Отиди на
Форум "Наука"

Крепостно Право


laplandetza

Recommended Posts

  • Потребители
Преди 2 минути, Frujin Assen said:

Е пита се в задачата дали един уважаван ром, който има стабилен и висок доход ще поиска да има нещо общо с ромите лумпени от гетата?

Фружине, същото важи и за "българите лумпени", всеки уважаван и с висок доход човек не иска да има нищо общо с лумпени по принцип, па било те роми, българи или американски клошари. Работата е когато се води политика, която лумпенизира масата от хората в една държава, тогава какво правим?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 90
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 2 минути, laplandetza said:

Тъй де за тези неща Киров, се иска на кормилото да са образовани хора, които хем могат да дерибействат , властват  и осребряват, хем да имат усет на завършения манипулатор . Ние нямаме в момента такъв елит.Всичко зависи от следващото поколение приемници как ще се подберат, как ще се случва, ако не е прекалено селектирано шанса е голям за някаква промяна.

Хе-хе, Преходът продължава, риформата...:) и няма край на шир и длъж.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Б. Киров said:

Хе-хе, Преходът продължава, риформата...:) и няма край на шир и длъж.

И аз хехех:), ключовата дума е Промяната, тя никога няма да свърши, залегнала е като важен коз в управленската манипулация на всички развити държави. Знаеш ли , ние обучаваме хора, учим ги , когато видиш , постигнали сте нещо което стабилно работи, значи сте сгрешили ! , продължавайте на пред ! Хахаххх:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, laplandetza said:

И аз хехех:), ключовата дума е Промяната, тя никога няма да свърши, залегнала е като важен коз в управленската манипулация на всички развити държави. Знаеш ли , ние обучаваме хора, учим ги , когато видиш , постигнали сте нещо което стабилно работи, значи сте сгрешили ! , продължавайте на пред ! Хахаххх:)

Лапландец, промяната е нещо много добро, когато е истинска, но когато включиш на "имитатор", казармен лаф, така казвахме, когато имитирахме, че вършим нещо, резултата е в най-добрия случай 0, нула, положение на крепене, а в повечето случай е регресия. Адмирирам идеализма ти по отношение на промяната, но в конкретния случай с българската икономика имаме циклене и включване на "имитатор" - все едно нещо се променя, ама си въртим в кръг. Погледни цифричките на Фружин и ще го видиш очевадно - българската икономика цикли на нивото от 1975, най-силната година на соца.

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбра, в икономиката, а туй ще рече в самото протичане на местния и световен ред , ние се нуждаем от едни завършени професионални имитатори, аз имам това образование , а ти не , съществена разлика, нали!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 минути, laplandetza said:

Не ме разбра, в икономиката, а туй ще рече в самото протичане на местния и световен ред , ние се нуждаем от едни завършени професионални имитатори, аз имам това образование , а ти не , съществена разлика, нали!:)

Е то само с образование не става, има и такива, които правят реалните неща в икономиката и тяхна е Силата, без да се интересуват от имитатори и местния и световен ред, защото те го задават. Но това е друга тема за световния ред, важното, според мен е, кой прави добър хляб, автомобили, и всякакви други материални и идейни неща, свързани с технологиите - в крайна сметка този (тези), които са по-добри в правенето и технологиите ще задават реда, другите само си мислят, че го правят, но живеят в дълбока заблуда, не различавайки причина от следствие.:) Без да имам понятие какво ти е образованието, моите уважения, ако наистина си добър в това което правиш и то е част от образованието ти, но така също ставаш един от "технолозите", а не от имитаторите.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Б. Киров said:

Е то само с образование не става, има и такива, които правят реалните неща в икономиката и тяхна е Силата, без да се интересуват от имитатори и местния и световен ред, защото те го задават. Но това е друга тема за световния ред, важното, според мен е, кой прави добър хляб, автомобили, и всякакви други материални и идейни неща, свързани с техвологиите - в крайна сметка този (тези), които са по-добри в правенето и технологиите ще задават реда, другите само си мислят, че го правят, но живеят в дълбока заблуда, не различавайки причина от следствие.:) Без да имам понятие какво ти е образованието, моите уважение, ако наистина си добър в това което правиш и то е част от образованието ти, но така също ставаш един от "технолозите", а не от имитаторите.

