Отиди на
Форум "Наука"

Расизмът днес - засилва ли се той?


Recommended Posts

  • Потребител

Да Дендро Аби е права за почти всичко, ако не и за всичко, но

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, българите и източноевропейците, "ще изгърмят" преди арабеските. Ще "изгърмят" първи.

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, понятието "Европа като общо културно пространство" ще изчезне ;)

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, Европа със сигурност ще затъне в "племенни" (националистически) страсти" ;)

Но и това е вярно.

Арабите, турците, негрите вече са второ и трето поколение, а ние сега сме тръгнали нататък. Ако в отделните д-ви стане така както казва Ник и решет да затворят границите, ние си оставаме тук.

Това обаче на този етап е малко вероятно, това значи Европейския съюз да се разпадни. Но какво би станало, ако Европейския съюз 'затвори' границите си? Да ги затвори не може, но да затегне контрола им до крайност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е важно какво мислиш ти за Европа.

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, българите и източноевропейците, "ще изгърмят" преди арабеските. Ще "изгърмят" първи.

Забележка: Явно дъщеря ти ти спестява подробностите, че българите и източноевропейците са сред най-недолюбваните в Германия, или ти знаеш тези подробности, но си се загледал в Витошата като на центъра на Света, или на Европа, но аз ще ти кажа (пък ти ако искаш ми вярвай, ако искаш - недей) че такова е отношението към българите не само в Германия, но и в повечето "бели страни", поради простата причина че ние сме приемани като новите "навлеци" в градинката на "белите европейци".

/Вижте какво става в Холандия с българите и румънците - пречки от бюрокрацията, отнемане на разрешителни за работа (чрез смяна на документите), и предубеденост от работодателите, голяма част от които се връзват по "националистически" на демагогията на управляващите за това че българите и румънците са "навлеци"/

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, понятието "Европа като общо културно пространство" ще изчезне ;)

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, Европа със сигурност ще затъне в "племенни" (националистически) страсти" ;)

:grin: дъщеря ми е достатъчно голяма да мисли и грижи за себе си :grin: като я изгонят от Германия ще се прибери у дома :grin: няма да плача

аз българите в Европа и Германия не ги мисля, аз мисля единствено за българите в България... ( глобализма отдавна го отписах, края му се вижда, тоя дето го измисли, разбра какво простотия я измислил, и се опита да го поправи термина с глокализъм, но "стадото" вече беше подхванало първото...)

навсякъде ни заливат с това, какво ще стане и като дойдат националисти и ксенофоби, по всичките "исторически" канали дават филмчета за Хитлер... но няма нито едно за това което било преди него в Германия...

"най-тъмният" период от историята на Европа е Германия 1919-1932... а там е заровено кучето...

забележете колко много книги за Хитлер и нацистка Германия има на български, и как няма и едно за Ваймарска...

така че ако ще се плашим с идването на "крайните националисти и ксенофоби", би трябвало да се уплашим преди това от това, какво би ги създало... няма как да допуснеш неограничена емиграция, да експериментираш с някаква абсолютно измислена мулти-култи-социална-инженерия, и да се изненадваш "ама как може да се появаят такива националисти, расисти и ксенофоби"...

ще се появят и да ще стане страшно...

но не виждам как се бориш с това, като "нагряваш" допълнително етническата, расовата и културната "тенджерата" с вълни от емигранти и толерастко-либерастки лакърдии...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глостър, чети внимателно, защото Симпъл въобще не пише такова нещо, по-скоро пише за причините довели Хилер на власт, но това малко или много сме го дъвкали. Едно от най-неприятните неща е да слагаш думи и мисли в 'устата' на опонента си. Мен това винаги ме е нервирало страшно много.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, българите и източноевропейците, "ще изгърмят" преди арабеските. Ще "изгърмят" първи...

... Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, понятието "Европа като общо културно пространство" ще изчезне ;)

Когато и ако на власт дойдат крайните националисти и ксенофоби, Европа със сигурност ще затъне в "племенни" (националистически) страсти" ;)

А когато дойдат на власт ония всякаквите различни какво ще стане с Европа?

Педерастията и лесбийството ще станат нормална форма на сексуално общуване, па ще плодим в извънутробни репликатори или инвитро? И ще бъдем не бащи и майки, а номерувани родители?

