Отиди на
Форум "Наука"

Истинското лице на USA (без грим и илюзии) - статии, анализи и синтези


Recommended Posts

  • Потребител

Айде сега, сгради падат сами - поне това спестете..

Но тия деца с белезници горе това вече е безобразие и страшна идиотщина. Кой болен мозък....

Редактирано от ABBEY18
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Да Галахад, но ние не сме то4но като в поговорката. Членки сме на ЕС. Това трябва да проумеят ората, не Вашингтон, не Москва - имаме си мястото и то е то4но там където трябва да е.

Членки на ЕС или роби на ЕС? Според мен ЕС не е нищо друго, но Европейски Съветски Щати. Това което Сталин не можа да осъществи, го осъществиха учениците му.Преди икономиката от ЕС тип се наричаше планова, с петилетки, сега е със шестолетки. Всички пари отиваха в центъра от където се разпределяха, сега е същото. Ширеща се бюрокрация и корупция в мащаби които трудно можем да си представим. Потъпкване на националното самосъзнание у народите, това което Коминтерна не успя да осъществи си е вече факт в ЕС

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Новото лице на глада... в САЩ:

http://www.nationalgeographic.bg/?cid=13&art_id=457

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За връзките между САЩ и ИДИЛ:

http://guardianlv.com/2014/06/isis-trained-by-us-government/

Или старата максима: създаваме проблем, за да сме част от решението му след това. Същият сценарий като и с талибаните.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

: създаваме проблем, за да сме част от решението му след това. Същият сценарий като и с талибаните.

Това е най-характерната и основната черта на външната политика на САЩ

Редактирано от JImBeam
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То хубаво нов покровител, ама не трябва ли първо да се откъснем от обятията на старата Матушка? Появата на темата показва, че това още не е станало. Положението ни е по-скоро от два стола на земята - народа иска САЩ, ама управляващата олигархия не може да пререже пъпната връв с Матушката.

Пак не си в час, народа иска на изток, а управляващите ни тикат към задокеанска колония. :

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вие го ударихте на фентъзи и лъжи..

Факт:

Народът засега (2014 година) все още "иска" ЕС (нито иска САЩ, нито иска Русия),

/в 2014 година само 16 процента от българите имат негативно отношение към членството в ЕС/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Относно клипчето с арестуваните деца

Пак факт:

В България могат да бъдат арестувани деца над 10 години

в САЩ минималната възраст е 11 години

В САЩ има върховенство на закона, и никои полицай няма да си направи оглушки ако малолетен наруши закона

(полицаите за разлика от тези в Матушка рус, са възпитани и учтиви, но да се ебаваш със закона, и реда в САЩ, или да го неглижираш , е най-тъпото което човек може да прави там)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Относно клипчето с арестуваните деца

Пак факт:

В България могат да бъдат арестувани деца над 10 години

в САЩ минималната възраст е 11 години

В САЩ има върховенство на закона, и никои полицай няма да си направи оглушки ако малолетен наруши закона

(полицаите за разлика от тези в Матушка рус, са възпитани и учтиви, но да се ебаваш със закона, и реда в САЩ, или да го неглижираш , е най-тъпото което човек може да прави там)

ПС

В "меката" Финландия мерките за процесуална принуда са общи и се прилагат както по отношение на малолетните и непълнолетните, така и по отношение на пълнолетните

(т.е във Финландия мерките хипотетично могат да се прилагат и срещу седем годишни деца)

В тази област няма стандарти и е прието че всичко се решава на нацинално ниво

Например в САЩ наказателноотговорни са лицата, навършили 18 години; в България - тези които са навършили 14 години и са "могли да разбират свойствата и значението на деянията си и да ръководят постъпките си", а във Великобритания наказателноотговорни са лицата навършили..10 години (с криминалните дела на 10-17 годишните се занимава специалнo съдилищe - The Children's Court of Victoria).

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вие го ударихте на фентъзи и лъжи..

