Отиди на
Форум "Наука"

Истинското лице на USA (без грим и илюзии) - статии, анализи и синтези


Recommended Posts

  • Потребител

Дай данни за огромния брой хора гниещи по затворите (именно затвори, а не следствени арести), без съд. Док-вата се разглеждат в съда и не могат да се слагат под една шапка.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Неприятно ми е само, че някои хора си заравяте главите в пясъка и ни обяснявате как едва ли не текат реки от мед и масло и как американците са най-свободните и най-богатите на този свят. Докато реалностите са други.

Някои хора тук май смятат априори Русия за по-свободна и по-демократична от САЩ

Това не ли е неприятно?

/ясно и на малките деца че САЩ са паднали надолу във класациите за свобода за последните 10-15 години, именно заради редуцирането на гражданските свободи/

Никой не е виновен до доказване на противното. В конкретния случай имаме явно нарушаване на това право.

Нещо се омотваш генерално според мен..

Вината се доказва или отхвърля със съдебен процес; Смисълът на правилото е хората да не бъдат осъждани и наказвани [1] (а не разследвани) без съдебен процес;

Работата на полицията обаче е

1) да разследва

2) да се бори превантивно срещу престъпноста

3) да защитава (гражданите) и служи на обществото.

Перефразирам: ако младецът беше/е перко, полицаите - мърлячи (както предлагаш ти да не правят нищо), а младежът беше утрепал някой гражданин , кой щеще да отговаря?

Забележка: Правилото фактически (фактологично) е нарушено за обвинените в тероризъм и затворени без съд и присъда..

[1] Административните и дисциплинарните мерки взети от ръководството на училището не са "наказателни".

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дай данни за огромния брой хора гниещи по затворите (именно затвори, а не следствени арести), без съд. Док-вата се разглеждат в съда и не могат да се слагат под една шапка.

Е каква е разликата между затвор и следствен арест в който се стои с години?

Искаш цифри?

В затвора, чийто първи солидни постройки, са изградени през май 2012 г., бяха държани през годините общо 779 мъже и юноши. През 2003 г. там по едно и също време се намираха 680 души.

С течение на времето обитателите на Гуантанамо намаляха. Днес там има 171 затворници. Те са надзиравани от 1850 американски военни и цивилни служители. От тези 171 затворници 46 попадат в категорията на задържаните за неопределено време.

Тези хора не могат да бъдат съдени поради липса на доказателства.

Това са само в Гуантанамо, нямам данни колко общо са задържаните по подозрение и изчезнали за неопределено време. Но за американците явно това е рутинна практика:

За нов случай подобен на този с Гергана Червенкова сигнализира нашата читателка Магдалена Дюлгерова.

Става въпрос за 31-годишния варненец Ваньо Минков, който вече е във варненския затвор, след като САЩ са поискали екстрадицията на база само на подозрения.

Ваньо Минков е на 31 години и е роден в град Варна. Последният си рожден ден прекара в затвора. Не защото е осъден, а защото е задържан по желание на САЩ с цел екстрадиция. Ваньо е средностатистически български гражданин, който никога не е ходил в САЩ.Той има средно образование, което по никакъв начин не е свързано с компютърни дейности. Не работи и не е работил във фирма, която има нещо общо със САЩ. Няма колеги, които имат нещо общо със САЩ. Ваньо имаше частен бизнес в България, който продаде преди време, който също няма каквото и да е касателство с горе-посочената държава и в момента е безработен. Ваньо не е осъждан или обвиняван в каквито и да е престъпления в България.

Повечето адвокати, с които са били провеждани разговори са били категорични, че няма такова нещо като ‘отказване на екстрадиция в САЩ’. Такава била спогодбата. Казват и отиваш! Дали си виновен, дали можеш да се защитиш, а дали изобщо ти спазват правата и ти изясняват в какво си въвлечен? Правата на арестувания са никакви, той е лишен от възможностат да се защити.