Ислямът ще стане задължителна религия (тук религиозно различните не знам как ще се спогодят със сексуално различните за властта и моркова й)? Ще се възстановят здравите порядки в социалното и обществено общуване в най-добрите традиции на древна и средновековна Азия и Африка? Ще имаме право да трепем жените си ако ги хванем на калъп, но трябва да ги трепем веднага, защото ако излезем и за миг уж да се успокоим от афекта и пак се върнем вече било... убийство според Шериата? Ще можем да ги млатим, но така че да не им причиняваме синини и рани, защото не ни уважават като висши мъжкари? Ще въведем обрязването и на мъжко и на женско, защото традицията така повелява от хилядолетия? Ще си забрадим де що е женско, за да радваме Аллах и традициите?

Не знам, ти знаеш ли? Защото виждам, че си прекалено на ясно какво ще стане ако дойдат лудите бели ястреби. Но когато вземат властта (защото вече са дошли) другите ястреби какво казва твмоята магическа топка за бъдещето?

Всякакви такива прогнози и за двете крайности са израз само на едно - все по-малко хора наистина все по-малко разбират какво в същност е истински либерализъм и толератност.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глостър, чети внимателно, защото Симпъл въобще не пише такова нещо, по-скоро пише за причините довели Хилер на власт, но това малко или много сме го дъвкали. Едно от най-неприятните неща е да слагаш думи и мисли в 'устата' на опонента си. Мен това винаги ме е нервирало страшно много.

Причините не са тези.

Никаква грешка на властта в Германия през периода 1919-1932 не е довела Хитлер на власт.

Работата е там,че причината за идването на власт на Хитлер е световната икономическа криза през 1929.

Периода 1924-1929 е известен в Германия като "златната ера".

Преди това всички националисти са бити на изборите.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А когато дойдат на власт ония всякаквите различни какво ще стане с Европа?

Педерастията и лесбийството ще станат нормална форма на сексуално общуване, па ще плодим в извънутробни репликатори или инвитро? И ще бъдем не бащи и майки, а номерувани родители?

Ислямът ще стане задължителна религия (тук религиозно различните не знам как ще се спогодят със сексуално различните за властта и моркова й)? Ще се възстановят здравите порядки в социалното и обществено общуване в най-добрите традиции на древна и средновековна Азия и Африка? Ще имаме право да трепем жените си ако ги хванем на калъп, но трябва да ги трепем веднага, защото ако излезем и за миг уж да се успокоим от афекта и пак се върнем вече било... убийство според Шериата? Ще можем да ги млатим, но така че да не им причиняваме синини и рани, защото не ни уважават като висши мъжкари? Ще въведем обрязването и на мъжко и на женско, защото традицията така повелява от хилядолетия? Ще си забрадим де що е женско, за да радваме Аллах и традициите?

Не знам, ти знаеш ли? Защото виждам, че си прекалено на ясно какво ще стане ако дойдат лудите бели ястреби. Но когато вземат властта (защото вече са дошли) другите ястреби какво казва твмоята магическа топка за бъдещето?

Всякакви такива прогнози и за двете крайности са израз само на едно - все по-малко хора наистина все по-малко разбират какво в същност е истински либерализъм и толератност.

Все повече оставам с впечатлението,че основния проблем пак са част от мюсюлманите.

В всички постове против "толерастията" пак те се явяват основния проблем.

Сега хомосексуалистите и лесбийките-

-няма начин да станат толкова много.

-попринип няма да преследват хетеросексуалните дори да "дойдат на власт".

Имам това чувство.Основния проблем са мюсюлманите,а някак си хората с различна сексуална ориентация го допълват,макар и по-противоположен начин.

Даже имам усещането,че никой не счита хомосексуалистите и лесбийките за истинска "заплаха",те са просто допълнение....

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вместо да разтягате интелектуални дъвки с богато многословие и празнословие на фрази и клишета, ето ви едно изказване, което е кратко, стегнато, логично и е израз на истински либерализъм и толерантност в идеята си.

вижте сега, уважаеми приятели. Много погрешно е да се говори за територия. Територията на Европа е последният аргумент за каквото и да било. Трябва да се говори за хора, за цивилизация. Няма никаква историческа логика в това, че щомп си на определена територия, значи трябва да се държиш като наемателите й.

Сетете се какво стана в последния път, когато имаше глобализъм - в гръко-римския свят. наложи ли се тотално и навсякъде гръко-римската култура? или беше толерантна? оцеля ли? не. защото при културно смесване се размиват границите, и се появява нещо качествено ново.

тогава е било наречено християнство.