Факт:

Народът засега (2014 година) все още "иска" ЕС (нито иска САЩ, нито иска Русия),

/в 2014 година само 16 процента от българите имат негативно отношение към членството в ЕС/

Ех, това прозападните малко ирония не искате да схванете. :)

Но извън кръга а шегата, разочарованието на хората от ЕС расте. Лично мен ме съмнява да са само 16%. Май пак някой е плащал на статистиците... Това естествено не означава, че народа иска Русия. Означава само, че има дълбоки противоречия и нарастване на негативните реакции към ЕС като институция. Ние българите имахме очакването след като влезем в ЕС, западните институции по някакъв магически начин да филтрират нашите корумпирани политици и да останат само честните. Но се оказа, че на запад политиците са точно толкова корумпирани и късогледи, колкото и нашите. Един наш култов политик междувременно стана много уважавана част от европейския политически елит и ръководи втората най-голяма европейска партия. Не се сещам за по-голямо несъответствие между народни очаквания и европейската политическа реалност. Така че като цяло, скептицизма расте. Но за момента не виждаме работеща алтернатива, иначе бъди сигурен, че дори и платените "статистици" нямаше да могат да скрият тенденциите.

(полицаите за разлика от тези в Матушка рус, са възпитани и учтиви, но да се ебаваш със закона, и реда в САЩ, или да го неглижираш , е най-тъпото което човек може да прави там)

Даа, възпитано и учтиво ти теглят куршума... Само не си и помисляй да се окажеш заподозрян в терористична дейност (примерно да имаш малък бизнес с някоя арабска страна, това си е като руска рулетка вече). Тогава никакви закони и никакви конституции няма да те спасят. Изчезваш си като едното нищо.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що за глупост, "народа иска ЕС" кой народ? Оня дето се чуди как да се нахрани днес ли? И явно някой хора са си сложили розовите очила и всичко що е made in USA е върха на сладоледа........малоумни слепци.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ех, това прозападните малко ирония не искате да схванете. :)

Но извън кръга а шегата, разочарованието на хората от ЕС расте. Лично мен ме съмнява да са само 16%. Май пак някой е плащал на статистиците... Това естествено не означава, че народа иска Русия. Означава само, че има дълбоки противоречия и нарастване на негативните реакции към ЕС като институция. Ние българите имахме очакването след като влезем в ЕС, западните институции по някакъв магически начин да филтрират нашите корумпирани политици и да останат само честните. Но се оказа, че на запад политиците са точно толкова корумпирани и късогледи, колкото и нашите. Един наш култов политик междувременно стана много уважавана част от европейския политически елит и ръководи втората най-голяма европейска партия. Не се сещам за по-голямо несъответствие между народни очаквания и европейската политическа реалност. Така че като цяло, скептицизма расте. Но за момента не виждаме работеща алтернатива, иначе бъди сигурен, че дори и платените "статистици" нямаше да могат да скрият тенденциите.

Даа, възпитано и учтиво ти теглят куршума... Само не си и помисляй да се окажеш заподозрян в терористична дейност (примерно да имаш малък бизнес с някоя арабска страна, това си е като руска рулетка вече). Тогава никакви закони и никакви конституции няма да те спасят. Изчезваш си като едното нищ

ОТ

Според изследването от 2014 година 16 процента от българите не одобряват членството на

България в ЕС, има една немалка маса който са без категорично мнение; и 46 процента са твърдо "за".

В 2007 година, 72 процента от българите са твърдо "за",

Т.е има спад на доверието, има разочарование от членството ни в ЕС

(тези нагласи е ясно че не са константа)

/САМО ДЕТО ЕС НЯМА ВИНА ЗА ТАЯ РАБОТА, НАЛИ СИ ЧУВАЛ ПРИКАЗКАТА "КОЙ МИ ОЦАПА ГАЩИТЕ ОТЗАД"?

ЩО НЕ МЕ СВЕТНЕТЕ К'ВА ВИНА ИМА ЕС ЧЕ МИЛИАРДИТЕ КОИТО НИ ДАВА, ПОТЪВАТ В КОЧИНАТА НА КРАДЛИВОТО НИ ПЛЕМЕ (ИЛИ ИЗОБЩО НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ) ВМЕСТО СЕ ИЗПОЛЗВАТ АДЕКВАТНО (ПО ПРЕДНАЧНАЧЕНИЕ), ПРОЗРАЧНО, ИНТЕЛИГЕНТНО И ДА НИ ПОДОБРЯТ ЖИВОТА И СРЕДАТА?

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=16944 /

КРАЙ НА ОТ

За "тегленето на куршума", знаех си че така ще ми отговориш

(човек като не знае, не разбира, не иска да разбере, и няма какво друго да каже, говори само за да спори или не заспи)

Естествено че полицаите ще "теглят куршума", когато видят опасност,. ти да не предлагаш да правят стрийптиз, или да чакат някой началник да им каже какво да правят ??