ОТ

Много си ми интересен Ангеле, надявам се ще ми простиш лиричното лично отклонение, ако не прощавай! В други теми искаш примерно тук (в БГ имам предвид) канализация и налагане на образование, възпитание, култура (според теб славянска), твърда ръка даже. А сипеш обвинения към САЩ, които според теб са го направили. Някак си според мен си непоследователен!?

Не прочете ли по-горе, че не обвинявам САЩ за твърдата ръка, а за лицемерието с което се обявяват за най-свободната и демократична държава, в момента в който сме заринати с доказателства за обратното. Според мен е невъзможно една държава да е едновременно и силна и абсолютно свободна. Реда е нужен и той понякога трябва да се налага със сила. Иначе на мен лично някои от културните особености на САЩ ми харесват. Примерно склонността в южните щати да има повече оръжие от колкото е населението. :) Но не ми харесва да идват тук и да ни обясняват как трябва да живеем ние (да финансират НПО, които да манипулират общественото мнение в тяхна полза), или да пращат "инвеститори" от типа на собствениците на американските ТЕЦ-ове, или шеврон с шистовия си газ.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според това официално изследване на ФБР броят на бандите в САЩ в 2011 година е 33 000, като продължават да нарастват членската маса, и престъпленията, извършени от тях

http://www.fbi.gov/stats-services/publications/2011-national-gang-threat-assessment/2011-national-gang-threat-assessment-emerging-trends

Ключовото, което не се разбира тук от много хора , е че полицията в САЩ е в "гореща война" с престъпниците (които не са само бандитите) и анормалната престъпност в САЩ.

Корените на тази престъпност са социални и културни, в друга теми сме дискутирали феномена; общо взето се говори и пише за няколко социални и културни патологии;

Анормалният брой броят на осъдените в САЩ спрямо осъдените в европейските западни богати страни, (в които също има върховенство на закона), е следствие на тази престъпност;

/в западноевропейските страни тези "патологии" отсъстват и престъпността (битова, на бандите, убийства) е релативно ниска - достатъчно е да видим статистиките на Норвегия или Дания/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

айде още една статистика за броя затворници на глава от население, по които САЩ уверено държи първо място:

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/uk/06/prisons/html/nn2page1.stm

Даа, друго нещо си е България - престъпниците са на свобода, а гражданите са с решетки на прозорците!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пак не си в час, народа иска на изток, а управляващите ни тикат към задокеанска колония. :

Ами защо тогава народа масово отива на Запад, а не на Изток. Вече 1/4 от населението на България живее западно от нея? Поне Станишев да се беше върнал преди няколко години в родината си! Народа иска България да е това, което избира като място, с което заменя Родината.

А за убиеца на деназавъра. Живелите в олигархия като България им е трудно да схванат, че демокрацията не е анархия, а правила, които всички спазват, а които не - ядът шамари. По добре ли е да е като в България - първо Пол Боевски ходи с два пистолета на училище, а след време ще стане като тати и ще лежи по бразилските затвори, защото станал муле за наркотици?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко ОТ.

Има два основни плана от които ние определяме мисленето си, гледната си точка. Това е личния план и държавния план. Световния да не го закачаме. И от тази си (една от двете) позиция разсъждаваме относно управляващите.

Личен план - управляващи. Тук са лични свободи или ограничения.

Държавен план, разглеждаме се като част от голямата група, общество, държава. И искаме това голямото да има определени показатели - стандарт, права и свободи на гражданите, но и независимост, суверенитет, армия и пр.

А добрите управляващи, лично мое виждане, трябва да успеят в геополитическия пейзаж малко или много да постигат тези показатели. Те са длъжни да разглеждат държавата, народа, като Едно. Като градинари, които трябва да се грижат за дърво. Дървета различни, с различни изисквания (култура и манджа), различни корони и пр. Градинаря трябва да реже клонки, клони и издънки за да расте едно дърво и да дава плодове, да е устойчиво на бури и суша и пр. И това, рязането, изобщо не се възприема добре от отделните клонки. Никой не иска да е порязан, но това става и на лично и на държавно и на наддържавно ниво. Такива сме си хората, режем се.

