Отиди на
Форум "Наука"

Има ли извънземни


loop

Има ли извънземни?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Има ли извънземни?

    • Да
    • Не
    • Не мога да преценя


Recommended Posts

  • Потребител

глеай старгеит.

Няма си човека друга работа, сега и сериали да почва за един отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Според мен би трябвало да има. Меко казано нагло е да си мислим, че само ние сме единствените същества и само на нашата планета цари живот. :post-70473-1124971712:

Редактирано от Коди Мартин
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дами и господа, доказателството, че всички ние сме извънземни, се крие в домашния език. Бабите ни винаги са ни казвали:

- Още си млад и зелен...

:tooth::good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако основната задача на извънземните е да работят в областта на културологията, което ми се струва много, наистина много вероятно,......

Съдейки по състоянието на културологията, това е именно така!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Без да съм голям специалист по извънземни организми, винаги съм се чудел защо, когато стане дума за неземни форми на живот, винаги се търси подобна нам форма? Да е основата на въглеродната химия и да иска вода и леп.

А ако има разумна форма на живот въз основа на силициевата химия? Да, някакъв тип "кристални хора"? Изобщо не е задължително да могат да мърдат, за да си живеят живота. Големи кристали с невероятно количество "дефекти", които да ги правят нещо като огромни интегрални схеми?

Това на Земята може да е смешка, но може да го има някъде. И тази буца силиций в крайна сметка да може да си "живее" някакъв нейн си живот.

Примери много мога да давам за форми на живот, които нямат много общо със земните... фантазията ми граници не познава, хаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Без да съм голям специалист по извънземни организми, винаги съм се чудел защо, когато стане дума за неземни форми на живот, винаги се търси подобна нам форма? Да е основата на въглеродната химия и да иска вода и леп.

А ако има разумна форма на живот въз основа на силициевата химия? Да, някакъв тип "кристални хора"? Изобщо не е задължително да могат да мърдат, за да си живеят живота. Големи кристали с невероятно количество "дефекти", които да ги правят нещо като огромни интегрални схеми?

Това на Земята може да е смешка, но може да го има някъде. И тази буца силиций в крайна сметка да може да си "живее" някакъв нейн си живот.

Примери много мога да давам за форми на живот, които нямат много общо със земните... фантазията ми граници не познава, хаха.

Щото, въглеродът е дребен-мъничък и притежава четири възможности за връзки с други химелементи: две по две различни като енергия. Следователно, направеното (вериги по които тече ток, за пренос на информация, за регулация и управление) от въглерод може да се разпада само от много къси вълни в естествения фон на ЕМП на Земята. Тоест - то ще е УСТОЙЧИВО образувание дълго време - пази памет на връзките дълго време, като същевременно е ЕЛАСТИЧНО (ентропия) и може да се променя с промяната на фона, като БЪРЗО отреагирва и възстановява състоянието си.(Храним се с негаентропия)

Това СИЛИЦИЕВИТЕ вериги не го могат: те са с големи по размер връзки, следователно резонират с по-дълги вълни, а тези вълни са много в естествения фон (голям интензитет) и следователно - по-често се разпадат, а в течение на съществуването си не се променят и възстановяват (стават на пясък).

За устойчивост на една високоорганизирана материя, натрупваща дълго време памет на връзки (обучение на Гл. мозък) е нужно и бързодействие на тези връзки. Става с бързодействаща ОВ (обратна връзка). При дълги връзки, както е в другите химелементи, които са способни на вериги, бързодействието е недостатъчно за постигане на устойчивост на структурата, която да се самоорганизира и затова, при тоя фон, се разпадат веригите им - ОВ става невъзможна.

Съществуването - не е все още живот. Трябва и висока организация и бързодействаща ОВ за постигане свойствата на живота: самовъзпроизводство, регулация и устойчивост в еволюционно променяща се околна среда - еволюционно променящ се фон на ЕМП на Земята.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аха.. А сега прочети пак въпросът на Emil z Lonneberg и помисли дали подобни свойства не би могъл да има и силиция..

Чувал ли си за силан (силициевият еквивалент на метана, който става и зза гориво) или за силиконов каучук?

И какво ако се окаже че има подобни бактерии и колониални едноклетъчни организми виреещи на 400°C и на 200 атмосфери - в облачната покривка на юпитер и недрата на Венера?

А ако на Марс се окаже че съществуват обикновени екстремофили, каквито се намират и във водата на Рупите?

И какво все пак имате вие хората против извънземните, особено ако са се интегрирали вача срад вас и почти са се асимилирали? И са вече поне десето поколение хора от смесени бракове?