днес е още рано да знаем какво ще е при нас.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никаква грешка на властта в Германия през периода 1919-1932 не е довела Хитлер на власт.

Работата е там,че причината за идването на власт на Хитлер е световната икономическа криза през 1929.

Друга причина е вярата на традиционните германски партии, че Хитлер и неговата партия ще се самокомпрометират, ще се изложат, ще се провалят. И на по-следващите избори старите партии отново ще вземат властта. Ще дойдат на власт като спасители на нацията.

Явно са гледали в дефектно магическо кълбо. Или са гледали кълбото от погрешен ъгъл.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

:grin: дъщеря ми е достатъчно голяма да мисли и грижи за себе си :grin: като я изгонят от Германия ще се прибери у дома :grin: няма да плача

аз българите в Европа и Германия не ги мисля, аз мисля единствено за българите в България... ( глобализма отдавна го отписах, края му се вижда, тоя дето го измисли, разбра какво простотия я измислил, и се опита да го поправи термина с глокализъм, но "стадото" вече беше подхванало първото...)

навсякъде ни заливат с това, какво ще стане и като дойдат националисти и ксенофоби, по всичките "исторически" канали дават филмчета за Хитлер... но няма нито едно за това което било преди него в Германия...

"най-тъмният" период от историята на Европа е Германия 1919-1932... а там е заровено кучето...

забележете колко много книги за Хитлер и нацистка Германия има на български, и как няма и едно за Ваймарска...

така че ако ще се плашим с идването на "крайните националисти и ксенофоби", би трябвало да се уплашим преди това от това, какво би ги създало... няма как да допуснеш неограничена емиграция, да експериментираш с някаква абсолютно измислена мулти-култи-социална-инженерия, и да се изненадваш "ама как може да се появаят такива националисти, расисти и ксенофоби"...

ще се появят и да ще стане страшно...

но не виждам как се бориш с това, като "нагряваш" допълнително етническата, расовата и културната "тенджерата" с вълни от емигранти и толерастко-либерастки лакърдии...

Не разбрах каква връзка имат българите в България, и България с това което става в Европа и/или евентуално би станало в Европа?

Хитлер, Мусолини или Германия и германците, Италия и италианците - това са подробности.

Мисля че "кучето" (ключът към бараката) е заровено в тъмната страна на национализма (и националните държави)

/Аз изобщо не съм съгласен с виждането че евреите, арменците или китайците в германия, са виновниците за състоянието на германия или германците след Първата Световна Война - ако това намекваш за "кучето"/ .

Аз не знам какво е "решението" (и трябва ли да има решение - на какво по-точно), но виждам ясно, че Европа беше на два пъти почти напълно унищожена от тази зараза (тъмната страна на национализма);

Ако омаловажаваш или не виждаш какво са причинили двете световни войни , които обективно са в значителна степен европейски войни, особено ако говорим за първата, и в голяма степен и двете войни са войни между националностите и държавите им - значи телефонът ни за връзка е развален.

За емигрантите и мултикултуризма:

Историята е проста, мисля, няма защо да се върти до "лакърдии" и "леберализъм"..

Индустриалната Европа имаше нужда от тези "мултикултурни" емигранти, за да се развива (не става дума само за външни за Европа такива, но и за южноевропейски емигранти в страните Северна или Средна Европа, които са толкова северноевропейци колкото и "иван", "хуан", и "йоанис" са "ян" или "джон" ) периода на икомически разтеж,

"Историята" при сегашното положение: нормално (закономерно) е в едно мултикултурно (вече) общество, което има и споделя някакви принципи за равенство, свобода и демокрация, да се проповядва нещо подобно "мултикултуризъм" (обратното не го виждам как може да стане, ако имате идея и теза - моля споделете я)

Всъност аз съм първия в този форум, които вижда че мултукултуризмът (като процес) е невъзможен ..Ганьо си е ганьо, Ахмед си Ахмед (тук не коментирам религиите), трябват най-малко едно, две или три поколения за интегриране и културиране в европейската култура и среда /при арабеските може да тряват повече, заради особеностите на културата им/

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дори Умберто Еко (вес пак единственият жив енциклопедист, както се твърди), който се занимава от години именно с тези проблеми няма нито напълно изградена теза, нито конкретна идея, освен, че диалогът е част от решението (не дава другите опции). Предлагането за водене на диалог, очевидно не помага в доста от ситуациите. Дори тук сред грамотни хора се забелязва изпадания от борда (да ме прощавате). Но ние ще се разберем защото имаме нивото и желанието. Как да се разбереш с фанатика, с неграмотния, с гонещия користната цел?

