Отиди на
Форум "Наука"

Войната на бъдещето


mnogoznaiko

Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Мога само да кажа благодаря, и оценявам, че не е приет остро и не съм Ви обидил.

Но си има правила.

Пак може да ме помолите за услуга, стига да ми е по силите.

Има неща в които трудно ще ме убедите, но това по-нататък в темата когато има време. И аз ще публикувам също...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм спокоен..важното е дискусиите да стават възпитано и толерантно. Никъде не е казано, че всеки трябва да се съгласява с мнението на всеки. Опита ми е показал, че няма смисъл да се спори, вече нямам време за такива неща. А и вероятно, като модератор, сигурно знаете добре, че "совата не е това което е"...в мрежата никога нещата не са такива, каквито изглеждат..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Очички said:

Какъв идеен проект, има преминали лабораторни изпитания и държавна комисия за изделие, за употреба в редовната армия. Не намерих второто, но намерих друг филм, който засяга частично темата със скоростите, виж през няколко поста филма който съм приложил. Там скоростите са 4,7, 10 км/сек.

Когато намериш официално обявено ОРЪЖИЕ използващо такъв принцип, тогава ела да кажеш че това е реално. Както написах по-горе, за момента единствено американците изпитват вариант на релсово оръдие, което обаче е с такива енергийни нужди че най-малката машина на която могат да го монтират е разрушител. А иначе знам че руснаците още от 70-те работят върху разработки на перспективни оръжия, примерно с директно насочване на енергията. Въпроса е че до сега те си остават прототипи без реално военно приложение. Сигурен съм че работят и по релсово оръдие, а може би и по гаусово. Обаче между разработката и показаните стендови прототипи и серийно произвеждано оръжие в най-добрия случай има десетилетия. В някои случаи минава повече от век.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Темата предполага включване и на тези препратки

Първата е за релсовото елелетромагнитно оръдие. Май и гаусови имаше споменати

http://nauka.bg/forum/topic/13060-изпитание-на-релсово-електромагнитно-оръдие/

http://nauka.bg/forum/topic/16691-лазер-на-локхийд-мартин-потапя-кораб/

http://nauka.bg/forum/topic/17480-енергийните-щитове-възможни/

http://nauka.bg/forum/topic/16087-камион-въоръжен-с-лазер/

Списъкът не е изчерпателен. Имаше за насочващи се куршуми...

Още за лазери..

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Очички, това изглежда е пушката, за която говорихме. Това е по-неефективният начин..

 

 

 

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е тази от последния пост (клип). Аз говоря за друго.
Цитат "Когато намериш официално обявено ОРЪЖИЕ използващо такъв принцип"..
Интересно какъв е критерия за "Официално обявено", явно трябва да е качено на някой сайт на Стратфор или поне да е американски источника за да бъде признат за официална информация и официално обявено оръжие.
Когато си правих профила и си избирах име, нарочно си сложих Очички. Опита е показал, че във всеки форум или сайт с дискусии има един кръг знаещи, които твърдо не пускат кокъла и те определят кое е правилно, кое е истина. Та затова си слижих невинното очички, за снисхождение и да гледам как ще бъда изяден или полазен...
Но както писах преди, нямам време да убеждавам някой в нещо, то си остава за негова сметка. Ако някой го интересува засегнатата тема и тя може да му бъде полезна, той ще си копае по-натам сам, умните хора не отхвърлят а използват.. пък може и оръжие някой да продава или купува, знае ли човек.

Редактирано от Очички
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ако трябва да разбирам, че съм от кръга и не допускам, не съм много съгласен, критерият е един. Да е обявено, да е доказуемо - с линк е достаъчно, но към нещо авторитетно, което е признато и тежи.

В темата "Изпитания на релсово електромагнитно оръдие" съм дал клипове и препратки. Има го на сайта на "Локхийд Мартин". Дори на представящите снимки като експонат.