Имат право да стрелят и го използват .Ще е престъпление да не го използват, (а в страната има върховенство на закона), Само такива оръфляци и социални отрепки /социопати/ като нас или руснаците (или нашите манговци,или черньовците от гетата в САЩ), смятат че полицаите трябва да ги щадят, когато те им налитат, псуват или вадят оръжие (тук не ходим с оръжие, но в Щатите има повече лични оръжия отколкото е броя на населението)

Ангеле, сега ще ти го кажа и с прости думи - полицаят в Щатите като каже да не мърдаш, да не излизаш от колата, или да се обърнеш- ти го направиш; ако не го направиш значи си тъпак, а ако си бъркаш в джоба си, или го нападнеш- значи си идиот.

Сега ще ми кажеш че стават и грешки- да стават грешки навсякъде, чернокожите са най-уязвими, защото те са потенциални престъпници (тук не става дума за расизъм, просто те са най-престъпния контингент, контингентът който среща всеки ден полицаят на улицата- бил той бял или чернокож полицай

/затова има доста изпозастреляни чернокожи вСАЩ, и разглеждано относително относително малко китайци, индийци или българи/

Да ма не. Всекиго не могат да го нарочат за терорист; Който арабин и мюсюлманин не иска да го "нарочват" - не посещава и не е активен в ислямистките "размирни" сайтове, не ходи по антиамерикански сбирки (такива има в САЩ и никои не ги ограничава) , лимитира си контактите с такива хора, просто се съобразява

(в което според мен няма нищо лошо и нередно, същото важи за Англия, за Русия, за България)

/Това което пишеш за бизнеса с арабските страни е просто твое тенденциозно преувеличение, не е баш така, гледат се контактите на човека в тази арабска страна , а не дали прави бизнес там/

Що за глупост, "народа иска ЕС" кой народ? Оня дето се чуди как да се нахрани днес ли? И явно някой хора са си сложили розовите очила и всичко що е made in USA е върха на сладоледа........малоумни слепци.

Ха-ха-ха.-ха

Tи добре ли си, или се правиш на "дръж ми шапката"?

ЕС не в USA, бе симпатяга,

Редактирано от nik1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ник1, изпадаш в лично отношение, обяснявай колкото можеш. "Симпатяга" не ти приляга на знанията.

Аз имам някакво убеждение и съм наясно че може и сигурно съм субективен, но знам че статистики се правят, поръчват, плащат, готвят, кавардисват и пр. Аз самия мога да изготвя нелоша статистика, мога да задам подходящия въпрос, който да се тълкува подходящо и пр. - има хиляди начини да се покаже идно или друго. И това държавния апарат го е правил и го прави и нищо ново под слънцето.

Дори независима проучвателна агенция да прави проучването, не вярвам нито да е независима, нито проучвателна. Учените знаят как се прави проучване, но не съм сигурно доколко независимо го правят.

За да ме убедиш в процентите които казваш, аз искам да знам поне въпроса на който е отговаряно в проучването. И агенцията, заръчителя и кой плаща. Всички тези неща "замърсяват" резултатите.

Защитаваш ам.полицаите, но не знаеш, че те ползват оръщие и силови методи за щяло и не щяло. Преди няколко години канадски полицаи осмъртиха един с полско име със шокови палки. Виж по тубата какви неща има - келеш размахва нож и го застрелват. Това са абсурди и абсурди. Проверяват за кеш пари и ако имаш ти ги конфискуват, има такива случаи - съмняват се за дроги. Да, това са кофтито примери, но америка вече не е каквото е била. Никъде в развития свят вече не е същото.

Просто не винаги овластяването да трепеш е най-доброто решение. Ние тук може да бием (май вече не бием), но не трепем с лека ръка само щото имаме право на това. Не сме трепали индианци, нямали сме роби, нямали сме "забранено за черни". Надявам се добиваш представа, че ние сме по-свободомислещи от американците, от преди америка да се появи и да се провъзгласи за световен съд и полиция.

Да, тази ни свободия си има кофти страни, но и знаеш че полицая в бг стреля в много краен случай. Едва ли не, не употребява оръжие и когато може и трябва. Затова има и пребити полицаи. И рядко претрепани. Но има и друго. И то пак идва от демократична америка - ако полицай застреля манго ще се вдигне изключително добре изрепетиран расистки медиен вой. И утре (или когато преценят) ще подкрепят манговски протести и Косово ще ни изглежда толкова близко и познато. Ако решим да постъпваме както те постъпват и ти даваш за пример.

