Отиди на
Форум "Наука"

Митове и легенди как сме променили света


Recommended Posts

  • Потребител

И в България има честни данъкоплатци, но с тях никой не се гордее.

Въпросът е друг, подхващал съм го и преди. Според мен едно постижение не се измерва с това кой го е направил, а с това какво е направил. Ако българин беше измислил електрическата крушка с нажежаема жичка, то тя нямаше да свети по-силно. Та когато говореше за "правото да се гордеем" ние българите, аз се сещам за две причини, които могат да се посочат:

1. Първата е, че заради общия генофонд, би следвало, че след като един представител на група с много общи гени е способен на високи постижения и има щастието те да достигнат и до практическа реализация с общочовешка значимост, значи сме уверени, че и ние сме способни. Това е някаква отнесена проверка за това дали нещо не сме сбъркани, генетично увредени и идиоти. Така го разбирам аз.

2. Втората причина да се гордеем с чуждо постижение е, ако ние сме имали принос към създаването на условия за обучението и реализирането на даден учен. По този показател бих казал, че българите (стига с тази абстрактна обобщена и лишена от отговорност маса наречена България) сме големи длъжници и имаме повече повод за срам. В крайна сметка благосъстоянието на една държава основно е базирано на трудолюбието и честността на нейните поданици.

Да оставим настрана как е възможно българите масово да са горди с хора, които не познават и на които не са помогнали по никакъв начин. Моят въпрос е първата причина състоятелна ли е при наличието на втората? Моята теза е, че като интелектуален потенциал държавите в Европа да речем са на практика равни. Това междувпрочем се потвърждава от липсата на монопол над знанието и над откривателството и съответните патенти. Но от това следва, че средата е онази, която отключва потенциала на бъдещите откриватели. И след като се намират българи участвали в екипи движили човешкия прогрес, но извън България, то какъв извод бихме могли да си направим?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 612
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Честно казано, не разбирам тезата на тази тема - искате да създадете мит, че българите са генетично увредени и всеки от тях, който нещо е постигнал е изключение от правилото, че тук най-значимото евентуално постижение е добрата реколта от слънчоглед.

 

Преди 13 часа, vvarbanov said:

Никой не отрича постиженията на човечеството, никой не проявява нихилизъм. Ето един прекрасен пример да разбереш , че не сме нихилисти.Преди се гордеехме с великия съветЦки съюз, сега трябва да се надуваме с новите ни съюзници от НАТО.Това е цитат от Форбс за бюджетите на първите 22 училища, на всички сумите са над 1 милиард долара. 

  • Харвард: $36 млрд

  • Тексас: $25 млрд

  • Йель: $24 млрд

  • Стандфорд: $22 млрд

  • Бюджет РФ за образование: $13 млрд

Интересен е и броя на учените и лауреатите по страни."  В Мире сейчас 244 Нобелевских ученых — на почти 7млн научных сотрудников. Из них работают в США — 159 чел., больше 65%! Дальше, с громадным отрывом идут Англия (17 лауреатов, в т.ч. Гейм и Новоселов из СССР), Германия и Япония — по 14, Швейцария — 8, Франция — 7, Израиль — 5. Япония особенно интересна. Впервые Нобелевскую премию японскому ученому дали в 1949-м, до 1999 г. японцы получили 5 премий (ученые СССР — 10), а с 2000 г. — 16 (В РФ после 2000 г. получены 2 премии — ак. Алферов и Гинзбург).

Американците основно са преселници от Европа, сред тях има много българи и ние с право можем да се гордеем с горните постижения.

 

Има и друго, според Мичио Каку научният успех на САЩ се дължи на американското тайно оръжие с кодово название H1b:

Същото на руски, за който предпочита:

:))))

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минъти, Doris said:

Честно казано, не разбирам тезата на тази тема - искате да създадете мит, че българите са нещо генетично увредени и всеки от тях, който нещо е постигнал е изключение от правилото...

Извинявай, но това е като гръм от ясно небе. Кои думи те наведоха на тази глупост?? Що се отнася до повода и причината тази тема да я напиша, то аз ги изясних кристално ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупост ли? Хайде по-цивилизовано, моля!

