Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос за три монети от 20 век


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте.

Имам 1 лев от 1925,20 стотинки от 1906 и 10 стотинки от 1906.

Имат ли някаква стойност?

Не смятам да ги продавам,но ми е интересно.

И трите монети са в добро състояние.

ПП-не мисля че те са археологически артефакти,така че не нарушавам правилото.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами има бели петна.Цветът попринцип е тъмносив и има бели петна тук-там.Другите две са в отлично качество.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Монетата от 20 стотинки се води сребърна и има стойност макар и с петна :) Монетата от 10 стотинки също има такава стойност,а левчето също би трябвало да има стойност :) Но не съм сигурен каква ще да е тя...Дано съм помогнал :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Снимки,ако можеш ни дай наистина.Защото разбрах стойноста на не зацапана монета,и като ни дадеш снимки на твоята така ще мога да преценя каква ще е стойноста,зависи все пак от лика :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Монетата от 20 стотинки се води сребърна и има стойност макар и с петна :) Монетата от 10 стотинки също има такава стойност,а левчето също би трябвало да има стойност :) Но не съм сигурен каква ще да е тя...Дано съм помогнал :)

Тези Глупости имат ли покритие с науката Нумизматика или си хвърлял боб? Сериозно почети малко, литература има и за свободно теглене.

При едно стандартно добро състояние трите няма да струват над левче, но ако наистаина са в "отлично" качество, нещо което твърде много ме съмнява, ще е доста отгоре.

Все пак не се замечтавайте преди да видим снимките

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тези Глупости имат ли покритие с науката Нумизматика или си хвърлял боб? Сериозно почети малко, литература има и за свободно теглене.

При едно стандартно добро състояние трите няма да струват над левче, но ако наистаина са в "отлично" качество, нещо което твърде много ме съмнява, ще е доста отгоре.

Все пак не се замечтавайте преди да видим снимките

Хвърлях боб съжалявам оо велики учено :)

Редактирано от @n0m@L*y
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не съм велик учен, но с съпоставено с твойте гадания на тъмно, спокойно мога да получа докторска степен.

Не само че не знаеш какво коментираш, айде това иди дойде, те из без тва половин България говори ей така за да има. Трите монети са мед/никел. Сверка каталог издаден от БНБ, ако не тука:

http://www.bulgariancoins.com/bg/AllBulgarianCoins.php

Оттам нататък: монетите имат свойте качества! Как без да видиш снимка, знаеш какво качество и веднага има стойност?? Айде ми обясни. Все едно те питам колко струва телефон със шайба 77 година и ти отговаряш "Нокия Х6 струва 176 лв" :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не съм велик учен, но с съпоставено с твойте гадания на тъмно, спокойно мога да получа докторска степен.

Не само че не знаеш какво коментираш, айде това иди дойде, те из без тва половин България говори ей така за да има. Трите монети са мед/никел. Сверка каталог издаден от БНБ, ако не тука:

http://www.bulgariancoins.com/bg/AllBulgarianCoins.php

Оттам нататък: монетите имат свойте качества! Как без да видиш снимка, знаеш какво качество и веднага има стойност?? Айде ми обясни. Все едно те питам колко струва телефон със шайба 77 година и ти отговаряш "Нокия Х6 струва 176 лв" :crazy_pilot:

Не се занимавам с Нумизматика а с други неща :) Всяка монета има стойност и всичко има стойност..но явно ти си знаеш...не ми се занимава с теб :)

Редактирано от @n0m@L*y
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Не мога да кача снимки,защото нямам как да ги снимам ясно и всички са много размазани. :(

Видях че 1 лев от 1913 е сребърен и знам че този от 1916 е рядък.

Имам вече и този от 1913-има ли някаква стойност?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има...на материала в него : 4 грама проба 0.835. Повече дали струва не зная...монетите си имат качество: може да струва повече, може и да не струва. По-малко поне няма да е :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

емисия 1913, няма абсолютно нищо общо с емисия 1916 освен пробата на материала. И всичко свършва там. Те нямат база за сравнение!

Редактирано от roca
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Здравейте.

Имам 1 лев от 1925,20 стотинки от 1906 и 10 стотинки от 1906.

Имат ли някаква стойност?

Не смятам да ги продавам,но ми е интересно.

И трите монети са в добро състояние.

От тук може да се ориентираш донякъде.

http://www.shopbulgaria.com/bulgarian-coins-banknotes-5047/5230/bulgarian-coin-1-lev-1925-with-a-line-under-the-year.html

http://www.shopbulgaria.com/bulgarian-coins-banknotes-5047/5201/bulgarian-coin-20-stotinki-1906.html

http://www.shopbulgaria.com/bulgarian-coins-banknotes-5047/5200/bulgarian-coin-10-stotinki-1906.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В интерес на истината по-скоро не може...ако вече е отворил линковете, то се е почувствал с най-малко 100 лв в джоба, което е далеч от истината с около 2 нули. Лошото на този сайт е че освен че мега измислен, и цените също, той е пригоден по-скоро за сувенирри отколкото за колекционери. И трите монети са в различни качества, което не пречи цените да са почти еднакви, а и качеството никаде не се споменава...ама пък никой не казва че за колекционерите качеството е от значение :laugh: :laugh:

Това за което може да му е полезен сайта е да види тиражите (те са многомилионни) и "сребърното им съдържание" за което @n0m@L*y спомена по-горе. Както се вижда от справката...те са повече от сребърни :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не съм мислил да ги продавам въобще-само да знам горе-долу.

А знаете ли къде се продават такива монети.Аз в Созопол случайно намерих такъв магазин за стари неща,но в София също трябва да има.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

пак въртим сучим все на сувенири го избиваме...ако ще е така да местим раздела в "Туризъм". :whistling:

Ако идеш пък във Велико търново, всека паланка продава шайби, и в София има хиляди антикварианти в който ще намериш такива...но те са там защото никой няма интерес от тях освен туристите...

Та те за продаване, няма да станат...за подаряване по иди дойде.

Иначе ето ти:

аукцион.бг

33 000 предложения от който 30 000 далеч от колекционерството ;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...