на ... за който е край. За прасето края идва по коледа. Но не и за нас.

Ако има космическа катастрофа със земята, за нас ще има край а за други няма да има. Ако сме си надвили на масрафа и сме се нацвъкали из галактиката - голям прас като земята крашнала.

Възприятието за край е пряко зависимо от това с какво се идентифицираме. С кола, жена, пари, приятели, род, държава, ... тяло, чуства, емоции ... до където ни стига ... възприятието.

Въпрос на разглеждане и умуване. И идентификация.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имам хипотезата, че и за роби не ставаме...

Така преди години една приятелка разказва как си взела домашна помощничка, която за няколко дни изпочупила всички нейни сервизи.

Оказало се, че ... не била виждала стъкло и порцелан.

Действието се развива в Сенегал. Там африканците масово ползвали метални съдове.

Така че ако ще ни заробват, не трябва да разчитат много на нас... Мани, галактически аутсорсинг...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

според мен нас извънземните биха ни ползвали само за яки денонощни сексуални удоволствия.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

според мен нас извънземните биха ни ползвали само за яки денонощни сексуални удоволствия.

Като дойдат, обезателно ще те препоръчам :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние ако открием някога на някаква планета за първи път разумен живот,пък било и то някакво първобитно племе,ще се надпреварваме за тяхни предмети,пък ако ще да са напълно примитивни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и ще ги избием както белите заселници избили индианците навремето. Ако пък нас ни открие по-развита цивилизация, потърпевшите ще сме ние.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

според мен нас извънземните биха ни ползвали само за яки денонощни сексуални удоволствия.

Ако са с хомосексуални наклонности ще им пратим Азисчо. Пък може и други да се присаединят, ако желаят да преплуват на другия бряг на реката.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако са с хомосексуални наклонности ще им пратим Азисчо. Пък може и други да се присаединят, ако желаят да преплуват на другия бряг на реката.

Азисченцито ни е национална гордост и символ.

Немож го даде с лека ръка на нек'ви си там извън земляни!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • Модератор Космически науки

Китайският радиотелескоп започва да търси извънземни цивилизации

6 юни 2020 г. 00:25 ч. Гигантският 500-метров радиотелескоп на Китай FAST ще търси извънземни цивилизации. Новината бе съобщена от журналиста Ленърд Дейвид

Дейвид се позовава на публикация в изданието China Daily, в която Тонг-Джие Чан от Пекинския нормален университет оповестява, че "понастоящем бек-енд екипировката бива ъпгрейдната и се очаква новите наблюдения да започнат след септември, когато търсенето на извънземни цивилизации ще бъде открито".

Според Тонг-Джие издирването на извънземни няма да пречи на основната научна програма. Ученият обаче предупреждава да не се надяваме на положителна новина в близко бъдеще. Макар че има някои интересни радиовълнови излъчвания във Вселената, повечето от тях са с естествен произход - например произхождат от пулсари. И все пак ако съществуват извънземни цивилизации, шансът те да бъдат намерени ще е по-голям благодарение на FAST. 

fast-telescope.jpg

Така изглежда най-големият радиотелескоп в света, построен от Китай. Credit : FAST

https://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-21-14-43/3401-2020-china-radiotelescope-aliens

Link to comment
Share on other sites

On 27.09.2011 г. at 8:10, glishev said:

Засега това е въпрос без отговор. Няма данни.

Ти сериозно ли? Нямало данни! Ха-ха-ха!

Съществува понятието логика. Мисли с главата си, а не с фактите. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...