:), Заблудата приятелю , тя е лек по силен и от времето, но времето е жадно за отмъщение, защото с Времето се пристрастяваш към Нея и за теб веч няма Свят  Извън . Дано ме разбра.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Б. Киров said:

Фружине, същото важи и за "българите лумпени", всеки уважаван и с висок доход човек не иска да има нищо общо с лумпени по принцип, па било те роми, българи или американски клошари. Работата е когато се води политика, която лумпенизира масата от хората в една държава, тогава какво правим?

Малко офф, но не мога да не отбележа, че например г-н Марешки (уважаван където е уважаван и определено с висок доход) иска да е президент и на лумпените (каквото и да разбираме под лумпен). А да си им президент е нещо много "общо" с всички. Та, това само за да вметна, че не "всеки не иска". :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, *abi* said:

Малко офф, но не мога да не отбележа, че например г-н Марешки (уважаван където е уважаван и определено с висок доход) иска да е президент и на лумпените (каквото и да разбираме под лумпен). А да си им президент е нещо много "общо" с всички. Та, това само за да вметна, че не "всеки не иска". :)

Аби, здравей! Наистина ме развесели с този господин, ама има разлика - той не иска да е с лумпените, а да бъде вожд и душа на лумпените, според мен. Да бъде с тях и да им е президент май са различни неща. А иначе е много популярен и мъжествено отстоява ниските цени, хвала!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, laplandetza said:

:), Заблудата приятелю , тя е лек по силен и от времето, но времето е жадно за отмъщение, защото с Времето се пристрастяваш към Нея и за теб веч няма Свят  Извън . Дано ме разбра.:)

Като ще е с притчи, да е: Без Бряг е Времето, и кой би го в Брегове сковал... и Слава Богу! Останалото е Мълчание. Малко компилация от текстове на Шекспир, благодаря на другарката Мара Иванова, която на времето ни караше да учим цели монолози наизуст.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) асоциация някаква уж по темата и не се сдържах да не се изкажа :) разведрявам обстановката...

то "вожд" и "душа" си е направо като да се "слееш" и с лумпените, вкл. да ги представя пред света и даже да ги изразява  (при това във възможно по-добра светлина)

:) (вдигнахте ми настроението с тази тема)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 42 минути, laplandetza said:

Възможно е , зависи от това каква позиция ще си завоюва нашата олигархия на световната и най вече европейска сцена. Ролята на нашета образов. система може да бъде изцяло обслужваща. В нея може да се положе основата в един бъдещ специалист, научен работник, а след това качественият материал отива да бъде употребен в подходящите условия, извън България.  Начало на научна кариера, не е нужно голяма инвестиция, може да  стане реалност и сега работи , познавам доста хора които в студентските си години се включиха в програми, проекти, екипи и бяха привлечени на вън.Доста докторанти напуснаха. Обратното, вече доста младежи получават образование до бакалавър или магистър и след това се връщат в развития свят.

При едно лесно достъпно, безплатно образование, напълно безплатно професионално образование със сигурност ще се вдигне стойността на всички етнияески групи в България. Само за едно поколение е възможно да има един немалоброен образован цигански елит. След три поколения този елит е възможно да се смеси със сегашния управленски.Това не е ли перспектива.

"Качествено" е ключавата дума според мен, иначе и сега то е леснодостъпно и безплатно..

-----------------

Проблемът на циганите е и наш (на обществото  и на системата), Аако не се закрият "цинанските" училища (училишата в регионите с преобладаващо циганско населени) , и циганчетата не се поставят в двуезичната среда, те ще си останат общо и фунционално неграмотни и нежелаещи да се образоват (да учат)....Незнанието на български а и на роден език е в основата на циганския проблем (на функционалата и обща неграмотност, която е анти-мотиваторът за последващо обучение),т.е  на нежеланието им да учат

Големи хора сме, абсурдно е мисля да твърдим че родителите не искат децата им да учат, не ми е известен случай дете да е спряно насилствено от училище...Понеже имам и приятели цигани- ще ви разкажа и за случай когато майката е била синоветете си, защото бягат от училище -ефектът е бил нулев, Защо? За едно дете което не знае език, е психологическо мъчение и тормоз да го карат да учи и да се образова на този език.