Понякога омесваме различните планове и става объркващо. Та не може да има добро дърво без добра резня, най-грубо казано.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Даа, друго нещо си е България - престъпниците са на свобода, а гражданите са с решетки на прозорците!

ако ти се седи зад решетки без съд и присъда - вече знаеш къде е правилното място:)

А за убиеца на деназавъра. Живелите в олигархия като България им е трудно да схванат, че демокрацията не е анархия, а правила, които всички спазват, а които не - ядът шамари. По добре ли е да е като в България - първо Пол Боевски ходи с два пистолета на училище, а след време ще стане като тати и ще лежи по бразилските затвори, защото станал муле за наркотици?

Сега остава да ни убедиш, че САЩ е демократична държава.:)

Нещо се омотваш генерално според мен..

Вината се доказва или отхвърля със съдебен процес; Смисълът на правилото е хората да не бъдат осъждани и наказвани [1] (а не разследвани) без съдебен процес;

Работата на полицията обаче е

1) да разследва

2) да се бори превантивно срещу престъпноста

3) да защитава (гражданите) и служи на обществото.

Перефразирам: ако младецът беше/е перко, полицаите - мърлячи (както предлагаш ти да не правят нищо), а младежът беше утрепал някой гражданин , кой щеще да отговаря?

Забележка: Правилото фактически (фактологично) е нарушено за обвинените в тероризъм и затворени без съд и присъда..

[1] Административните и дисциплинарните мерки взети от ръководството на училището не са "наказателни".

Ми не, друже, омотана им е системата. Младежът си прави гавра, следва донос и репресия /което е показателно за това какво общество е изградено там/. А ако полицията наистина си мисли, че младежът е застрелял динозавър, проблемът е в нейния компютър или просто ченгетата си падат по креационизъм и семейство Флинтстоун. Но както казах - има време, ще стигнем и до образователните абсурди на тази смешна държава.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гуантанамо е единствения по рода затвор и е със специална цел.

Е каква е разликата между затвор и следствен арест в който се стои с години?

Искаш цифри?

Това са само в Гуантанамо, нямам данни колко общо са задържаните по подозрение и изчезнали за неопределено време. Но за американците явно това е рутинна практика:

Не прочете ли по-горе, че не обвинявам САЩ за твърдата ръка, а за лицемерието с което се обявяват за най-свободната и демократична държава, в момента в който сме заринати с доказателства за обратното. Според мен е невъзможно една държава да е едновременно и силна и абсолютно свободна. Реда е нужен и той понякога трябва да се налага със сила. Иначе на мен лично някои от културните особености на САЩ ми харесват. Примерно склонността в южните щати да има повече оръжие от колкото е населението. :) Но не ми харесва да идват тук и да ни обясняват как трябва да живеем ние (да финансират НПО, които да манипулират общественото мнение в тяхна полза), или да пращат "инвеститори" от типа на собствениците на американските ТЕЦ-ове, или шеврон с шистовия си газ.

Разликата е от небето до земята. В следствен арест се влиза за определено време. Нормалните 24 часа или малко по-дълго при специални случаи. Също така, ако подсъдимия не може да покрие гаранцията или съдията му е отказал гаранция (както е при убийство 1-ва степен или при въможност подсъдимия да се укрие или да извърши други престъпления). Така, че дай ми такава статистика, не ми хвърлях Гуантанамо, че това е затвор със специален режим и е единствен. А даже него да вземем количеството е нищожно. В Щатите, ако един следствен е държан неаконно д-вата ще бъде спукана от дела и обещетения, даже да е бедомник. Има специални адвокати и цели бюра които се анимават с такива дела. Само с/у 1/3-та от хонорара. Така че не бъди голословен.

