Отиди на
Форум "Наука"

Има ли извънземни


loop

Има ли извънземни?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Има ли извънземни?

    • Да
    • Не
    • Не мога да преценя


Recommended Posts

  • Потребител

И аз не разбирам защо се смята че живот само на основата на въглерод трябва да се търси.

А екстраполирането на човешките качества върху извънземни, ясно показва нивото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ако могат, но не искат?

Давам пример със себе си - да предположим, че имам някакво разбиране за естетика.

Защо трябва да налагам своето разбиране за естетика на другите?

Един Леонардо... 150 години след смъртта му - хората продължавали да го имитират!

И в резултат - ние имаме едни изгубени 150 години, в които нищо не се е появило, защото вместо да развиват себе си, хората са имитирали вече някой друг.

Ние нужда от двама Леонардовци и от 4 Мона Лизи нямаме.

ОТ:Не , няма изгубени 150 години :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ако могат, но не искат?

Давам пример със себе си - да предположим, че имам някакво разбиране за естетика.

Защо трябва да налагам своето разбиране за естетика на другите?

Един Леонардо... 150 години след смъртта му - хората продължавали да го имитират!

И в резултат - ние имаме едни изгубени 150 години, в които нищо не се е появило, защото вместо да развиват себе си, хората са имитирали вече някой друг.

Ние нужда от двама Леонардовци и от 4 Мона Лизи нямаме.

нищо не се е появило??? :haha:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Леонардо си е Леонардо, но и много възвеличаване има.

Аз съм сигурен, че има и други Леонардовци, но нещо не ги е огряло слънцето.

Иначе, извънземните... можем само да си чешем клавиатурите. Аз си я начесах скоро :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Леонардо си е Леонардо, но и много възвеличаване има.

Аз съм сигурен, че има и други Леонардовци, но нещо не ги е огряло слънцето.

Иначе, извънземните... можем само да си чешем клавиатурите. Аз си я начесах скоро :)

Велик художник е Леонардо! Техниката му на рисуване е невероятна. Използването на десетки леари, през които прониква светлината отразява се към платното и като резултат зрителят наблюдава отражението .. Просто е гениален!

Както и да е.

. . .

Иначе за извънземните... прави ми впечатление, че научните медии постоянно си чешат езиците с тези извънземни. Струва ми се, че това е съвсем тенденциозно, мисля че ни подготвят за голямата новина, тоест контакт е осъществен.

Странното е, че и Ватикана не остана назад. Свещеник учен-физик от ватиканския университет наскоро съобщи официалното становище на католическата църква, което допуска възможността за съществуването на извънземен живот респективно разум.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не само. Но природните закони са едни и същи навсякъде.

* * *

Природните закони са едни и същи в Мегагалактиката. За отдалечените части на вселената - просто не се знае. Хипотезите за Мултивселена допускат различни закони в различните копията на Вселената.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, преди година две в новините бе влязло съобщението, че Земята има избран представител (или нещо от рода) за да ни представя на/пред извънземните!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

О, преди година две в новините бе влязло съобщението, че Земята има избран представител (или нещо от рода) за да ни представя на/пред извънземните!

Така е!

Има цяла служба към ОНН за осъществяване на контакт с извънземните!

http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/09/26/966269_oon_naznachi_predstavitel_za_kontakt_s_izvunzemnite/

От днес ООН има свой представител за контакт с извънземни, съобщи БНТ.

Задачата да бъде главен преговарящ с евентуалните гости от космоса световната организация поверява на Мазлан Отман - астрофизичка от Малайзия.

В последно време са открити стотици нови планети, а това прави вероятността за среща с извънземен живот по-голяма отвсякога. ООН пък трябва да има готовност да координира реакцията и позицията на човечеството при евентуален пръв контакт.

Това мнение Мазлан Отман изложи наскоро пред учени и то обяснява решението на световната организация да открие новия пост. Други специалисти по Космоса на работа в ООН коментират, че в момента тя е най-подходящата фигура за ролята да каже на представителите на друга цивилизация: "Заведете ме при водача си."

