Отиди на
Форум "Наука"

Истинското лице на USA (без грим и илюзии) - статии, анализи и синтези


Recommended Posts

  • Потребител

Мисля че е правилно да има и такава тема, в която да се обсъжда положението в новия ни покровител. Полезно ще е според мен и да се избегне спама във другата тема за Русия

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Като цяло и тази, и другата тема ще бъдат затворени в скоро време, защото дискусиите в тях неизбежно се израждат до евтина пропаганда. Иначе истинското лице на полицейската държава САЩ го видяхме съвсем наскоро. Отношението й към гражданите не е по-различно от това, което правят по света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Апетитите на USA в Украйна и други екстри

https://www.youtube.com/watch?v=UirXqMBzumM

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То хубаво нов покровител, ама не трябва ли първо да се откъснем от обятията на старата Матушка? Появата на темата показва, че това още не е станало. Положението ни е по-скоро от два стола на земята - народа иска САЩ, ама управляващата олигархия не може да пререже пъпната връв с Матушката.

Виц: Седи чукча и плаче. Питат го защо плаче.

- Ами един глупав руски император продаде Аляска на САЩ.

- А на теб защо ти е толкова мъчно заради това?

- Защото е продал Аляска, а не Чукотка? - заревал още по-силно чукча.

Та щом и чукча е схванал къде е по-добре е повече от ясно, че няма идеална държава, въпросът е да имаш късмета да попаднеш в по-добрата.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако си градиш наивните щения от вицове... Дето се вика - иди да си негър в щата Алабама:)))

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да оставим това за обсъждане когато негрите от Алабама хукнат към Москва. Засега вървят само еднопосочните билети от Русия за САЩ и това е реалността. Другото са нечии мечти, дето няма да се сбъднат.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми те го Сноудън къде избяга от хамариканската демокрация. Има и много американци, които живеят извън щатите, защото не им понася 'земята на свободните'. Лошото е, че султанът им затяга примката и все по-трудно става да се откажеш от заветното гражданство, ако си имал нещастието да се родиш там или пък да го придобиеш, подведен от пропагандни глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз по принцип се въздържам от коментари в спора кого обичаме повече. Стремя се да бъда обективен. Мисля че живота не е само черно и бяло. Изборът всеки си го прави сам, но е редно в един спор да се изслушват двете страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С "новините" на InfoWars, чийто създател е от най-тъпите парчета, бродили някога по тази Земя, Алекс Джоунс, трудно ще бъдеш обективен.

You see, 666 is a doubling of 33. And 33 is pi.
—Alex Jones

Редактирано от Flatline
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ

Тя тази темичка си е баш пропагандаторска или контрапро.... или реконтра ;). Да си пише щом има желание, да си се връзва и разврързва. На кой му пука!?? Нека го оставие сам ). И без това малцина я следят.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте, пропагандата се прави от масмедиите с голяяяяма аудитория. Ние тук не можем да играем пропаганда. Пропагандата е най-малкото на партийно ниво, ако форума е партиен бих могъл да приема, че е част от пропаганда. Ако аз съм на мястото на админите, ще отделя раздел и изрично ще упомена, че е само заради интереса и да не се спамят научните теми и че екипа не носи отговорност за съдържанието. И един добър модератор. Идеални няма, но има хора и от двата "лагера" които биха свършили задоволително тази тежка, мръсна и неблагодарна работа. И с голямата гьостерица! Има и такива, под чиито модераторство аз не бих писал, или поне бих се ограничил драстично.

Между другото, опитах да гледам Алекс Джонс от Инфо Варс - е не можах. Мен някой като ми навиква (така се чуствам като го слушам) го отрязвам за дълго време. Някак му нямам доверие. Без изобщо да претендирам за обективност.

От американците слушам Peter Schiff. И той е емоционален, но се търпи. И ги обяснява нещата, така че може да му се види логиката. А що се отнася до икономика му имам вяра. Той смята, че не е лоша идеята за инвестиции в русия. Но не се занимава с политика и геополитика и там му се къса нишката. Пък и се отказа да прави предаване всеки ден и ще продължи, но седмично. Той и без това доста се повтаряше, но понякога пуска анализи - на пазара, изказвания на политици и икономисти, на статистики и пр. Надявам се да го прави повечко сега като мине на седмица.

Изписах доста, но приемете го като лично предпочитание.

За икономика, скоро слушах Михаил Делягин и съм доволен. Обяснява нещата фундаментално - до философия и психология. И без излишен патос като А.Джонс. И покрай него излязоха още доста руски икономисти и повечето си заслужава да се слушат. Поне за мен.