Цитирай

Функционально неграмотные люди культурно ограничены (в той или иной степени), характеризуются слабой учёбой в школе, негативным отношением к культурным учреждениям, вытекающим из неумения понимать их репертуар и боязни быть осмеянными в связи с этим

 

Та, закриването на цигансите училища (и както се предлага да се извозват в смесени такива), както и въвеждането на задължително изучване на майчин език от циганчета (с речник от 300-400 думи на на майчиния език няма как да се научи пълноценно чуждия език- има доста публикации и изследвания ва тази насока)- било турски за турските цигани (в Пловдив са около 50 000), или ромски за ромскоезичните, са нещата който могат да положат началото на края на ромския проблем

 

Дотук  "добре" но (има "но", както винаги когато говорим за БГ) - и това" но" че е обществото ни е ксенофоско (нагласите ни са преобладаващо такива)

1. Дори и да се направи това с училищаата, родителите ще търсят начини да преместват децата си от смесените, в чистите български , и накрая пак ще се сегрегират нови "цигански" училища,

2  Никой политик (партия) няма да има куража, при тези преобладаващи нагласи, да предположи задължително изучаване на турски или ромски.

(Единствената ромска граматика български е направена от Мишо Минков, да същият този "моя" и на алвата човек, който няма нищо общо с образованието в България, ами е световноизвестен антрополог, освен това е и лингвсит с преводи от индийски и строгермански)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nik1 , това да е проблема , сравнително лесно може да го решите.Не е това , нали, дълбоки са нещата. 

Нито ти , нито Вие, нито Те , нито кой да е все още не може да надиграе съдбата, къде ще кацне Благият разум,Красивия свят от мисли, това няма граници.

Познавам хора с голямо влияние , които в търсенето на редки Умове съвсем съзнателно рискуват собствения си живот, буквално,това за тях е наркотик, огромна тръпка, хазарта да нарушиш правилата в глутницата залагайки живота си, аз го разбирам , но едва ли някой друг в този форум е способен..............краткото обяснение е дадено

.... ..... Без Бряг е Времето, и кой би го в Брегове сковал...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, nik1 said:

Големи хора сме, абсурдно е мисля да твърдим че родителите не искат децата им да учат, не ми е известен случай дете да е спряно насилствено от училище...

Веднага се сещам, преди около година, моя позната, учителка в Габрово, ми разправяше за едно такова дете, момче, което според нея било много талантливо и умно, говорим за началните класове, но баща му, който се грижел за него, заявил на учителите, че не го пуска на никакви извънкласни кръжоци (или както там сега им викат), защото трябвал да му помага, май в някаква вехтошарска дейност по събиране на боклуци. Мога да се поинтересувам по конкретно какъв е бил точно случая, но така или иначе, тази жена го разказваше с голямо съжаление, защото според нея това момче било най-талантливото и надарено в цялото училище, тя е учителка по рисуване. Иначе сегрегацията си съществуваше и преди по време на соца, сещам се като бях запас, караха в гарнизонния арест само арестувани войничета цигани, просто ги арестуваха по улиците на града, защото са такива и се отнасяха с тях много по-зле от българите войници-арестанти; милиционерите, които ги задържаха, най-напред ги биеха, задължително, после ги питаха дали са им редовни документите и ги караха в гарнизонния арест в Ботевград. Турците обаче и тогава бяха толерирани, пак по политически причини. Изобщо цялата тази работа да се решават реални проблеми по "политически съображения" никога не води до истински решения на проблемите. Ключовата дума е прагматичност.

Link to comment
Share on other sites

Истината е , ние , които го можем, трябва да имаме възможност да сравняваме измежду няколко възможни пътя.В това се включва неразделно и образователната система. Примерната система за Вас може да бъде.

1. Това което е  като Идеалният път на развитие.< в Световен мащаб>

2. Това което е в момента в Света средно във Водещите сили , развитата част и това което е в сравнимите с България държави.

3. Това което е текущото в България.

4. Това което отговаря най добре на олигархичния държавен интерес за периода.

5. Това което е идеалният път за народа в територията на България.

Само пет визии, не е сложно, няма да се изгубите по пътя.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, laplandetza said:

4. Това което отговаря най добре на олигархичния държавен интерес за периода.

5. Това което е идеалният път за народа в територията на България.