Астрофизичката има ключов научен принос в своята родина и опит в ООН като шеф на малко известната служба за космически дела. Този орган се занимава с международното сътрудничество и право в Космоса, космическия боклук, рисковете от близки до земята астероиди.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Добре, хора.. Живи са и едноклетъчмните.. Най-най първичните дето консумират от околната среда и нарастват... Е, и се делят де.. Нали?

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Нека си представим как се ражда звезда от мъглявина - нараства от междузвездно вещество.. Гравитацията събира частици и атоми, които се уплътняват.. Запалва се термоядрена реакция

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема с извънземните се простира далеч(и високо) извън науката. Много е свързан с общественото мнение и съответно политици и военни, така че в новините ще дойде последно. Без да твърдя има ли ги, няма ли ги. Така че дори и това с Медведев да си го пуснал като майтап, е много вероятно така да стане. Евентуално.

Пак ме засърбя клавиатурата нещо. Засега ще споделя само, че въз основа на моите собствени виждания, ако споменатата представителка не е освен учен а и параучен (демек със способности), извънземните ще са контактували със способните преди да са контактували с нея и ще са наясно каква голяма бездна има между избраните представители и ... някои способни. Ако има способни де, защото аз не мога да проверя. Само чета, слушам и си правя изводи. За мене си.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ма кво ли се занимавам с глупости, вместо да си налея малко сметана и да си пусна филмче за аквариумни рибки...

Като дойдат извънземните, тогава ще му мисля.

...

Цял ден правя една презентация, почват рибки да ми се привиждат, честно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха.. А сега прочети пак въпросът на Emil z Lonneberg и помисли дали подобни свойства не би могъл да има и силиция..

Чувал ли си за силан (силициевият еквивалент на метана, който става и зза гориво) или за силиконов каучук?

И какво ако се окаже че има подобни бактерии и колониални едноклетъчни организми виреещи на 400°C и на 200 атмосфери - в облачната покривка на юпитер и недрата на Венера?

А ако на Марс се окаже че съществуват обикновени екстремофили, каквито се намират и във водата на Рупите?

И какво все пак имате вие хората против извънземните, особено ако са се интегрирали вача срад вас и почти са се асимилирали? И са вече поне десето поколение хора от смесени бракове?

Не. Силицият няма подобни свойства.

Прочете ли аз какво съм писал? Всичко "живо" се управлява и подчинява на нещото наречено Гл. мозък - то управлява структурната цялост, устойчивост на връзките и ОВ, записана в генетичния материал - въглеродни макромолекули. "Жив" силициев материал не си виждал, нали; за да видим таково - големината му трябва да надвишава големината на цял човек най-малкото. Е, с тия бавни манипулации за ОВ, как да му е възможно да осигури целостта си, като измененията на външното ЕМП стават с много по-голяма скорост и в крайна сметка са пагубни за устойчивост на такова образувание във времето. И ние стареем, заради атаките (случайни - сечението на реакцията е въпрос на късмет) на късовълнови лъчения, които резонират с генетичния материал, разрушават някоя от връзките му и го извеждат от предназначение. Като нямаме адекватна ОВ, то и реакциите ни са неправилните за осигуряване на цялост на организма.

Когато се говори за извънземни се има предвид, по-скоро, извънземен Разум. А разумът е свойство на Гл. мозък на Човек. Никъде другаде в Космоса няма условия за високоорганизирана материя, която да притежава свойството Разум. (Разумът слага граници на поведение на субекта, независимо от атаката на сигналите от инстинкти към мозъка - не пикаем на площада, въпреки че ни се ходи по малка нужда :grin: ).