Къде са се обявявали? Дай ми няккъв меморандум или каквото там му е името на д-вно ниво в което САЩ обявяват собствената си д-ва за най-демокртична. Да прочете пък ще видим. По-демокртична от ЮК, Франция или Германия. Тов, което е според теб не е миродавно. САЩ напромер може да са демократични спрямо собствените си граждани и да не са толкоз 'демократични' спрямо другите. Дават се док-ва за мерките след 11-ти септември, но се забравя, че и преди 11-ти септември САЩ пак бяха първостепенна и единствена световна сила, след краха на източния блок.

Да реда се налага със сила и таи сила е 'демократична' т.е. резонна, когато е аконосъобрана. О, да винаги има ицепки, но в Щатите те не са норм, ако бяха на никого нямаше да му направи впечатление убийството на един чернокож, за когото има док-ва, че е обрал магазин и е оказал съпротива.

Покажи ми кои и как са обяснявали как да живеем тук!? На д-вно ниво с нещо с печат Правителство или Президент на САЩ. Докажи и как финансират НПО-тата, пиша за Правителството, а не за разни неправителствени организации. Както знаем те са частни. И какво значи ' да манупулират общественото мнение'. И съвсем не се заяждам, защото това е важно! НПО-тата или лично Преидента агитира в българските села и грдове!? Или излизат по телевизиите!?

Ако си мислиш, че Правителството на САЩ 'праща' инвеститори в малка България, жестоко се лъжеш, объркАл си страната пич ;). А междо другото НПО-тата са с/у шистовия газ, поне повечето.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дискусията водена по този начин няма да стигне до никъде. Позицията на няколко човека тук във форума (не ми се рови да проверя дали и ти лично си писал така), е че именно сащ са примера за подражание по посока демократизация. Не с тези думи естествено, основно с намеци, но смисъла се набива на очи с годините.

По въпроса за задържането, имат въведени специални антитеористични закони, според които при подозрения в тероризъм такива изисквания, като описаните от теб, просто липсват. Заподозрени в тероризъм могат да бъдат задържани дори без документация, че са задържани. Какви статистики искаш да ти дам, след като данните за тези случаи са засекретени?

По въпроса за НПО няма какво повече да коментираме. След като не признаваш дори официалната информация за наличието на компании черупки на ЦРУ, няма какво повече да напиша. Те сами си признаха че са налели 5 милиарда долара в Украйна за да предизвикат майдана, само ти продължаваш да упорстваш че не се намесвали.

Шистовия газ и манипулацията на общественото мнение са отделни въпроси. Едното е икономически въпрос при който натиска е задкулисен и не оставя следи, другото е културна асимилация за която пиша в няколко теми вече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия откриха топлата вода!

http://www.webcafe.bg/id_295637561

Статията определено е интересна! Въпроса е обаче, какво трябва да значи действаща демокрация в наши дни. От самото си зараждане, демокрацията е заплашвана от олигаристични кръгове. И се израждала или в олигархия или в откровенна тирания. За съжаление, т.нар. пряка демокрация няма, няма и да има. Пиша не за референдумите (което се рабира под пряка демокрация), а за пряко управление на народа. Това нещо не е възможно, поне за сега и не виждам въможностти в бликото бъдеще. Просто защото управлението не може да се осъществява от широк кръг хора, най-малкото, защото те си имат друга работа. Да оставим кадърността и/или подготвеността. На времето Ленин по най-бепринципен и популиски начин е прокламирал, че управлението на д-вата трябва да стане толкоз просто, че и една готвачка да го може. Уви, не е така, но 'принципа' отана и след това, в Почетните Президиуми се избираха тъкачки и мин ори, които това и беше 'работата' да седят там и да оправдават със своето присъствие управлението на скритата олигархия в СССР - Политбюро на КПСС. Гъвкавостта на 'познатата демокрация' така бих нарекъл, тов дето е 'на власт' в по-нормалната част на света, е в свободата на словото, свободата на личността, свободата да изповядваш и вярваш в каквото си искаш (с изключение на разни -иски 'идеологии и религии'), гарантирането на основните човешки права, спазването им, законност, ред, антимонополните закони, средна класа. В САЩ и в евроатлантическите д-ви има извращения (то къде ли няма), но за сега са единствения избор и хората от цял свят открито го показват с най-истинското гласуване - това с краката си ;). Аре някой да ми посочи, другата алтернтива ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дискусията водена по този начин няма да стигне до никъде. Позицията на няколко човека тук във форума (не ми се рови да проверя дали и ти лично си писал така), е че именно сащ са примера за подражание по посока демократизация. Не с тези думи естествено, основно с намеци, но смисъла се набива на очи с годините.

