Отиди на
Форум "Наука"

Има ли извънземни


loop

Има ли извънземни?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Има ли извънземни?

    • Да
    • Не
    • Не мога да преценя


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И тези наши копия - били те по-съвършени или по-несъвършени от нас - може да са администратори, модератори или потребители на научен форум в интернет някъде другаде - в друга вселена или в друго измерение? Уаууу!

Или както казва в една от книгите си един от водещите специалисти в областта на Мултивселената "...Ти може да си човек, който не би желал да срещнеш през нощта в някоя безлюдна улица..."

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

значи да се готвя за сериозна конкуренция в областта на културологията от тия буби?

До тоз момент си мислех, че е невъзможно ти да имаш конкуренция в областта на културологията. Явно се подценяваш....

. . .

Решението е просто. Просто, забрани културологията.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти може да си човек, когото не би желал да срещнеш нощем в някоя безлюдна улица...

Е, моят аналог може и да не е тренирал бойни изкуства. А аз съм тренирал. (Тук злорадо потривам ръчички!)

Може пък да се окаже, че не аз - него, а той - мен не би искал да ме срещне нощем из безлюдните градски улици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

като в стария виц за чукчата върнал се от екскурзия в Африка “- Видях и крокодил! – Какво е това?, питат го другите чукчи. -Северен елен виждали ли сте? Ами нямат нищо общо!

Или, ние тук поназнайваме (меко казано) разни нещица, а то може да се окаже нещо съвсем друго.

Малко хора тук са се интересували от извънземни, за да имат някаква поне бегла представа какви евентуално биха били. И какво да очакваме.

Нима индианците са имали представа от огнестрелно оръжие?

Верно сега знаем много пъти повече от в сравнение преди 300г. А кой може да каже колко е целия обем знание и докъде ние сме стигнали. Можем да се сравняваме само "погледнато назад". Реално. Науката е силна в предричането на неща в областта, която вече е позната. А нататък?

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Е, моят аналог може и да не е тренирал бойни изкуства. А аз съм тренирал. (Тук злорадо потривам ръчички!)

Може пък да се окаже, че не аз - него, а той - мен не би искал да ме срещне нощем из безлюдните градски улици.

А сети ли се че може да има нечовешки бързи реакции? Или да е свръхсилен? Или паранормални способности?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А сети ли се че може да има нечовешки бързи реакции? Или пък - паранормални способности? Или - да е свръхсилен?

Да, може и да има някакви свръхчовешки способности. Ама дано да няма!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля че колкото и да е маловероятно, все пак съществува някакъв шанс някъде във Вселената, условията да са сходни с тези на Земята, следователно да еволюира сходно на човек мислещо същество.

То и вероятността физ. закони да са такива, каквито ги познаваме са е невъобразимо малка, но се е случило. Да не говорим, че вероятността светът да е организиран в Мултивселена е доста голям, следствие на което да съществуват наши точни и не съвсем точни живи копия.

По важно е предното изречение: "Живото следва еволюцията на неживата Природа" и тогава следва ... цитираното.

За да се стигне до "живо" е нужна цялата еволюция за организация на неживата природа - от т.нар. Голям взрив, неутрон, протон, електрон и др., насам, като времепродължителност, която природа си действа по откритите от нас физически закони; законите на четирите взаимодействия и още един - Петото взаимодействие. То, Петото, е малко проучено, защото официалната наука ... вярва повече на математика, отколкото на реалност.

При допускане (моята хипотеза категорично го подкрепя), че всички взаимодействия се осъществяват с поглъщане-престой- излъчване на полевата форма на материята от вещевата форма (тая, с физична характеристика маса при покой) и като така: фонът от полетата определя начините на движениия и превръщания на вещевите обекти - лесно се достига до заключението, че именно еволюцията на връзките (а те са полева форма на материята), до достигане на висока организация, голямо разнообразие на връзките, но непременно с ОВ за регулиране и управление, получена в Гл. мозък при човек.

