Отиди на
Форум "Наука"

Електрон


dexter

Recommended Posts

  • Потребител

Привет. Имам няколко въпроса свързани със физиката и други, които ме дълбаят от доста време.

Как се образува електрона?

Вярно ли е че човек съзнателно и подсъзнателно контролира баланса между двете енергии (положителен и отрицателен заряд)?

Когато баланса се наруши и в него нахлува повече отрицателна, околкото положителна енергия от която по - принцип се е самосъздал, започва да се самоунищажава малко по - малко ?

Простете ако въпросите ми са глупави, но просто нямах избор и реших да се обърна към вашата компетенция по тях.

Благодаря предварително.

Редактирано от dexter
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Привет. Имам няколко въпроса свързани със физиката и други, които ме дълбаят от доста време.

Как се образува електрона?

Вярно ли е че човек съзнателно и подсъзнателно контролира баланса между двете енергии (положителен и отрицателен заряд)?

Когато баланса се наруши и в него нахлува повече отрицателна, околкото положителна енергия от която по - принцип се е самосъздал, започва да се самоунищажава малко по - малко ?

Простете ако въпросите ми са глупави, но просто нямах избор и реших да се обърна към вашата компетенция по тях.

Благодаря предварително.

Здравей и добре дошъл във форума.

Електрона не се образува под въздействието на оператор, както голяма част от елементарните частици, например фотона. Фотон например се "ражда", когато един електрон премине от една орбита към друга или при сблъсък на елементарни частици /това което правят в ЦЕРН/.

Електрона е създаден след Големия взрив.

***

Вярно ли е че човек съзнателно и подсъзнателно контролира баланса между двете енергии (положителен и отрицателен заряд)?

Когато баланса се наруши и в него нахлува повече отрицателна, околкото положителна енергия от която по - принцип се е самосъздал, започва да се самоунищажава малко по - малко ?

****

Не е предмет на конвенционалната наука в частност физиката връзката между съзнанието и/или подсъзнанието и контрола на зарядите на елементарните частици. Физиката е експериментална наука и до този момент не е създаден и проведен експеримент, който да доказва какъвто и да е контрол на енергии от страна на човешкия мозък.

***

Простете ако въпросите ми са глупави, но просто нямах избор и реших да се обърна към вашата компетенция по тях.

Благодаря предварително.

Въпросите не са глупави, но са зададени в раздел Физика, който не е подходящ за тях.

По-скоро мястото им е в тема публикувана в раздел Паранауки. За сега няма да местя темата там защото е възможно колегите да публикуват отговори, които не принадлежат на паранаучните категории.

Поздрави, Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека учените хора да си кажат думата, пък като дойде в паранауките и аз може да дам някой отговор за контрола над потоците от елекрическа енергия и връзката му със съзнанието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.............

двете енергии (положителен и отрицателен заряд)?

.............

Зарядите на елементарните частици са условни и нямат нищо общо с 'положителната или отрицателната енергии". Ако някой си мисли, че можеш да се 'заредиш' положително взимайки ударна доза протони (да не пробва с позитрони ;), че да не стане инфекция), греши. По-добре е темата да се премести веднага в паранауки, да се развихри там Сириус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като отделихме доста внимание на енергийните потоци, може да кажем нещо и за електрона, защото

отминаващата 2012 г. беше забележителна за него с разделянето му на две квазичастици.

За първи път бe доказано експериментално едновременното и независимо съществуване на спинони и орбитони.

Статията с описанието на орбитоните бе публикувана в списание Nature. Нейните автори - Джъстин Шлап, Кшищоф Вофелд, Кетцин Джоу и др физици от Германия, Швейцария, Франция и Холандия - са наблюдавали орбитони в Sr2CuO3; който по характера на своята проводимост е по-скоро метал, но не провежда електрически ток, заради взаимодействието електрон-електрон . С използването на RIXS се възбуждат електроните в атомите на медта и в същото време да се отчита разположението и конфигурацията на спина на електроните .

За разлика от протоните и неутроните, свободният електрон не се състои от квазичастици. Но в рамките на едномерни вериги от атоми електроните могат да се държат така, сякаш са съставени от три квази-частици: холони, спинони и орбитони.

Благодарение на взаимодействието между електроните в тези структури, електроните, които са със спин 1/2 и се подчиняват на статистиката на Ферми - Дирак, започват да се държат като квази-частици със спин 0 и 1 - холони и спинони, които се подчиняват на статистиката на Бозе - Айнщайн. Холонът пренася само заряд и не пренася спин, докато спинонът пренася само спин и не пренася заряд. Орбитонът , който е теоретично предсказан преди около двадесет години, е елементарен квант на орбиталната вълна.

Вече преди 15 години е постигнато разделянето на електрона на квази-частиците спинон и холон. Сега, като се използва метода на рентгеново резонансно нееластично разсейване (RIXS), е въздействано върху специалния материал, в който електроните са в едномерна верига от атоми при много ниски температури. При изучаване на свойствата на материала под действието на RIXS, е установено, че че орбитоните се разпространяват в него независимо от спиноните, при това с различни скорости.

Откриването на орбитоните ще спомогне за изследването на високотемпературната свръхпроводимост и създаването на квантови компютри.

http://v-nature.org/...-04-22-19-06-59

http://www.scientifi...-quasiparticles

http://www.nature.co...l#/contrib-auth

http://www.nature.co...lectron-1.10471

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

*** в Sr2CuO3; който по природа е по скоро метал, но не провежда електрически ток, заради взаимодействието електрон-електрон . **http://www.scientifi...-quasiparticles

http://www.nature.co...l#/contrib-auth

http://www.nature.co...lectron-1.10471

Малка корекция си позволявам - Можеш ли да кажеш за някакво съединение /а не химичен елемент/, че е по-скоро метал? Дори и сплав не съм убеден че е коректно.. поне мен така ми се струва.. Медни окиси състава си имат високотемп.свръхпроводници.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аха.. И аз така правя често...

Иначе високотемп свръхпроводници са с подобен състав - метал: метал:меден окис

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И този стронциево-меден триокис , може би така би могъл да се нарече, май е някакъв високотемпературен свръхпроводник, ако се съди по описанието на експеримента.

Какъв линк не си видял?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...