Политика, пропаганда, държавност, геополитика пр. са ей такива каши и бахури. И не се учат в училищата. Че и в университетите. Особено на подвластни страни.

Редактирано от sirius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ник1, изпадаш в лично отношение, обяснявай колкото можеш. "Симпатяга" не ти приляга на знанията.

Аз имам някакво убеждение и съм наясно че може и сигурно съм субективен, но знам че статистики се правят, поръчват, плащат, готвят, кавардисват и пр. Аз самия мога да изготвя нелоша статистика, мога да задам подходящия въпрос, който да се тълкува подходящо и пр. - има хиляди начини да се покаже идно или друго. И това държавния апарат го е правил и го прави и нищо ново под слънцето.

Дори независима проучвателна агенция да прави проучването, не вярвам нито да е независима, нито проучвателна. Учените знаят как се прави проучване, но не съм сигурно доколко независимо го правят.

За да ме убедиш в процентите които казваш, аз искам да знам поне въпроса на който е отговаряно в проучването. И агенцията, заръчителя и кой плаща. Всички тези неща "замърсяват" резултатите.

За въпросите: такива въпроси (и проучвания като цяло) са стандартни. Има наука (социология), и от нея и нейните методи не може да се избяга; В случая въпросът е прост, отговорът-директен (да,не не мога да преценя), и те нямат културен контекст

(друг е въпросът че могат да се предтсавят тендензиозно и умишлено неверни крайни резултати)

Защитаваш ам.полицаите, но не знаеш, че те ползват оръщие и силови методи за щяло и не щяло.

Сириус, това просто не е вярно. Силови методи от щатските полицай се използват само при заплаха и нужда

Преди няколко години канадски полицаи осмъртиха един с полско име със шокови палки. Виж по тубата какви неща има - келеш размахва нож и го застрелват.

Анждък, в САЩ не можеш да размахваш нож срещу полицаи, това пиша по=горе (ако човекът е дебил , т.е. умствено изостанал - би следвало настойниците му си поемат отговорността)

Това са абсурди и абсурди. Проверяват за кеш пари и ако имаш ти ги конфискуват,

(аз може да го го приемаза като лично отнощение- не съм идиот, но те се дуржиш обаче така с мен)( ) има такива случаи - съмняват се за дроги.

Ти го извъртя та го извъртя, та го извъртя, Ако си заподозрян и разследван - мислиш ли че в България няма да ти конфискуват парите, за които не можеш да докажеш произход?

Просто не винаги овластяването да трепеш е най-доброто решение.

Защо не си помислиш пак (но сериозно и и спокойно) дали не е най-доброто решение полицаите да стрелят там, където престъпниците са въоръжени?

Ние тук може да бием (май вече не бием), но не трепем с лека ръка само щото имаме право на това. Не сме трепали индианци, нямали сме роби, нямали сме "забранено за черни". Надявам се добиваш представа, че ние сме по-свободомислещи от американците, от преди америка да се появи и да се провъзгласи за световен съд и полиция.

Ние смн "робомислещи" драги (надявам се ти да го разбереш някога);-след 500 + 45 години превиване на врат и глава, тук не може да сме нещо по различно от "робомислещи" (най-малкото докато не измре нашето поколение)

Исторически погледнато "свободомислещи" са хората от САЩ

(Забележка: никой не знае как ще реагира когато се е във война срещу невидим противник, каквито са терористичните клетки;

а и точно балканците май нямаме моралното право да правим забележки на никого - нали знаеш какви взаимни прочиствания стават по време на балканските войни, знаеш какво ставаше с победените политически опонети в БГ след преврати и въстания през 20 век, колко и какви режими имаше през 20 век тук, и как един от режимите се опита да прави етноцид (признато престъпление срещу човечеството) преди по-малко от 30 години (по-старо име на "етноцида" -- културен геноцид)

Да, тази ни свободия си има кофти страни, но и знаеш че полицая в бг стреля в много краен случай. Едва ли не, не употребява оръжие и когато може и трябва. Затова има и пребити полицаи.

Това отстрани погледнато говори зле за обществото ни, за институциите ни (институцията).

/доверито към полицията е много по-ниско сравнено с това в Западна Европа и САЩ)

И рядко претрепани. Но има и друго. И то пак идва от демократична америка - ако полицай застреля манго ще се вдигне изключително добре изрепетиран расистки медиен вой. И утре (или когато преценят) ще подкрепят манговски протести и Косово ще ни изглежда толкова близко и познато. Ако решим да постъпваме както те постъпват и ти даваш за пример.