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

извънземни живи организми има .. и това е 100 % сигурно ..

причината за твърдението ми .. освен логична е и математически доказана ..

айнщайн е изчислил , че вероятността да има живот на друга планета е 1 на степен минус 22 милиарда .

при положение , че само в нашата галактика има 400 милиарда звезди и тела .. а както знаем ..

се оказа , че звездите които виждаме не са звезди , а купища от звезди .. демек цели галактики ..

и са безброй много .. пак милиарди милиарди .. то разума пресмята статистически .. без капка колебание дори ..

че не е възможно в тази безкрайност от възможности .. ние да сме единственото щастливо стечение на обстоятелствата ..

въпроса според мен е .. дали има други живи организми , които да са с толкова развит като нашия интелект ..

отговора е не .. поне не и толкова близо до нас , че да ги забележим .. или те нас да ни забележат ..

каква е логиката тук .. еми .. ако имаше и бяха по развити .. то щяха да ни открият те нас .. не ние тях ..

предполага се че по развитите интелектуално разполагат и с по развити технологии .. за това биха ни открили те, не ние тях ..

ако са способни да ни открият .. то те са по развити от нас .. ако са по развити от нас .. то те ни превъзхождат и са по силни от нас ..

ако са по силни от нас .. то те ще ни подчинят , веднага щом ни открият ..

никой не ни е подчинил .. колонизирал все още .. така че от тук следва , че е сигурно , че в близко бъдеще .. дори в далечното бъдеще ..

ние извънземни , които да са заплаха за нас или да са с по развит интелект и технология от нас .. няма да открием ..

а на мен ми се струва , че точно с тази надежда астронавтите се взират в безкрайния космос

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако са по-развити от нас, ние можем да им се струваме като глупави бактерии и ... само да ни гледат жалко как живеем в изпражненията на техносферата.

Не съм много сигурен, че ако са развити в главата, ще тръгнат да ни колонизират. За какво са ти две летящи чинии, пълни с идиоти?

Ти би ли отишъл да колонизираш орангутаните в гората?

...

Иначе за един разумен живот - да кажем "развит колкото нас" - може да бъде само ако е развит КАТО нас. Да е минал по същия път.

Може да е развит, но да е вървял по друг път и да се окаже невъзможно сравнението. Не просто кон и кокошка да сравняваме, а да кажем - дали крокодилът е повече дълъг или повече зелен?

...

С две думи - дефиницията за "разумен живот" не ми е ясна - защото тя всъщност означава - форми на живот, идентични на нас. А такава форма на живот да срещнем някъде, която да копира нашия модел, е малка. Но може да има много форми на живот, които да са вън от нашите възможности за осмисляне. Ми зелени сме. Аз съм бял, щото съм с козина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти би ли отишъл да колонизираш орангутаните в гората?

че как да не !

ако маймуната е достатъчно интелигентна да копае така както и кажа .. заповядам .. да не мислиш , че някой ще и прости ?

аз съм сигурен , че тази маймуна ще бъде експлоатирана до краен предел .

аааа .. ти куче нямаш ли ? котка ? що да не е само за компания ?

ам тия бактерии дет ги използваме ние в млеката да кажем .. както и за много други неща .. те не са ли употребени от нас ?

това е космическа зависимост .. по слабия се подчинява на по силния .. а по силния се възползва от по слабия .. винаги е така ..

а това дали по силния и по слабия ще се срещнат .. е въпрос пак на космическа зависимост .. все някога се срещат .. и силния употребява слабия .. условието е само едно .. по слабия да може да влезе в употреба на по силния ..

и защо трябва да мислим за тях от позицията на супер дупер превъзхождащи ни ?

те може и да ни превъзхождат , но чак да сме бактерии за тях ... се съмнявам .

все пак физиката създава бариери и ограничения ,които не могат да се избегнат , дори във фантазията на човек ..

така че .. да има да има .. колко разлика да има :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В много мои постове (в съответстващия раздел) съм дал необорими доказателства за тяхното съществуване и дейността им на земята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам впечатления от възможностите на 10 орангутана в прекопаването на нива от 1 декар, но

подозирам, че един прост трактор с неорангутан копае 10 пъти по-бързо.

За нищо не става нашата цивилизация.

Дори и за колонизиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хайде хайде .. не става .

простия трактор иска ресурс за да се произведе ..

и периодично да се захранва с гориво , което също трябва да се произведе ..

а горилата и биеш две сопи у гърба .. и бачка за тебе до посиняване ..