Което ме навежда на мисълта, че в момента сме на ниво проба-грешка с мулти-култи положението.

И дълбоко се опасявам (имам право да изкажа собствените си страхове, не ги натрапвам никому), че грешките са повече от успехите. В противен случай нямаше да стигнем дори до подобни дискусии. Защото има какво да ги породи, а то е резултат от многото грешки и липсата на изработени алтернативи.

Дали проблемът не е ви системата? :frusty2:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А когато дойдат на власт ония всякаквите различни какво ще стане с Европа?

Педерастията и лесбийството ще станат нормална форма на сексуално общуване, па ще плодим в извънутробни репликатори или инвитро? И ще бъдем не бащи и майки, а номерувани родители?

Ислямът ще стане задължителна религия (тук религиозно различните не знам как ще се спогодят със сексуално различните за властта и моркова й)? Ще се възстановят здравите порядки в социалното и обществено общуване в най-добрите традиции на древна и средновековна Азия и Африка? Ще имаме право да трепем жените си ако ги хванем на калъп, но трябва да ги трепем веднага, защото ако излезем и за миг уж да се успокоим от афекта и пак се върнем вече било... убийство според Шериата? Ще можем да ги млатим, но така че да не им причиняваме синини и рани, защото не ни уважават като висши мъжкари? Ще въведем обрязването и на мъжко и на женско, защото традицията така повелява от хилядолетия? Ще си забрадим де що е женско, за да радваме Аллах и традициите?

Надявам се да напишеш нещо смислено, логично и разбираемо в тази тема, за да мога да дискутирам нормално с теб.

Ако спреш да се държиш като ущипана мома, или ако започнеш да си контролираш страховете и фантазиите (или - спреш да се мъчеш да победиш в спора на вска цена, т. е. ако не се стремиш да не акцентираш професионалните си изкривяния), и сам ще се сетиш защо това което си написал, няма да се случи.

Редактирано от nik1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбрах

и аз така...

не разбрах какво ми казваш, разбрах че и ти не разбираш какво казвам...

живеем в различни "разкази"...

бъди така мил, изповядвай свободно мултикултурализма си и по отношение на мен, т.е. двамата поради различия в "разказа" си, не сме "ние"; двамата сме от "различни" "култури", което е чудесно и отрадно...

нека съществуваме успоредно...

това, което се опитвам да кажа - твоят разказ не е безспорен... не ми го налагай...

това обаче включва, да не ми налагаш и "очевидностите" и "изводите" си...

за да няма недоразумение, разказа в който живея е български, християнски, национално-патриотичен (не го налагам на никого, най-малко на теб) но и не обичам да ми натрапват като очевидни и неизбежни някакви, които изобщо не споделям (като абсолютно неясния мулти-култи-и-т.-н.)

Веселият Глостър, пише тук за някаква "златна ера" 24-29, ама пък дошла кризата от 1929...

туй е...

"златната ера" беше, дойде кризата, последиците следват...

( няма ли Добродетели, не се ли култивират, няма ли Мяра, насилват ли я с експерименти, няма ли истинско политическо Представителство, дойде ли на власт хипокрацията, Манипулацията вземе ли превес над Разума, изчезне ли Доверието, нищо не може спаси мира в обществото, гражданската война е въпрос на време...

останалото е упражнение в шаманизъм...)

наистина обаче предпочитам да чета, отколкото да си мерим "разказите"...

и мисля да последвам предпочитанията си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надявам се да напишеш нещо смислено, логично и разбираемо в тази тема, за да мога да дискутирам нормално с теб.

Ако спреш да се държиш като ущипана мома, или ако започнеш да си контролираш страховете и фантазиите (или - спреш да се мъчеш да победиш в спора на вска цена, т. е. ако не се стремиш да не акцентираш професионалните си изкривяния), и сам ще се сетиш защо това което си написал, няма да се случи.

Ха, ха - голям демагог си. А ти що не "контролираш страховете и фантазиите (или - спреш да се мъчеш да победиш в спора на вска цена, т. е. ако не се стремиш да не акцентираш професионалните си изкривяния), и сам ще се сетиш защо това което си написал*, няма да се случи." :animatedwink:

* -визирам твоят постинг под номер 497, който явно се радва на популярност и сред други уплашени като теб люде.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно. И то от различни посоки идват тия нагласи. Днес най-често те идват от тези, които традиционно и по клише се считат обект на расизма.