Съмнява ме че ще се "вдигне медиен вой", ако полицаят е упоптребил оръжие и е убил при самоотбрана

Политика, пропаганда, държавност, геополитика пр. са ей такива каши и бахури. И не се учат в училищата. Че и в университетите. Особено на подвластни страни.

Трябва да се чете и мисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
>Просто не винаги овластяването да трепеш е най-доброто решение.
<Защо не си помислиш пак (но сериозно и и спокойно) дали не е най-доброто решение полицаите да стрелят там, където престъпниците са въоръжени?
> Въоръжени с какво Ник? С нож? Или с клечка за зъби? Поляка на летището във ванкувър с какво беше въоръжен? Видя ли колко сила използваха върху него. ЗАЩО? Определено не защото им трябва, а защото имат право да я ползват. В случая поляка беше ядосан, не знаещ езика, но далеч не с намерение да трепе някой. Трябваше му някой да го разбере и му обясни за какво става дума. Или просто един-двама да го озаптят, а не да му се тахвърлят 5-6-8 полицая и всеки да си извади шоковата палка и да плющи където свари. Щото има право.
Извинявай, ама такова нещо по комунистическо е нямало - такава полицейщина на публично място. Ще дойдат един-двама ще пробват с добра дума и ако не стане, две тупалки и със белезници и толкоз. После още бой може да изяде, но няма да го претрепят по такъв повод.
"Където са въоръжени" е ясно. На оръжието - с оръжие и отгоре. Но на летището с ядосан пътник...
"Робомислещи"... Ник1, ти поне смятам ч е знаеш разликата между робомислещи и толерантни.
И разликата между вътрешни проблеми и намеса в друга държава. Въпрешните проблеми често са по-жестоки от откровената война. Аз изобщо ненамесвам войната север-юг, това са си техни работи.
И разликата да си 10 века (горе-долу откак има държави) на една територия и да правиш чистки и да нахлуеш на чужда територия и да трепеш индианци на воля е голяма. Да мъкнеш черни от африка и да ги продаваш за роби и пр.
А ние търпим. Не че не можем да воюваме. Но има друго. Едно че като хора сме търпеливи и толерантни (въпреки че се навикваме, утре си пием ракията) и друго че вече дълго време сме малка държава сателит и нямаме особен избор.
Обърни внимание на факта, че по комунизма (съветизма) по радиоТО имаше далеч, далеч, далеч, повече западна музика от колкото сега руска. По това може да съдиш каква хватка е имал ссср към нас и как ни държат от "ЕС" (представителството на сащ в зап.европа - споменах за базите).
Аз разбирам, но и разбирам че пълното овластяване на полицая да трепе превръща полицейската машина в машина за покоряване и заробване. Превръща полицая в машина. Която е в ръцете на управляващите. И която прави от хората подчинени, не мислещи. Ти разбираш ли това?
Писах за понятията справедливост и законност, които са с драстично различно възприятие тук и в америка.
Ние тук се трепем за идеи. Първо имаме идеи, не е като да нямаме. И второ, за да тръгнем да се трепем за идеи, сме били с убеждението за правота, справедливост. Там се трепят по закон, не мислят а им е дадено право. Разбираш ли драстичната разминавка? Аз не искам не мислещ полицай да ми казва какво съм объркал.
Да, първото нещо което ми направи впечатление в англия навремето, бе че ние повече действаме по съвест. Ако те са на нашето ниво на свобода (разбирай размити закони и вялото им налагане), те ще правят безобразия. Просто защото ще се чустват безнаказани. Ние имаме (все още) някакви вътрешни морални задръжки, които освобождават от стриктното приложение на закона. А това е и възпитание и култура - неща, които тук са постигнати и което далеч не е за пропускане. Това е друго ниво. Просто за някои неща знаем че "не бива", а не че е незаконно. Това са много много различни неща, говорещи за много различна култура. Ти би трябвало да можеш да го формулираш по-добре от мен.
От тук, нашето развитие, предполагам, е по-добре да е по пътя на идеите (както и много пъти е ставало), от колкото по пътя на закона на всяка цена. Тук е било и е, вервай ми, кухнята на идеите. Богомилството, Дънов и пр. Имаме хора с идеи, които увличат други хора. Идеите им не остават само в учебниците а променят светоглед. Това е нива и нива над Кант и Фройд. Не защото Кант и Фройт са глупави, те просто не правят връзката, предаването на хората - те си остават в учебниците. Христос е предавал на хората, после зорлан са го натикали в библия, християнството е наложено, нека се знае. Отклоних се...
Ние ненормалниците не ги отстрелваме, имаме някакво уважение към тях, "те не са виновни". Освен ако пряко не застрашават, ама реално, живота на околните. (Ще си позволя пак отклонение. Ненормалниците колкото и кофти да правят си имат своята функция в обществото - дават пример какви да не бъдем. Не по закон, а с пълното разбиране, осъзнаване. Когато ненормалниците се отстрелят и обществото се "изравни", то вече по-лесно възприема тъпи закони и затъпява още повече. Лишават се от обратна връзка, пример. Това е много сериозна обратна страна на уравниловката - лишаване на правото на мислене на обществото. В това отношение запада е пред нас, вервай ми.
И пак стигаме до фундамента - нашата визия за обществото, в което искаме да живеем. Хубаво е да го поразнищим малко.
И последно, "Съмнява ме че ще се "вдигне медиен вой", ако полицаят е упоптребил оръжие и е убил при самоотбрана".
Ами това стана в Косово и Сирия. И в Либия, Египет, Тунис... Подкокоросаха някои да надигнат глас, поводи всякакви, дават му медийна трибуна, нагласят обществената (западната) нагласа и "подкрепят борците за човешки права". При нас гътнаха батбойко за цената на тока защото щеше да подпише южен поток. Нещата не винаги са както ни ги представят. Всъщност никога не са били. Ако решим да си съвземем държавата - чака ни косово. Ако се запази мястото ни в геополитическия пейзаж. И ако се запази пейзажа.
Редактирано от sirius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нета е пълен със случаи на полицейски произвол /дори и срещу бели/. Но САЩ са си полицейска държава, където униформените са овластени и често не носят никаква отговорност при превишаване на правата си. Което е нормално - все пак разнородната рая трябва да бъде държана в подчинения посредством репресии. По брой затворници на глава от населението САЩ също се нарежда на челно място сред 'белите държави':
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States
Това е доходоносен бизнес, даже има частни затвори, затова властите могат да те вкарат зад решетките ей така, за профилактика.