нека да имам аз силата 200px-CGIYoda.jpgда колонизирам земята , пък да видим дали няма да имам ползи

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мислиш ли, че е възможно такова съвместяване на високи технологии с примитивен ум?

мисля , че всяко разумно същество ..

в позиция да се наложи .. ще се наложи ..

и ще се чувства добре когато получава от нищо нещо ..

и да .. защо не високи технологии и примитивен ум ..

едното по никакъв начин не изключва другото ..

щом може този модел да съществува на земята ..

какво ще му пречи в космоса също

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Странно звучи - хем разумно същество, хем ще се налага.

Налагането е примитивизъм.

Ние сме примитивите.

Ние сме тези, които ако видим други, ще решим да ги колонизираме,

докато не ни покажат "среден пръст".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

примитивизъм е когато си в неприятната позиция на подчинения ..

ако можеше да налагаш правилата ти .. нямаше да казваш , че е примитивизъм ..

вероятно щеше да си мислиш, че всяко твое въжделение граничи с гениалността .. не ли ?

просто се различаваме малко .. ако бяхме еднакви .. нямаше да има нужда от налагане ..

наистина има тъпанари които са в позиция да се наложат , но има и такива които не са чак толкова прости .. да кажем дори са гениални ..

всичко е така устроено .. по голямото по силното подчинява по малкото по слабото ..

виж че и в космичен план нещата седят по същия начин ..

по голямото тяло привлича по малкото и накрая го поглъща ..

материята се подчинява на тези правила и напълно естествено и хората да се подчиняват на същите ..

и със сигурност и звънземните ще ни подчинят ако могат

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ако могат, но не искат?

Давам пример със себе си - да предположим, че имам някакво разбиране за естетика.

Защо трябва да налагам своето разбиране за естетика на другите?

Един Леонардо... 150 години след смъртта му - хората продължавали да го имитират!

И в резултат - ние имаме едни изгубени 150 години, в които нищо не се е появило, защото вместо да развиват себе си, хората са имитирали вече някой друг.

Ние нужда от двама Леонардовци и от 4 Мона Лизи нямаме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

примера сякаш не е в съответствие .. с по горе казаното от мен ..

или поне аз не мога да го обвържа с моето твърдение ..

за леонардо въобще не съм в опозиция .. напротив подкрепям .

но това с естетиката .. за мен не издържа ..

аз не съм от най агресивните хора , но ако имам възможността ..

ще се възползвам от нея .. и всеки здрав прав и корав ще го направи ..

поне според мен .. защото така е устроен света ..

всеки се стреми към улесняване на себе си .. във всяко отношение .

с минимум .. максимум

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашата цивилизация :

1. борави с етикети и категории

2. създава държави

3. сравнява и оценява

...

Ако утре срещнем цивилизация, която не сравнява и не оценява, не поставя етикети и не функционира като обединение от държави... що за хора биха били те?

Какви биха били ценностите им?

...

На нас ни набиват в главите да сме конкурентноспособни.

А представете си хора, на които това не им е набивано, но пък в замяна са наистана стойностни и качествени?

/щото конкурентноспособност не е еквивалентно на качествено/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ОТ

* * *

Ако си чел поредицата за прогресорите на братя Стругатски, сигурно си спомняш че нормалната реакция на една цивилизация е да отхвърли чуждото вмешателство, понеже нейните критерии за добро и зло или за това какви са посоките за правилното развитие, вероятно ще се отличават от критериите на извънземната цивилизация. Та според тях нормалната реакция на по-изостаналата цивилизация е да очаква вмешателство и да реагира параноично. Не знам дали са прави или не. Това няма да го разберем, докато не попаднем в действителност на такава ситуация в която да наблюдаваме действителното развитие на подобни явления.

Е, знаеш, че съм я чел! Потребителите на тоз форум са много читателни хора! :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашата цивилизация :

1. борави с етикети и категории

2. създава държави

3. сравнява и оценява

...

Ако утре срещнем цивилизация, която не сравнява и не оценява, не поставя етикети и не функционира като обединение от държави... що за хора биха били те?

Какви биха били ценностите им?

...

На нас ни набиват в главите да сме конкурентноспособни.

А представете си хора, на които това не им е набивано, но пък в замяна са наистана стойностни и качествени?

/щото конкурентноспособност не е еквивалентно на качествено/.

ти казваш същото , само че с други думи ..

приеми , че е невъзможно това което ти се иска ..

разгледай хората , като отделни държави ..

все едно да искаш да няма разлика между хората ..

еми то просто е невъзможно .. колкото и равен старт да им се даде ..

всеки се развива различно

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...