Мисля, че си посочил точно това в горния си пост. А за слънчогледа *abi* се беше изказала преди време пак в тази тема.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минъти, Doris said:

Глупост ли? Хайде по-цивилизовано, моля!

Мисля, че си посочил точно това в горния си пост. А за слънчогледа *abi* се беше изказала преди време пак в тази тема.

 

Doris, имаш само едно оправдание за неадекватните си думи и то е, че просто не си чела темата, която коментираш. Не може в предното на твоето мнение да пиша, че за мен интелектуалния потенциал на държавите в Европа е равен, а ти да хвърляш бомба, че темата цели да докаже обратното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vorfax said:

И в България има честни данъкоплатци, но с тях никой не се гордее.

С данъкоплатците никой не се гордее.Едно стадо учени харчи парите, но един става лауреат и с него се гордеят.

Трябва ли въобще да се гордеем?Гордостта е един от седемте смъртни гряха.Гордеят се сноби, нещастници и тъпанари с новите си гащи.Гордостта предполага че се гордееш пред някого.С кого и какво ще си мерим?И ако имаме по малко поводи за гордост от англичаните, ще трябва да се срамуваме ли?Всеки който иска може да подскача на един крак и самичък да си припяваш "аз съм българин и Джон Атанасов дето измисли компютъра е българин, ние сме великиии.......".Или да се качи на високо, на Айфеловата кула и да се провикнеш -Какво знаете вий бееее, аз съм българин ,като Стефка Костадиновааааа, която подскочи най високоооо...."И серийният убиец има пълно право да се гордее, че е българин, и кво' праим?Мога ли да се гордея че комшията ми е милионер?Или че дядо ми е известен професор, пък аз съм с осми клас?Може значи да се гордеем , че сме имали велики владетели, ами заради слабите царе и за загубените битки,ще се срамуваме ли реципрочно и честно.Тия списъци са величайши глупости и тъпанарщина. 

 

п.п.Американското тайно оръжие, може би е от рода на конспиративните теории.

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Весели празници!

Хайде да не преекспонираме излишно. Написала съм какъв тип постижения радват мен - точно така пише. Необходимите страната да си стъпи на краката, а не песни в чужди галактики. Разбира се, че да си сравнително бедна страна (на границата на Третия свят статистически) страна с едва 7 мил. население, от които 10% всякакви маргинали , но да се наредиш сред световните износители при това на първите места си е голямо постижение в 21-ви век.

Еди кой си Е българин, не е постижение. Тези, които критикувам аз са тези, които изобщо не се интересуват от естеството на постижението. За тях важното е, да Е българско.

Скоковете на Стефка, песните в Космоса, Бойното знаме, Розовото масло не са никакви научни постижения, съответно слънчогледа и лавандулата преспокойно могат да се наредят до тях, освен това със сигурност не са митове.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В общи линии е така. Да се гордееш с успял българин, който не познаваш е като да се срамуваш от себе си, затова че друг българин е убил, откраднал или изнасилил. Просто нема връзка.

Все пак от гордостта има полза, особено за неукрепналите личности - децата, за да добият самочувствие. Но когато зрели хора са доволни от себе си, заради работа свършена от другиго, тогава тази горделивост е упадъчна. Единственият генетичен бъг, който съзирам в нас е т.нар. македонски синдром или комплекс, който е свръхпотребност от доказване на себезначимостта. Съвсем не казвам, че това е български патент, но от тази чума просто няма как нещо добро да се пръкне. последните митове, които добавяме в темата са нови "новини" предоставяни на широката публика като "факти". Българин станал национално съкровище на ЮНЕСКО, българин измислил кинескопа и магнетофонната дискета...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минъти, *abi* said:

Еди кой си Е българин, не е постижение. Тези, които критикувам аз са тези, които изобщо не се интересуват от естеството на постижението. За тях важното е, да Е българско.