Когато говоря нещо дето още го няма или не е ясно дали се е случило - аз казвам "мое мнение" или "доколкото знам / съм разбрал".. и тогава не назовавам източник. Може да знам точно какво ще излезе след 50 години. Може да познавам източник на който не искам да наврея. Може така да си приказвам, но давам да се разбере, подобни вмятания ме оневиняват и казват да не се приема писаното за чиста монета.

Преглада(хте) ли темата дето цитирах?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/4/2016 at 8:31, Очички said:

Не е тази от последния пост (клип). Аз говоря за друго.
Цитат "Когато намериш официално обявено ОРЪЖИЕ използващо такъв принцип"..
Интересно какъв е критерия за "Официално обявено", явно трябва да е качено на някой сайт на Стратфор или поне да е американски источника за да бъде признат за официална информация и официално обявено оръжие.
Когато си правих профила и си избирах име, нарочно си сложих Очички. Опита е показал, че във всеки форум или сайт с дискусии има един кръг знаещи, които твърдо не пускат кокъла и те определят кое е правилно, кое е истина. Та затова си слижих невинното очички, за снисхождение и да гледам как ще бъда изяден или полазен...
Но както писах преди, нямам време да убеждавам някой в нещо, то си остава за негова сметка. Ако някой го интересува засегнатата тема и тя може да му бъде полезна, той ще си копае по-натам сам, умните хора не отхвърлят а използват.. пък може и оръжие някой да продава или купува, знае ли човек.

Питаш какъв е критерия ли? Примерно като демонстрират на полигон прототип на армата 2.0 (или може би танка ВП-1 :) ) с някакъв вид електромагнитно оръдие, това вече ще е официално обявено оръжие. :) Хайде да не е на танк, на кораб да го качат пак става. До тогава са си просто перспективни разработки на десетилетия от употребата им в реални военни машини. Това мисля отговаря на въпроса ти. Хайде да не забиваме в тема секретни оръжия, защото всички знаем че те са само плашило за читателите информиращи се само от жълти интернет блогове. Едно оръжие за да бъде използвано, трябва да бъде масово разпространено в армията (освен ако не е тежко ядрено оръжие, но ние не коментираме такова). А тогава дори конкретните му възможности да бъдат засекретени, наличието му в серийно производство и в ръцете на трениращите с него войници, не може да бъде скрито. 

А иначе конспиративни теории за някакви супермегачудо оръжия, които унищожават хиляди противници наведнъж, има колкото си искаш в нета. И от двете страни. Че и тази тема започва с поредния рекламен клип на американско чудо оръжие. Това си е част от пропагандната война и се използва от десетилетия. В реалността обаче нещата са много по-консервативни. Новите модели оръжия изискват поне 10 години за да преминат етапите от екзотичен прототип току що влязал в СЕРИЙНО производство, до масова машина усвоена от армията. Независимо дали коментираме танк, самолет,или автомат (хайде за автомата мисля че е нужно по-малко време). И това в момента в който въпросния прототип е годен за бойни действия. За момента няма индикации, каквато и да било форма на електромагнитно оръдие, да е достатъчно компактна и с достатъчно малки енергийни нужди, за да бъде използвана в армиите. 

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/3/2016 at 21:19, Joro-01 said:

Очички, това изглежда е пушката, за която говорихме. Това е по-неефективният начин..

Ако не бъркам, идеята на следващото поколение танкови оръдия е този плазмен разряд да се използва за да пали химически заряд. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrothermal-chemical_technology

http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/p012452.pdf

Не знам дали това може да се брои за официално обявено оръжие. Дори конвенционалните оръдия с електроплазмено запалване са все още прототипи. Все още не ми е известно да има прототип на танк използващ такова оръдие (или ако има прототип, това е само прототип който все още не е планиран за серийно производство). При руснаците положението е аналогично. Армата използва класическо оръдие. Електротермалното оръдие за нея е на етап прототип. Можем да спекулираме че втората масова серия, след тестовите машини, които се произвеждат в момента, ще е с подобно оръдие. Това е технологичното ниво в момента. Танкови оръдия използващи само енергийни системи за ускорение на проектила (без химически заряд) едва ли ще видим преди втората половина на века (който доживее). 

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...