По въпроса за задържането, имат въведени специални антитеористични закони, според които при подозрения в тероризъм такива изисквания, като описаните от теб, просто липсват. Заподозрени в тероризъм могат да бъдат задържани дори без документация, че са задържани. Какви статистики искаш да ти дам, след като данните за тези случаи са засекретени?

По въпроса за НПО няма какво повече да коментираме. След като не признаваш дори официалната информация за наличието на компании черупки на ЦРУ, няма какво повече да напиша. Те сами си признаха че са налели 5 милиарда долара в Украйна за да предизвикат майдана, само ти продължаваш да упорстваш че не се намесвали.

Шистовия газ и манипулацията на общественото мнение са отделни въпроси. Едното е икономически въпрос при който натиска е задкулисен и не оставя следи, другото е културна асимилация за която пиша в няколко теми вече.

Таи тема не беше дискусионна, преди да се намеся ;). Беше откровенно пропагандаторска и въпреки воплите на Романа и той участваше.

Ми порови се! Не словоблудствай! Има разлика в това посока на демократизиране или пример за демокрация. Добре, ми ти дай пример за демокрация! Даже пусни отделна тема, но докато търсиш, пиши тук, кои с по-демократичните д-ви от евроатлантическите и ЕС (дето кат един Матросов, ще воюваш с тях ;)). Като не можеш да намериш думите, потърси намеците и ги тълкувай, ако може безпристрастно.

Дай статистика за подозренията в тероризъм, но не от Куантико. Както и колко, така и нарушени ли са законите, и ако аконите не са в ред, дай да видим колко са задържани по 'незконни' закони и за колко време. А не че гният без съд и присъда! Докато чакам данните, какво ще кажеш за преди 11-ти септември!? Тогава нямаше такива 'извращения' ерго САЩ са си били демократични тогаз, но атаката на л Кайда ги принуди да употребят сила, точно според твоите (но не по моите) разбирания!?

Щом не желаеш, не коментирай! Дай сега статистика, колко от НПО-тата са на хранилка на ЦРУ и на Правителството на САЩ. Да принаха си, но от НПО-та ли? Дай да видим данните.

Да отделни въпроси са, но ти реши да правиш тук тюрлю гювеч, май навсякъде така процедираш. Типично! Вкрваш всичко в кюпа! И за САЩ и за БГ, намесваш и Украина.

ОТ

Сега съм се отворил на книжки от соц. реализма ;). Мно'о са яки! Та там партийните функционери така процедират ;). Първо викат - Демагогия! После - не деференцирай! После - платен агент! После - ти какво искаш да кажеш, че Партията греши! И т.н. Рабира се , ясно е, че другите медии са плтени, купени и изкривяват информацията ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гуантанамо е единствения по рода затвор и е със специална цел.

Дали е единствения?

http://www.reuters.com/article/2014/07/24/us-cia-jails-poland-idUSKBN0FT0TX20140724

Редактирано от ABBEY18
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да предположи, че това е вярно и че има още няколко. Но те не са законни, а и Ангел мисля, че пишеше за атвори на територията на САЩ за американски граждани. Давайте такива примери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, сега нямаме и доверие на Ройтерс. Ами предполагай си каквото искаш и си върти политиката както ти дойде това си е твой проблем. Незнанието не оправдава.