Та ние тук можем само да разменим източници и всеки да си прави сметка. И аз виждам как някои са про-така и споделят защо са така. Аз съм про-онака и правя същото. Външния читател ще прочете, ще отбере и до където му стига пипето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както казах, по-напред, нужни са гледните точки на двете страни. Относно Алекс Джоунс той не е руски пропагандатор. Човека си е Американски патриот с фермерски произход. Това че изказа му е по емоционален, не го прави "тъпо парче". Трябва ли да се отрича различната от официалната гледна точка? Трябва ли в омразата си към Русия да си затваряте очите за реалностите в щатите. Или е вярно че любовта е сляпа?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма теория на конспирацията, която той да не е прегърнал с отворени обятия. Говорим за неща от сорта на как Илюминатите работят в комбина с извънземни, за да установят нов световен ред.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но също така и как сгради в търговския център падат без да са ударени от нищо, как се изпарява самолет, как се виждат контролирани взривове, как се манипулират правителства и т.н. и т.н все неудобни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде сега, сгради падат сами - поне това спестете..

Но тия деца с белезници горе това вече е безобразие и страшна идиотщина. Кой болен мозък....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Century of Enslavement: The History of The Federal Reserve

https://m.youtube.com/watch?v=5IJeemTQ7Vk&feature=youtu.be

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То хубаво нов покровител, ама не трябва ли първо да се откъснем от обятията на старата Матушка? Появата на темата показва, че това още не е станало. Положението ни е по-скоро от два стола на земята - народа иска САЩ, ама управляващата олигархия не може да пререже пъпната връв с Матушката.

Виц: Седи чукча и плаче. Питат го защо плаче.

- Ами един глупав руски император продаде Аляска на САЩ.

- А на теб защо ти е толкова мъчно заради това?

- Защото е продал Аляска, а не Чукотка? - заревал още по-силно чукча.

Та щом и чукча е схванал къде е по-добре е повече от ясно, че няма идеална държава, въпросът е да имаш късмета да попаднеш в по-добрата.

Да Галахад, но ние не сме то4но като в поговорката. Членки сме на ЕС. Това трябва да проумеят ората, не Вашингтон, не Москва - имаме си мястото и то е то4но там където трябва да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

БатВаньо, много е хлъзгаво да определим точно къде трябва да се намираме. ЕС е дело на хората, със мотиви, визия и пр. И много от тези дела служат за противопоставяне едни на други. Били сме членки и тук и там, където ни сложат.

ЕС си има някои преимущества, но и русия има. В крайна сметка се стига до дълбоки фундаментални различия между едни (в случая представени от русия) и други (в случая представени от сащ).

И тези различия са много дълбоки, колкото и на повърхноста да изглеждат загладени. Ценностната ни система е изградена по друг начин. Лично мое убеждение.

В сащ човека е в една клетка изградена от системата и контакта между хората е сведен до формалности. Политика, държавно устройство, ценности и пр. почти не се обсъждат. Или се обсъждат на "корпоративно" ниво чрез НПО-та. И правят едни акции, едни кампании едни чудесии.

Преди време КГ пусна тема за инцидент на пътя в русия и как хората помагат. Това в сащ няма да стане, ще спре някой, ще види, и ще извади телефона да се обади на съответните служби. Тук там ще се прояви някой да вземе инициатива. И нещата са така сложени, че спасения може да съди спасяващия ако нещо е объркал. Включително ако спасява жена от вода и вземе та я барне на неподходящо място.

Една баба преди време осъди мадоналдс (или друга голяма компания) щото си разляла кафето и се опарила, в колата си! Забравих точно причината, нямало надпис че е горещо ли, капачка ли, но е известен случай всеки може да разрови.

Един от началниците ми е работил за застрахователна компания и имал следния иск. Инцидент на улицата, две коли се блъскат. Жена стояща на близо предявила иск за стрес. Мъжа и представя бележки от "масаж" и иска да му ги платят щото жена му била стресната и нали... заради катастрофата. Иска не е минал. Но утре може и да мине. Преди 50г. едва ли някой е можел да осъди друг, че се е олял с кафето, но сега може.

Това е огромно пилеене на ресурси в обществото. И огромно оглупяване. Тенденцията е такава. Рамката от закони е сериозна, и е изгодно да се знае. Няма значение справедливоста, а законноста. Точка.

Ние се радваме на законноста щото ни липсва, но там тази законност е изродена. Както комунизма при нас се изроди. Нищо ново под слънцето, ние като хора не можем да надскочим себе си и да направим някакъв кой знае какъв скок в общественото устройство.

Редактирано от sirius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...