Понеже заговорихме за арестувани деца, полицейски произвол /още не сме споменали за малоумното им образование, насочено да вкара подрастващата рая в матрица, за да бъде лесно манипулируема и послушна/, те ви и пресен пример:

Арестуваха ученик, защото написал, че убил динозавър "Убих домашния динозавър на съседа. За целта си купих пистолет", пише Алекс в домашната си работа

655-402-beleznici.jpg

Арестуваха гимназист от Съмървил, Южна Каролина, защото написал в домашно, че е убил "домашния динозавър" на съседите, съобщи Ориндж нюз.

Ръководството на училището в американското градче се стреснало от думите на 16-годишния Алекс Стоун и повикало полиция.

Домашното на Алекс било да напише описание, подобно на статус във "Фейсбук", за нещо интересно, което му се е случило.

"Убих домашния динозавър на съседа - написал Алекс. - За целта си купих пистолет."

Полицията отвела Алекс Стоун за разпит, обискирала шкафчето и раницата му за оръжие, но не намерила нищо.

Полицаите обаче изтъкнаха, че по време на разпита той бил "труден".

Затова го арестували и го обвинили, че е смутил училищния живот. Освен това го отстранили от училище за една седмица.

Майката на момчето Карън Грей е убедена, че реакцията на училището е пресилена.

"Разбирам да го бяха накарали да напише отново домашното заради оръжието- каза тя. - Първо, вече няма динозаври. Второ, той още не е навършил предвидената възраст, за да може да си купи пистолет."

http://www.vesti.bg/razvlechenia/lyubopitno/arestuvaha-uchenik-zashtoto-napisal-che-ubil-dinozavyr-6020925

Редактирано от Last roman
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ха-ха-ха.-ха

Tи добре ли си, или се правиш на "дръж ми шапката"?