Ако ги съчетаеш тези двете така, че "и Вълкът сит и Агнето цяло" ще те призная за гениален:animatedwink:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, Б. Киров said:

Веднага се сещам, преди около година, моя позната, учителка в Габрово, ми разправяше за едно такова дете, момче, което според нея било много талантливо и умно, говорим за началните класове, но баща му, който се грижел за него, заявил на учителите, че не го пуска на никакви извънкласни кръжоци (или както там сега им викат), защото трябвал да му помага, май в някаква вехтошарска дейност по събиране на боклуци. Мога да се поинтересувам по конкретно какъв е бил точно случая, но така или иначе, тази жена го разказваше с голямо съжаление, защото според нея това момче било най-талантливото и надарено в цялото училище, тя е учителка по рисуване. Иначе сегрегацията си съществуваше и преди по време на соца, сещам се като бях запас, караха в гарнизонния арест само арестувани войничета цигани, просто ги арестуваха по улиците на града, защото са такива и се отнасяха с тях много по-зле от българите войници-арестанти; милиционерите, които ги задържаха, най-напред ги биеха, задължително, после ги питаха дали са им редовни документите и ги караха в гарнизонния арест в Ботевград. Турците обаче и тогава бяха толерирани, пак по политически причини. Изобщо цялата тази работа да се решават реални проблеми по "политически съображения" никога не води до истински решения на проблемите. Ключовата дума е прагматичност.

Жената която живее с мой приятел, е циганка , тя също ми е приятел.И тримата си сина (от първия и брак - с циганин) на времето ги е пребивала от бой, че бягат от училище (говоря за соца),,независимо от това до към трети -четвърти клас и трите момчета са изпопадали от ситемата и в момента само единия от тях може да чете;

Едното и внуче е шести клас (момиче), и не е прекъсвала училище - все още не знае да вади числа и да умножаваи дели(може само да събира) ,не познава часовниковните стрелки (детето не е бавноразвиващо се); Другите  две по-големи внучки (тя има само внучки, някои от тях са хлапета) просто са избягали от училище при гаджетата си,  когато хормонът ги е ударил по на 16-17 години - едното момиче е било нещо като със вечерен час и постоянни проверки - страхували са се да не се ожени и да не си прецака завършването (турските циганки се женят щом хормонът ги удари и се влюбят),

Турските циганки са много еманципирани и както се женят и събират, така и се разделят - просто отиват при друг мъж, раждат му деца, като децата от първия пъж остават в неговото семейство, и то без да се развеждат с първия (разводът е разходи) ... Става малко забавно с тяхната култура...Това момиченце, което е в шести клас - живее с билогичния си баща и с мащеха, и не е виждало или чувало законовият си баща...Има две сестри с които е живяла- едната е хлапе, другата вече е оженена.И трите сестри са полу-сетри една на друга, от един баща са, но от три различни майки. (Оженената веднъж беше избягала от мъжа си, и то бременна..После са се разбрали и се е върнала при него и семейството му)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Б. Киров said:

Ако ги съчетаеш тези двете така, че "и Вълкът сит и Агнето цяло" ще те призная за гениален:animatedwink:.

Мога. С помощ от приятели /ентусиасти мога и по сложната задача. Да предложим подходящ стабилен път. Изниква ми въпрос, защо да го правя.Никой няма да ни отрази, няма да продадем продукта на сносна цена, ще си навлечем нещастия. Друг проблем, моят групов интерес ще е в конфликт с тази разработка.Аз съм пас и мога само да нахвърлям груби щрихи, за собствено удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Дайте да престанем с благите пожелания. Братята роми досега никъде по света не са били интегрирани. В демократична (днес) Англия в миналото е съществувал закон който е наказвал със смърт всеки който се нарече циганин и наказание на всеки който определи друг като циганин.
Днес в България за хубаво или лошо такова решение е невъзможно.

Сега ще ви обясня защо братята роми НИКОГА няма да бъдат интегрирани. Причините са по скоро икономически. Забележете САЩ. Имаме общество съставено от два компонента богати бели и бедни лумпенизирани латиноси. Във Франция ситуацията е подобна имаме богати и добре уредени французи и лумпенизирана магребско-африканска маса. Няма нужда да разказвам за всяка държава в Европа по отделно. Подобна е ситуацията дори в Русия, където последните години се образува лумпенизирана маса от средноазиатци. В богатите арабски държави ролята на подобни лумпени изпълняват икономически емигранти от Азия примерно от Пакистан, Филипините и прочее.

Съвременния икономически и социален модел изисква да има една не малко група хора които да живеят бедно, без образование и без шанс за какъвто и да било успех в живота. Както съм казвал и преди "Не може всички да са началници, някой трябва и да работи". Не е възможно всички в едно общество да работят на бюро, някой трябва да работи и мръсната работа, не е възможно всички да получават високи заплати, някой трябва да получават малки. Ако накарате работодателите от САЩ, Франция и прочее да дават по високи заплати на работниците си и премахнете икономическите имигранти които работят за многократно по малки заплати, те просто ще фалират или ще са принудени да повишат себестойността на всяка една продукция, което означава падане жизненото равнище на средната класа-и то много. В България ролята на тези черноработници лумпени се изпълнява от братята роми.