Много ми хареса това :D Наистина на тези постижения се гледа едностранчиво. Помислете си само как би прозвучало това: Петко, който не е добър любовник се хвали на жена си:

- Абе ти знаеш ли, че Цано от Горно Куйнаре прави много хубав секс. Виж значи каква голяма работа съм аз.

Някак не звучи убедително, когато личните способности биват аргументирани с чужди.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vorfax said:

1. Първата е, че заради общия генофонд, би следвало, че след като един представител на група с много общи гени е способен на високи постижения и има щастието те да достигнат и до практическа реализация с общочовешка значимост, значи сме уверени, че и ние сме способни. Това е някаква отнесена проверка за това дали нещо не сме сбъркани, генетично увредени и идиоти. Така го разбирам аз.
 

По т.1. В пъти се е случвало да присъствам  точно на такива обсъждания, включително в градския транспорт. Изреждат се постижения като тези, които си споменал като неминуемо се стига до заключението "Ние българите сме много умни". Така и не става ясно по каква логика е изведено Х е умен = Всички с националността на Х са умни. В същите разговори някой задължително е подел и песента, че всички от същата националност са прости под мотото "Прост народ сме". Тоест, през цялото време се намеква за генетика, а случва и някой по-отворен директно да я намеси :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минъти, vvarbanov said:

п.п.Американското тайно оръжие, може би е от рода на конспиративните теории.

H-1B е неимигрантска виза в Съединените щати по силата на Закона за гражданство. Тя позволява на работодателите да наемат временно чуждестранни работници в специализирани професии.

Въпреки, че САЩ е суверенна държава, макар и да кажем, че са 50 не е далеч от истината, някак забравяме, че това е преселено европейско население. Може спокойно да наречем САЩ Нова Европа, както има Ню Мексико. Американците са в резерватите. Населението на САЩ е предимно англичани и немци. Не може да им се отрече, че са добри бизнесмени и че са родината на "американската мечта", където ако си способен, то имаш реален шанс да станеш богат. И след като политиката им е благоприятна за наука, логично е там да се извършват много технологични революции. Заслугата за това е изцяло тяхна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минъти, vorfax said:

Много ми хареса това :D Наистина на тези постижения се гледа едностранчиво. Помислете си само как би прозвучало това: Петко, който не е добър любовник се хвали на жена си:

- Абе ти знаеш ли, че Цано от Горно Куйнаре прави много хубав секс. Виж значи каква голяма работа съм аз.

Някак не звучи убедително, когато личните способности биват оправдавани с чужди.

Част от публиката във ФБ изключително много се старае да ме направи опитен събеседник по такива теми.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минъти, *abi* said:

Весели празници!

Хайде да не преекспонираме излишно. Написала съм какъв тип постижения радват мен - точно така пише. Необходимите страната да си стъпи на краката, а не песни в чужди галактики. Разбира се, че да си сравнително бедна страна (на границата на Третия свят статистически) страна с едва 7 мил. население, от които 10% всякакви маргинали , но да се наредиш сред световните износители при това на първите места си е голямо постижение в 21-ви век.

Еди кой си Е българин, не е постижение. Тези, които критикувам аз са тези, които изобщо не се интересуват от естеството на постижението. За тях важното е, да Е българско.

Скоковете на Стефка, песните в Космоса, Бойното знаме, Розовото масло не са никакви научни постижения, съответно слънчогледа и лавандулата преспокойно могат да се наредят до тях, освен това със сигурност не са митове.

 

 

 

Весели празници! Кой каквито си ги празнува, да са му честити!

Точно така, това е твоето отношение към успехите и неуспехите  на българите като общност и към самите тях. Всеки си има някакво лично отношение и е безсмислено да се опитва да го внушава на другите, нещо, което непрекъснато се прави в тази тема.

Но има и общоприети факти, това, че личността е част от обществото, че човекът е обществено същество и това, което е се формира и съществува в средата на малки или големи общности. Общността пък се изявява чрез отделните си личности и когато става въпрос за научни постижения и когато става въпрос за добива от слънчоглед. Така, че не не се опитвайте да внушавате, че нямаме нищо общо с успелите българи, защото това не е така.

