Отиди на
Форум "Наука"

Истинска ли е тази монета? Ханибал на монета?


Recommended Posts

  • Потребител

Ако това ще те успокой е старо (поне на 20-25 години) менте и поне е сечено :)

Ако нямаше интернет и бяхме в 1989 щеше да мине за оригинал почти в 95 % :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз затова нямам нито едно денарче :) Пък и щом аз се усъмних, като видях колко са шуплести... А и цената която ми поискаха беше много ниска, под нормалната цена за един денар. Но за по-сигурно исках твоето мнение :) Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето още малко "матриял" от пича, вероятно правил бронза на Антоний Пий от Филипопол. Сега е майсторил Проб:

880871.jpg

880871_0.jpg

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно защо не е полирал с машинка, щеше да заличи доста от шуплите. И след това да я маже с тази вакса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я да питам за ибей - знам че там има доста ментета, особено от продавачи в Италия. Тези две не са оттам, но дали са автентични? При мен биха минали, ама... :)

silver antoninian Phillip I - Reverse: PM TRP II COS PP. Diam.: 22 mm. Weight: 5.40 gr

$(KGrHqJ,!h4E8J8Krg)HBPgwziY0Rg~~60_12.JPG

$(KGrHqZ,!oIE9c9!2CLcBPgwz1wC5Q~~60_12.JPG

$(KGrHqF,!k0E9Oq3TgkmBPgw0KMwm!~~60_12.JPG

silver antoninian Volusian - Reverse: CONCORDIA AVGG. Diam.: 22 mm. Weight: 3.53 gr.

$(KGrHqFHJB8E9!mrpWJyBPgw7011T!~~60_12.JPG

$(KGrHqVHJF!E91+5bJrPBPgw8IG!kg~~60_12.JPG

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

по-скоро НЕ и ще ти кажа защо. Забелязваш ли издължените крайща на буквите? обикновенно се получават при вакумно леене. не успяват да се премахнат за-разлика от дребните шуплички.

Иначе са маисторска изработка и като цяло много от харакртерните неща за ментетата липсват. В нашият аукцион обаче има доста подобни антониани :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взех още една шуплеста монетка, в опит да разбера нещо повече за тях :)

Gallienus

260-268 A.D.

Billon Antoninianus

Roma mint

weight 3.00g, diameter 22 mm

Obverse GALLIENVS AVG, Radiate head right

Reverse SECVRIT PERPET, Securitas standing left, leaning on column right and holding scepter in right hand, H in right field.

А това е и самото менте /шансът да е оригинал според мен е минимален/. Сега е имитирана и посребровка. Чегъртах малко монетката отсрани и видях цвета на материала. Не е червена мед, по-скоро нещо като месинг. Но определено е твърд материал. Билонът какъв материал точно е?

026987601-big.jpg

026987612-big.jpg

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Последната монета на втория ред - тази патина пустинна ли се води? Как може да се почисти малко, така че да не се прецака монетката?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

по-скоро е пръст върху монета с посребряване не зная.

Защо не опиташ с клечка за зъби или четка за зъби да я поизчеткаш..без пастата и водата естествено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какви са тези монети и дали са истински?

На първата разчитам IMP NERVA CAES AVG P M TR P II COS III PP и LIBERTAS PVBLICA. Писаха ми, че е дюпондий, теглото е 16гр и диаметър 28мм. В ERIC обаче не дават такава комбинация за дюпондий на Нерва.

027030861-big.jpg

027030862-big.jpg

На тази разчитам FAVSTINA AVGUSTA на обверса. Знам че жените на Антоний Пий и Марк Аврелий са се казвали така. Тази коя е - не знам.

027030863-big.jpg

027030864-big.jpg

Тази е сечена във Филипополис, това разбрах :) Освен това, разчитам ...IANOK и СЕВАСТ на обверса, но дали е TPAIANOC A∆IANOC, GORDIANOC, ADPIANOC или нещо друго... Не знам кой от тях е сякъл в Пловдив...

027030865-big.jpg

027030867-big.jpg

За тази все още идея си нямам. Но ще търся информация.

027030868-big.jpg

027030869-big.jpg

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и всички са ментета, баси!

Първата е бнай-ужасна.

2. е Фаустина стара

3 е Хадриан, ама не е читав

4. е Александър македонски ама и него го нема

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:) Ами това ми предлагат, а понеже се усъмних най-вече в първата, реших да питам. 350лв ми искаха за тези + няколко истински византии и разни други. Народа явно е изгладнял доста :)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

първата е едно от най-ужасните ментета досега. Толкова и личи че повече, нема накъде

Оригинал е:

RIC_0087_dupondius_2.jpg

ама онова което ти предлагат си е баис ментето. По-добре не публикувай снимки на същите продавачи, видно ти предлагат ментета

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...