Отиди на
Форум "Наука"

Един прост способ за избягване на жертви при самолетни аварии


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Сигурен съм, че Сириус е най наясно с тези неща.

Колкото до удара при падане във вода - в обучението на нефтените платформи ги учат да не скачат - точно заради опасност от пребиване.

А пилоти на бойни самолети сравняват удара с външния въздух при катапултиране с удар с бетонена стена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

http://dnes.dir.bg/news.php?id=3824191

 

Иначе ми беше направило впечатление навремето че  при случаите на единствените оцелели от самолетни катастрофи (при разбивания), мнозинството (до 40 процента) от оцелелите са деца или бебета, а останалите са предимно млади хора..

http://terrific-top10.com/2012/03/31/top-10-sole-survivors-in-a-plane-crash/

Не знам на какво се дължи това. Едно хипотетично обяснение е възрастните хора имат по-чупливи кости от по-младите, и са по-малко гъвкави, която липса на гъвкавост  е опасна -силата на удара се поема директно..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По скоро защото са по леки. Чувал съм за възрастни хора, че при пълните падането е много опасно, защото вероятността да се наранят е много по голяма. Не е едно и също, дали 100 кг ще се изтърсят на пода, или 40 кг (пълна и слабичка баба). Децата са много по леки и това намалява силата на удара. Доколкото знам, силата на удара зависи от теглото и ускорението. Точната пропорция и формула не я знам, който разбира от физика да каже. Но децата са по леки, съответно и удара би следвало да е по слаб.

Защо младите хора са по издръжливи е ясно на всички. Няма нужда да обяснявам, че при еднакви наранявания на 20 годишно момче и 60 годишен мъж последствията са тотално различни. Не случайно при  горещо време предупреждават старите хора да не излизат на слънце, защото са много по застрашени от младите. При студено време и поледици пак предупреждават старите хора да си стоят в тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Най-вероятно, това е една от причините. Плюс обикновено по-малкото тегло (само са деца) и по-бързото възстановяване..

Аз пък си направих труда да проверя историята на Лариса Савицка (която споменах в пред-предходния си пост) и ето какво излезе - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%B0%D1%8F,_%D0%9B%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B0_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Яко се е лъгало...

 

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...