ЕС не в USA, бе симпатяга,

Готин, разчупи малко еднопластовото си раболепие и ще разбереш за какво иде реч ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

>Просто не винаги овластяването да трепеш е най-доброто решение.
<Защо не си помислиш пак (но сериозно и и спокойно) дали не е най-доброто решение полицаите да стрелят там, където престъпниците са въоръжени?
> Въоръжени с какво Ник? С нож? Най-вече с огнестрелно оръжие (трябва да се чете и мисли) Или с клечка за зъби? Поляка на летището във ванкувър с какво беше въоръжен? Не демагогствай, моля, този човек не са го простреляли. Видя ли колко сила използваха върху него. ЗАЩО? Определено не защото им трябва, (Обективно никой не може да каже колко сила трябва да се използва срещу ядосан и физически здрав мъж , моля недейте да спекулирате )
В случая поляка беше ядосан, не знаещ езика, но далеч не с намерение да трепе някой.
(Хайде сега глупости за малки деца..Езикът не му е крив на оръфляка поляк, че е решил да се дърви на ченгетата)
Трябваше му някой да го разбере и му обясни за какво става дума.
."Проблемът" на поляка не е незнанието на езика, а че се дърви на ченгетата.
Или просто един-двама да го озаптят, а не да му се тахвърлят 5-6-8 полицая и всеки да си извади шоковата палка и да плющи където свари. Щото има право.
Извинявай, ама такова нещо по комунистическо е нямало - такава полицейщина на публично място. (ха-ха-ха, по комунистическо време народните милиционери можеха да те пребият публично и да се гаврят с теб без да имат никакви последствия за самите тях , аз съм бил свидетел на такива случаи; редовно хората го отнасяха на през нощта на "прачничния" Девети Септември (например) заради най-малките простъпки, или защото полицаите бяха решили така) Ще дойдат един-двама ще пробват с добра дума и ако не стане, две тупалки и със белезници и толкоз. После още бой може да изяде, но няма да го претрепят по такъв повод.
"Където са въоръжени" е ясно. На оръжието - с оръжие и отгоре. Но на летището с ядосан пътник...(никои не му е крив на поляка че е решил да се дърви на ченгетата)
За останалото друг път

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нета е пълен със случаи на полицейски произвол /дори и срещу бели/.

/Голяма картина е такава: при положение че всеки чернокож мъж средностатистически влиза един път в затвора през живота си - т.е всеки чернокож е потенциален престъпник (и потенциално въоръжен) то относителния брой на случаите на полицейска бруталност в САЩ и Канада е по-скоро малък,

за Канада става дума за няколко десетки случаи през последните 50 години години, за САЩ случаите са няколко стотици

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cases_of_police_brutality_in_Canada

По-общо казано в тази връзка: в САЩ и Канада има висока битова престъпност, (на Балканите е битовата престъпност е ниска), относително голям брой изнасилвания, хиляди гангстерски банди (има около 14 хиляди банди в САЩ!) , наркопрестъпления, престъпления свързано с простутиция (в САЩ и Канада е криминализирана); неизбежно е да има случаи на полицейската бруталност при тази война на закона с престъпността

Но САЩ са си полицейска държава,

Романе , смятам че бъркаш причина и следствие - САЩ са правова държава, в която върховенството на закона е много високо; полицията е силна и безкомпромисна в налагането на закона и реда.

където униформените са овластени и често не носят никаква отговорност при превишаване на правата си.

Това не е вярно. Полицаите носят отговорности при превишаване на правата си

(дисциплинарни, административни и наказателни ) и макар и осъдителните присъди са рядки, такива има.

Което е нормално - все пак разнородната рая трябва да бъде държана в подчинения посредством репресии. По брой затворници на глава от населението САЩ също се нарежда на челно място сред 'белите държави':

АНДЖЪК

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States

Това е доходоносен бизнес, даже има частни затвори, затова властите могат да те вкарат зад решетките ей така, за профилактика.

Понеже заговорихме за арестувани деца, полицейски произвол /още не сме споменали за малоумното им образование, насочено да вкара подрастващата рая в матрица, за да бъде лесно манипулируема и послушна/, те ви и пресен пример:

Арестуваха ученик, защото написал, че убил динозавър "Убих домашния динозавър на съседа. За целта си купих пистолет", пише Алекс в домашната си работа

655-402-beleznici.jpg

Арестуваха гимназист от Съмървил, Южна Каролина, защото написал в домашно, че е убил "домашния динозавър" на съседите, съобщи Ориндж нюз.

Ръководството на училището в американското градче се стреснало от думите на 16-годишния Алекс Стоун и повикало полиция.

Домашното на Алекс било да напише описание, подобно на статус във "Фейсбук", за нещо интересно, което му се е случило.

"Убих домашния динозавър на съседа - написал Алекс. - За целта си купих пистолет."