Ворфакс, четох темата ти. За съжаление, ти така и не разбра разликата между шрифт и азбука, въпреки , че целият форум се изреди да ти обяснява.

Върбанов, от клипчетата по-горе, се вижда кое е  американското тайно оръжие Н1b, не е конспирация.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е защо така ми пишеш пак? В темата за азбуката съвсем ясно съм разграничил тези две отделни понятия. Хем ме клеветиш, хем пишеш в друга тема.

Не разбрах последната ти теза, че личността е част от обществото или по-точно не разбрах как подкрепя идеята ти, че българското е определящо. Очевадно всички българи, които работят в САЩ, Парагвай, Китай, са част от обществото на САЩ, Парагвай, Китай. И аз несъмнено изразих позиция, че това благоприятства или възпира тяхното развитие. Да се родиш в България не е достатъчно условие за да станеш учен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всеки избира какво да си внушава и какво не. Не може да ме държиш отговорна за нечий безволев избор, евентуално възприел моята гледна точка :)))

Иначе само по себе си споделянето на някакво виждане по даден въпрос не е внушение, ако човек използва правилно волята си когато му се споделят разни неща. Мисля, че тук пишат достатъчно интелигентни хора, за да се опасяваме, че някой ще бъде изманипулиран на прима виста от нечий вкус към земеделието.

Ежедневните прояви на общността, за която говорим за съжаление повече търпят критика, значи освен изтъкването на отделните ѝ личности има нужда от нещо друго. По-адекватно за самочувствието и по-мотивиращо за личния принос от една песен в Космоса.

 

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минъти, Doris said:

Общността пък се изявява чрез отделните си личности и когато става въпрос за научни постижения и когато става въпрос за добива от слънчоглед. Така, че не не се опитвайте да внушавате, че нямаме нищо общо с успелите българи, защото това не е така.

Не виждам в какво се състои проблемът със слънчогледа, касаещ някакви адски неудобни анти-внушения,

който пък слънчоглед на пук на анти-внушенията съм приписала баш на успяващите българи, не в Америка преди 80 години, а вчера,  в България.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минъти, vorfax said:

Е защо така ми пишеш пак? В темата за азбуката съвсем ясно съм разграничил тези две отделни понятия. Хем ме клеветиш, хем пишеш в друга тема.

Не разбрах последната ти теза, че личността е част от обществото или по-точно не разбрах как подкрепя идеята ти, че българското е определящо. Очевадно всички българи, които работят в САЩ, Парагвай, Китай, са част от обществото на САЩ, Парагвай, Китай. И аз несъмнено изразих позиция, че това благоприятства или възпира тяхното развитие. Да се родиш в България не е достатъчно условие за да станеш учен.

Ворфакс, фактите са си факти.  Ето какво си написал в тази тема:

 

On 24.12.2015 г. at 11:27, vorfax said:

Моля за кирилицата ползвайте нарочната тема за това. Там ще прочетеш, че:

"Днешната кирилица има формите на руския граждански шрифт, който най-вероятно е изчертан от щабния художник Куленбахот по чернови на Петър I, а впоследствие набора букви е поръчан в амстердамската печатница на беларуския майстор Иля Копиевич."

Та след като българи не са изобретили азбука, а сега пишем на руска азбука, би следвало по-тихо да се бием в гърдите с това. Някой назад писа, че всеки образован знаел истината и не се връзвал на тези митове. Не е така! Българите са се заразили с македонския синдром, съчетан с безкритичност, защото тези лъжи не ни ги пробутва чужда пропаганда с политически мераци, а сами си ги измисляме и им вярваме. И е станало нещо страшно. Днешните деца на стари години не ще успеем да ги научим на истината, а това е голям позор за България и българите и не за смях, ами за бой ще станем за чужденците.

 

След толкова много постове и обяснения да изтърсиш че сега пишем на руска азбука,  защото имало влияние от руския граждански шрифт и после да ми обясняваш с какво да се гордея - това аз не го възприемам.

За личността и обществото е по-общ въпроса. Но сега нямам време .