Гледахте ли вчера по ТВ за Бърза помощ проблемите? Посещенията в проблемните райони, агресията срещу екипите. Една жена получава инфаркт, хората я вдигат /шефът на екипа имаше високи лидерски качества, организира махалата набързо за да помага/, но една роднина или пък не на болната обикаляше наоколо и подмяташе - "вижте как я набодохте с инжекциите, половин час не можете да намерите вената, има кръв по ръката!"

Абе тя не знае да си каже името, седнала да дава акъл на лекарите! Това поведение, при наличието на някой пиян наоколо, лесно води до счупване на линейката или на главите на екипа.....

Коренът му е в непрекъснаото обясняване на маргиналните общности, че те са жертва на обществото, а не извършители на собствената си маргиналност.

това не е расиъм, а поведение на уплашена глутница, която се самонадъхва ...

между двете неща няма нищо общо ...

голяма част от циганите на Балканите не са расисти ... те имат уважение към белия човек с позиции и целуват ръка когато трябва ... и знаят, че той е много пред тях и нещата зависят от него ... това е точно обратното на расизъм ... те признават расовото превъзходство на белия уседнал човек ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро иска да ни каже, че един ден всички ще са задължени да станат гейове, когато обществото либерализира отношението си към тях.

Това е все едно да кажеш, че като падне апартейдът и расовата дискриминация, всички ще са задължени да станат черни....

за запознатите - основен пункт в тезите на хомофилите е идеята, че хомосексуалността не е въпрос на избор, а даденост, като расата. няма как такива хора да искат да обърнат другите, не се връзва с тезите им просто....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вижте сега, уважаеми приятели. Много погрешно е да се говори за територия. Територията на Европа е последният аргумент за каквото и да било. Трябва да се говори за хора, за цивилизация. Няма никаква историческа логика в това, че щомп си на определена територия, значи трябва да се държиш като наемателите й.

Няма такава логика, ако си дошъл с психическата нагласа на завоевател. Това не означава, че да си завоевател трябва на всяка цена да е с оръжие и кръв. Щом не искаш да се държиш като наемателите й (самият израз вече изразява идейно отношение към националното и народите в съвременен аспект на понятията), значи искаш да промениш нещата в този хабитат. И кой го прави това - завоевателите и/или будителите. Тия за които говорим дали имат качествата на будители?

Сетете се какво стана в последния път, когато имаше глобализъм - в гръко-римския свят. наложи ли се тотално и навсякъде гръко-римската култура? или беше толерантна? оцеля ли? не. защото при културно смесване се размиват границите, и се появява нещо качествено ново.

тогава е било наречено християнство.

Само че, при настоящата ситуация, за която говорим, тази "култура", която аргесивно се опитва да се налага не е европейската. Сиреч, не е "гръко-римския" свят.

днес е още рано да знаем какво ще е при нас.

Е, аз поне не знам. Някои хора обаче май знаят обаче само за белия човек ако реши "пак да става лош". Но, това че не знам, не значи, че трябва да престана да разсъждавам. И дори според дадения от теб пример, да се боря да защитавам този свят, който съм имал преди да дойдат новите гръко-римляни. Нали? Особено, когато новите гръко-римляни са доста под нивото на културата на "наемателите" и в този аспект няма какво да ми предложат в сравнение с това, което вече си имам. А иначе, да - историята е непрекъснато повторение на събитията и ситуации, но в нови епохи с нови технически джажи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ха, ха - голям демагог си. А ти що не "контролираш страховете и фантазиите (или - спреш да се мъчеш да победиш в спора на вска цена, т. е. ако не се стремиш да не акцентираш професионалните си изкривяния), и сам ще се сетиш защо това което си написал*, няма да се случи." :animatedwink:

* -визирам твоят постинг под номер 497, който явно се радва на популярност и сред други уплашени като теб люде.

Аз приятелю, не фантазирам и не демагогствам, и професионалните ми "изкривявания" са в тази насока.

Айде, целувай ръка:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+WQ+P-2012-001666+0+DOC+XML+V0//EN

http://ilianaivanova.eu/blog/4213/%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B2-%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро иска да ни каже, че един ден всички ще са задължени да станат гейове, когато обществото либерализира отношението си към тях.

Това е все едно да кажеш, че като падне апартейдът и расовата дискриминация, всички ще са задължени да станат черни....

