Отиди на
Форум "Наука"

Пловдив - в топ 10 класацията на Lonely Planet за 2015 на най-добрите места за посещаване


Recommended Posts

  • Потребители
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Браво, прави ми впечатление, че София е пълна с чужденци, а и голяма част от тях не се спират само в столицата, а отиват или в Пловдив или Великот Търново. Не знам от къде знаят за Търново, някак Пловдив ми изглежда логично решение, но от къде имат информация за Велико Търново и решават да отидат там не знам, но е много добре, че все повече европейци избират България за своята почивка или пътувания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

През почивните дни по центъра на Пловдив има осезаемо повече групи чужденци отколково са били други години. Заговорих се с едни забрадени и се оказа, че са от Турция. Останах изненадан. Бяхме свикнали ние да ходим в Турция на екскурзии, но ето, че и те започнаха да идват у нас :) Малко след това екскурзоводка обясняваше нещо на групичка туристи на иврит (поне така мисля). Често се чува и френска реч...

Развитие има. Да видим какво ще стане 2019-та :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ако се подобрят услугите като цена/качество, може още да идват.

По мои наблюдения гадното е предимно по морето, но знам ли...


Тука все пак говорим за друг вид туризъм

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пловдив е най-посещавания български град за 2014 година..

http://news.plovdiv24.bg/535197.html

(Съотношението брой посетители/брой население е по-високо отколото на почти всички столици в Европа, без Париж)

Причините за тази висока посещаемост според мен са:

1. (В) града съчетава пластове култура и история, с очарование и най-вече с неповторим бохемски стил;

2. Градът има хубав климат - с мека зима, без много силни ветрове и резки промени на темпратирите, с умерени валежи; /8-9 месеца от годината средната темперура е над 10 градуса/.

3. Географкото му положение е универсално- намира се на пътя между Европа и Азия, а що се отнася до България -той се явява средна точка между София, Черноморието и Родопите

4. В града има много добре развити услуги с високо съотношение качество/цена, главно в туристическата сфера (но не само).

5. Градът не е малко балканско градче , но в него липсва тревожната забързаност на София, Солун да кажем..

Също така според мен, той е малко или повече по-европейски като манталитет на хората от София /това може да се види и по улиците и по шофирането/

6. В града има много университети и колежи, в които учат 40 000 студенти..

ПС

Пловдив се очертава да стане най-големият индустриален център в България

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4622713

(София не е индустриален център вече, 90 процента от брутния доход в София се създава на големият сектор на услугите)


През почивните дни по центъра на Пловдив има осезаемо повече групи чужденци отколково са били други години. Заговорих се с едни забрадени и се оказа, че са от Турция. Останах изненадан. Бяхме свикнали ние да ходим в Турция на екскурзии, но ето, че и те започнаха да идват у нас :) Малко след това екскурзоводка обясняваше нещо на групичка туристи на иврит (поне така мисля). Често се чува и френска реч...

Развитие има. Да видим какво ще стане 2019-та :)

Понякога се чува китайска и японска реч..

Братята и сестрите турци идват и заради играта

http://vensiata.blogspot.com/2013/03/blog-post.html.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има увеличение на индивидуално пътуващите туристи от чужбина.

Което показва, че нещата в туризма полека-лека ще се нормализират. Моделът на олинклузива по морето (който е наследник на Балкантуристкия модел отпреди 89-та: самолет-хотел на плажа-самолет) вече се изчерпа. За съжаление т.нар. "традиционни летни и зимни курорти" са развъдник на мафия, и вредят на околната среда. В тях нищо освен най-евтиният алкохолен туризъм няма да вирее. В Банско през зимата, в Сънито през лятото.

Миналото лято пътувах от Франкфурт до София с прекачване в Париж и на самолета от Париж до София близо до мен имаше 2 френски семейства с деца, които очевидно идваха индивидуално на почивка. Единият баща естествено разлистваше пътеводител България на "Самотната планета". С откриването на още директни авиолинии до София броят на индивидуалните туристи ще расте.

Пловдив е сравнително лесно достъпен от Истанбул. Полетите до Истанбул са по-евтини, отколкото до София и се ползва като отправна или крайна точка на обиколка на Балканите с InterRail. До Пловдив лети и Раянер, които също кара чужденци. А Търново е спирка на линията Букурещ-Истанбул, по която също пътуват доста младежи лятно време с InterRail. Повечето пътници на международните жп линии до България са точно с InterRail. Такива хора споделят впечатленията си по блогове, във Фейсбук, Ютуб, което заинтересува и други. В много случаи това е безплатна реклама на тези дестинации, която и лесно стига до целевата група - кой се интересува от екскурзия с парен влак до Велинград, парапланеризъм на Сопот, църкви, икони, села и.т.н. си следи съответния блог или форум в интернет. Тази реклама е много по-адекватна отколкото опитите на оная министърка с каменното лице да привлича китайци или индийци по Черноморието. Щото в това министерство не знаят, че никоя китайка или индийка посмъртно няма да се опне на шезлонг на плажа.

Редактирано от Perkūnas
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2189877/Meet-Face-Kini-latest-craze-hit-Chinas-beaches-bathers-wear-masks-beat-suns-harmful-rays.html

На Сънито сетили ли са се за тези аксесоари? Ще са им необходими за да привличат китайки - single или с гаджета, все тая

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...