За достигане на висока организация на почти цялата Менделеева таблица в един обект, е нужно: дълго време измененията на фона на ЕМП да са в малки граници и то - подходящи за възпроизводство и организация на въглеродни макромолекули, "подвижна" среда, изменчива в малки граници по параметри, като водната среда например. Живото следва еволюцията на неживата Природа. Еволюцията на Земята е уникална, защото се намира в точно определена точка от условно постоянен фон на ЕМП, следствие на еволюция на разширяващата се Вселена. Другите "точки", със същата продължителност на еволюция, не са в такива условия за постоянност на фон от ЕМП - в изкривено пространство се въди развитието; за другите "точки, тая кривина не е с подходящите параметри за възникване на висока организация от разнообразни елементи - с множество свойства, използвани в защита при променлива среда.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моето мнение е че,извънземни има,извънземни цивилизации също,но е добре ние да ги открием преди те нас...

Иначе може да ни сполети съдбата на ацтеките.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съжалявам, моето въображение само до тук стига, въпреки че много съм го тренирал. :)

***

Е, не си подценявай въображението!

:grin:

* * *

Така че дори не се досетих за проблемите свързани с мултивселената или частите извън тази мегагалактика (не знаех че това е официалното име между другото).

* * *

на български: http://bg.wikipedia....°Р»Р°РєС‚РёРєР°

и на английски: http://en.wikipedia.org/wiki/Observable_universe

Мегагалактика е наблюдаемата част от Вселената. С времето границите се променят.

До началото на двадесети век се е смятало, че размерите на Вселената са много малки, горе - долу колкото Млечния път. С развитието на астрономията и откритието, че има и други галактики представата значително се е променила и тогава навлиза понятието Мегагалактика.

* * *

Май мисленето на химиците е малко по-материално от това на физиците.

Двете науки не могат една без друга независимо от това че винаги е имало известно напрежение в смесени екипи от специалисти.

Интересното е, че между студентите и преподавателите от физическия и химическия факултети на СУ винаги е имало съревнование и лек антагонизъм, което е адски тъпо. :fool:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моето мнение е че,извънземни има,извънземни цивилизации също,но е добре ние да ги открием преди те нас...

Иначе може да ни сполети съдбата на ацтеките.

Мнение на някои водещи специалисти съвпада с твоето.

Нищо добро за земляните няма да донесе подобен сблъсък на култури.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

за другите "точки, тая кривина не е с подходящите параметри за възникване на висока организация от разнообразни елементи - с множество свойства, използвани в защита при променлива среда.

...

Мисля че колкото и да е маловероятно, все пак съществува някакъв шанс някъде във Вселената, условията да са сходни с тези на Земята, следователно да еволюира сходно на човек мислещо същество.

То и вероятността физ. закони да са такива, каквито ги познаваме са е невъобразимо малка, но се е случило. Да не говорим, че вероятността светът да е организиран в Мултивселена е доста голям, следствие на което да съществуват наши точни и не съвсем точни живи копия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вероятността светът да е организиран в Мултивселена е доста голям, в следствие на което може да съществуват наши точни или не съвсем точни живи копия.

И тези наши копия - били те по-съвършени или по-несъвършени от нас - може да са администратори, модератори или потребители на научен форум в интернет някъде другаде - в друга вселена или в друго измерение? Уаууу!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Велик художник е Леонардо! Техниката му на рисуване е невероятна. Използването на десетки леари, през които прониква светлината отразява се към платното и като резултат зрителят наблюдава отражението .. Просто е гениален!

Както и да е.

. . .

Иначе за извънземните... прави ми впечатление, че научните медии постоянно си чешат езиците с тези извънземни. Струва ми се, че това е съвсем тенденциозно, мисля че ни подготвят за голямата новина, тоест контакт е осъществен.

Странното е, че и Ватикана не остана назад. Свещеник учен-физик от ватиканския университет наскоро съобщи официалното становище на католическата църква, което допуска възможността за съществуването на извънземен живот респективно разум.

значи да се готвя за сериозна конкуренция в областта на културологията от тия буби?
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...