Следващата ти стъпка е да поискаш списък на затворниците в тези затвори със тяхното гражданство, белким докажеш че няма американци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам какво е истинското лице на САЩ, но знам, че имам над 40 (на прима виста се хванах да ги преброя) приятели, състуденти, съученици и познати там. Никой не се е върнал в България, никой не иска да емигрира в Русия и никой не е ставал жертва на полицейско насилие. Единствено един приятел, който подслонява по нашенска линия едно българче, който се оказва впоследствие, че тайно е влизал в педофилска мрежа и е търсил деца, една сутрин в къщата му нахлуват полицаи и ги задържат него и приятелката му, после след разследването ги пускат, а нашенския педофил - съдят. Но при задържането не е имало полицейски произвол, сравнително културно е станало, а и моят човек знае, че в такива случаи, за да си нямаш проблеми просто се подчиняваш на полицията и изпълняваш разпорежданията им.

За какво казвам всичко това? Нарочно не искам да вкарвам сравнителни изследвания (колкото и да са добри) за демокрация, корупция и т.н., защото знам, че ще оспорите методиката им. Но ви казвам - от толкова хора, никой не иска и да помисли за България, Русия и пр. и никой не е застрелян от полицията. Що тъй?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен пък един приятел се върна от САЩ. Не му хареса че с две висши трябва да е чистач на паркинг. Та след като се върна започна в банка и сега все още си е директор на клон. Това са грешни примери и са строго индивидуални и твърде субективни, но удобни особенно за хора които само са чували и ахкат и припадат само при споменаването на вълшебната химера САЩ....напомня ми на филмчето на Дисни....В Америка котки няма

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурен съм, че има и такива примери. Със сигурност и някой се връща. Въпросът е в цифрите. Там няма нищо субективно. По данни на Държавната агенция за българите в чужбина, в САЩ живеят 250 хил. българи. Тенденцията е да се увеличават. Ни полицейски произвол ги плаши, ни че с две висши трябва да са чистачи на паркинг. Що тъй?

http://www.aba.government.bg/?show=38&nid=997

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мога ли да изредя 250 000 причини? Мисля че 98% от тях са финансови емигранти не политически.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз продължавам да питам, що тъй тези хора се подлъгват по шума на скапаните долари и остават там? Не знаят ли, че не е православно? Не знаят ли, че утре ще ги пратят в Гуантанамо, само защото са славяни? :grin:

Просто е ми е чудно? Обяснете, моля?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, сега нямаме и доверие на Ройтерс. Ами предполагай си каквото искаш и си върти политиката както ти дойде това си е твой проблем. Незнанието не оправдава.

Следващата ти стъпка е да поискаш списък на затворниците в тези затвори със тяхното гражданство, белким докажеш че няма американци.

Защо да нямм, приех го без да го проверявам. Но все пак виж поста на Ангел и дайте примери а американци на територията на САЩ. Бас ловя, че мога да намере много повече за Русия и то на териториятаа на Русия, да оставим 'мокрите' операции. Но тогава ще лаеш, че Ройтерс или която и да е ИА лъжат.

На мен пък един приятел се върна от САЩ. Не му хареса че с две висши трябва да е чистач на паркинг. Та след като се върна започна в банка и сега все още си е директор на клон. Това са грешни примери и са строго индивидуални и твърде субективни, но удобни особенно за хора които само са чували и ахкат и припадат само при споменаването на вълшебната химера САЩ....напомня ми на филмчето на Дисни....В Америка котки няма