за запознатите - основен пункт в тезите на хомофилите е идеята, че хомосексуалността не е въпрос на избор, а даденост, като расата. няма как такива хора да искат да обърнат другите, не се връзва с тезите им просто....

Ето още едни демагог и словоблудник :grin: .

Ами нищо такова не съм искал да кажа. Само питах притежателят на вълшебното кълбо, което предсказва бъдещето (особено относно лошите бели европейци). Прочети пак и то внимателно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз приятелю, не фантазирам и не демагогствам, и професионалните ми "изкривявания" са в тази насока.

Айде, целувай ръка:

http://www.europarl.... DOC XML V0//EN

http://ilianaivanova...бърнаха/

Ох... де го чукаш, де се пука.

Направо ме потресе с тези безспорни доказателства...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А когато дойдат на власт ония всякаквите различни какво ще стане с Европа?

Педерастията и лесбийството ще станат нормална форма на сексуално общуване, па ще плодим в извънутробни репликатори или инвитро? И ще бъдем не бащи и майки, а номерувани родители?

Ислямът ще стане задължителна религия (тук религиозно различните не знам как ще се спогодят със сексуално различните за властта и моркова й)? Ще се възстановят здравите порядки в социалното и обществено общуване в най-добрите традиции на древна и средновековна Азия и Африка? Ще имаме право да трепем жените си ако ги хванем на калъп, но трябва да ги трепем веднага, защото ако излезем и за миг уж да се успокоим от афекта и пак се върнем вече било... убийство според Шериата? Ще можем да ги млатим, но така че да не им причиняваме синини и рани, защото не ни уважават като висши мъжкари? Ще въведем обрязването и на мъжко и на женско, защото традицията така повелява от хилядолетия? Ще си забрадим де що е женско, за да радваме Аллах и традициите?

Не знам, ти знаеш ли? Защото виждам, че си прекалено на ясно какво ще стане ако дойдат лудите бели ястреби. Но когато вземат властта (защото вече са дошли) другите ястреби какво казва твмоята магическа топка за бъдещето?

Всякакви такива прогнози и за двете крайности са израз само на едно - все по-малко хора наистина все по-малко разбират какво в същност е истински либерализъм и толератност.

ония различните това им е ключовото, че са различни ...

повечето мюсюлмани не са гейове и обратното ... и имат нетърпимост едни към други ...

как си представяш негри, забулени тарамбуки и гейове и лезбийки да седнат на една маса и да дойдат на власт в цяла европа?

за да вземат власта, трябва да минат десетилетия и да го направят заедно, иначе няма как да стане ...

европа ще се срине от вътрешни и то финансови проблеми, а не щото някакви забулени си решили някъде нещо или някакви гейове се оженили ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ония различните това им е ключовото, че са различни ...

повечето мюсюлмани не са гейове и обратното ... и имат нетърпимост едни към други ...

как си представяш негри, забулени тарамбуки и гейове и лезбийки да седнат на една маса и да дойдат на власт в цяла европа?...

Хе, хе - чети и ти внимателно. И аз това питам. :grin:

Но отговор няма, а за лошите бели - той отдавна бе даден.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Педерастията и лесбийството ще станат нормална форма на сексуално общуване, па ще плодим в извънутробни репликатори или инвитро?

ей това прочетох от тебе, Дендро. Ако съм разбрал погрешно, че според теб гейовете ще те задължат да станеш и ти такъв, се извинявам.

та в поста, на който си отговорил, исках да кажа, че смесването на култури води до измяна както на пасивната, така и на активната култура, като се получи нещо качествено ново и за двете. Това е аксиома, сигурно е, защото вече се е случило.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хе, хе - чети и ти внимателно. И аз това питам. :grin:

Но отговор няма, а за лошите бели - той отдавна бе даден.

пак селективно си изрязала ключовото - великата европа ще се срине и зарине много по-рано отколкото някакви мюсюлмани да имат значимо парламентарно влияние в по-голямата част на европа ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ей това прочетох от тебе, Дендро. Ако съм разбрал погрешно, че според теб гейовете ще те задължат да станеш и ти такъв, се извинявам.

та в поста, на който си отговорил, исках да кажа, че смесването на култури води до измяна както на пасивната, така и на активната култура, като се получи нещо качествено ново и за двете. Това е актиома, сигурно е, защото вече се е случило.

Приятелю, в края на изречението има едни знак "?", сиреч това изречение е въпросително. Да обяснявам ли какво значи това? (пак има накрая същия знак "?")

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...