Отиди на
Форум "Наука"

Полски студент бе арестуван заради статуя на войник, изнасилващ бременна жена


Recommended Posts

  • Мнения 61
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ако статуята е била вулгарна много правилно са я махнали. Това не може да мине за изкуство. Примерно, някой може да нарисува мъж клечащ в тоалетната докато си върши работата в натурни подробности и да обяви, че това е високо изкуство изобразяващо упадъка на нравите днес (примерно).

Или как мъж реже главата на друг-натуралистично и с подробности и да каже, че тази картина изобразява еди чииси зверства.

Веднага се сещам за ,,Клането на о-в Хиос,, и цикъла на Гоя(,,Ужасите на войната,, , ама това го карам съвсем по спомен като заглавие) , което отвсякъде си минава за изкуство и никой не се е усъмнил досега в това.

Тъй , че по-леко с естетическата тояга - кое е изкуство , а кое - не.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Хейтърска работа (поляка). Тоя хейтва хем по руснаци, хем по германци. Никога не съм ги разбирал хората на изкуството, ма то грешката е сигурно в мене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хейтърска работа (поляка). Тоя хейтва хем по руснаци, хем по германци. Никога не съм ги разбирал хората на изкуството, ма то грешката е сигурно в мене.

Ами поляк, какво да го правиш....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мдам, да не забравяме все пак, че поляците са си големи комплексари. Явно човекът на изкуството се е опитал да изобрази родителите си.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В интерес на истината има доста филми (вярно, художествени, а не документални) които 'засягат' тази тема. Че е имало масови изнасилвания имало е, че са били почти ненаказани, били са. Но да се мисли, е е имало някаква 'директива' от горе това е глупаво. Но от друга страна в света на соца важ и правилото (перифразирано), че щом не се преследва, значи е разрешено. Т.е. съветските политически и военни ръководители не са издавали заповеди, но факта, че са си затваряли очите е бил достатъчен за солдатите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те да. Аз говорех за осъдените и разстреляни лапета.

Какви ,,лапета", какви пет лева? Това е ,,Хитлерюгенд".....Съвсем нормална реакция на руснаците...война е все пак.

мдам, да не забравяме все пак, че поляците са си големи комплексари. Явно човекът на изкуството се е опитал да изобрази родителите си. ;)

За това си прав / че са големи компексари /....

Нещо като гърците са по отношение на национализма....Който е говорил с поляци, знае какво имам предвид...

Въобще / поляците де / не са китка за мирисане.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В интерес на истината има доста филми (вярно, художествени, а не документални) които 'засягат' тази тема. Че е имало масови изнасилвания имало е, че са били почти ненаказани, били са. Но да се мисли, е е имало някаква 'директива' от горе това е глупаво. Но от друга страна в света на соца важ и правилото (перифразирано), че щом не се преследва, значи е разрешено. Т.е. съветските политически и военни ръководители не са издавали заповеди, но факта, че са си затваряли очите е бил достатъчен за солдатите.

Не е точно така, в оная книгата на руския танкист "Аз убивах с Т-34" май беше, авторът описва как особистите разстрелват съветски танкист, хем заслужил герой, за изнасилване и убийство на румънка.

Как младшият особист не го гръмнал както трябва и оня почнал да подскача като заклан петел, та старшият му теглил една псувня /на младшия/ и дал контролен в главата, както се полага..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това, което е ставало през войната е едно. Имало е и реваншизъм, имало е заработване на продукти оправдавано с изнасилване ... Тези дето са го правили едните са били с избити семейства, другите са били гладни ... Въобще ситуацията е била доста по-различна от днешната ...

От гледна точка на полския национализъм не виждам нещо толкова стряскащо съветски солдат да изнасилва някоя фрау - щото в началото на ВСВ поляците са били емнати и от двете страни, та не е толкова трагично след това да ги гледат как са се хванали гуша за гуша.

Но комунист да изнасилва - това как го виждате в творчеството на социалистическия реализъм?

Относно разстреляните - имат значение и детайлите. Дали проблемът е изнасилването или примерно отклоняването на солдата от солдатските задължения заради мероприятието.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

"Но комунист да изнасилва - това как го виждате в творчеството на социалистическия реализъм?" - уместна забелжка. И аз съм притеснен. То може, нооо....само класовия враг (имам предвид в социалистическия реализъм). Никакви други такива.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Крамер, имало е разстрели на изнасилвачи. Но са били малко или много показни. То във Вермахта също е било забранено изнасилването, а контактите на офицери с жени от 'нисшите раси' направо се е смятало за голямо престъпление, без значение изнасилване или 'по любов' ;).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...