Бравос! Аз имам трима! Най-добрия ми приятел замина със зелена карта през 2001-ва. Не беше вишист, 'прост' зъботехник без да знае грам английски, също и жена му (тя само френски и мъртви езици, от НГДЕК). На втората седмица му повишиха заплатата петорно, с опция за още, но след година. Работеше си по специалността. Върна се, защото реши, че децата му трябва да учта и израснат в БГ. Не го бил осъзнавал до сега. ще спомена и политическата му ориентация. Върл костовист. ма много върл! Другия всъщност беше първия. Съоченик ми беше и съсудент. Баща му доцент в ХФ. Един от малкото 'парашутисти' в гимназията. Беше ми приятел и изкара математиката в НМГ на мой гръб. Отиде в Тюлейн (университета в Ню Орлийнз) щото баща му го уреди. Пишеше ми писма да му пратя табличните интеграли ;). А друг мой приятел там ми каза, че Тюлейн им 300 терминала и три копчет да натиснеш и ще ги имаш. Точка по въпроса! Не съвсем. като си дойде го питах как е. Той ми се похвали, че продал колелото си, но запаил ключа. После случайно го видял, отключил го, потеглил и после....пак го продал. Преди да се върне. После направи дипломната си работа в Барселона. Питах го за подробности, а той ми обясни как върви тревата в Барса и колко страстни са испанките. Нищо за химия. Третия малко го понавх, от хаколтета пак. Руснак. Пак въпитник на НМГ - Антоний се каваше, на една бригада му лепнах ника Марк - Антоний и така си остана. Биолог с интереси в химията и информтиката. Замина с трите дини под ръка. Тежко му се е получило и атова вляъл в компа на университета и си подправил оценките ;). Е върнаха го. Но силно се съмнявам, че е останал в БГ, още повече, че е в Русия. Намерил си е местенце някъде на Запад, акълия беше ;).

Михов, аз имам повече от 100! На Запад, и един в Дубна (писал съм го вече), този от Дубна рабра, след втората година (май), защо опитите в Дубна никой не може да го повтори ;) (ядрен физик беше). Ясно защо! Върна се и стана инвестиционен банкер тук. А тези 100 поне 90-сет по специалността. Химици, физици, математици (те в банковата сфера) и биолози. Преди две седмици бях на среща с трима. Едната бившо гадже. Бачкаше бензинджиика на Централна гара, а да и в БАН ;). Другите двма математици в Лондон. Банковата сфера. Никой не желае да се върне тук, даже и не си го помисля! Общо имат 9 деца. Дамите по две, пича, цели 5 ;). Децта разбират, но не говорят български. Бившето гадже е с мъж българин, другите са с малайка (но той има австралийска рода) и еврейн (но тя е половин словачка). Та такива ми ти работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сарказъм? Няма сарказъм! :grin:

Аз просто наистина се чудя, защо хората масово избират страна, в която има повсеместен ежедневен и брутален политически, полицейски, административен, корпоративен и данъчен произвол? В която всеки или почти всеки е затворник или ще стане; пълно е с откачалки, дето трепят наред; води грабителски войни за щяло и нещяло; лъже за това, че са стъпили на Луната; хората са по 130 кг минимум; всичко е отровено от шистовия газ; ГМО продуктите са довели до масови мутации и пр.? А, и да не забравяме дълговото робство! Там хората са роби от раждането си направо! :tooth:

Та, странно, няма логика? Дори нещо още по-интересно - хайде нас ни остави, ние сме малка държава, робски народ и т.н., но ми е чудно и как толкова горди руснаци се подлъгват да емигрират и останат завинаги там? Ей това пък съвсем не мога да го разбера! Цели руски квартали има в големите им градове, чий го дирят там, а де? :w00t:

Редактирано от Михов
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На мен пък един приятел се върна от САЩ. Не му хареса че с две висши трябва да е чистач на паркинг. Та след като се върна започна в банка и сега все още си е директор на клон. Това са грешни примери и са строго индивидуални и твърде субективни, но удобни особенно за хора които само са чували и ахкат и припадат само при споменаването на вълшебната химера САЩ....напомня ми на филмчето на Дисни....В Америка котки няма

Клонът да не е на КТБ? :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...