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минъти, Doris said:

След толкова много постове и обяснения да изтърсиш че сега пишем на руска азбука,  защото имало влияние от руския граждански шрифт и после да ми обясняваш с какво да се гордея - това аз не го възприемам.

Значи, проблема си е в твоя телевизор. Аз разглеждах позицията на псевдопатриотите, които преименуват азбуки на български с аргумента, че има българско участие. По техния аргумен аз нарехок кирилицата руска азбука, така както и посочих, че според други, не мен, Джон Атанасов е ирландец, американец и французин, освен българин.

Обаче, ако обичаш, си озапти малко аргументи тип ad hominem, те не допринасят за търсенето на истината. Вместо да критикуваш опонента, критикувай аргументите му. Макар, че факта, че падна толкова ниско ми показва ясно, че ти не можеш да отречеш фактите изложени в темата.

Преди 12 минъти, Doris said:

За личността и обществото е по-общ въпроса. Но сега нямам време .

Общ, не общ, беше забравила, че Атанасов е част от американското общество и аргумента ти увяхна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Джон Атанасов, до колкото ми е известно единствената българска следа е 13 годишния му баща от Ямбол емигрирал и също изучен в Америка. Баща и син са част от американската продукция както и да го погледнем.

Улм, който беше споменат, поне е роден град на Айнщайн, а Германия/Мюнхен му е дала основно и гимназиално образование, докато Джон в постиженията си е "българин", до колкото аз в момента се явявам с моите прилично образована "хърватка".

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щом всеки  може да се мотивира както намери за добре, то тогава имаме ли право да избираме към кое общество ще се присъединим като мерило за "гена" на собствените ни постижения?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По всички тези въпроси няма място нито за нихилизъм, нито за бесен възторг, а за най-нормална гордост. 

 

Сред многото народи, българия има своите приноси, например във военното дело в балканските и първата световна война, както и своите рекорди. Има си творците, има си творбите, има си и достиженията. Толкоз. Другите народи имат повече, а повечето от тях - по-малко. Това е - европейски славянски православен хуманен сдържан народ, ударен от историческата си съдба през 20 век повече, отколкото е заслужил. 

И да, има българи които са дали на света това онова, без, естествено, България да е в центъра му 

Но нали си е наша.. 

 

Щото да ви кажа, ако нямаш нещо свое, кой си? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Самата истина.

Сега да се върнем на темата: Не мога да проверя тези факти, защото са ми далеч от познанията. Твърди се, че проф. Димитър Чернев е изобретил и:

  • системата за запис и пренос на оптичен образ с дължина на вълната 3/10 от микрона;
  • първия в света слънчев хладилник на основата на природни зеолити (пишело го в "некролога на БАН", за пръв път чувам за такъв). Това изобретение спасило милиони африкански деца в райони, където няма електричество, защото така се съхранявали детските ваксини на ООН. Станало през 1978 г. и медиите в САЩ били взривени от него;
  • Твърди се, че има над 60 патента в САЩ, Япония, Европа и Австралия, но част от тях се отнасят за засекретени космически изследвания.

Моля потвърдете или отречете :)

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, vorfax said:

Значи, проблема си е в твоя телевизор. Аз разглеждах позицията на псевдопатриотите, които преименуват азбуки на български с аргумента, че има българско участие. По техния аргумен аз нарехок кирилицата руска азбука, така както и посочих, че според други, не мен, Джон Атанасов е ирландец, американец и французин, освен българин.

Обаче, ако обичаш, си озапти малко аргументи тип ad hominem, те не допринасят за търсенето на истината. Вместо да критикуваш опонента, критикувай аргументите му. Макар, че факта, че падна толкова ниско ми показва ясно, че ти не можеш да отречеш фактите изложени в темата.

Общ, не общ, беше забравила, че Атанасов е част от американското общество и аргумента ти увяхна.

Точно за аргументите ти говоря и за фактите.

Къде си посочил, че кирилицата е руска азбука според други, така както си го написал си изглежда че е лично твое мнение.

Пък и промяната от глаголица на кирилица не е  въвеждане на  нов шрифт, та да извърташ, че е същото да наречеш кирилицата българска . Също, няма данни Константин Кирил Философ да е бил грък, както твърдиш(не че народността му е същесвено важна).