Забележете, че във всички случаи които дадох като пример кастата на черноработниците (САЩ, Франция, Русия, Арабските емирства) е етнически различна от средната класа. Както и да го въртите и да го сучете съвременната икономика не може да съществува без тази каста на черноработници, тя съществува навсякъде в развитите страни. Ако искате да интегрирате ромите ще трябва да преминем към социализъм, феодализъм или родовообщинен строй- иначе няма да стане.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Дайте да престанем с благите пожелания. Братята роми досега никъде по света не са били интегрирани. В демократична (днес) Англия в миналото е съществувал закон който е наказвал със смърт всеки който се нарече циганин и наказание на всеки който определи друг като циганин.
Днес в България за хубаво или лошо такова решение е невъзможно.

Сега ще ви обясня защо братята роми НИКОГА няма да бъдат интегрирани. Причините са по скоро икономически. Забележете САЩ. Имаме общество съставено от два компонента богати бели и бедни лумпенизирани латиноси. Във Франция ситуацията е подобна имаме богати и добре уредени французи и лумпенизирана магребско-африканска маса. Няма нужда да разказвам за всяка държава в Европа по отделно. Подобна е ситуацията дори в Русия, където последните години се образува лумпенизирана маса от средноазиатци. В богатите арабски държави ролята на подобни лумпени изпълняват икономически емигранти от Азия примерно от Пакистан, Филипините и прочее.

Съвременния икономически и социален модел изисква да има една не малко група хора които да живеят бедно, без образование и без шанс за какъвто и да било успех в живота. Както съм казвал и преди "Не може всички да са началници, някой трябва и да работи". Не е възможно всички в едно общество да работят на бюро, някой трябва да работи и мръсната работа, не е възможно всички да получават високи заплати, някой трябва да получават малки. Ако накарате работодателите от САЩ, Франция и прочее да дават по високи заплати на работниците си и премахнете икономическите имигранти които работят за многократно по малки заплати, те просто ще фалират или ще са принудени да повишат себестойността на всяка една продукция, което означава падане жизненото равнище на средната класа-и то много. В България ролята на тези черноработници лумпени се изпълнява от братята роми.

Забележете, че във всички случаи които дадох като пример кастата на черноработниците (САЩ, Франция, Русия, Арабските емирства) е етнически различна от средната класа. Както и да го въртите и да го сучете съвременната икономика не може да съществува без тази каста на черноработници, тя съществува навсякъде в развитите страни. Ако искате да интегрирате ромите ще трябва да преминем към социализъм, феодализъм или родовообщинен строй- иначе няма да стане.

 

Идеята циганите да се образоват има за цел те да са полезни за себе си, за бизнеса и за обществото. Достатъчно е да видиш или прочетеш каква е безработицата в Столипиново или Шекер Махала (90-95 процента), за да разбереш колко бизнесът има нужда от "такива" (неграмотни,незнаещи български и без никакви умения и квалификация) цигани.

Имаш погрешни представи за това че работата, която "не е на бюро", не изисква образование, квалификация и грамотност, ама както и да е.
Не че няма нискоквалифицирана работа, която циганите да могат да работят, но тя е толкова малко в градовете, че не си струва да се говори. нея. (Санитарки, чистачки и чистачи в обществена чистота, и хамали... По селата циганите са земеделци и ратаи, но в градовете  възможностите им да намерят постоянна работа са много малки)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, nik1 said:

По селата циганите са земеделци и ратаи, но в градовете  възможностите им да намерят постоянна работа са много малки)

Ти виждал ли си циганин земеделец? Няма такъв.

И въпросът с ратаите е доста спорен. Оказва се, че е голям проблем да се наемат. Не искат. Лично на мен вече не помня колко цигани ми дължат пари. Идват работят известно време, после ревнат да им дам пари, пък те щели да си ги отработят и повече не се вясват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 53 минути, самотния вълк said:

Ти виждал ли си циганин земеделец? Няма такъв.

И въпросът с ратаите е доста спорен. Оказва се, че е голям проблем да се наемат. Не искат. Лично на мен вече не помня колко цигани ми дължат пари. Идват работят известно време, после ревнат да им дам пари, пък те щели да си ги отработят и повече не се вясват.