Природата го е направила на Земята след множество опити и грешки, а за това е нужно Време и то Дълго Време, да са сравнително малки измененията на фона, демек да го има - това да: взаимодейства, онова не: не взаимодейства - проба-грешка.

Свойствата на вещевите обекти се изграждат на слоеве; всеки слой се отличава с това, че там електричното и магнитното полета са кръстосани почти на 90 градуса и при попадане на друго вещево там - лесно се захваща, без загуба на собствена структура и енергия. Стават лесно сателитите, а при можество от тях - видими обвивки както за единични обекти, така и за обекти от множество частици- ансамбли. По този начин, такива обекти се представят пред другите с характеристиките на обвивките си - новите свойства на обектите са именно новите обвивки, които са действащи със сили на привличане на себеподобните си (Пето взаимодействие - не са познатите ни Вандервалсови сили) - просто, между тях физвакумът е по-подреден (ентропия), отколкото е хаос извън тяхното обкръжение, става възможно центриране; действа се като с грависила, но по-локално. Затова, при допиране вече на множество обвивки е възможно вътрешно преструктуриране (от атаката на външните полета се задвижва), което да доведе до по-малка потенциална енергия на вътресъдържимото, чрез направа на нова обвивка, която по-добре е центрирана. Да, но това е също ново свойство, показващо на околното нова организация на вътресъдържимото ... и т.н., се "раждат" свойствата на обектите.

Веднага се вижда, че някаква добра или голяма организация до "горещи" обекти - такива, които лъчат в рентгеновия и гама диапазони на ЕМП- е Мисия невъзможна... А точно такива са лъченията из Космоса - в близост до такива обекти не е възможна организация на биологична материя. От такива лъчения, трябва защита, но пък тази защита на планета, например - трябва да пропуска достатъчно интезитет в диапазона на възможните организации във вериги - на различните видове химелементи... Размерите на въглеродните едноклетъчни и структурните образувания в тях са от порядъка на дължини на вълни от УВ,видим и ИЧ област - следователно: движенията им и превръщанията им са в зависимост от наличността на такива вълни. Цикълът от запускане на опити "проба-грешка" при Земята, например, е яко изразен в циклите на Луната. Следователно - до населяема с живот планета трябва да има и друг масивен сателит, който да вкарва в периодичност повтарянето на действията за опресняване на паметта на връзките..., има възможност новото да се пробва в оцеляване.

Земята и Луната действат в синхрон, като Машина за Еволюция...

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ

..............

Двете науки не могат една без друга независимо от това че винаги е имало известно напрежение в смесени екипи от специалисти.

Интересното е, че между студентите и преподавателите от физическия и химическия факултети на СУ винаги е имало съревнование и лек антагонизъм, което е адски тъпо. :fool:

Антагонизъм между студентите не е имало (поне не си спомням), съревнование, не точно винаги започваше един спор за това, коя наука е по-важна ;). Ние винаги го приключвахме с 'вашата наука е само инструмент в нашата ;)'. Вашите аргументи не си ги спомням :).

А да, за преподавател - студенти, да. Винаги не приемахме много на сериозно, физик да ни преподава някаква химия, всъщност, когато един яко сгафи обявявайки хибридизацията въглерода във въглеродния оксид за sp, ей Богу цяло междучасие не излязах да пуша, циклейки с колегите защо? Таман бях събрал сили за истинска караница и той триумфално се завърна, обяснявайки, че имало печатна грешка в книжлето му ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мнение на някои водещи специалисти съвпада с твоето.

Нищо добро за земляните няма да донесе подобен сблъсък на култури.

Най-развитите цивилизации попринцип не унищожават тези,които са открили.

Ние ако да кажем след 400 години открием извънземна цивилизация,по-слаба и по-изостанала(такава,каквато не ни застрашава),едва ли ще я нападнем.

Но това не е гаранция.

Ако европейците днес откриват америките,също няма да унищожът тамошните цивилизации,защото вече са на твърде високо ниво.Но преди 500 години не са били.

Така и ако някоя извънземна цивилизация ни открие,тя може да ни завладее или само да ни проучва/помогне.

Ама по-вероятно според мен е първото....