Колкото за отношението личност - общество, нямам предвид  само Джон Атанасов , а няколкото споменати тук личности - Георги Наджаков, Григор Димитров ... , за които твърдите че постиженията им нямат нищо общо с българите.

Първата общност, от която зависят постиженията на личността е семейството, така, че българската връзка, дори и при Джон Атанасов си съществува. Както се вижда от  примера с Айнщайн, не само в България хората отчитат такава тънка връзка, така че обвиненията в комплексарщина към българите са доста пресилени.

 

Преди 4 часа, КГ125 said:

По всички тези въпроси няма място нито за нихилизъм, нито за бесен възторг, а за най-нормална гордост. 

 

Сред многото народи, българия има своите приноси, например във военното дело в балканските и първата световна война, както и своите рекорди. Има си творците, има си творбите, има си и достиженията. Толкоз. Другите народи имат повече, а повечето от тях - по-малко. Това е - европейски славянски православен хуманен сдържан народ, ударен от историческата си съдба през 20 век повече, отколкото е заслужил. 

И да, има българи които са дали на света това онова, без, естествено, България да е в центъра му 

Но нали си е наша.. 

 

Щото да ви кажа, ако нямаш нещо свое, кой си? 

Аз в темата виждам само пропагандиране на нихилизъм, уж че бил "самата истина" и тук там плахи възражения, контрирани с лични нападки. Къде го видя тоя "бесен възторг", или дори и "най-нормална гордост" ?

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Doris said:

Колкото за отношението личност - общество, нямам предвид  само Джон Атанасов , а няколкото споменати тук личности - Георги Наджаков, Григор Димитров ... , за които твърдите че постиженията им нямат нищо общо с българите.

Дорис бре, коя тема си чела? Не е тази.

  • За Атанасов мита е, че създал първия компютър и тук е развенчан (не, че съм първия в това отношение);
  • За Наджаков мита е, че е създал първия ксерокс и в темата посочвам, че не е той, ами друг.
  • За Григор Димитров... не е споменаван в темата, което потвърждава предположението ми :bigwink:
1 hour ago, Doris said:

Първата общност, от която зависят постиженията на личността е семейството, така, че българската връзка, дори и при Джон Атанасов си съществува.

Е, нека си съществува. Нямам нищо против.

1 hour ago, Doris said:

... обвиненията в комплексарщина към българите са доста пресилени.

Е, това в известна степен има връзка с темата, макар, че не е централна тема. Все пак моите наблюдения са, че средностатистическия българин е подтиснат, песимист (имаше класации, дето сме или първи или някъде към "медала") и комплексиран от бедността. Позоваването на несъществуващи факти и абсурди, които няколко клика в интернет биха развенчали, сочи нееднозначно, че масата българи лековерно приема утешения за своята малоценност. Другото обяснение би било неумението да се ползва Google, което мисля, че не е причината.

1 hour ago, Doris said:

Аз в темата виждам само пропагандиране на нихилизъм, уж че бил "самата истина" и тук там плахи възражения, контрирани с лични нападки. Къде го видя тоя "бесен възторг", или дори и "най-нормална гордост" ?

Дорис, ако си открила, че някой от изредените митове лежи на здрави основи и е самата истина, можеш да го посочиш. Това, че истината те депресира значи, че реалността не те удовлетворява, но не може да виниш мен за това. Ако баба ти не е космонавт това не значи, че си нихилист, а само че знаеш истината. И искам да видя утре, когато напишат във вестника, че баба ти е космонавт и това бъде видяно от 100 000 души, пак ли ще е нихилизъм за теб да ги поправиш, че нещо са се объркали, както и 10-те вестника, които са го преписали?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ПП: За българските азбуки няма да ти отговарям тук. Едно, че няколко пъти призовавах това да се върши в специално отредената тема, защото е твърде обширна тема и заслужава специално внимание и второ, че ми задаваш въпроси на които вече е отговорено в нея и освен да се спами тази тема с повторения друго не може да се получи.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...