Не се хващай за думите.. На всички стана ясно какво имам предвид - говорих за наемна работа.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ники, на бизнеса изобщо не му пука за никого- все пак частния бизнесмен не бюро социални грижи. Това, че безработицата достига 90 % (тук трябва да се направи уточнение, че това са хора без постоянна работа) не само, че не е проблем, напротив това е положително. Това, че хората са без образование и са прости не само, че не е недостатък, това е хубаво. Защо? Нека помислим какво му трябва на бизнеса. Както видяхме от една скорошна тема в форума бизнеса изобщо не иска образована и висококвалифицирана работна ръка. Напротив бизнеса търси нискоквафицирани, бедни, прости хора. Тях може да ги наемеш без договор, с ниска заплата, може да си колкото си искаш некоректен с тях (както казват при нас "не може да се оправи" демек да отиде на съд, да се досети че го мамят и прочее). Братята роми които са необразовани са манна небесна за работодателя, той ги наема без договор, за малко пари и може да ги нарита когато и както поиска. Притиснати от мизерия и безперспективност (един необразован ром без квалификация трудно ще си намери нормална работа) ромите са готови да работят в условия в които нормален човек няма да се съгласи никога. Ако в България нямаше роми, те трябва да бъдат измислени, както в Германия измислиха гастарбайтерите, а в САЩ негрите и латиносите.

Защо западния бизнес изнесе производството си в Китай, Виетнам и Индонезия? Защото там има високообразована работна ръка? Не! Защото там хората са прости и бедни, може да им се плаща малко и да си некоректен с тях. Защото правителствата са корумпирани и могат да бъдат подкупени (примерно в Германия ако не се спазват екологичните стандарти бизнесмена ще има много проблеми, а в Индонезия просто ще корумпира когото трябва.

Потретвам бизнеса иска прости и бедни хора с които да наритва както си иска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Frujin Assen said:

Ники, на бизнеса изобщо не му пука за никого- все пак частния бизнесмен не бюро социални грижи. Това, че безработицата достига 90 % (тук трябва да се направи уточнение, че това са хора без постоянна работа) не само, че не е проблем, напротив това е положително. Това, че хората са без образование и са прости не само, че не е недостатък, това е хубаво. Защо? Нека помислим какво му трябва на бизнеса. Както видяхме от една скорошна тема в форума бизнеса изобщо не иска образована и висококвалифицирана работна ръка. Напротив бизнеса търси нискоквафицирани, бедни, прости хора. Тях може да ги наемеш без договор, с ниска заплата, може да си колкото си искаш некоректен с тях (както казват при нас "не може да се оправи" демек да отиде на съд, да се досети че го мамят и прочее). Братята роми които са необразовани са манна небесна за работодателя, той ги наема без договор, за малко пари и може да ги нарита когато и както поиска. Притиснати от мизерия и безперспективност (един необразован ром без квалификация трудно ще си намери нормална работа) ромите са готови да работят в условия в които нормален човек няма да се съгласи никога. Ако в България нямаше роми, те трябва да бъдат измислени, както в Германия измислиха гастарбайтерите, а в САЩ негрите и латиносите.

Защо западния бизнес изнесе производството си в Китай, Виетнам и Индонезия? Защото там има високообразована работна ръка? Не! Защото там хората са прости и бедни, може да им се плаща малко и да си некоректен с тях. Защото правителствата са корумпирани и могат да бъдат подкупени (примерно в Германия ако не се спазват екологичните стандарти бизнесмена ще има много проблеми, а в Индонезия просто ще корумпира когото трябва.

Потретвам бизнеса иска прости и бедни хора с които да наритва както си иска.

Говорещ добитък им казват. Има доста от тях. Но за съжаление тези които са по-интелигентни заминаха за чужбина на гурбеж. Остават дрогисти, алкохолици, болни, малоумни и супер тъпите. Всеки ден ги селектират като на кланица. Ако не може да дига, тегли с ръчна количка, подрежда на евро палети за дадено време тонове от стока ги изпращат да седнат в микробуса с който са дошли и съответно този ден не им се плаща. Останалите работят от 8/преди това пътуват 3 часа/ докато има работа. Има когато завършват в полунощ....В четните часове имат по 10 минути пауза и в 12 половин час обедна почивка. През цялото време биват следени както овце в кошара и селектирани. Този работник който не им се харесва било, че не работи чисто, или е бавен, или все едно бива докладван на търговеца който ги носи, и той повече не го доставя на работа.

Значи какво заслужава този наш сънародник който официално обявява намаляването на нивото за обучение народу за да задоволи нуждите на мултитата?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...