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Така и ако някоя извънземна цивилизация ни открие,тя може да ни завладее или само да ни проучва/помогне.

Ама по-вероятно според мен е първото....

Тоест хващат няколко индивида от 2-та пола и почват да гледат как се съвкупляват и как реагират на стрес, прегряване, изстудяване и накрая дисекция. Или вивисекция..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

В понеделник прочетох книгата на братя Стругацки "Пикник край пътя", препоръчвам я. Няма близки срещи с другия вид, само със следите от посещението им...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-развитите цивилизации попринцип не унищожават тези,които са открили.

Ние ако да кажем след 400 години открием извънземна цивилизация,по-слаба и по-изостанала(такава,каквато не ни застрашава),едва ли ще я нападнем.

Но това не е гаранция.

Ако европейците днес откриват америките,също няма да унищожът тамошните цивилизации,защото вече са на твърде високо ниво.Но преди 500 години не са били.

Така и ако някоя извънземна цивилизация ни открие,тя може да ни завладее или само да ни проучва/помогне.

Ама по-вероятно според мен е първото....

Ако е само с проучвателна цел да, но опита показва, че скъпоструващи авантюри като тази на Колумб и по-ранните не са от любов от познанието. Ние сега на земята къткаме и най-новите племена и етноси с познавателна цел (да идеализираме малко) и не сме се хвърлили да помпаме залежите на ресурси даже на Луната, камо ли на планетите от СС. Мно'ооо пара без възвръщаемост. Ако някоя извънземна цивилизация е пръснала толкоз е-я и ресур за това, значи търси нещо. Точно както Колумб и тези преди и след него. И резултата ще е подобен, за съжаление на загубилите, ако оцелеят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По думите ви разбирам, че вие смятате примитивните цивилизации за разумни?

Нека да кажем, че от примитивна цивилизация няма как да очакваме нещо хубаво.

Но какво да очакваме от разумна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В понеделник прочетох книгата на братя Стругацки "Пикник край пътя", препоръчвам я. Няма близки срещи с другия вид, само със следите от посещението им...

Чак в понеделник ли бре Жоро ;). Че тя е класика бре, както и Стругацки. Сталкер чел ли си? Там има малко по-друга идея ;).

По думите ви разбирам, че вие смятате примитивните цивилизации за разумни?

Нека да кажем, че от примитивна цивилизация няма как да очакваме нещо хубаво.

Но какво да очакваме от разумна?

Няма такъв термин, като примитивна цивилизация! И дано не звуча пак менторски.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Чак в понеделник ли бре Жоро ;). Че тя е класика бре, както и Стругацки. Сталкер чел ли си? Там има малко по-друга идея ;).

Амиии.. по-добре късно...

Ще я прочета.. Ако я намеря ще я сваля тази вечер и до утре... А героите същите ли са? Айде няма да питам...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

пикник край пътя е книгата, а сталкер е филм и е съвсем друга бира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По думите ви разбирам, че вие смятате примитивните цивилизации за разумни?

Нека да кажем, че от примитивна цивилизация няма как да очакваме нещо хубаво.

Но какво да очакваме от разумна?

Къде съм казвал такова нещо?

Освен ако не считаш,днешната западна цивилизация за примитивна. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

пикник край пътя е книгата, а сталкер е филм и е съвсем друга бира.

Даа, бе верно, брях взел съм май..да забравям :(. Но имашаше там и една друга (освен "Трудно е да бъдеш Бог" и класиката "Понеделник започва в събота" ). май беше "Милион години до свършека на света", поправете ме ако пак не помня, пак на Стругацки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В интерес на истината, първата ми реакция беше, 'как да няма, ама аз съм я чел' ;). Но всеки асоциира каквото помни. Аз съм я помнил очевидно като Стлкер, а филма не ми хареса началото и не го гледах. Силна книжка, Жоро не търси книгата "Сталкер" грешката е моя, за което се извинявам!

Всъщност знам що така я помн де но е ОТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

има ли извънземни на нашата планета и що те не се държат като прогресори, тяхната зеленикава кожа?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...