Отиди на
Форум "Наука"

Истинска ли е тази монета? Ханибал на монета?


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Да задам един друг въпрос. Колко ще струва едно нормално изглеждащо копие на монета. Да я сложиш за украса в дома.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зависи какво означава добре изглеждащо копие.

Има няколко вида ментета/копия/реплики:

* Бижутерски често се правят от отлички на оригинали с дообработка за поставяне на пъстени, обкови и други. Често са дори по-красиви от оригиналите. Проблемът им е че обикновенно при дообработката освен махането на шуплите, бижутерите често догравират елементи, украси и т.н. и понякога се губи красотата на оригинална монета. Цените им са според материала, обикновенно сребро :)

* Сечени (маркирани и т.н.) тук вече има много подвидове, но повечето се стремят максимално да докарат теглото материала и т.н. въпреки че не се получава. За материал се ползва сребро ниско качество или пък месинг (който за съжаление трудно патинира) Ето един сайт на един от хората произвеждащи отсечени реплики. За съжаление не са маркирани и понякога се пробутват и за оригинали. Цените зависят от качеството, но аз съм си закупувал прилични реплики (на този производител) от музеят в Бургас със сертификат за 5-7-10 лв в зависимост от размера на монетата

http://www.replica-coins.com/

* Ляти - може би най-грозовати, необработени но евтини. Намират се и за под 5 лева

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не са дупчени...това е центърът на "машината" която ги е отсичала. Характерното е че това са само колониални монети от монетарници на Балканите т.е. това не е парктика за римското монетосечене.

Възможно е да е някакъв вид струг или парна машина, не зная точно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

отново по-скоро истински :) Малките номинали излизат сравнително лесно и засега поне едва ли някой ще се захваща с тях...виж големите сда друга ракия :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Септимий със сигурност НЕ, Комод е по-рядък като намиране, но Комод на Филипопол, чак пък рядък. Айде ако трябва да сме честни по-рядък е от Септимий, 10-тина пъти :)

Може би Елагабъл е най-интересен в случея и най-рядък естествено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

само дето Елагабъл ич не личи че е Елагабъл, дажи от пръст нищо не личи. Аз лично бих се въздържал да коментирам или споря с "търговци с убеждения"...още повече че мен рядко успяват да ме убедят :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

здравейте ще се включа и аз са две от по горните монети на хадриан и бобчето на филип

мога да кажа че са съвсем истински само че са в гадно качество :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

докато ходя на пазар за домати и краставици и ми показват разни ей такива недъгави със шепите, та от там...

Да те взема ли и теб другият път?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

какво да ти кажа...човек да се чуди и мае що "цената е толкова ниска за 100 % автентична монета"...

Кажи ти, аз нямам опит с толкова ценни и оригинални монети

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

какво да ти кажа...човек да се чуди и мае що "цената е толкова ниска за 100 % автентична монета"...

Кажи ти, аз нямам опит с толкова ценни и оригинални монети

Той човекът си го е написал:

Състояние: 1. Чисто ново, Минт
- демек произведено току-що :)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази колония на кой император е и къде е сечена? Снимката е от телефон, така че се извинявам за качеството. Размер 29-30мм

027156111-big.jpg

027156113-big.jpg

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

какво да ти кажа...човек да се чуди и мае що "цената е толкова ниска за 100 % автентична монета"...

Кажи ти, аз нямам опит с толкова ценни и оригинални монети

аз ако знаех нямаше да те питам рока!!!тъй като ти си доста по знаещ от мен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази колония на кой император е и къде е сечена? Снимката е от телефон, така че се извинявам за качеството. Размер 29-30мм

027156111-big.jpg

027156113-big.jpg

Ако пише AYT K M AYPH ANTONEINOC /тоест Elagabalus/ и ICTPIHNON, то на реверса какво е?

П.П. Току що разбрах, че теглото е 20.89гр - това нормално ли е?

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...