Полицията отвела Алекс Стоун за разпит, обискирала шкафчето и раницата му за оръжие, но не намерила нищо.

Романе, това е пример как се действа в една държава с върховенство на закона,

Синтезирано казано: Когато някой признава престъпление "за целта си купих пистолет" и има сигнал (Ръководството ...повикало полиция), полицията следва да си върши работата и да разследва случая.

(най-простото: този момък може да е перко и да си е купил пистолет, да се кани да направи някоя беля, или да я е направил вече)

Полицаите обаче изтъкнаха, че по време на разпита той бил "труден".

Затова го арестували и го обвинили, че е смутил училищния живот. Освен това го отстранили от училище за една седмица.

Майката на момчето Карън Грей е убедена, че реакцията на училището е пресилена.

"Разбирам да го бяха накарали да напише отново домашното заради оръжието- каза тя. - Първо, вече няма динозаври. Второ, той още не е навършил предвидената възраст, за да може да си купи пистолет."

http://www.vesti.bg/razvlechenia/lyubopitno/arestuvaha-uchenik-zashtoto-napisal-che-ubil-dinozavyr-6020925

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никой не е виновен до доказване на противното. В конкретния случай имаме явно нарушаване на това право.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щатите не са полицейска д-ва, но са д-ва в която всеки има право да притежава оръжие, разбира се с някои изключения. И по тази причина доста се стреля. Затова след командата Фрийз, може да се стреля, ако не се изпълни. Както и при основателни съмнения, че задържания може да употреби оръжие или може да притежава в момента на задържането. Голяма част от 'сакатлъците' стават по тази причина. Не, че ги оправдавам или някой в Щатите ги оправдава (с редки изключения). Да се опитвате да вменявате полицейщина с САЩ, базирано на отделни и изолирани случаи е най-малкото некоректно. Всеки който е бил там ще ви го каже, ако е обективен. За разлика от други д-ви в които това е факт. Разбира се, че има респект от полицаите и така трябва да бъде! От нашите кой има респект!? А обвиненията в расизъм са си направо смешни! Не че няма расизъм, но къде ли няма, примерно тук миналата година също имаше расизъм и то в чист вид, не конкретно за криминално проявен, а само по етническа принадлежност. А в голяма част от т.нар. славянски д-ви има ксенофобия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да ма не. Всекиго не могат да го нарочат за терорист; Който арабин и мюсюлманин не иска да го "нарочват" - не посещава и не е активен в ислямистките "размирни" сайтове, не ходи по антиамерикански сбирки (такива има в САЩ и никои не ги ограничава) , лимитира си контактите с такива хора, просто се съобразява

(в което според мен няма нищо лошо и нередно, същото важи за Англия, за Русия, за България)

/Това което пишеш за бизнеса с арабските страни е просто твое тенденциозно преувеличение, не е баш така, гледат се контактите на човека в тази арабска страна , а не дали прави бизнес там/

Хм, нещо не следиш информационния поток. Последната вълна от оплаквания е именно за хора задържани за подозрение в тероризъм именно защото са отишли на бизнес посещение в арабска държава. Забележи, не ги съдят, там е достатъчно само да бъдеш заподозрян, за да изчезнеш от света за неизвестно време. Пак да потретя ако не си разбрал, полицейщината е стигнала до там, че огромен брой хора гният по затворите без съд и без доказателства, че са извършвали незаконна дейност. Не казвам, че това е защото американците са зли копелета. Просто си пазят интересите и това е нормалното поведение на световна сила. Ако не го правят, някой друг който го прави ще им заеме мястото. Неприятно ми е само, че някои хора си заравяте главите в пясъка и ни обяснявате как едва ли не текат реки от мед и масло и как американците са най-свободните и най-богатите на този свят. Докато реалностите са други.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дай данни за огромния брой хора гниещи по затворите (именно затвори, а не следствени арести), без съд. Док-вата се разглеждат в съда и не могат да се слагат под една шапка.


ОТ

Много си ми интересен Ангеле, надявам се ще ми простиш лиричното лично отклонение, ако не прощавай! В други теми искаш примерно тук (в БГ имам предвид) канализация и налагане на образование, възпитание, култура (според теб славянска), твърда ръка даже. А сипеш обвинения към САЩ, които според теб са го направили. Някак си според мен си непоследователен!?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

айде още една статистика за броя затворници на глава от население, по които САЩ уверено държи първо място:

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/uk/06/prisons/html/nn2page1.stm

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...